Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

[...] a tak we wszystkich internationals przewinęła się każda postać.

Weź poprawkę na to, że od pierwszego TI niektórzy bohaterzy przekręcili się o 180 stopni ;). A tak ogólniej nawiązując do dyskusji to często valve nie musi nic nerfić, bo jakaś tam strategia jest OP przez maks. tydzień, potem już wszyscy wiedzą jak to skontrować.

Przecież midowy necrophos to nie dość że dość łatwa wygrana, dobry haras, to jeszcze w late ulti ze scepterem i refresherem może zdziałać cuda - bez buybacka, 30% dłużej...

Jest jeden bardzo prosty powód. Po prostu w profesjonalnej grze nikt mu nie pozwoli wygrać mida. Dwa, trzy ganki i będzie dwa levele za przeciwnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jakoś wszyscy to ominęli, ale wczoraj została pobita granica 5 milionów dolarów smile_prosty.gif 1v1 matchmaking nadchodzi! Jestem bardzo ciekaw, czy Valve da 1v1 tylko do matchmakingu, czy doda jakąś specjalną mapę do tego trybu smile_prosty.gif

A do tego zostały tylko 2 granice do pobicia, 5,5 miliona za nowe efekty na mapie Doty, i czapki dla budynków za $6 milionów. Myślę, że pobijemy to spokojnie do końca przyszłego tygodnia (nawet stawiałbym na 4-5 dni). Ciekawe czy Valve doda jakieś nowe cele jak ten pobijemy smile_prosty.gif I wciąż czekamy na jakiś news o tym na stronie głównej CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to póki co czekam z niecierpliwością na te skrzynki z przedmiotami za ten rok The International. Granica została pobita, owszem. Ale jak Valve ma w zwyczaju, brak konkretów o terminie wydania skrzynek, kuriera Pudge'a oraz tej nowej skórki. Co do mapy nowej, to szczerze w to wątpię. Nawet treningi były robione w taki sposób, że poza daną linią, wieże na innych były nietykalne i brakowało creepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, to Valve dodaje po kolei nagrody. Najpierw dodał ekrany ładowania i głosowanie na arkanę, wczoraj dodał skórkę interfejsu i głosowanie na mistrzostwa solo. Kolejny prawdopodobnie będzie tryb ARDM. Bardzo fajnie się zapowiada :) Następnie skrzynki, emotikony i dopiero prawdopodobnie będzie kurier pudge :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić kompedium ? i tak wogóle to co ono daje ? Jaką postac polecacie dla kogoś który przesiadł sie na dote z lola i nie moze pozbyc się starych przyzywyczajeń ? aktualnie ogarnełem wraith kinga, bloodseekera i broodmother czy coś takiego są jeszcze jakieś fajne no-skillowe postacie które są ciekawsze od tej 3 ? bo wraith jest nudny jak flaki z olejem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompedium daje wysoki bonus do zdobywania poziomu profilu Doty. Za każdy poziom dostajesz przynajmniej jeden przedmiot. Ponadto, będziesz miał kilka różnych bonusów, polecam poczytać samą książkę. A jaką rolę grałeś w LoL'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lolu głównie grałem w jungli albo adc/supp ale tutejsza jungla wogóle mi nie leży więc raczej odpada ;P a carry ma co 2 postać w opisie więc nie bardzo ogarniam co brać tongue_prosty.gif

Edit Własnie picknełem nyx assasina i straszna z niego kosa 16/5 ale gramy 2vs5 to raczej przegramy ;/

@2 No rikim tez zagrałem straszny faceroolll zgarnełem killa na lini i potem to już skonczylem 24/2 . Rozowyjelen moze chcialbys zagrac ? Podpatrzylbym jak grasz i moze czegos bym sie douczyl wink_prosty.gif jak cos cule321

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej będziesz grał, tym mniej osób będzie wychodziło i ogólnie jakoś gry się bardzo dużo poprawi. Na początku niestety tak bywa, że dużo osób wychodzi. Nyx i riki są dosyć prostymi postaciami do wygrywania na początku (szczególnie riki), bo prawie nikt nie zna sentry wardów/dustów i gema, więc ciężko o jakąkolwiek detekcję i odkrywanie niewidzialnych.

http://www.reddit.com/r/DotA2/wiki/faq#wiki_what_are_some_basic_tips_when_starting_to_play.3F

Tu masz dużo przydatnych rzeczy na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na pewno Dragon Knighta - dużo ciekawszy niż WK, i bardziej uniwersalny.

Możesz też zobaczyć postaci jak Lion, Shadow Shaman, Venomancer, Viper, Silencer, Razor - mają wszystkie dość prostą do ogarnięcia mechanikę i dość duże możliwości wpływania na grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić kompedium ?

Nie.

In other news zaczynam mieć naprawdę dość matchmakingu. Ludzie nazywają to "forced 50", ale mi się raczej zdaje, że po prostu jakiś idiota w valve przesadził z wartościami match findera i zamiast dawać jak najmniejszy rozrzut, do niemal każdego meczu wrzuca graczy z ekstremalnych krańców skilla. Albo stompujemy my kompletnych idiotów, albo znowu po drugiej stronie jest 4-man stack i ogarnięty gracz, a u mnie pickują 5 carry i nikt nie kupuje kuriera i wardów.

@Riki, Nyx - lubię Rikiego, ale jest to postać sprawdzająca się niemal wyłącznie na niskich poziomach gry, owszem, może się nafarmić i być bardzo nieśmiesznym, ale wardowanie i dustowanie pozbawia go sporej części potencjału. Oczywiście są sytuacje, gdzie dzięki koordynacji nawet wardowanie nie obroni przed jego sztyletem, ale tak samo jest z każdym innym herosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal, a opłaca się to dwie osobne sprawy. Teraz, jak announcerzy idą po 10 eurocentów, a mythical topór dla Axe'a idzie po mniej niż 20 eurocentów, 30 złotych to spora przepłata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kompendium i nie narzekam. Cieszę się, że mogę wspierać e-sport, mam 230% battle bonus na jeszcze 2 miesiące nie wydając żadnej kasy, dużo ciekawych informacji w kompendium, hud, loading screeny, kuriera, a będą jeszcze immortal itemy, drugi kurier (minipudge) i nowa muzyka. Oczywiście nie mówię, że wszystkim się kompendium będzie opłacało, ale według mnie warto wydać raz na rok te 30 zł na taką świetną grę, mimo że jest darmowa.

Edit: Zapomniałem, że jeszcze można dołączyć do ligi fantazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Rankin mówi, kompendium jest fajne, ale się nie opłaca. Tak na prawdę to bardziej zrzutka pieniędzy na nagrodę z drobnymi bonusami dla kupujących niż opłacalny zakup przedmiotów na rzecz własnego ekwipunku bądź handlu (AKA big deal).

Kompendium jest biletem na TI4, więc kupując go wspierasz esport i możesz sobie pooglądać mecze w grze (fajna sprawa, wybierasz broadcastera i masz obraz z komentarzem w hd bez lagów).

według mnie warto wydać raz na rok te 30 zł na taką świetną grę, mimo że jest darmowa.

Dokładnie!

Tak przy okazji to właśnie przekroczono próg 6mln $$. Ciekawe czy dodadzą kolejne bonusy, a jeśli tak, to jakie biggrin_prosty.gif

Half Life 3

stabilne serwery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TI4 jest do oglądania za darmo w Dota TV. Kompendium daje tylko szansę na itemy podczas oglądania (bardzo małą szansę, jako że dużo osób ogląda).

Serwery są stabilne. To nie LoL, że serwery europejskie umierają dzień w dzień. Tylko serwer SEA nie jest stabilny i ma często problemy, ale tylko dlatego że to nie Valve się nimi bezpośrednio zajmuje, a e-club Malezja (chyba tak się to nazywało).

Zawsze są opinie negatywne i pozytywne. Prawdą jest to, że większość osób kupiło. Ale nie wszyscy chcą/muszą kupować. Z moich znajomych tylko jeden nie kupił kompendium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilne serwery

Ha, ha, bardzo śmieszne. Jedyne zmiany w stabilności doty są wyłącznie in minus, ostatnio pojawiają się takie buraki, jakich najstarsi górale nie pamiętają (ostatnio np. gra zaklinowała się na ready 10/10 i tak stała w menu głównym z 15 minut, aż wszyscy zaczęli po prostu zamykać klient).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz ogarnąłem co napisałem. Miałem na myśli problem pokroju "łączenie z siecią dota 2" - strasznie to irytuje, a często (przynajmniej mi) się pojawia, nie problemy z serwerami typu Europe East lub NA.

A o oglądaniu za free to nie wiedziałem, sorry lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery są lekko przeciążone, bo w miesiąc z 5mln userów zrobiło się 8 :>

Często w nocy serwery są wyłączane na parę minut, żeby je odblokować - co jak ktoś gra po nocach nie jest miłe.

A co do komendium - jeśli chcesz to kupuj, nikt nie zmusza, ale jest to pewne wspieranie gry. Ja osobiście już mam, ale jakbym miał dopiero kupić, to bym poczekał aż dodadzą kolejne targety powyżej 6mln $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali nowe stretch goale (9 nowych). Niektóre świetne, niektóre fajne, a niektóre ... meh. Mimo wszystko cieszę się, że znowu dosyć ciekawie podeszli do sprawy smile_prosty.gif Mam nadzieję, że damy radę dojść do końca.

http://www.dota2.com...nal/compendium/

Edit: Valve zrobiło coś, czego nikt się nie spodziewał :) Przy $6 400 000 był ukryty cel - Taunt dla Techiesa :D Jednocześnie dali znać, że item (oraz techiesa) dodadzą po TI4 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio szlag trafia. Najpierw gram Trollem Warlordem, idzie dobrze jak rzadko kiedy. Udany mid, 6-0 w zgonach, drużyna wygrywa, niszczymy raxy na midzie. No i nagle wyłączają mi światło. Próbowałem jeszcze wrócić do gry, ale nie zdążyłem. Nasz zespół wygrał, ale ja dostałem abandona i 6 gier do low priority. Teraz (już po karencji) gram Miraną, znów całkiem nieźle. Ponownie wyłączają mi światło. Jednak udaje mi się wrócić, przegrywamy, dostaję punkty. Następnego dnia chcę sobie pograć i okazuje się, że mam jakieś mecze w low priority. Sprawdzam historię gier i widzę, że znów mi zapisało abandona i kolejene 6 gier. Nie wiem czy ktoś to w ogóle sprawdza, ale jak mi znowu wyłączą światło w elektrowni, to pewnie znów będę miał abandona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...