Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@TimeX jak Valve zrobi itemy, to wtedy będą i skrzynki. Rok temu na immortala czekało się kilka tygodni z tego co pamiętam (w sumie było kilka immortali, każdy dostawał losowego, można się było wymieniać). Ale spokojnie, każdy kto powinien dostać (tj. posiadacze kompedium), na pewno dostanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tutaj raczej rozchodzi się o skrzynki, które się dostaje. Mam nadzieję, że znajdzie się nieco starych przedmiotów legendarnych (miecz Kunkki), jak i nowe. Może się doczekam nawet Immortali dla moich ulubionych postaci.

Przeglądając sobie Warsztat dla Doty, znalazłem dwie perełki dla mnie:

Kunkka

Gondar

Szkoda tylko, że ten set dla Gondara nie wszedł do gry. A widziałem go jakieś 5 miesięcy temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do prosow

Jak w ogóle wygląda banowanie za disruptive behavior? Grałem z jakimiś szalonymi Rosjanami ( jaki Rosjanin nie jest walnięty ... ) i mimo, że nawet słowem się nie odezwałem + wycarrowałem grę to dostałem bana na chata na 24h, co to jest za syf...

Rozumiem, że potrzeba np. 2 głosów, żeby kogoś tak zbanować ? ( było ich 2 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz ile potrzeba głosów żeby taki ban przeszedł?

Kurcze to dziwne, że dostałem tego bana bo generalnie bardzo mało się udzielam na czacie :/

Tak czy siak daruje sobie granie na EAST europe, szkoda nerwów i czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethezer, taki jest slang

"ruscy" - przedstawiciele narodów posługujący się jedynie cyrlicą, lub jej pochodną, na serwerach zachodnich only english :)

Co do kompendium - rok temu jakoś tak nie chciałem kupować, w tym roku koniecznie - urozmaica to grę zdecydowanie, może do lipca uda się zrobić 200lvl w docie :D

Niestety zauważyłem lekką falę przypływu gier "na siłę długich", co może i daje sporo expa, ale jeśli przeciwnicy mają po 25minutach jakieś 30k w goldzie przewagi, to mogli by to chyba skończyć. I tak miałem przeciwników farmiących po 350-450LH, zanim zaczęli kończyć. Trochę niefajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inaf:

Wielokrotnie było to mówione - to nie jest slang, bo w naszym języku "rusek" w kontekście osoby <żeby znowu ktoś nie cudował tutaj z "pierogami ruskimi"> ma wydźwięk negatywny. Napisanie Rosjanin nie jest trudne, a przypominam, że nieważne jakby wam grę skopali - jak zaczniecie tutaj strasznym hejtem jechać, wyzwiskami itp, to zostaniecie ukarani. Rozumiem brak "sympatii" do nich, ale to by nie usprawiedliwiło niestosownego zachowania.

Dlatego nie mówicie mi o slangu itp. - decyzją odgórną jest zakaz używania takich określeń, a w grach online jest od groma takich rzeczy. Zakaz nie jest taki upierdliwy znowu, więc nie macie o co walczyć, dlatego czas skończmy temat. Jako mod muszę was upominać, ale to wy możecie mi nie dawać powodu do poprawiania was. ;P

Co do bonusów - choć sam też, jeszcze dziś, mówiłem że za szybko kończymy, to nie przedłużaliśmy - bo czasami gra jest ewidentnie zdominowana, a przewaga wroga tak wielka, że nie ma się szans. Niestety... ale kiedy gra rzeczywiście jest przegrana, to jest przeciągana <minimalnie, ale jednak>, a gdy tylko jedna strona ma pewną przewagę, to ludzie potrafią wychodzić. Głównie ze wschodu, no ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zauważyłem lekką falę przypływu gier "na siłę długich", co może i daje sporo expa, ale jeśli przeciwnicy mają po 25minutach jakieś 30k w goldzie przewagi, to mogli by to chyba skończyć. I tak miałem przeciwników farmiących po 350-450LH, zanim zaczęli kończyć. Trochę niefajne.

Osobiście nie zamierzam kończyć szybciej niż moja ocena sytuacji tego wymaga, bo w tej grze sporo może się wydarzyć i każda przewaga jest dobra (w ramach fair play, oczywiście). Bezpieczniej jest po prostu podepchnąć wszystkie trzy linie niż na chama pakować się na Ancienta.

Jak w ogóle wygląda banowanie za disruptive behavior? Grałem z jakimiś szalonymi Rosjanami ( jaki Rosjanin nie jest walnięty ... ) i mimo, że nawet słowem się nie odezwałem + wycarrowałem grę to dostałem bana na chata na 24h, co to jest za syf...

Za darmo się tego raczej nie dostaje. Ja grałem wczoraj dziwną grę (3v3, bo 2 powychodziło, ponieważ jeden przeciwnik wyszedł na samym początku gry) i jedną z tych trzech osób był człowiek piszący cyrlicą. Chyba Rosjanin. Nie miałem absolutnie żadnych problemów, nawet sobie nawzajem pogratulowaliśmy wygranej. Rosjanie to ludzie, tak jak my, a traktowanie ich inaczej tylko ze względu na narodowość - a nie na zachowanie - to taki polski szowinizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemcami jest zawsze śmiesznie, bo mi się jakieś nijakie zwroty ze szkoły jeszcze przypominają, i im nawijam o wakacjach.

Pula nagród - przekroczono 4.5mln $. Rekord będzie pobity ponad dwukrotnie, a newsu na Cd-Action się nie doczekamy, nawet pewnie po finale :D Chyba im Riot płaci za brak reklam doto, niczym partnerom na twitchu.

Skończyły się kwalifikacje amerykańskie

http://www.gosugamers.net/dota2/tournaments/3784-the-international-2014-qualifiers/1013-round-robin/3785-americas/group

Oglądałem do 4:30, ale nie widziałem czy są jakieś dogrywki czy nie, Liquid mnie zawiodło i w ostatnim meczu o wszystko zrobiło taki dziwny pick (kunkka, sd, treant, dark seer, qop), że aż zasłużyli na przegraną. To combo sprawdzało sie do 20minuty.

Prawdopodobnie to NAR awansuje z 1 miejsca, ale nie widzę oficjalnych informacji nigdzie - ale bezpośrednie spotkanie z Liquid wygrali, więc spodziewam się że to jest decydujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie doszedłem do wniosku, że Dota 2 to obecnie najlepiej zbalansowana MOBA na rynku, widać to najlepiej w turniejach gdzie czasami teoretycznie ci słabi i mało popularni herosi są pickowani przez zawodowców w zawodowych grach.

traktowanie ich inaczej tylko ze względu na narodowość - a nie na zachowanie - to taki polski szowinizm.

No wiesz, już przez pewien okres życia z tym narodem się stykam, czy to osobiście czy przez internet jak obecnie, i to nie jest żaden mój wymyślony szowinizm tylko proste doświadczenia życiowe stawiające Rosjan w negatywnym świetle. Może ty spotykałeś samych fajnych, nie wiem nie wnikam.

PS: Akurat Niemców to będę bronić rękoma i nogami tongue_prosty.gif drugiego tak ułożonego narodu w UE nie ma, a w internecie czy docie 2 od nich prawie zawsze czuć pełną kulturę.

Tak czy siak proponuje zakończyć ten offtop

Odpowiadam tu, żeby nie śmiecić

Utożsamiam zachowania z narodem(Rosjanie w tym przypadku), poprzez bagaż doświadczeń, a nie sztuczny szowinizm wykreowany przy komputerze w internecie. Nie nazwałem Rosjan złymi ludźmi, tylko zwichrowanymi w negatywnym tego słowa znaczeniu, a to spora różnica.

Czym jest naród jak nie ludźmi? Hiszpanie są z reguły weseli, Niemcy ułożeni itp itd, nie widzę powodów, żeby nie oceniać ludzi po narodzie, gdzie wiele cech jest dla danego kraju tożsama. Wolę podejść do kogoś podejrzanego jak do jeża, niż się niemiło rozczarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, już przez pewien okres życia z tym narodem się stykam, czy to osobiście czy przez internet jak obecnie, i to nie jest żaden mój wymyślony szowinizm tylko proste doświadczenia życiowe stawiające Rosjan w negatywnym świetle. Może ty spotykałeś samych fajnych, nie wiem nie wnikam.

Mówisz, że to nie wymyślony szowinizm, ale utożsamiasz pewne zachowania z całym narodem. Skąd to przeświadczenie, że źródło ludzkich zachowań tkwi w narodzie, a nie w ludziach? Nie wiem jakie miałeś doświadczenia życiowe, ale mnie nikt tylu krzywd nie wyrządził (i nie mówię tu o zwykłym internecie, a zwyczajnie o życiu), ile Polacy, a mimo to jakoś zdaję sobie sprawę z tego, że Polak Polakowi nierówny, bo to czy jest się dobrym, czy złym człowiekiem nie od narodowości zależy, więc każdego traktuję w zależności od tego jak się zachowuje, a nie przez pryzmat kraju pochodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie doszedłem do wniosku, że Dota 2 to obecnie najlepiej zbalansowana MOBA na rynku, widać to najlepiej w turniejach gdzie czasami teoretycznie ci słabi i mało popularni herosi są pickowani przez zawodowców w zawodowych grach.

Nie widzę dlaczego miałoby to świadczyć o tym, że gra jest zbalansowana - tym bardziej, że pr0si robią często niestandardowe buildy/ułożenia, które im się mogą sprawdzić, ale zwykłym graczom już niespecjalnie. Wtedy też zazwyczaj pokazują rzeczy, które można łatwo nadużyć i które zostaną później znerfione poprawione przez Riot Valve. Więc co Dendi pickuje Dendiemu zostaw. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne jest to, że aktualna meta picków opiera się... na tych pickach :)

WK nie pasował by tu na carry, a tak dużą iloscią blinków, ale na supporta wpasuje się idealnie.

Bristle wypadł zupełnie z mety

http://www.tapugames.it/articles.php?article_id=1106

Mamy metę na push, push, split push, rat doto itd.

Wrócił dzięki temu kotol (no scepter też coś tam dał)

Nie ma miejsca na farmę 40min+ - stąd do mety wszedł morph, który podobnie jak weaver dość szybko staje się użyteczny i przeżywalny, a wypadły dość popularne jeszcze jakiś czas temu picki - Alchem, Gyro (:().

Dodatkowo jedna, cholernie dziwna rzecz

Never Picked or Banned

Lina

Necrophos

Przecież midowy necrophos to nie dość że dość łatwa wygrana, dobry haras, to jeszcze w late ulti ze scepterem i refresherem może zdziałać cuda - bez buybacka, 30% dłużej...

Zdziwiony jestem osobiście tak wysoką pozycją niedawno jeszcze ignorowanych supportów - dazzle, nyx, shadow demon - najwidoczniej się wszystko kręci wokół pushu właśnie :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necrophos jest jeszcze świetny, jeżeli zrobisz na nim szybki dagon. Wtedy kombinacja wygląda 'q', dagon, ulti a przeciwnik ginie w mniej niż 2 sekundy smile_prosty.gif

Może za jakiś czas zaczną go wybierać w turniejach. Potrzebny jest taki Goblak co zagrał 5 razy treantem i nagle wszyscy zauważyli w nim potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Alliance i NaVi coś szykują sporego i teraz pod żadnym pozorem nie chcą pokazać swojej taktyki.

Może być tak, że pierwsze mecze będą zniszczone, a potem do końca posypią się respekt bany :P

Trwa teraz BO3 playoff kwalifikacji amerykańskich, po pierwszym meczu prowadzi NAR, właśnie picki drugiego meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well... Lina w ogóle jest specyficznie brana - ja lubię nią grać, mam parę fajnych meczy nią <jako "support">, ale jakoś nie widzę, żeby była szczególnie popularna. Jak na supporta, znajdą się bardziej lubiane/pożyteczne postacie, jak na nukera - też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dlaczego miałoby to świadczyć o tym, że gra jest zbalansowana - tym bardziej, że pr0si robią często niestandardowe buildy/ułożenia, które im się mogą sprawdzić, ale zwykłym graczom już niespecjalnie.

A dlaczego miałoby to w jakiś sposób negować postawioną tezę? Skoro każdym herosem można przy odpowiedniej dozie pomyślunku wygrać to pewien balans zwyczajnie jest. A czy robi to Dendi buildem wymyślonym przez Dendiego i doszlifowanym w 100 treningach Na'Vi, czy robi to pub buildem PURGE 6.71 MID KILLER, to już nieważne.

zostaną później poprawione przez Valve.

Ok, ten dowcip ci się udał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien na pewno, choć popraw mnie jeśli się mylę, ale czy po paru turniejach niektóre postacie nie dostawał Nerfhammera w twarz, bo "sposób" jaki odkryli pr0si wskazywał, że postać (w ten sposób grana) była stanowczo za silna? Bo o to się rozchodzi - że pr0s bierze niestandardową postać i nią wygrywa w szczególny sposób. Gdyby to samo zrobił pub-player, nie mając przy tym dendi-aimhacka, nie psując zupełnie gry, to zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że balans jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pick ma kontr picka. Natomiast największą przewagą Doty jest to, że jesteś w stanie po kilkuset godzinach przewidzieć co się stanie w akcji - kto co i za ile uderzy.

W głównym konkurencie może się okazać że runa + buff + item + jakiś bonus postaci sprawi, że nagle ni stąd, ni zowąd zamiast 200dmg dostaniesz 800 :D

Co do balansu - na TI3 first pick/ban był batrider, bo pare drużyn pokazało nową technikę - wyłączenie priorytetowego celu na parę sekund + jego transport dość daleko.

Nagle okazało się, że jednak da się to skontrować, ale bat nadal był grany, już nie jako first pick, ale last.

Potem poszedł nerf, żeby zmniejszyć jego dominację na linii - mniejszy zasięg, dmg - ale to co najważniejsze nadal jest - stąd podobnie jak Io - kolejne nerfy mają sprawić tylko to, żeby zwykłe publiki nie był niszczone.

Zresztą - zwykłe puby obecnie wygrywa się i tak pushem - czyli najprostszą i najskuteczniejszą metodą na wygranie. DP + Pugna + Rasta to przy wchodzeniu niemal pewny tower, a mecz może i mieć wynik 10:26, byle spushować wszystkie towerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethezer

I właśnie o to chodzi w postawionej przeze mnie tezie. Pro playerzy mają to do siebie, że do granic wykorzystują słabości wrogich bohaterów. Jeżeli w docie 2 były by picki po prostu słabe to w ogóle niebrane by były przez nich pod uwagę, a tak we wszystkich internationals przewinęła się każda postać.

Co by nie patrzeć to dota jako marka ma już dobre 10 lat na karku, to daje dużo czasu na balansowanie rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...