Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Ogólnie to na kompie gram głównie w LoLa. Niestety nie miałem okazji zagrać w DoTA1, ale do dwójki dostałem klucz. Dziś zagrałem pierwszy mecz, i powiem że po graniu w lola ciężko jest ogarnąć co się wogóle dzieje. Grafika jest ładna, ale mi się nie podoba. Co do postaci to widać że są bardziej urozmaicone niż w lolu, choć niektóre skille mają moim zdaniem za duży zasięg. Mapa jest duża i bardzo fajnie zrobiona, "dżungla" jest bardzo ciekawa. Narazie gra wydaje mi się strasznie chaotyczna, nie nadążam za nią, nie wiem za bardzo co kupować, ale to zapewne przez nabranie nawyków z lola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak się zgłosić do bety? Bo jak wchodze na dota2beta.net to mi wyskakuje okienko, że musze wypełnić ankiete(wygraj iPhone'a 5. jaaaaaaaaasnneeeeee)żeby wejść na strone. A na prawde nie mam zamiaru płacić za możliwość wejścia na strone internetową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgłoszeniu chęci na oficjalnym blogu Doty 2 przy tym turnieju za 1 milion dolarów Valve wysyłało poprzez email, informację o wypełnieniu ankiety sprzętowej poprzez Steam. Potem masz szansę dostać invite.

Co do moich wrażeń, gra jest świetna i bardzo wczuwam się w klimat, uwielbiam grać w nią. Po kilkunastu godzinach gry ogarniam w miarę jedną postać (Drow Ranger) i znam itemy. Ale nadal się sporo uczę (przeważnie na błędach, np. za nic w świecie nie podchodź za bardzo do tej kupy mięcha z hakiem, zaciągnie Cię w walkę hakiem i zginiesz!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xanoxis

A jak wygląda sprawa ze skillami? Na streamie widziałem, że podobnie do lola (3 skille maxowane do 4 poziomu i jeden do 3) ale jedna postać miała ich 6 (5 po 4 i jeden do 3). I tak propo, dostałeś klucz bezpośrednio od steama czy od osoby, która dostała dodatkowe 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów, czy posiada ktoś zbędne gifty/kody do bety Doty? Ja swój otrzymałem od kolegi, ale z kolei sam posiadam paru kolegów, którzy chcieliby zagrać w Dotę, więc jeśli ktoś byłby bardzo miły i mógłby wspomóc mnie w tej kwestii? Jeśli możesz mi pomóc, proszę, wyślij mi PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pograłem i muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Nowa dota jest co najwyżej średnia. Niby mamy to samo co w oryginale, ale jakby nieco słabiej. Przykroza wielka, ale trzeba to powiedzieć- dota2 przegrywa z League of Legends na każdym* polu. Wszystkiego więcej jest w LoLu: herosów, przedmiotów, graczy (tu liczę, że z czasem dota2 osiągnie poziom co najmniej oryginału). LoL ma też świetną minimapę, a dota2 jakieś archaiczne coś z kółeczkami, krzyżykami i zielonymi znaczkami. Grafika niby podobnie stylizowana, ale jednak LoL (a nawet dota1) lepiej pasują mi od strony estetycznej. W zasadzie dota2 ma tylko jedną rzecz lepszą od oryginału- rozdzielczość =].

Przyjacielska rada dla tych, którzy ostatnie miesiące spędzili na summoners rifcie, czy innym scarze- nie tykajcie nowej doty nawet patykiem. Nie ma sensu. Może za jakiś czas, jak chłopcy z valve doszlifują produkcję. A nawet jesli już dopracują wszystko na 100%, to i tak przewiduję, że w dotę2 będą grali tylko zagorzali fani doty1 (np.ja) i ci, który do tej pory męczyli się z nieszczęsnym HoNem.

Tak, jestem zły. Miało być tak pięknie. A okazuję się, że człowiek z pomysłami odszedł dawno temu do Riot Games, a valve dostało (może nie naj, ale jednak) słabsze ogniwo.

*jesli pominiemy kwestie graficzne, przejrzystość i inne takie duperele, to oczywiście okazuje się, że dota2 jest fajniejsza, bo to w końcu dota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, Dota 2 jest taka niedopracowana! Jak oni śmieli wypuszczać taki niedokończony produkt... oh wait.

Mi też ciężko się przyzwyczaić do Doty po każualowym LoLu. Najpierw był szok: "dlaczego tu wszystko jest inne, przecież to MOBA?"

Jednak po kilku godzinach oglądania meczy, prób z botami, i załatwieniu sobie mentora coraz bardziej czuje się na siłach.

Fakt, że niektóre kwestie powinni skopiować "lekko" od LoLa, np. sklep (do intuicyjności mu brakuje), mape (faktycznie jest słabo czytelna), ale to Valve pewnie już jutro* to poprawi, więc ja się nie martwię tylko nadal uczę się grać. A jest czego :P. Ogólnie Dota wydaje mi się bardziej "farmiasta" i powolna, bo przy niej LoL to spamowanie skillami, ale jeśli poprawią parę rzeczy, a ja nauczę się grać na przyzwoitym poziomie, to z chęcią porzucę LoLa.

*Czasu Valve

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę złe pytanie, bo to akurat LoL wyróżnia się na tle DoTA/DoTA2/HoN/RoI/RoTT brakiem deny i ogólnym 'każualstwem'. Radziłbym też nie liczyć specjalnie na zmiany do minimapy czy sklepu, bo Icefrog ma już ukształtowaną dawno wizję także tego aspektu i ciężko będzie przeforsować jakieś zmiany, nawet jeżeli community będzie napierało.

Brak spamowania skillami jest nadrabiany tym, że magowie skalują swój dmg z autoataków z INTa, so wybierasz maga głównie po to, by mieć silne early... I targać wardy, bo jak kupisz coś innego, to licz się z votekickiem :P

@UP - nie wiem czy taka wczesna, skoro Valve planowało (może zmienili zdanie, co z pewnością by się przydało) wydać DoTA2 w przeciągu kilku miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie, proszę. Dota 2 ma DOPRACOWANYCH herosów, dodają zawsze co tydzień jednego i rozwijają wszystko co update. Graczy przybywa co chwilę, a chciałbym zauważyć, że przy premierze dołączy do Doty 2 około 5 MILIONÓW fanów Doty 1, pierwowzoru, czyli więcej niż w LoLu.

Do mapy można się przyzwyczaić, zwłaszcza jak się nie gra za dużo w LoLa, ja nie zwracałem uwagi i już spokojnie rozumiem co się dzieje. Do tego można rysować po mapie i zaznaczać coś ważnego.

A grafika jak to grafika, pasuje jednemu, drugiemu nie. Mi pasuje. Ale co jak co, muzyka z Doty 2 i efekty są o niebo lepsze od tego co jest w LoLu.

@BosmanOne, ze skillami różnie, jak sam zauważyłeś adekwatnie do herosa. Dostałem zaproszenie na Steamie, rozdałem od razu passy najbliższym osobom, znajomym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve nie potrafi zniszczyć gry

A TF2?

Co do samej DotY 2 (a raczej DotA'y 2, bo tak to powinno się pisać), to nie wiem, czy lepiej, aby valve nie zajęło się HL 3 czy L4D3. Jak na razie, są na etapie, robienia gier, o których za dużo nie wiedzą, i nie za bardzo im to wychodzi. Na pewno, jest lepiej niż w LoLu (głównie pod względem klimatu). Porównuje tu do doty z wc3. Klimat trzyma się całości, i jest nawet fajny (w lolu, miałem wrażenie, że wyciągnięto kilka postaci, z zupełnie innych "światów" i wsadzono je do jednej gry, efekt, jak dla mnie tragiczny). Widziałem tylko urywek (i to krótki) więc mechaniki, jak i błędów nie oceniam. Jak dla mnie, valve już wygrało z LoL'em, teraz tylko pytanie, czy poradzi sobie z "Blizzard DotA"(szczególnie, że będzie ona darmowa, dla ludzi posiadających sc2). Myślę, jednak, że czas to pokaże. Jak na razie, gra posiada najważniejszą część dla tego typu gry, czyli klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - TF2 nie został zniszczony, jest jedną z najlepiej rozwijających się gier ever. Błagam, tylko nie mów, że obecność czapek i możliwość ich kupowania to "niszczenie gry" :P Ale to offtop - jeżeli chcesz odpowiedzieć, to zacytuj mnie w temacie o TF2.

Co do nazwy - jest to skrót. A skrótów się nie odmienia, na przykład FIFA to zawsze FIFA, a "FIFY" to już nasz polski wynalazek, nie do końca poprawny.

A teraz do rzeczy :P Blizzard DotA moim zdaniem nie zagraża ani grze od Valve, ani LoL-owi. Nie będzie tam last-hitowania, farmienie pewnie też nie będzie mega istotne, ogólnie gra będzie prostsza, a co za tym idzie - przeznaczona dla trochę innych graczy, może tych, których odstraszają bardziej skomplikowane gry z tego gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - TF2 nie został zniszczony, jest jedną z najlepiej rozwijających się gier ever. Błagam, tylko nie mów, że obecność czapek i możliwość ich kupowania to "niszczenie gry" tongue_prosty.gif Ale to offtop - jeżeli chcesz odpowiedzieć, to zacytuj mnie w temacie o TF2.

Jeśli poprzez rozwijanie gry, masz na myśli, całkowicie zepsucie się społeczności, wprowadzania miliona (a co tam, sryliona) czapek, za każde zamówienie przed-premierowe, i coraz silniejszych itemków, które zniszczyły genialny balans (bierzesz broń, która pasuje do twojego stylu gry) to oby, Dota 2, tak właśnie się nie "rozwiajała".

Co do nazwy - jest to skrót. A skrótów się nie odmienia, na przykład FIFA to zawsze FIFA, a "FIFY" to już nasz polski wynalazek, nie do końca poprawny.

Nie jest to poprawne mimo wszystko, i nie powinno się tego tak odmieniać. Ogólnie, zakłada się, że zmienia się to "a" na "y", aby było ładniej fonetycznie, ale nie powinno się tego stosować do skrótów. Czemu? Bo nie rozwiniesz tego. DotA, czyli Defense of the Ancients, a DotY, czyli Defense of the Yeti (?).

A teraz do rzeczy tongue_prosty.gif Blizzard DotA moim zdaniem nie zagraża ani grze od Valve, ani LoL-owi. Nie będzie tam last-hitowania, farmienie pewnie też nie będzie mega istotne, ogólnie gra będzie prostsza, a co za tym idzie - przeznaczona dla trochę innych graczy, może tych, których odstraszają bardziej skomplikowane gry z tego gatunku.

Może masz, rację, że blizzardowska dota, będzie sobie gdzieś tam siedziała z boku, jako trochę inny produkt. Jednak myślę, że gry będą, choć trochę rywalizować ze sobą, bo klimaty, uniwersum, stworzonego przez blizzarda, to dla wielu, wystarczający argument (i plus). Co do tego, że DotA 2 pobije LoL'a, to tu nie mam żadnych wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DotA ma być (podobno) 7 typów obrażeń jak oblężnicze, przebijające itd.

Ponadto stanowisko Valve mówi o tym że gra będzie bardziej hardkorowa od LoL czy HoN.

Jak to będzie, to zobaczymy, ale czytając komentarze ludzi grających dużo w betę, można uznać, że produkcja valve, jest naprawdę wymagającą grą. Czasami również, widać, znany humor valve, który jest odpowiednio stonowany, więc nie psuje klimatu, za to, dodaje mu lekko "smaczku".

Czyli nie dla dzieci.

Trochę dziwne wtrącenie, co miałeś na myśli? Ogólnie, już będąc na tym temacie, to boję się, że nową produkcję valve, mogą rozwalić nie tyle dzieci, co ludzie (bufony, krótko mówiąc) którzy nagrali się dużo bardzo dużo w betę (ew. jakaś inną podobną produkcję) i będą w niej naprawdę dobrzy, ale będą sypać przekleństwami na graczy, którzy dopiero co zaczynają przygodę z DoTĄ. Jeśli produkcja, będzie, faktycznie tak wymagająca, jak mówi to valve, taka sytuacja może mieć miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jakie będą wymagania? Gdzieś na necie czytałem, że jak poszło L4D lub HL2 itp. to DOTA 2 będzie na luzie działać.

Dota 2 też jest robiona na silniku source'a więc czy pójdzie/nie pójdzię, o to się nie trzeba martwić, a odnośnie skrótomanii, z racji że nazwa DotA(Defence of the Ancients) podlega copyright do których rości sobie prawo Guinsoo, gra nazywa się tylko Dota 2 więc odmieniać można do woli :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus - jak ktos dobrze gra to niech sobie przeklina. Gorzej bedzie, ze jak sie wlasnie dzieci zbiora i beda niszczyc gre co chwile. LoL osiagnal chyba szczyt wsrod gier, ktore kompletnie rozwalaja nooby. Owszem, mozna sobie z nimi poradzic, ale srodki sa dosc ograniczone zas oni rujnuja gre wybitnie czesto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę was zapewnić, że jeśli będziecie dobrze grali to nie spotkacie "dzieci". System wbudowany w wybieranie gier dobiera osoby na Twoim poziomie i jak nie opuszczasz gier, to nie spotkasz osób które opuszczają. Więc to nie problem.

Co do wymagań sprzętowych, jedna z osób co dostała moje zaproszenie ma trochę gorszy laptop (chodzi mu Skyrim na raczej niskich, trochę średnich) i gra mu chodzi na low-medium.

@Co do tf2, gra nie została zniszczona, zyskała wiele nowej treści która może się niektórym nie spodobać. Bronie są zrównoważone i zawsze gdy jakaś broń była OP, to po dniu, dwóch poprawiali ją. Ta nowa treść to np. nowy styl grania Demomanem (DemoKnight) i wiele trybów. Ja wolę nowy TF2, bo jest sporo nowej treści i ciągle się rozwija, a czapki czasami po prostu są ładne ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...