Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Moim zdaniem, lepiej jest dobierać postać którą się lepiej gra. Bo jednak, kierowanie się wyłącznie schematami dla postaci to nie jest to samo co granie postacią w której ma się doświadczenie i wie jak nią grać i w co się kierować zależnie od przedmiotów. Poza tym, granie carry to jest dość ważna rola, a nie sądzę by w tej roli można sobie było pozwalać na eksperymentowanie z postaciami. W mej opinii, skontrowanie jednej postaci raczej mija się z celem, z kilku powodów: po pierwsze, nie wiadomo czy to akurat ta postać Ci się trafi na linii, a z zamianą linii w grach publicznych bywa różnie, bo już widziałem kłótnie o to, kto na jaką linię idzie. Po drugie, ogarnięty support wyeliminuje potrzebę kontrowania postaci w jakimś stopniu, pozwalając Ci na farmę. A po trzecie, grając wyfarmionym carry którego się jeszcze zna jest najlepszą kontrą na postacie. Co do wyboru, uważam że dobrze jest je połączyć: uczysz się bohaterów na blachę, znajdujesz styl gry, przedmioty, i potem znowu to samo z inną postacią. Jak ogarniać, to perfekcyjnie. Jak sam napisałeś, marny carry to jest zmora gier. A to, czy się pakować w walkę, również zależy od zespołu i Twojej postaci. Są tacy, którymi pakowanie się w walkę może przynieść zdecydowany profit drużynie i Tobie i są tacy którzy mogą sobie na to pozwolić później (jak Phantom Lancer chociażby, bo bez Diffusal Blade i wielu kopii jest po prostu słaby i łatwo go zabić).

Ja z kolei zastanawiam się nad nauką gry jako support, i chciałem się Was zapytać, która z tych postaci byłaby do tej roli najlepsza: Dazzle, Warlock, Witch Doctor, Keeper of the Light (świetny harraser na samym początku poza tym)? Dodam, że grałem już drugim i trzecim ale raczej jako wsparcie w połączeniu z carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie za bardzo gram carry ale z tego co zauważyłem lepiej grać ogarniętych postaciami niż teoretycznie lepszym wyborem ale bez doświadczenia ani obeznania tegoż herosa.

Co do supporta, to wszystko zależy od tego na jakim poziomie grasz, jęk to nie jest poziom turniejów to każdy z tej 4 jest dobry, ja osobiście polecam warlocka i wd, suporty bez stuna są slabe. Ale jak w ogóle nie grałeś supem to zacznij od crystal maiden, jest samo wystarczalna więc nie będzie cię tak boleć brak kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecałbym granie swoimi ulubieńcami i uczenie się, jak reagować na daną sytuację. Plus - to, że jakaś postać jest contruje twoją nie oznacza, że dany gracz będzie w stanie to zrobić. :)

Co do supportów - dodałbym jeszcze Liona i Linę. Ja też często robię za supp/semi-carry Windrunner. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem - Cyborgmatt w Valve nie pracuje, ale jest on mistrzem jeśli o takie perełki z Doty chodzi ;) Poza tym te screeny z niczego się nie wzięły, a wątpie, żeby to był fotomontaż :) W każdym razie czekam niecierpliwie. Mam nadzieję, że będzie można tworzyć customowe skille dla postaci (tak jak to jest w WN).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w DOTE2 od pewnego czasu głównie ze znajomymi i według mnie jest o niebo przyjemniejsza niż LOL , który wymusza na nas granie aby kupić jakąś postać + kilka skórek na tą postać za , które i tak i tak będziemy zmuszeni zapłacić . Model DOTY . w którym płacimy tylko i wyłącznie za wygląd danej postaci + wygląd interfejsu (który można i tak pobrać z warsztu steam). Odnosząc się do postów poprzedników w 100% się zgadzam z wypowiedziamy gdzie to my wybieramy kim nam jest lepiej grac niż próbujemy wziąć postać X i jej nie znamy . Cały skład zrobiony jako supporterzy to z góry przegrana więc jakby nie patrzeć . Aczkolwiek ostatnio podczas rozgrywek stosuje taktykę 2 support 1/2 carry + 1 tank. Sam gram Keeper Of The Light i gram solo TOP lub BOT rożnie to bywa ale przez to kontruje jakąkolwiek ofensywę przeciwników przez co oni po prostu siedzą i nic nie robią . A mój team w tym czasie niszczy kolejne wieże i łupie na potęgę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gank linii na której siedzi sam Keeper nie jest jakoś super trudny. Stun i/lub silence w połączeniu ze spowolnieniem i mógłbyś paść :) Aczkolwiek zależy to od zespołu, czy preferują agresywny styl gry, czy raczej pasywny. Ale nie powiem, jak ja bym grał przeciwko takiej postaci to bardzo szybko bym się podjął z kimś próby zabicia. Co do modelu płatności, nie zapominajmy, że jeszcze w większości przypadków pożądany przez nas przedmiot może nam wypaść (spotkałem szczęściarza który dostał na koniec meczu kuriera, Azuremira). Do tego jeszcze eventy, na których można zarobić i pieniądze na set dla ulubionej postaci się znajdą.

A swoją drogą, jakie postacie polecacie na Upiorną Noc? Ja gram albo Jadomantą albo Zabójczynią Świątyni. Ale ... jak rany, znaleźć ludzi z którymi ukończy się ten tryb jest cholernie trudne. Spotykam takie ciekawostki, jak wybieranie Szamana Cienia, Linę ... Te postacie jak na moje są totalne bezużyteczne w tym trybie. Za bardzo zależnie od many, a ich zaklęcia są raczej słabe (może poza dwoma Szamana). Jakie postacie wg. Was są kluczem do sukcesu w tym trybie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omniknight, Axe i Venomancer to klucze to zwycięstwa. Z takim układem wygrałem 6 z 7 Upiornych Nocy. Jedna porażka przytrafiła się, bo nasz główny DPS pierwszy raz dostał się na tak wysoki poziom i całkowicie olał Nagrobki, które leczyły tę nędzną podróbę prawdziwego Króla Szkieletów. Pozostałych 2 bohaterów powinno być carry, choć zdarzyło się nawet, że towarzysze wybrali WR i Linę i obyło się bez większych trudności. Windrunner z rapierem bez problemu dała sobie radę jako DPS.

Osobiście zawsze biorę Venomancera. Ten Scourge Ward jest niesamowity. Dzięki temu, że ma wbudowane Q Venomacera, które się kumuluje z innymi, świetnie nadaje się do zdejmowania zarówno bossów, jak i hord wrogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiłaśnie zaczołem swoją przygodę z DoTA 2 i swierdzam że to wspaniała i dosyć trydna gra ( w porównaniu z LoLem). Póki co ucze się grać kilkoma postacami w grach na boty. Może później spróbuje rozgrywki PVP.

Proponuję od razu na PvP, mnie granie przeciwko bot'om tylko irytowało i same nooby w drużynie. Przez to mam 5 wyjść naliczone. Od tamtego czasu gram tylko PvP i jakoś mi idzie. Tak wydaje mi się być lepiej, granie przeciwko bot'om raczej niczego nie uczy. Raz wygrywam, potem ze 3-4 razy przegrywam i jakoś leci trollface.gif Największy problem, to niestety niepełna drużyna. We właściwie każdej grze ktoś postanawia się odłączyć od mojej drużyny. Są też noob'y, czasem lepiej jak by takiego wyrzucić, bo tylko przeszkadza. U przeciwników też tak bywa.

Wracając do tego co tam pisali inni, ja preferuję granie jedną postacią, Zeus najbardziej mi odpowiada. Nastawiony na atak ze swoimi zdolnościami. Udało mi się opracować różne drogi rozwoju, do tego różne dodatkowe sprzęty. Nie czytałam, ani nie oglądałam poradników, wolę samemu odkrywać wszystko.

Ostatnio zaczęłam grać też innymi postaciami, po to, żeby ogólnie mieć rozeznanie, jak również, żeby widzieć czego się spodziewać, jeśli będą to moi wrogowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można zdobyć 2x więcej odłamków obu typów podczas Upiornej nocy Nocy, gdyż wydarzenie kończy się 6 stycznia. Już po jednej grze (oczywiście wygranej) można teraz praktycznie zdobyć najtańszą skrzynkę z prezentem. Z drugiej strony teraz pojawiło się więcej osób, które grają po raz pierwszy, co może przeszkodzić w zwycięstwie. Mi się na szczęście udało.

Swoją drogą Upiorna Noc to świetny sprawdzian umiejętności graczy. Jeśli ktoś kupuje drugie AC albo idzie wesprzeć linię, na której już pojawił się Lisz, to raczej musi jeszcze się wiele nauczyć. Wymówka "gram event po raz pierwszy" w niczym nie usprawiedliwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omniknight, Axe i Venomancer to klucze to zwycięstwa.

Ze znajomymi najwięcej wygraliśmy w składzie Omni, Magnus, Drow, Sand King, Templarka. Szczególnie lubię grać Templarką, we wczesnych etapach jest nawet skuteczniejsza od Axe'a, czyszcząc całą linię jednym atakiem, a w późniejszych dzięki swojej tarczy może bardzo dużo wytankować. Przeciw bossom co prawda jest minimalnie mniej skuteczna, ale jej -armora z Meld zawsze się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz prawie wygraliśmy ten tryb z Liną w zespole. Ale prawie, bo polegliśmy na ostatniej formie Króla. Co do składu w których ja wygrywałem, to b. często był Axe, Venomancer się znalazł również, i do tego np. Drow Ranger lub Windranger. Ja również najbardziej w tym trybie lubię grać Templarką. Jakie przedmioty na niej kupujesz Rankin w trym trybie? Ja najpierw Desolatora, potem Arcane Bootsy II poziomu (bo jednak zależna jest ździebko od many, a z maną od innych to różnie bywa), Daedalus wraz z flaszką na runy, potem zależnie. Divine Rapier/Butterfly i kasa na ewentualne wykupienie jakby Król mnie pozamiatał.

A co do danych linii, to zawsze powtarzam niektórym, żeby na przykład:

- nie podchodzili za blisko do innych na Wodnym Świecie ponieważ Slardary używają ogłuszenia tylko wtedy jak w pobliżu jest więcej niż jeden bohater. Tu się przydają bohaterowie z dużą ilością zdrowia/dystansowi

- na fali Entów atakowali Proroków. Mniej drzewek

- na fali z Królową Lęgu skupili się na jak najszybszym wyeliminowaniu pajęczycy. Zawsze tak grałem tę linię i było stosunkowo mało problemów z tą falą

- na fali z Roshanami trzeba uważać na ogłuszenia. Linia jest stosunkowo łatwa, po każdym na jednej linii + support pomagający/niszczący linię na południu. Swoją drogą często spotykam Omniknighta który używa ulti na tej fali. Fajnie, problemem jest to, że ono nie blokuje obrażeń od płomieni.

- fala z Liszami to po prostu nie podchodzić blisko bo Lisz rzuci ulti i pozamiatane.

Fala z Gyrokopterami i Ursa (swoją drogą, dziwną nazwę ma ta fala po polsku) to nic specjalnego. Problemem tej z niedźwiedziami jest Ursa i dość sporo "creepów" do zabicia. Ulti Rycerza b.często się tam przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwnego jest w nazwie tej fali z niedźwiedziami? Moim zdaniem to miłe oczko ze strony Volvo dla polskich fanów.

Moim zdaniem najlepsza ekipa na event to Axe, Omni, Venomancer, Templar, a 5 postać to wybór między Drow, a Legion Commanderem, ewentualnie Sven.

Tak z ciekawości za odłamki kupujecie te najtańsze skrzynki, czy zbieracie na te rare?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Demotywatorach czy innym podobnym serwisie mi się ta historia rzuciła w oczy. No cóż, rzeczywiście więc należy im się plus.

Co do wymiany fragmentów, polecam zbierać na te za osiem tysięcy widmowych odłamków. Ta najtańsza może zawierać tylko przedmiot pospolity/niepospolity. Ta za osiem kawałków zawierać może nawet przedmiot arkana. Wiedza zaczerpnięta stąd. Wikia Doty zawiera te same informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie też cieszą te rodzime akcenty. Byle z umiarem wink_prosty.gif

Rapier również świetnie się sprawdza w tym trybie, gdyż jedyna jego wada - możliwość utraty nie jest tutaj problemem.

Dobrym pomysłem sprawdzającym się w Upiornej Nocy jest kupowanie przez supporta wielu mikstur leczących i dawanie ich głównemu carry, by je sprzedał. Zwykle jednak nie ma takiej potrzeby, ale warto zostawiać znalezione mikstury dla carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...