Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tylko przez "rosjan" niekonieczne określa się osoby pochodzące z Rosji. Częściej są to po prostu ukraińcy lub inne osoby które piszą cyrylicą.

Przyjęło się więc, że jest to nazwa własna która określa osoby najczęściej piszące cyrylicą oraz nie potrafiącymi porozumiewać się z drużyną w inny, zrozumiały sposób.

Dlatego uważam też, że według mnie głupota ganić kogoś za nazywanie graczy "rosjanami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, gdy ktoś wybiera w wyszukiwarce język angielski, a potem krzyczy w mikrofon po rosyjsku (tu jeszcze co nieco zrozumiem) albo arabsku... Gdzie jest zdrowy rozsądek, ja się pytam?

@up

Moderatorowi chodziło o użycie słowa "Ruski" (rzeczownik lm.) a nie "Rosjanie", więc wszystko cacy. Poza tym nie zgodzę się z Tobą. Jest wiele innych słów, które można użyć jako opis osoby piszącej niezrozumiałym językiem, tylko po co? Jeśli "i don't understand" nie poskutkuje, to klikamy "mute"... i do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało, spotkałem Turka. To co on odwalił, to jest po prostu żałosne. Ostro feedował innych przez próby rozgrywania Rambo (jako Drow Ranger) a na nasze sugestie żeby przestał to strzelił fochem i zaczął masowo kupować kurierów i ich wysyłać na rzeź. Słodko ... oczywiście go zgłosiłem.

@Nairdak

Obawiam się, że Rosjanie mają odmienne stany świadomości. Bo albo są wybitnie głupi i uparci (nie mówię to oczywiście o całej narodowości, a o jednostkach) albo piszą w cyrylicy po angielsku. Niemniej, po prostu, jest to tak żałosne że człowiekowi odechciewa się grać.

A chciałem się zapytać, jak działa system zgłoszeń w Docie? Co się stanie, jak zostaną podjęte działania przeciwko graczowi, co wtedy? Ban? I czy jest jakiś sposób sprawdzić czy samemu się dostało karę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem się zapytać, jak działa system zgłoszeń w Docie? Co się stanie, jak zostaną podjęte działania przeciwko graczowi, co wtedy? Ban? I czy jest jakiś sposób sprawdzić czy samemu się dostało karę?

Zwykle 5 raportów z jednego meczu skutkuje 1 poziomem kary - zablokowanie czatu na 24h, potem 48h, a dalej słyszałem, że nie można przez jakiś czas startować gier. Działa chyba z automatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Rosjanie mają odmienne stany świadomości. Bo albo są wybitnie głupi i uparci (nie mówię to oczywiście o całej narodowości, a o jednostkach) albo piszą w cyrylicy po angielsku. Niemniej, po prostu, jest to tak żałosne że człowiekowi odechciewa się grać.

Nic z tych rzeczy, po prostu większość z grających to dzieci. U nas było podobnie, wystarczy sobie przypomnieć, co działo się w polskim Internecie parę lat temu, gdy dzieci masowo dostawały Neostradę na Pierwszą Komunię. Wikipedyści do dziś dostają dreszczy na wspomnienie o tym.

Ja trafiam także na czarne owce innych narodowości, także z Polski, więc to zjawisko globalne. Tak czy siak na rosyjskich graczy siłą rzeczy łatwiej jest trafić, bo są najliczniejszą narodowością w grze, przynajmniej jeśli chodzi o rejon europejski.

Edyta:

Zauważyliście, że Skeleton King zniknął z listy bohaterów na All Picku. Valve coś szykuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, gdy ktoś wybiera w wyszukiwarce język angielski, a potem krzyczy w mikrofon po rosyjsku (tu jeszcze co nieco zrozumiem) albo arabsku... Gdzie jest zdrowy rozsądek, ja się pytam?

Sporo grup narodowych to robi. Wliczając w to Polaków. Zasadniczo chodzi o to, że ktoś nieznający innego języka (lub znający go bardzo słabo) próbuje komunikować się z innymi licząc (mniej lub bardziej) na to, iż inni go zrozumieją. W przypadku grup posługujących się innymi językami czasem do innej wymowy dochodzi inna czcionka, jak cyrlica czy litery arabskie. Wbrew obiegowej opinii nie ma to nic wspólnego z konkretną narodowością. Po części wybór serwerów może być spowodowany jakością łącza. Choć mieszkam w Polsce mam dużo połączenie z serwerami niemieckimi i angielskimi niż rosyjskimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powód dla którego zniknął Wam SK Link. Dostaniemy tylko Legion Commander'kę. Szeptało się o jeszcze przynajmniej jednej postaci. Ale i tak jest dobrze, bo zapowiada się nam świetna postać. Już nie grałem ze 2-3 tygodnie. Chyba się zaloguję, żeby pograć tą postacią smile_prosty.gif.

A tak na boku - pytanko do ludzi, którzy grali w pierwszą Dotę. Tam też była Legion Commander? Podobieństwo do pewnej postaci z LoLa jest troszkę większe (IMO) niż w przypadku innych postaci biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem już ten nowy tryb, i muszę powiedzieć, że najdalej doszedłem do czwartej rundy. Z tymi Slardarami i mini Slarkami jeszcze nie dałem rady. Ogólnie to z lekka boli fakt, że nie można wybrać wszystkich postaci, bo wydaje mi się, że z tych które są tam dostępne to daje radę Axe, Venomancer i pewnie Centaur Warruner ze swoim ogłuszeniem.

Valve zrobiło też mały przemiał w systemie dostawania przedmiotów. Byłem w stanie na poziomie 10 znajdować przedmioty o stopniu Arkana (pomijam fakt, że system ten jest tak badziewny, że ludzie wychodzący z serwera dostawali przedmioty, a ci co na nim zostali to dostali figę z makiem), a teraz jestem z powrotem na Starożytnym. Plus ten przedmiot, prezent powitalny. Wypadła mi z niego masa przedmiotów, które, gdyby nie to że są not tradable nor marketable to by na nich można było zarobić jakieś 5 euro. Kurier, komentator (Death Prophet), tabliczki z imieniem, z podpisami, pełno kamieni runicznych, narzędzie rzeźbiarskie, no po prostu jazda bez trzymanki. A do tego otworzyłem tych skrzyni dziesięć i nadal mam jeszcze jedną, którą będę w stanie otworzyć na poziomie 16. Czytałem coś tam pobieżnie, ale będę musiał się z tym zapoznać podobnie. Ale w sumie to lepiej, że te przedmioty są przypisane do konta, bo rynek by się zawalił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie udało się dość z przypadkowymi ludźmi do hord żyrokopterów, które zjechały (zleciały?) nas w parę chwil cholernymi rakietami... Event ciekawy - swoją drogą. 2 wielkie Pudge z hakami przez pół mapki wywołały u mnie szczery uśmiech biggrin_prosty.gif

Obecnie od ok. południa ciężko znaleźć JAKĄKOLWIEK grę, a gra ciągle traci połączenie z siecią. Brawo Valve sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie wiem, co odbiło Valve by usunąć opcję "bez zespołów gdy grasz samemu". Trafiłem z czwórką losowych ludzi na ludzi z jednego zespołu. Oczywiście gra przegrana. Brawo Valve, ciekaw jestem jak to zachęci nowych graczy do gry jak będą gnojeni w 75% przypadków.

Serwery nadal mają małą czkawkę, ale już idzie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że Wraith Night jest trudny, ale z błędu wyprowadził mnie znajomy ; )

Sf, Legion Commander, Magnus <- easy win

Sf to dps (deso, crit, rapier), to samo Legion Commander (rush do Rapiera).

Magnus musi iść w aury (Vlads obowiązkowo, potem AC) i ma spamować Empower (szczególnie na Legion Commandera).

A potem to już tylko drobne dostosowanie się do konkretnych fal. Dla przykładu:

- fala z Broodmother - jeden zabija pająki z linii, reszta biega za Broodmother i zabija jej jajka (a kiedy ta ucieka, używa się na niej Diffusal Blade - easy ; )

- fala z Lichami - każdy siedzi we własnej linii, bo jest łatwa, a nie chcemy oberwać ulti

- fala z Gyro - olewa się wszystko i zabija całą grupą pojawiające się Gyrocoptery

- jeszcze trudna jest fala z Mud Golems - też trzeba się zgrupować i zabijać je kiedy przychodzą; z Empower na Legion Commanderze i jej ulti nie sprawia to większych problemów

Co do bosa, trzeba wychodzić z zielonego kółka (stun aoe) i unikać drugiego stuna, który co jakiś czas miota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

I know your pain. Wcześniej była możliwość uniknięcia zebranej drużyny właśnie zaznaczając specjalną opcję podczas wyszukiwania. Wiadomo jak ten search działa, a teraz Valve dodało możliwość wyboru mapki! Świetna zamiana, dostanę wciry z przygotowaną drużyną, ale mogę sobie scenerię wybrać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Łapię ironię i się całkowicie z Tobą zgadzam, ale wybranie wyglądu mapy jest dobrym pomysłem - ja nie lubię tej śnieżnej scenerii, bo za oknem śnieg i w komputerze śnieg, aż zwariować można tongue_prosty.gif

Zawsze można zagrać mecz rankingowy, który jest wyszukiwany tylko dla samotnych graczy, o ile sami nie jesteśmy z drużyną.

Też myślałem, że Wraith Night jest trudny, ale z błędu wyprowadził mnie znajomy ; )

Sf, Legion Commander, Magnus <- easy win

Jeszcze spotkałem się z Venomancerem - jego ulepszone wardy z wbudowanym Venomous Gale świetnie spowalniają i ułatwiają wymanewrowywanie przeciwników w trudnych sytuacjach.

Poprawka:

W meczach rankingowych solo też można spotkać imprezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nowego trybu spróbowałem tylko po to by zobaczyć co jest w tych prezentach. Sam tryb jest jako-tako fajny. Ja grałem Venomancerem oraz Shadow Shamanem (choć Jadomanta jest ciut lepszy bo nie jest aż tak zależny od many jak Szaman). Tak naprawdę to ten tryb jest świetny jeśli chce się komuś farmić te klejnoty by potem te prezenty na rynku sprzedać lub je pootwierać. Co do tego braku opcji "solo" -> nie jest to jeszcze aż tak wielki minus dla graczy którzy już średnio łapią o co w Docie biega (czyt. nie ganiają bezmyślnie i nieumiejętnie za fragami, nie feedują, potrafią farmić złoto, jako tako trzymają się ról [choć ile razy ja jako carry musiałem kuriera kupować ...] i budują postać umiejętnie), bo wtedy walka sprowadza się tak naprawdę do tego, kto potrafi lepiej farmić złoto i kto jest bardziej ogarnięty zarówno na postaci jak i drużynowo. Ale nowi mają przekichane, dosłownie, bo ich nawet średni gracze po prostu zmiotą.

Ja tam wybieram śnieżną scenerię, taka miła odskocznia tongue_prosty.gif

A swoją drogą, może mi ktoś powiedzieć, czy jest sens kupować Pierścień Basiliusa na postacie takie jak Phantom Lancer, Phantom Assassin? Wcześniej go kupowałem, ale uznałem że te 500 sztuk złota lepiej mieć w kieszeni żeby sobie kupić coś innego niż mieć tę mało dającą aurę (bo jak ktoś zgankuje linię, to cóż. To skóry raczej nie uratuje).

I skąd można czerpać wiedzę na postacie? Bo ja póki co znam dwa źródła: centrum społeczności Doty oraz tę stronę plus obserwacja innych na Youtube jak kimś grają.

Edit:

Po prostu nie wierzę, na jakich graczy trafiam. Kolejna partia z Rosjanami, w tym przypadku najpierw jeden zachęcał innych do tego by mnie zgłosić za "steal" (co polegało na tym, że on cel dość mocno przetrzebił ulti jako Doom, a ja po prostu dobiłem bo nie chciałem pozwolić by ten uciekł, ale przyznam, nie zwróciłem uwagi czy umiejka się skończyła, ale wydaje mi się że w Docie raczej chodzi o wygraną a nie o fragi pojedynczej jednostki), a na moją reakcję to oczywiście rzucił uwagą na poziomie poniżej dna Rowu Mariańskiego. No naprawdę, niektórzy gracze (spotkałem też Polaków co po naszemu wszystkich cisnęli) powinni mieć osobny Internet.

Edit_2:

Czekam na patcha balansującego ulti Legion Commander. Bo co to jest za pojedynek między nią i bohaterem jak każdy bohater może wrzucić swoje trzy grosze i przeważyć szalę zwycięstwa? Chyba że taka jest idea tej umiejętności, to dobra, nie czepiam się. Ale to, że widziałem sytuacje jak Legion Commander używała pasywki na kontratak z kradzieżą zdrowia gdy podobno nie można używać umiejętności i przedmiotów to już jest przesada.

Edit_3:

Valve powinno wypuścić patcha który będzie brał pod uwagę schematy i składniki przedmiotów z ukrytych sklepów i normalnych niezależnie od tego, gdzie gracz się znajduje. Bo chciałem już złożyć serducho, i patrzę po wysłaniu kuriera do sklepu: 4200. No kurde, a coś mi mówiło, że już będzie do złożenia za 3200. Wracam kuriera, patrzę, a tu schemat w schowku. Ale gra nie widziała, a ja straciłem szansę na serducho (a mogło ono odwrócić los gry). Mały błąd, ale srogo mnie rozsierdził. Zwłaszcza, że w przypadku przedmiotów z normalnego sklepu błąd ten nie ma miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

1) Mute i spokój. W tej sprawie nie wymyślono niczego lepszego.

2) Legion Commander nie jest w ŻADEN sposób przepakowany. Jest tak łatwy do skontrowania pickiem, że to głupota wybierać go jako 1. Na szczęście 95% graczy nie wie jak, więc mogę sobie pykać do woli moim ulubionym bohaterem. tongue_prosty.gif Oczywiście, jak każdy carry, jest on ciężki do pokonaniu z odpowiednią farmą, ale nie jest to niemożliwe.

Poza tym często kontrować powinna cała drużyna, a nie tylko jeden gracz, co pokazuje kolejną wadę gry w pubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego braku opcji "solo" -> nie jest to jeszcze aż tak wielki minus dla graczy którzy już średnio łapią o co w Docie biega (czyt. nie ganiają bezmyślnie i nieumiejętnie za fragami, nie feedują, potrafią farmić złoto, jako tako trzymają się ról [choć ile razy ja jako carry musiałem kuriera kupować ...] i budują postać umiejętnie), bo wtedy walka sprowadza się tak naprawdę do tego, kto potrafi lepiej farmić złoto i kto jest bardziej ogarnięty zarówno na postaci jak i drużynowo.

Najpierw piszesz jedno, a potem temu zaprzeczasz :P. Zawsze bardziej drużynowo będą zgrani ludzie grający jako drużyna. (No chyba, że to ludzie którzy party zakładają ot tylko tak, chyba z nudy - są tacy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na patcha balansującego ulti Legion Commander. Bo co to jest za pojedynek między nią i bohaterem jak każdy bohater może wrzucić swoje trzy grosze i przeważyć szalę zwycięstwa? Chyba że taka jest idea tej umiejętności, to dobra, nie czepiam się. Ale to, że widziałem sytuacje jak Legion Commander używała pasywki na kontratak z kradzieżą zdrowia gdy podobno nie można używać umiejętności i przedmiotów to już jest przesada.

Przecież LC wcale nie jest aż tak przepakowanym herosem. Wystarczy mu nie pozwalać na ganki w earlym i w late może łatwo wymiękać z takimi wymiataczami jak np. Void. Poza tym masz napisane w opisie umiejętności, że żaden z bohaterów nie może używać umiejętności i itemków. Pasywki nie używasz, bo to jest umiejętność bierna, więc wszystko jest w zgodzie z prawem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowNinja

No trochę sobie zaprzeczyłem, fakt. Chodziło mi o to, że nawet z party jacyś średni gracze mają szansę wygrać. Szansa mała, ale jest. A ludzie nowi, nieogarniający Doty po prostu zostaną zmieceni. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne.

@Nairdak & FaceDancer

Nie chodziło mi o to, że Legion Commander jest przepakowana, bo nie jest. Chodziło mi o to, że podczas pojedynku LC może używać swojej pasywki na wyssanie życia, podczas gdy w opisie umiejętności wyczytałem, że żaden bohater nie może używać ani przedmiotów ani umiejętności. Ale jeśli nie tyczy się to pasywek, to ok, myślałem że kolejny bug :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa mała, ale jest. A ludzie nowi, nieogarniający Doty po prostu zostaną zmieceni. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne.

Śmiem twierdzić, że nawet ludzie ogarniający Dotę mają ciężko, bo dostaną do drużyny gości, którzy nie ogarniają, a po drugiej stronie team, który ma już rozegranych razem kilkaset gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX Teraz tak, ale dalej nie do końca się zgadzam.

@Up To nawet nie musi być kilkaset gier. Wystarczy kilka. Wiem to z doświadczenia. Po prostu jeśli się gra z znajomymi i do tego jeszcze używa komunikacji głosowej, to już daje ogromną przewagę. W grach tego typu bardzo ważne jest zgranie. Mecze z randomami, nie ważne jak ogarnięci oni będą, nie gwarantuje zaistnienia tego czynnika. Przeważnie zaprzecza jego istnieniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...