Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Nie zignorowałem gościa, ale też nie wykłócałem się - poprosiłem, żeby wyjaśnił mi po ludzku, co zrobiłem źle, bo posługiwał się jakimiś skrótami myślowymi i oprócz złej ścieżki nie mogłem nic z tego zrozumieć. Po trzeciej prośbie po prostu zamilkł :). A mecz potoczył się świetnie - grałem snajperem i rzecz jasna od razu go polubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Toksyczna atmosfera w znacznej części dotyczy niskich rejonów matchmakerowych, choć trafić można na nią wszędzie. Przykład: wczoraj graliśmy i wygrywaliśmy przeciwko wrogiej drużynie. W połowie meczu jeden z przeciwników zaczął rage'ować na global czacie, nawoływać do raportowania członków jego drużyny, wołać, że to ruski (na co jeden z nich zaprotestował cyrylicą, że jest z Ukrainy :cheesy:) i tak do końca meczu.

Na ekranie końcowym okazało się, że wszyscy byli razem w jednym premade :lol:

Znacznie możesz sobie życie ułatwić grając ze znajomymi, albo z ludźmi z forum, z kimkolwiek, kto nie jest randomem. Rozumiem, że zrobiłeś już tutoriala? Warto teraz spróbować złapać kogoś cierpliwego i w miarę doświadczonego, aby pograł z tobą jako coach i poopowiadał, co się dzieje, co robić i dlaczego.

In other news, chyba znalazłem wreszcie bohatera, który mi zupełnie podszedł. Jest to nikt inny, jak pijana panda - Brewmaster. Są herosi, którymi mam dobry winrate, ale którymi nie lubię grać (Jakiro, Death Prophet, Lich, Phantom Lancer), są herosi, którymi lubię grać, ale czasem straszliwie nubię (TIMBERSAW, Earth Spirit, Razor, Disruptor), ale Brewmaster dołączył do elitarnej trójki bohaterów (obok Mirany i Clockwerka), którymi mam zawsze frajdę i prawie zawsze dobrze mi idzie.

For Yoy and Oyo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no dzięki za rady - dopadnę Cię na steamie zapewne ^^.

Jestem ciekaw, jak to z innymi herosami będzie - pierwszy mecz zagrałem pół roku temu (wtedy też tutorial) i nie pamiętam kim - generalnie tak mi się rozgrywka wieszała, że nie było mowy o przyjemności. Teraz śmiga, więc można eksperymentować. Jakieś dobre opcje dla nooba, czy raczej bez znaczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak - co do ulti snipera, bo widzę że nikt nie wspomniał, blokuje to jeszcze dobrze rzucone ulti alchema, ogólny silence, lub dedykowany dla snajpera w czasie przygotowywania strzału, transformacja brewki, transformacja chaosa, fala od Morpha, ulti Nagi. No i wszystko co wyżej już było wymienione. W planach IceFroga jest scepter dla snipera, który zmniejsza czas ładowania ulti z 1.7s, do 0.01, stąd wtedy chyba już nikt nie uniknie tego dobrze :D

Co do Quetza, ogólnie jak w każdej grze MMO, także i w docie trafiają się "lamy" i ludzie z adhd. Jest ich oczywiście najwięcej na początkowych grach, ale tak niestety i już na wyższych poziomach także, nawet na Capitans Mode

http://dotabuff.com/matches/406774660

SF uznał że sobie pójdzie pofeedować gdzieś w 20minucie, bo mu coś nie podpasowało w grze...

Ale im dłużej grasz, tym więcej znajomości znajdziesz.

Są w grze chaty, typu #poland, lub #dota.pl gdzie często znajdziesz kogoś do gry. Choć obecnie Poland jest niemal w całości przejęty przez boty do spamu ofertami handlu...

Tak czy siak - w grze zespołowej najważniejsze jest przecież zgranie, więc dla miłej zabawy najlepiej sobie znaleźć jakiś ludzi do gry, optymalnie na tym samym poziomie, lub podobnym. Bo jak Cie 100lvl zaprosi, to i tak wyszuka Wam graczy na nieodpowiednim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie ulti snajpera. Przyda się.

A z kolei, ja chyba przestanę grać na europejskich serwerach. Bo ryzyko dostania kogoś z Rosji jest b. duże. A niestety, większość z którą grałem to umysłowe dzieciaki, które po angielsku poza słowami noob/report <nazwa bohatera>/ nie wydukają nic. Dziś mi się trafił właśnie taki, Huskar. Pomyślałem, że w sumie fajnie będzie mieć dobrego bohatera jako pomoc, bo na linii trafił się Ursa oraz Tusk (ja gram jako Phantom Assassin). Aha, jasne. Pchał linię pod samą wieżę, a jego największym zmartwieniem było to, żeby wyrwać jak najwięcej fragów. Nie czekał na mnie, tylko nieumiejętnie ich harasował, co zazwyczaj kończyło się tym że zginął od Tuska lub Ursy (i wielce się pluł, że ja skrzętnie się nie pcham tylko po to by zginąć). Wyzywał od nobów, kazał na mnie napisać raporta (tu już niestety się nie powstrzymałem i napisałem uwagę, które sens zamyka się w słowach "zamknij się", tylko bardziej kulturalnie, z dodatkową adnotacją). A Ursa? No niestety, miał maskę pod wysysanie życia, i zrobił się na tanka. A my nie mieliśmy żadnych silencerów. Tak swoją drogą, czy wiadomo coś o tym że IceFrog planuje przemodelować Phantom Assassin? Albo coś w tym stylu? I pytanie, czy Argasm's Scepter wpływa na ulti PA? Pewnie, w opisie nic nie ma, ale z zespołu gadali, że coś tam robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie Rosjanami, są normalni i są porąbani, szczerze trafiam często na obie grupy i na żadną nie narzekam. Idiotów ignoruję z normalnymi się dogadam. Czasami po prostu trolluję denerwujących rusków aż się ogarną lub wyjdą xD Ostatnio tak się jeden wkurzył, że na voice czacie zaczął tłuc klawiaturą o biurko czy coś xD

Większym problemem wg. mnie są Arabowie, w głównej mierze jak się domyślam Turcy. Ich angielski jest fatalny, może z 15% tych co spotkałem w ogóle go używało, pozostali tylko trash talkują na voice "allah akhbar" i inne słowa których nie rozumiem ;P Zwykle przegrywam bo odmawiają jakiejkolwiek komunikacji i grają samodzielnie...

Argasm's Scepter wpływa na ulti PA? Pewnie, w opisie nic nie ma, ale z zespołu gadali, że coś tam robi.

Aghanim's Scepter? Jeśli nie ma opisu to (chyba, mogę się mylić) nie ulepsza ulti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do agha to jak nie ma opisu to nie wpływa proste. Jeśli chodzi o ludzi którzy mają problemy z sobą to po prostu ich się reportuje i mutuje, czy dalej w las tym mniej takich osób.

Co do postaci dla początkujących to jest ich kilka, było to na forum wałkowaniem z kilka razy więc nie chce mi się powtarzać. Na internetach można znaleźć wiele poradników polecam taki pod nazwa, wellcome to dota you suck (czy jakoś tak jestem na telefonie i nie mam jak sprawdzic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, Aghanim's Scepter. Tak dziwne te nazwy, że nie sposób się nie pomylić. Swoją drogą, nazwy i opis umiejętności Duchów (przynajmniej Earth Spirita) zostały spolszczone w grze. Ale w menu Bohaterzy nie. Ot, taki mały paradoks.

Opisu nie ma, to też mnie to zdziwiło, że mi gadają o tym, bym kupił Sceptera. Ja póki co, trafiam na samych idiotów, którzy nie mogą się zdobyć nawet na pisanie po angielsku, tylko w cyrylicy, którą w końcu nie każdy rozumie. Arabowie w grach? O kurde, tych to jeszcze nie spotkałem.

A wiedziony ciekawością, zapytam. Jaki jest dla Was najbardziej noob hero? Wiem, takich nie ma, bo każdego da się skontrować, ale chodzi mi o takich, przeciwko którym wiecie że gra bez zgranego zespołu będzie przegrana.

Dla mnie? Póki co, piątka:

Phantom Lancer - jego iluzje potrafią sporo namieszać, nawet nie wiem, który bohater potrafi skontrować jego ulti, poza Meduzą.

Pudge - jego hak i pasyw na zwiększanie siły. Pasyw nie byłby taki zły, gdyby dało się go wyciszyć. Tak poza tym, pasywki podlegają wyciszeniu? Bo mam do tego spore wątpliwości.

Sniper - pasyw na minibasha jest dość denerwujący.

Earth Spirit - z powodu tych jego "kamieni" które może kopać/przyciągać do siebie, powodując obrażenia i/lub wyciszenie. Na jednej ze stron spotkałem posta który sugerował by uczynienie tych kamieni podatnymi na ataki. I, muszę przyznać, nie jest to zły pomysł.

Timbersaw - bez wyciszenia jest to ciężki bohater do zabicia. Ma escape skilla, ulti ma niski cooldown (jak Snajpera). Jak go próbowałem zabić PA, to naprawdę, nie dałem rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się uczyłem grać, to grałem praktycznie tylko supportami. Pamiętam jak ludziom fragi zabierałem Omnikinghtem XD

Co do itemów i skilli polecam sety innych graczy. Wchodzi się w książkę obok wyjścia do menu i tam wybiera się - najpopularniejsze na górze. Podświetla ci które skille w jakiej kolejności brać i zmienia ustawienie itemów w shopie.

Ja osobiście nie lubię Liny i Liona, niby single target ale 1400 dmg z ulti denerwuje, zwłaszcza z refresherem. Do tego Treaten Protector - 15-20 sekund i może "wyleczyć" turret o 1000hp. Venomancer z trucizną, która trwa dość długo.

Ogólnie i tak liczą się umiejętności bo widzę ludzi lamiących niesamowicie tymi postaciami. Wyjątek - Clinkz, hejt do potęgi entej w moim przypadku, to jaki dmg potrafi wycisnąć już w early + niewidzialność potrafi bardzo denerwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Bóg dał nam sentry, dusty i gemy smile_prosty.gif I widział, że to było dobre, więc dorobił jeszcze ulti Slardara i BH dzięki czemu żaden Clinkz ani Riki nam nie straszny. Generalnie jak się gra przeciwko ogarniętej drużynie to dosyć trudno jest coś ugrać bohaterami z invis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem ludzi, którzy brali ten miecz za 3300 złota bodajże z efektem oczyszczenia posiadacza ze wszelkich negatywnych efektów. Wśród tych efektów jest ten spowodowany pyłem (aż tak języka kaleczył nie będę :P). Ten kamień to z lekka i dobry i kiepski wybór. Dobry bo mamy mobilnego TR, ale zły bo jak padniemy, to przeciwnik nam go zakosi. Swoją drogą uważam, że każda osoba powinna mieć możliwość zakupu jednego kamienia na całą grę. To by ludzi może nauczyło szacunku do tego przedmiotu, bo ileż razy grając jako Riki ktoś kupował kamień, ginął, nasi go brali po to, by za pięć minut ta osoba kupiła kamień ponownie, padając w takim miejscu że kamienia nie dało się odzyskać.

Ale prawda jest taka, że z niewidzialności też trzeba umieć korzystać. Jeśli ktoś to traktuje jako zasłonę/do szpiegowania to długo nie pożyje. Niewidzialność to raczej do ucieczek. Ale czasem też komuś najzwyklej w świecie szkoda miejsca na takie przedmioty w ekwipunku.

@Foshek

Jak wspomniałeś o tej kuli, to mi się przypomniał Zeus z którym grałem. Jako wróg, kupił to i tak nas łoił swoim ulti że to koniec.

@Hakken

A jak go zbudował? Pod obrażenia? Tak swoją drogą, gdzie mogę znaleźć filmidła z tego turnieju Doty, czy cokolwiek to było? Bo chętnie bym sobie to obejrzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórym będzie bardziej zależeć na tym, by mecz wygrać, a nie tylko zdobyć jak najwięcej zabójstw. Jeśli Valve dobrze to rozegra, to jest szansa, że ludzie zaczną trzymać się swoich ról podczas gry.

Ach te pobożne życzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hairdak

Problemem jest to, że ludzie nie potrafią się dobrać rolami ani typami, przynajmniej na pubach. W zespole jest trzech zasięgowych, dla przykładu. Pewnie jest to, że przynajmniej po jednym zasięgowym będzie na każdej linii. Co robi moja drużyna? Bierze walczących wręcz bez choćby jednego skilla zasięgowego lub Blinka. No można się wkurzyć. I nie chcę się wybielać, że ja jestem czysty jak łza. Ja biorę jednego bohatera teraz, którymi jest Phantom Assassin, ale ... cóż. Jest atak dystansowy, jest Blink. Ze stunnerem na linii to by całkiem gładko szło.

Jeśli to ulepszy Dotę, jestem za. Bo jestem zmęczony pacanami, którzy zamiast wspomagać/trzymać się za drużyną, latają za fragami. Gorzej jeszcze, jak robią to nieudolnie. Albo trafić na kłótnię o to, kto idzie na środkową linię to już w ogóle przegięcie. Kłótnia była między Slardarem a Alchemikiem. Kontra Pudge. No cóż, nie mieszałem się w kłótnię, rzuciłem tylko, że Alchemik się bardziej nadaje bo ma zasięgowe ogłuszenie. Poskutkowało, ale niesmak pozostał. Że też ludzie myślą kategoriami "muszę dostać farmę/kille" w swojej kategorii tylko, a nie w kategorii całej drużyny. Jak wszyscy będą na swoim miejscu, to farma przyjdzie sama.

Tak swoją drogą, czy te przedmioty z Diretide 2013 będą permanentnie niezdatne do sprzedania na Rynku? Czy po jakimś czasie to się zmieni? Bo mam całkiem sporo tych przedmiotów, a szkoda je wymieniać na jakieś inne nieprzydatne mi rzeczy.

I, ostatnie: powinni do tutorialu Doty wprowadzić coś o tym, jacy bohaterowie powinni siedzieć na górnej i dolnej linii. Bo moim zdaniem, na każdej powinien siedzieć carry i przynajmniej jeden zasięgowy, ze stunem/hexem/wyciszeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I, ostatnie: powinni do tutorialu Doty wprowadzić coś o tym, jacy bohaterowie powinni siedzieć na górnej i dolnej linii. Bo moim zdaniem, na każdej powinien siedzieć carry i przynajmniej jeden zasięgowy, ze stunem/hexem/wyciszeniem.

To mało optymalne zdanie, a linie w docie są na tyle dynamiczne, że powiedzenie "na każdej linii carry + support" byłoby zwykłą głupotą.

Dobieranie różnych linii to duża część zabawy, bo często robi się trilane na safelane (z carrym i dwoma supportami) i do tego jakaś postać idzie sama na hardlane (najczęściej dark seer, bounty hunter, clock, NP etc.), czasami jest agresywny trilane (który idzie na hardlane i wtedy jedna osoba solo na safelane), czasami jest jungler, czasami duallane, jeszczy innym razem duallane ale na midzie... możliwości ustawienia bohaterów na mapie jest mnóstwo i to sprawia, że ta gra jest tak fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda, źle się wyraziłem. Powinienem dopisać, że w "klasycznym" układzie, czyli dwóch na górnej, jeden na środkowej, dwóch na dolnej. Też już miałem sytuacje, że ktoś ze środka przychodził i nam pomagał (lub przeszkadzał, bo wrogowie też tak robili) lub ja czasem szedłem komuś pomóc na środku.

Co to jest safelane i trilane i hardlane i duallane? Jak ja widzę czasem te nazwy i skróty w Docie, to uświadamiam sobie, jak mało wiem. Jest może gdzieś jak słowniczek skrótów z Doty? Bo często nie mam pojęcia, co dany skrót oznacza, np. ss.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safelane - to jest linia przy jungle, dla radiantów jest to bot a dla dire - top.

Hardlane - wręcz przeciwnie. Dla radiant - top, dla dire - bot.

Sololane - to znaczy, że na linii jest tylko jedna osoba (w sensie nie jedna wogóle, tylko jedna z danej drużyny).

Duallane - to znaczy, że na linii jest dwóch bohaterów.

Trilane - bez zaskoczenia, trzy osoby na linii.

ss - missing. znaczy, że ktoś z danej linii zniknął i może gankować inną linię.

Na pewno gdzieś jest jakiś słowniczek, ale nie wiem gdzie.

Nie ma "klasycznego układu". Na turniejach klasycznie jest trilane na safelane i solo mid oraz solo hardlane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości ustawienia bohaterów na mapie jest mnóstwo i to sprawia, że ta gra jest tak fajna.

Z tym, że z ustawieniami na linii to można sobie kombinować jak się gra ze znajomymi, bo grając samemu trudno jest trafić na drużynę, która z chęcią coś zrobi.

W sumie więcej Ci nie potrzeba nawet na typowych samotnych grach na pubach smile_prosty.gif

Ale zawsze mile widziane są zwroty takie jak: gj, wp, ty i tak dalej ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sk? Co to znaczy? Nie potrafię tego rozszyfrować, a pierwszy raz to widzę na oczy. Może jest to coś bardzo obraźliwego dla "rusków" biggrin_prosty.gif?

W sumie kiedy gram to mało osób to pisze, ale zawsze jakaś grupka jest. Już Ci mówię co to znaczy sk-stack // stackowanie creepów w jungli - używa się tego do supportów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...