Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

@UP

Jak już wspomniałem o tej genialnej scenie z Zemsty Sithów i bardzo bym chciał to przeczytać, za rozsądną cenę oczywiście. W Kotory nie grałem i nie zamierzam - ale książki przeczytam. Revana sobie pożyczę ale na razie nie mam dojścia do Oszukanych i Fatalnego Sojuszu. Nie uśmiecha mi się na razie płacenie ponad 30 zł za każdą z nich.

Twoja Kolekcja rządzi! Jak w sierpniu kupię "Potrójne Zero" to weź pożycz Rozkaz 66 i Legion 501 :):P:D.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, czas na update:

http://sw-extreme.com/picture,700,kolekcja-caedusa-2012.html

W drodze są: Jedi Knight II: Jedi Outcast, Jedi Academy, Nadchodząca Burza, Atak Klonów (obie to wznowienia), Fatalny Sojusz i Niszczycielka no i kilka boosterów :P. Jedyną nieobecną książką na zdjęciach jest pożyczony Revan.

Co sądzicie o nadchodzącej światowej premierze Zaginionego Plemienia Sithów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaginione Plemie Sithów" to zbiór 8 bezpłatnych opowiadań dostępnych elektronicznie które będą wydane w formie tradycyjnej wraz z dziewiątym premierowym opowiadaniem. Opowiadania przedstawiają losy rozbitków i ich potomków z rozbitego sithanskiego statku Omen który rozbił się na Kesh. Akcja w latach 5000-2975 BY.

Ciekawe jest to że polska premierowe wydanie zostanie wydane parę dni przed premierą amerykańską.ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, premiera miała odbyć się jakiś czas temu, ale została przesunięta. Można się domyślać, że zostało to odgórnie narzucone Amberowi.

Co ciekawe, ma powstać również komiks, który będzie kontynuował losy Zaginionego Plemienia. Ci Sithowie pojawiają się w obecnie wydawanej w Polsce książkowej serii Przeznaczenie Jedi.

A książek jeszcze mi brakuje kilkunastu, z czego największe braki mam w Nowej Erze Jedi.

Edytowano przez Caedus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam świeżo kupione "Rozdroża Czasu" (zupełnie bez sensu bo to jedna z ostatnich książek a dopiero przeczytałem "Punkt Przełomu"). I bardzo spodobały mi się słowa Dartha Krayata i Wyyrloka: "Całe szczęście, że Darth Krayt naprawił pomyłkę Bane'a. Zaprawdę to błogosławieństwo, że głupia Zasada Dwóch nie ogranicza dziś zakonu Jednego Sitha". I ja się z tym zgadzam. Ładny epilog do naszej dawnej małej dyskusji o Zasadzie Dwóch. Z drugiej strony Darth Wyyrlok inaczej będzie śpiewał gdy któryś z tych licznych uczniów w końcu go zabije, choćby i we śnie smile_prosty.giftongue_prosty.gif.

Caedus masz prenumeratę tej serii Amberu?? Bo widzę u ciebie powtórzone egzemplarze kilku tytułów. Nie lepiej by kupić te parę pojedynczych których ci brakowało?

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem?, że się strasznie napaliłem na Trylogie Darth Bane i tą zasadę dwóch wink_prosty.gif Można zacząć od tego? a potem w między czasie przeczytać Old Repubic? Powiedzcie mi, dlaczego ciężko dostać Darth Bane'a. Widziałem jak koleś wystawił na Allegro 1,2 i 3 część za 150 zł -.-

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A mówiliśmy w lutym - rusza nowa seria Amberu - Książki Star Wars za małe pieniądze. Trzeba było kupić. Ja mam ten 1 tom Dartha Bane'a za 6 zł. I też zacząłem "na poważnie" czytać Star Wars właśnie od tego tomu, więc i ty możesz. Tu masz adres gdzie możesz zamówić to wydanie tego tomu. Dobra cena, tylko za przesyłkę musisz dopłacić minimum 8 zł. Ale to i tak taniej niż tam.

http://www.hitsalonik.pl/633501,Ksiazki_Star-Wars_Darth-Bane-Droga-zaglady.html

I od razu po 1 tomie poluj na 2 i 3 tom. Skoro wciągnęło to mojego laika brata (ale się napalił :)) to wciągnie i ciebie.

A Revana zaczynam zaraz jak przeczytam "Spisek na Cestusie". Bo gdy jeszcze raz obejrzałem wszystkie trailery SWOTORa to sam strasznie się napaliłem na "Oszukanych".

Na Allegro niektórzy rzeczywiście są bezczelni. Jakiś cwaniak za to kieszonkowe wydanie "Dartha Maula:ŁzM" życzy sobie 100 zł. No śmiech na sali, zwłaszcza, że na tej stronie można kupić tą książkę za normalne 14 zł + przesyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał 8azyliszek. Najtaniej jest kupować książki z serii wznowień.

A dlaczego pierwsze wersje kosztują tak dużo? Cenę mocno podbija Droga Zagłady, która ukazała się w 2007 roku. Kiedy w 2010 roku ukazały się 2 kolejne części, cenę pierwszego tomu mocno wywindowano... Ja miałem to szczęście, że swój egzemplarz zakupiłem na kwartał przed premierą Zasady Dwóch. Zapłaciłem za niego jedynie 25 złotych :). Teraz ceny w okolicach setki to norma. Gdyby nie nowa kolekcja, pewnie byłaby jeszcze wyższa.

A tu masz link do jedynego egzemplarza, jaki zauważyłem na allegro:

http://allegro.pl/darth-bane-droga-zaglady-star-wars-tom-1-i2425767523.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem?, że się strasznie napaliłem na Trylogie Darth Bane i tą zasadę dwóch wink_prosty.gif Można zacząć od tego?

Jeżeli książki Star Wars nie mają jakiegoś podtytułu (czyt. Darth Bane, The Old Republic) to nie ważne jest to w jakiej kolejności czytamy książki. Ja np. kilka lat temu kupiłem Darth'a Bane'a pierwszy tom (bo drugi nawet nie był jeszcze w przygotowaniu), potem Maskę Kłamstw, następnie Potrójne Zero i jakoś mi to w czytaniu nie przeszkadzało. Dopiero przy wznowionej serii sobie dopełniam książki. Zanim dokończyłem sobie trylogię Bane'a to przeczytałem część o Darth'cie Maulu.

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Stanowczo się nie zgadzam. Takiego Dartha Bane'a zawsze można sobie przeczytać oddzielnie ale od "Dartha Maula.Łowcy z Mroku" już raczej tylko po koleii radzę. Bo wątki z DMŁzM są kontynuowane w Nocach Coursant i czytając je musiałem się cofać bo nie łapałem podtekstów. A np. jeden z głównych bohaterów w "Gwieździe Śmierci" występuje wcześniej w Medstarze II i bez wiedzy o jego przeszłości GŚ czytałoby mi się o wiele gorzej. Tak jak "Rozdroża Czasu". Ponieważ nie czytałem jeszcze o wojnie Sojuszu Galaktycznego z Korelią, wojnie domowej jaką rozpętał Darth Caedus, nie rozumiałem połowy wspomnień jakie Jaden Korr opowiadał w RC swoim towarzyszom.

A czytanie "Komandosów Republiki" nie po koleii to już zupełna dziwność. I właśnie - wszyscy wierni fani Star wars, proszę udać się w czwartek do kiosków po nowy tom kolekcji Star Wars. Będzie to właśnie 1 tom KR - "Bezpośredni Kontakt". Obecnie tej książki nigdzie nie można dostać (miałem 3 normalne wydania i wszystkie szybciutko sprzedałem na Allegro za 35 zł sztuka) a cykl jest b.fajny i dobrze się czyta. Zwłaszcza jak klony zastanawiają się jak ułożą sobie życie po wojnie i, że nie są bezdusznymi automatami tongue_prosty.gifsmile_prosty.gif. No i jak masowo giną - bo końcu to tylko klony smile_prosty.gif. Dlatego, żeby nie było później jojczenia i narzekania, że nie ma/za drogie są fajne tytuły SW. Odłożyć 14 zł i kupić, kupić!

@EDIT: Lady Darth Cognus poniżej dobrze gada :):P

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @UP.

Tylko noce Corrusant, da się ew. czytać nie po kolei, ale to i tak bez sensu. Jak nie możesz znaleźć pierwszej części, to od czego są biblioteki? Chodzenie do nich tak bardzo boli? I nie wmawiajcie mi, że nie ma w nich książek Star Wars. Tym bardziej, jeżeli mieszka się w większym mieście, to jest ogrom bibliotek, gdzie na pewno będzie szukana pozycja. Często unikaty są na allegro w przystępnej cenie. Zamówić w empiku, lub poszperać w innych księgarniach, gdzie jakieś resztki czasem są. Wystarczy tylko poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja na przykład nie lubię chodzić do biblioteki. Jeżeli mam pieniądze, a książki nie ma u mnie w mieście w księgarni to staram się książkę znaleźć przez internet.

A książki o których wspominacie, to tylko wyjątki. Niby "Poza Galaktykę" jest połączone z "Rozbitkami z Nirauan" ale aż tak się nie trzyma tej pierwszej.

Bo wątki z DMŁzM są kontynuowane w Nocach Coursant i czytając je musiałem się cofać bo nie łapałem podtekstów

No z tego co wiem, to występuję tam tylko syn Lorna Pavana i chyba na tym kończy się połączenie z "Łowcą z Mroku" (chociaż mogę się mylić).

Takiego Dartha Bane'a zawsze można sobie przeczytać oddzielnie

No chyba nie bardzo. Jest bardzo dużo odniesień do poprzednich części, a zwłaszcza w "Dynastii Zła".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chodziło mi o to, że trylogię Bane'a można przeczytać sobie obok choćby Wojen klonów czy X-Wingów. A poza tym chronologia rządzi. Jak chcesz zrozumieć choćby Widmo przeszłości i Wizję przyszłości nie czytając wcześniejszej Trylogi Thrawna? A w samych Wizjach było wspominane o zamieszaniu jakie robiła Daala swoim Pożeraczem Słońc albo o klonie Imperatora (tych historii sam jeszcze nie poznałem). No i teraz mi w swoim poście znowu zaspoilerowałeś, że fragmenty takich "Rozdroży Czasu" są wyjaśnione/opowiedziane w "Rozbitkach...".

Ale niech każdy czyta jak chce - jego sprawa. Ja się będę trzymał chronologii. A teraz wracam kończyć "Spisek na Cestusie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Mi po części w pierwszym moim poście mnie więcej też o to chodziło. Ja jednak nie czytam chronologicznie, jeśli książki nie są wsadzone do jakiejś trylogii to czytam jak leci. Dla mnie ważniejsze jest samo przeczytanie książki, niż trzymanie się ściśle chronologii.

Zazwyczaj przed przeczytaniem książki na Ossusie sprawdzam, czy nie ma jakiegoś połączenia z inną książką - wtedy staram się jakoś uzupełnić wiadomości omijając spoilery.

PS. Przepraszam za przypadkowy spoiler ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja już we wtorek przypominałem o zakupie smile_prosty.gif.

Ktoś już kupił "Komandosów Republiki"? Ja dziś w mieście nie byłem, więc jeszcze nie mam swojego egzemplarza sad_prosty.gif. Może jutro będzie okazja.

Natomiast nie polecam za bardzo 2 kolejnych tomów. Zarówno "Punkt Przełomu" jak i "Spisek na Cestusie" są tylko odrobinę lepsze od b.słabej "Nadchodzącej burzy". W obu książkach znowu Jedi lądują na jakiejś zapomnianej przez Moc, niegościnnej planecie. Dogadują się z nieufnymi miejscowymi, zakładają partyzantki i walczą z miejscowymi władzami. Prawdziwych separatystów prawie nie ma, nie ma bitew w przestrzeni. Ventress w SnC strasznie anemiczna. Jest tam też beznadziejny wątek klona który walczy o swoją wolną myśl i miłość - nuda i niedorzeczność. Przecież wszyscy wiedzą, że klony mają tylko jeden cel w życiu - wypełniać wolę Dartha Sidiousa tongue_prosty.gif. "Lepiej zginąć dla Imperatora niż żyć dla samego siebie" biggrin_prosty.gif. Dlatego jeśli ktoś kupuje tą serię sporadycznie (jak ja) niech kupi teraz Komandosów Republiki:BK a następne dwa tomy odpuści, bo to naprawdę nic specjalnego.

Natomiast zaczęty dziś Revan - o to już jest coś. Akcja dzieje się 2 lata po KOTORze 1 i mnie już wciągnęła. Ta trylogia o bardzo Starej Republice zapowiada się bardzo dobrze.

@EDIT: Jeee mam już Bezpośredni Kontakt. "My preciuussss..." Pozostali Forumowicze silni mocą proszeni są o udanie się do kiosku :P.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przeczytać ostatnio Nadchodzącą Burzę, Planetę Życia oraz Bezpośredni Kontakt. Pierwszą przemilczę, druga podobnie, spodziewałem się więcej nawiązań do NEJ?, zaś pierwszy tom Kamandosów to naprawdę dobra książka. Od kolejnych części różni się jedynie tym, że jest tu więcej akcji, a mniej mandaloriańskiej kultury oraz społecznych rozterek smile_prosty.gif.

Edytowano przez Caedus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planeta Życia i tak jest lepsza niż Nadchodząca burza - przynajmniej jest jedna walka w przestrzeni i prawdziwi agenci Federacji Handlowej (no i Tarkin :)) a nie tylko lokalni kacykowie. Ostrzegałem we wcześniejszych postach - nie kupować NB chyba, że zbieracie wszystkie 27 tomów kolekcji. I ponownie odradzam zakup także Punktu Przełomu i Spisku na Cestusie - też są słabe i też czasem opisy flory, fauny, krajobrazu i obyczajów jest więcej niż walki i spisków. Za to Komandosów Republiki (wszystkich tomów) każdy szanujący się fan, za tą cenę nie może przepuścić.

Odtrutką dla mnie na ten marazm obecnych tomów Kolekcji, był za to właśnie przeczytany "Revan" i "Oszukani". Jest tam wszystko co powinny mieć książki SW - walki, spiski, pojedynki, ciekawe postacie no i Imperator Sithów :P. W Revanie tylko IMHO skopano zakończenie i absolutnie mi się nie podoba. Natomiast w Oszukanych nie mogłem się nacieszyć z postaci Dartha Malgusa. Tym bardziej że jego piękna :P twarz spogląda na mnie z plakatu z 200 numeru CDA :P Wielka szkoda, że w Fatalnym Sojuszu nie kontynuują jego przygód :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...