Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

@UP

Naprawdę nie polecam ci "Nadchodzacej Burzy" która wyszła już w ten czwartek. No chyba, że masz prenumeratę, albo postanowiłeś mieć całą tą kolekcję. Wtedy rozumiem.

Czytam właśnie "Wojny Klonów" i się męczę bo wiem co będzie dalej. Strasznie nie lubię książkowych adaptacji filmów a gdy są to Gwiezdne Wojny to podwójnie. SW zaczęły się na ekranie i jak coś już widziałem to nie chcę o tym czytać. Trzeba było kupić 2,3,4,5 tom tej serii które stały na półce obok w tej samej korzystnej cenie. Ale ta okładka jest świetna i to mnie skusiło. Nie chce ktoś ode mnie odkupić tej pozycji? Tylko 15 zł.

@Down - To wrzuć zdjęcie tej książki. Ja właśnie "Dziedzica Imperium" nie mam - tylko tom 2 i 3. Może jeśli w tym roku Amber dobrze zarobi na tej świetnej kieszonkowej serii, to w przyszłym wyda w podobny sposób książki z akcją w Nowej Republice? Dobrze by było. A to, że znam angielski, nie oznacza że chciałoby mi się czytać w tym języku. U mnie książki tylko po Polsku.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak się skuszę, bo po maturach mam dużo wolnego czasu :) Do "Nadchodzącej burzy" przejdę jednak dopiero po skończeniu czytać Dziedzica Imperium - wydanie na 20-lecie premiery (amerykańskie). Po kilkunastu pierwszych rozdziałach muszę powiedzieć, że dzięki przypisom autorskim przejawiającym się dosyć często poznajemy losy tworzenie tytuł, a także obserwujemy jakie zmiany zostały wprowadzone przez korektę, skąd Zahn brał pomysły oraz poznajemy samą jego postać. W dodatku na końcu czeka na czytelnika ponad pięćdzięsiąt stron niewydanego nigdzie indziej opowiadania, o tytule "Crisis of Faith". Samo wydanie książki jest też bardzo fajne. W odróżnieniu do innych hard-coverów, poza obwolutą wylakierowano także samą okładkę książki, na której pojawia się oryginalny concept-art z pierwszego wydania. Na półce prezentuje się to niesamowicie :). Dla każdego fana, znającego angielski jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu wciąż brak, ale w końcu udało mi się przeczytać "Mroczne widmo". Muszę stwierdzić, że spodziewałem się kiepskiej książki, w której przepisano tylko w wyłącznie scenariusz z opisem uczuć wewnętrznych. Ale na szczęście się pomyliłem. Książka może nie była świetna, ale nie można też się do niej za bardzo przyczepić. Dobrze też, że autor dodał kilka momentów nie dziejących się w filmie, ale takich, które w miarę łatwo można było się domyślić. Miała parę fajnych elementów jak choćby mówiące o Anakinie przed pojawieniem się Jedi i jego pracy u Watto. Ogólnie książka na plus. Jak wygląda sprawa z innymi książkami opartymi na filmach?

PS. Teraz pozostaje skończyć kolejne tomy, kupić "Nadchodzącą burzę" i czekać na "Komandosów republiki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem adaptacje Części I, Części II i Części III i moim zdaniem są to bardzo dobre książki. Fajnie się czyta, najlepiej Część III. Na pewno będę polecał.

Ale szczerze mówiąc mnie najbardziej rajcują książki nie będące adaptacjami.

A "Nadchodzącej burzy" nie polecam. :) Wręcz odradzam. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam mam pytanie do największych fanów otóż wstyd się przyznać ale przeczytałem ze dwie książki w Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pod koniec miesiąca planuje sobie zakupić kilkanaście książek i znalazło się miejsce na jedną lub dwie z Gwiezdnych Wojen, i pytanie od czego to zacząć? może wam pomogę troszkę, chciałbym czytać coś co się dzieje po III części a dokładniej jeśli takowa książka istnieje chciałbym się dowiedzieć co działo się z Obiwanem i czy jakiś Jedi przeżył, co stało się z Zakonem i Jodą ;> czyli głównie po III części ale jeśli muszę coś wcześniejszego przeczytać żeby coś kumać to nie ma problemu! żeby tylko z dostępnością było ok. I jeśli jak już ktoś poleci, prosiłbym o sklejenie paru zdań o tej książce i gdzie polecacie kupić, dziękuje bardzo! smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak to gdzie kupić? Na Allegro - tam jest wszystko :) Dobre ceny ma też Selkar. Teraz Matras ma dobry wybór ale ceny nominalne, więc dość wysokie.

O książkach pomiędzy III a IV epizodem poczytaj powyżej mój post. Ogólnie niewiele jest tych kwestii o które pytasz, bo właśnie specjalnie Lucas Art blokował te treści aby zawrzeć to w serialu aktorskim, który ma wyjść jak się skończą animowane "Wojny Klonów". Chociaż np. "Świtu Rebelli" jeszcze nie czytałem. Może byś zaczął chronologicznie? Czyli od Starej Republiki - tytuły Revan, Oszukani, Fatalny Sojusz i Trylogia Dartha Bane'a (świetna). Jeśli wolisz tytuły bliższe filmom - wszystko zaczyna się od Maski Kłamstw - kupiłem i mi się podobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy jeśli będę kupywał i czytał tak jak tutaj jest to będzie dobrze? http://www.gwiezdne-...tekst.php?nr=91. Czyli najpierw kupić Revana i stopniowo powoli iść do góry tak biggrin_prosty.gif?, dodatkowe pytanie muszę przejść Kotory? bo mniej więcej wiem kto to Revan to ten zły w 1 chyba tak? chytry_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie

Przynajmniej takie jest moje zdanie. Chronologiczna kolejność (przedstawiona na tej właśnie stronie) to dla mnie logiczny wybór. Dzięki nowej kolekcji Amberu ja zacząłem od Dartha Bane'a i po kolei idę do góry - teraz kończę "Punkt Przełomu". Jak przeczytam "Spisek na Cestusie" to wrócę się do Revana i Oszukanych bo wcześniej, że te pozycje są już po polsku to nie wiedziałem. Ja nie przechodziłem Kotorów - krótka notka w CDA mi wystarczy. Ale te 3 książki o bardzo starej Republice na pewno w końcu przeczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revan w jedynce KotORa

to postać, którą kieruje gracz.

Tym złym jest Darth Malak. Lepiej sobie zagraj w KotORa, będziesz mieć lepszy obraz tego, jak wyglądał świat Starej Republiki, jeśli chcesz się zabierać za czytanie Revana i tych książek z logiem The Old Republic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilentBob

Lepiej sobie zagraj w KotORa, będziesz mieć lepszy obraz tego, jak wyglądał świat Starej Republiki...

Zobaczę czy będzie mi się chciało tongue_prosty.gif, ale jak będzie jakaś promocja na steam to się skuszę ale dzięki wszystkim za pomoc smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale chyba zacznę czytać chronologicznie od Revana i powolutku jak kasa pozwoli zbiorę i przeczytam wszystkie książki. Przynajmniej takie mam postanowienie zebrać całą kolekcje haha, chociaż będzie ciężko chytry_prosty.gif. Ale mam pytanie naprawdę nie da się czerpać maksimum przyjemności z Revana i następnych tomów bez przejścia KOTOR'a?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A wiesz, że razem z najnowszym cyklem "Przeznaczenie Jedi" jest około 140 polskich tłumaczeń książek ze świata Star Wars. A tylko Ghost ma je wszystkie :). Ja bym musiał chyba w lotto wygrać by to wszystko kupić :P.

Wpadłem w jakiś cug. Dziś znowu wydałem kilkanaście złotych na kolejną pozycję - "Rozdroża Czasu" P. Kempa. Mam nadzieję, że się opłacało. I mam jedną refleksje/pytanie. Jak to jest, że "Prawdziwe Barwy" 3 tom Komandosów Republiki jest zatrzęsienie w książnicach i wręcz się o nie potykam. A Bezpośredniego Kontaktu i Potrójnego Zera nigdzie nie ma? Dlatego już za 2 tyg kupuję ten I tom w kieszonkowej serii Amberu - tanio i łatwo. a TOM 2 już w sierpniu. Niech żyje Amber.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Ciekawe ile cała kolekcja jest gdzieś warta, masz pomysły ile?. 140 książek to jest dużo, żeby je wszystkie gdzieś zmieścić, o ile miałbym kasę na wszystkie tomy. Musiałbym chyba pokój dobudować oddzielny biggrin_prosty.gif.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zapewne musiałbyś utopić w trylogii Timothy'ego Zahna. Ja dzięki machinacjom na allegro, sprytnym zagrywkom, bidom w ostatniej chwili, dałem radę wyrwać całość za około 100 zł (od różnych sprzedających f'course) i jestem cholernie niezadowolony bo każda z innej parafii. Jedna ma na grzbiecie żółty napis "Gwiezdne Wojny", inna ma złoty, a trzecią mam w twardej oprawie, co na półce wygląda szpetnie niczym tyłek Gungana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedi Mati

Jeśli szukasz książek dziejących się tuż po Zemście Sithów, to polecam trylogię Nocy Coruscant oraz Czarnego Lorda: Narodziny Dartha Vadera. Jeśli chciałbyś rozpocząć zbieranie kolekcji, to myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest prenumerata wznowień. 26 tytułów, każda po 11 złotych, to jak na ceny polskich książek naprawdę opłacalne wyjście.

@Paladyn_Rage

Trylogia Thrawna rozpoczynała przygodę Amberu z Gwiezdnymi Wojnami, toteż doszło tam do pierwszych zmian. Sam fakt, że pierwsze dwie części wyszły w wersji twardej i miękkiej, a Ostatni Rozkaz jedynie w miękkiej był dziwny i spowodowało to, zresztą tak jak u Ciebie, że książki te dziwnie się prezentują.

@8azyliszek

Po pierwsze pomiędzy Potrójnym Zerem, a Prawdziwymi Barwami powstała prawie dwuletnia luka premierowa. Po drugie pierwotna wersja Prawdziwych Barw zawiera błąd, mianowicie (bodajże) jedenasty rozdział zawiera jedynie 3 strony, a powinien mieć ponad 30... Później Amber sprostował swój błąd, pozwalając posiadaczom wadliwych egzemplarzy na wysłanie książek i otrzymanie nowych, poprawnych. Nie zmienia to jednak faktu, że błędne wersje wciąż panoszą się po sklepach i żaden czytelnik, który sprawdzi czy książka jest poprawna czy nie, nie kupi wadliwego egzemplarza.

A co do samej ilości wydanych książek Star Wars, to na początku też wydawało mi się, że pozycji jest od groma, a teraz brakuje mi jedynie kilkunastu polskich tytułów. smile_prosty.gif

Edytowano przez Caedus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się na wypłatę jakiś grosz skombinować, to wtedy chciałbym zakupić sobie 3 Tomy Old Republic, Revan, Oszukani i Fatalny Sojusz. Bo tak jest przynajmniej chronologia na stronie fanów Gwiezdnych Wojen? a potem co dalej, bo szczerze jestem strasznie zagubiony. Bo po Fatalnym Sojuszu następną w kolejności jest Annihilation i dopiero ta Trylogia Darth Bane? coś takiego? Oczywiście, wszystkich nie będę w stanie od razu kupić ale 3 Tomy spokojnie uda mi się kupić, bo planuje jeszcze zakupić inne książki. Ale powolutku będą czytał i dokupował, przy okazji może ktoś powiedzieć czy dobra kolejność czytania, kupowania?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam cię, że chcesz to chronologicznie czytać. Ja swoją kolekcję uzupełniam na zasadzie okazji. Wiesz, mam parę punktów "książka z przeceny", które regularnie odwiedzam, allegro przeczesuje i w ten sposób można mocno zredukować koszty (wspomniane książki opisujące dzieje Darth Bane'a kupiłem za jakieś 20 zł w sumie). I żeby była jasność: nie odnoszę się tutaj w żadnym wypadku do od niedawna obecnych w kioskach wydań kieszonkowych. W życiu nie postawiłbym czegoś takiego na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale ostrzegam - przeczytanie samych Nocy Coursant nie da ci pełnej satysfakcji. Ja popełniłem ten błąd i po t.2 Aleja Cieni musiałem się cofnąć. M.Reaves tak napisał ten cykl, że dla całkowitego zrozumienia niuansów powinno się najpierw przeczytać "Darth Maul.Łowca z Mroku" a potem jeszcze oba Medstary. Bo w tych książkach pojawia się większość postaci z Nocy Coursant, poza samym Jaxem Pavanem. A teraz jak skończyłem "Punkt Przełomu" to poznałem jeszcze origin smile_prosty.gif Nicka Rostu - postaci z t.1 "Pogrom Jedi". I dlatego ja bedę czytać to wszystko chronologicznie. Zaś sam Punkt Przełomu jet tylko niewiele lepszy od "Nadchodzącej Burzy". Mace Windu 2/3 książki

łazi po dżungli, szuka dawnej padawanki, zmaga się sam ze sobą - nuuuudaaaa. Dopiero od bitwy czyta się to z zainteresowaniem.

.

@Caedus

Szkoda, że dopiero teraz napisałeś o tym błędzie w "Prawdziwych Barwach". Będę musiał go jakoś nadrobić. Na szczęście dałem za ten egzemplarz tylko 12.70 więc tą małą wadę jakoś przeboleję. Skoro Ghost nie chce wrzucić zdjęć swojej kolekcji książek, bardzo proszę byś ty to zrobił. Chciałbym zobaczyć jak wygląda te grubo ponad 100 tomów. Ja mam 2 i 3 tom Trylogi Thrawna. I właśnie 2 tom jest w wyższy niż standardowe, w twardej oprawie ze złotym napisem Gwiezdne Wojny na grzbiecie. Dopiero później na wszystkich książkach jest już tylko Star Wars. A "Ostatni Rozkaz" ma ten napis żółty a nie złoty i miękką okładkę.

@Paladyn_Rage

Nie wiem czemu tak dyskredytujesz te wydania kieszonkowe? Nie liczy się wygląd zewnętrzny tylko zawartość. A ceny tych wydań na tle dotychczasowych "normalnych" pozycji IMHO miażdżą i wygrywają każdą dyskusję. Dzięki temu można przecież "Catchem all" tongue_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek

Jestem skrajnym estetą, na co wskazywały już moje uwagi co do różnego wyglądu książek Timothy'ego Zahna na mojej półce. Na moim regale wszystko musi ładnie wyglądać, jak coś się gryzie, to jest tragedia, zgrzytanie zębami i trzepanie czołem o brzeg umywalki. Acz jeśli ktoś faktycznie chce mieć wszystkie książki i mu to nie przeszkadza - droga wolna. Ja jednak wolę nieco zapolować na allegro, czy w wspomnianych punktach z tanią książką (w mieście mam aż dwa, z czego jeden położony w urokliwej uliczce na starówce, więc chętnie odwiedzam). Przynosi mi to większą satysfakcję, szczególnie jak się coś fajnego da upolować jak te Bane'y. Przy odpowiednim zacięciu i cierpliwości można i catch'em all i nie wykrwawić się finansowo.

Przy okazji: wie ktoś może kiedy Dartha Plagiusza u nas wydadzą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nooooo... "Dartha Plaegiusa" też bym chciał po polsku przeczytać. Bo to jest świetna scena, jak w "Zemście Sithów" Palpi opowiada o nim Anakinowi i mówi "Zapatrzony w ochranianie tych których kocha, nie zatroszczył się o siebie. Jego uczeń zabił go we śnie." I ten uśmiech kanclerza - po prostu mistrzostwo :P.

Oczywiście, że trzeba szukać okazji. I dla mnie taką okazją jest właśnie ta kieszonkowa seria Amberu. Bo wszystkie książki które w niej są na Allegro kosztują powyżej 30 zł albo ich wcale nie ma (jak Bezpośredniego Kontaktu czy Potrójnego Zera). Jedynym wyjątkiem jest te 5 tomów z cyklu Wojny Klonów Karen Travis i Karen Miller. Te, w nowo odkrytej księgarence w Lbl są po 13.90. Dlatego nieopatrznie kupiłem "Wojny Klonów". A na Allegro są nawet po 13 zł. Ale większość tytułów jest po ok 35 zł a rarytasy nawet powyżej 50 zł. Czyli, że zakup wszystkich ok 140 polskich tłumaczeń, wyniósłby ponad 4 tyś zł. To naprawdę dużo (dla mnie). Ale jeśli Amber kontynuowałby taką politykę także w przyszłym roku, mógłbym może tanio zdobyć "Dziedzica Imperium" albo X-Wingi.

@Paladyn_Rage - też proszę cię byś wrzucił zdjęcie swoich wszystkich książek SW. Ja mam tylko 10 pozycji przy sobie ale też jutro wrzucę fotkę (bo dziś już dobrego światła nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego takim fajnym przeżyciem jest jak uda ci się na allegro perełkę wyrwać w ładnym stanie, za małe pieniądze. Co do wspomnianej sceny faktycznie ładna i klimatyczna wstawka. Ogólnie w Zemście Sithów dość dobrze udało im się zarysować postać Palaptine'a. Sto razy lepiej niż character development Anakina. Aż szkoda, że przez chybione podejście do Epizodu I straciliśmy jeden film, który można by wypełnić równie ciekawymi scenami, zamiast "bełtami" rodem z niedzielnego kina familijnego.

Co do zdjęć to może być z tym kłopot w najbliższym czasie, ale jak tylko będzie taka opcja to jak najbardziej, pochwalę się kolekcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tu jest moja skromna kolekcja. Jak wrócą do mnie jeszcze pozostałe 2 tomy Dartha Bane'a (w wydaniu normalnym a nie kieszonkowym) to zaktualizuję zdjęcie. I proszę się nie śmiać, że tak mało. Faza na kupowanie książek naszła mnie dopiero gdy ruszyła nowa seria Amberu (6 zł za taką książkę to grzech nie kupić) i jeszcze Carrefourze były Ścieżki Mocy za 7 zł.

Wrzucajcie fotki swoich kolekcji. Im większe tym lepiej :). Ma tu ktoś wszystkie 5 tomów polskich Komandosów Republiki/Imperium??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paladyn_Rage

http://sw-extreme.co...ja-caedusa.html

Tu znajdziesz zdjęcia mojej kolekcji sprzed ponad roku. Nie było wtedy jeszcze setki. Bardzo żałuję, że nie mam jakiegoś lepszego miejsca na postawienie książek, ale za niedługo się przeprowadzam, to i może jakąś szafkę do tego się zakupi. smile_prosty.gif

Jutro postaram się zrobić zdjęcia obecnej kolekcji, chociaż kilku pożyczonych książek będzie w niej brakować. Jak tylko powstanie galeria, to wrzucę link.

@8azyliszek

Jeślo lubisz erę Starej Republiki, to te 3 książki stanowią piękną otoczkę do TOR. Jeśli grałeś w Knights of the Old Republic, to Revan jestpozycją, która na 100% musi się pojawić w twojej kolekcji. Trylogia Bane jest bardzo dobrą serią, która wprowadza czytelnika w erę Republiki znanej z filmów.

Co do Plagueisa, premiera będzie we wrześniu. Tu macie link do mojej recenzji:

http://sw-extreme.co...h-plagueis.html

Myślę, że warto na tę książkę czekać!

Edytowano przez Caedus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...