Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

Ja się wypowiem na temat czy warto dokonać zakupu "szturmowców śmierci" to zalezy głównie od odpowiedzi na pytanie "czy lubisz horrory z zombie" jeśli odpowiedź jest pozytywna to dokonujesz zakupu. Za cenę mniejszą od 20 można kupić nawet gdy horrorów nie lubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie.

Ktoś pisał że to co obecnie wydawane jest w kioskach jako seria nie jest kompletnym zbiorem i nie jest w kolejności.

Tak więc moje pytanie.

Ile jest wszystkich książek i jaka jest ich poprawna kolejność, i jakich brakuje w kioskowym wydaniu. Jest ktoś w stanie podać?

Ja na razie czytam tom pierwszy Droga Zagłady i jestem zachwycony książką. Dawno nie czytałem dobrej książki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze mieć w mieście księgarnie serii e buch. Dziś wchodzę do takiej a tam "Przeznaczenie Jedi" (tom VI Piekło), Kom.Rep."Prawdziwe Barwy", "Luke i Cienie Mindora" i "Rozkaz 66" a to wszystko tylko za 12.70 zł (Rozkaz 2 zł wiecej). No tylko brać. Zaraz potem wchodzę do Empiku a tam "Szachy Star Wars" z figurką Vadera za 10 zł. Czemu mi nikt o tej serii nie powiedział?? To był dobry dzień.

EDIT: Trylogia Bane już za nami, teraz wchodzimy w okres upadku Starej Republiki. Wczoraj wyszła a dziś już kupiłem Maskę Kłamstw, na razie zamiast nowego CDA. Już na 3 stronie Federacja Handlowa orżnęła biedną planetę na 100 tyś kredytów :). Zobaczymy co dalej :).

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu w odległej Galaktyce?

W rok po zwycięskiej bitwie o Endor rząd Nowej Republiki i odradzający się Zakon Jedi przywracają stopniowo pokój w Galaktyce.

Jednak niedobitki imperialnej floty gromadzą się pod dowództwem admirała Tarkina, syna słynnego gubernatora.

Słyszy się też plotki, że gdzieś, na jednej spośród tysięcy zamieszkanych planet, ukrywa się ostatnia z Sithów ? szkolona latami przez Imperatora Darth Beyre?

Esensja zaczyna publikować starwarsową powieść w odcinkach, pt. Wróg publiczny. Raczej nie gorsze to od średniego poziomu serii książkowych. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Star Wars Antologia fanów 2010-2011" która została legalnie udostępniona i można ją pobrać w pdf z tej strony

http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/20635/Pr...20102011_w_PDF/

Fajne zdjęcia, interesujące ciekawostki i parę komiksów naszego CDAowskiego Otisa (!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może mi opowiedzieć o tomie "Piekło"?

To ostatnia pozycja jaka została w ebuchu. Atrakcyjna cena 12.70 zł sprawiła, że szybko resztę pozycji wywiało. Ja się spóźniłem i nie zdążyłem już z kasą na "Rozkaz 66" (bedę musiał poczekać aż wyjdzie w Amberze). Ledwo "Prawdziwe Barwy" wyrwałem.

Natomiast Księgarnia Matras się trochę postarała. W tym tygodniu widziałem tam masę tytułów Nowej Ery Jedi. Głównie Dziedzictwo Mocy ale jest też Gwiazda Śmierci, Wygnaniec czy tytuły z Wojny Klonów (które będą w serii Amberu). Ale wszystko to na nic skoro chcą za każdy tytuł nominalne ceny! Czyli 35-40 zł. Masakra. I to w sytuacji gdy dają 20-30% zniżki na zbiorcze wydanie Conana, Sherlocka Holmsa (twarde oprawy), nowy Świat Dysku czy tomy Pieśni Lodu i Ognia. Ta sieć ma u mnie pierwszego dużego minusa. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś wcześniejsze tomy Dziedzictwa Mocy, to możesz Piekło spokojnie zacząć czytać. Przez ogół fanów jest to książka uważana za najlepszą w serii. Ja mam odmienne zdanie, co nie znaczy, że nie uznaję tej książki za dobrą. Dużo i szybko się w niej dzieje. :] Jeśli jednak nie czytałeś poprzednich tomów LotF, to nawet nie podchodź do tej lektury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście nie czytałem - biblioteki mają b.mało starwarsowych tytułów. A na kupowanie mnie nie stać. Ale 12.70 to dobra cena. Mógłbym kupić to "Piekło" teraz i by sobie poczekało aż bym uzupełnił. Tak jak to zrobiłem ze "Ścieżkami Mocy". A "Prawdziwe Barwy" też muszą sobie poczekać do sierpnia aż wyjdzie "Potrójne Zero".

EDIT: Dobra, Amber w tym tygodniu zapodaje "Planetę Życia". Kto czytał niech coś rzuci - czy fajna, ciekawa itp.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znacie jakąś książkę, która dzieje się pomiędzy III a IV częścią sagi (najbardziej chodzi mi o Obi-Wana Kenobiego, ale inne też z chęcią bym poczytał :smile:)?

Edytowano przez Erandil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Np Trylogia "Noce Coursant" Michaela Reaves'a - jeden z nielicznych ocalałych Jedi ukrywa się przed Vaderem w dolnych poziomach Coursant, działa w ruchu oporu a jednocześnie rozwiązuje zagadki kryminalne. Tylko lepiej jakbyś przeczytał wcześniej "Darth Maul - łowca z Mroku" a i oba Medstary by się przydały. Dopiero co skończyłem też "Gwiazdę Śmierci" której akcja dzieje się tuż przed i w trakcie IV Epizodu. Tarkin buduje GŚ, rebelianci starają mu się przeszkadzać, Vader wpada na wizytację, grupka personelu zmienia podejście do Imperium. Może być.

Są też "Rajska pułapka", "Gambit Huttów" i "Świt Rebelii" A.C. Crispina - ale tego nie czytałem jeszcze. Tak samo "Narodzin Dartha Vadera" które dzieją się tuż po Zemście Sithów. Ale wszystko przede mną. Przydałby się netbook albo tablet ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nic nie pisze?? Wszystkich wytłukł Rozkaz 66 czy co?? :)

Wszystkich starwarsiaków którzy jeszcze nie czytali "Poza Galaktykę" T.Zahna szczerze namawiam aby natychmiast udali się do kiosków i nabyli egzemplarz za jedyne 14 zł. Ta książka jest genialna. Jakbym wiedział o tym wcześniej już dawno bym ją miał. Jest tu wszystko za co lubię SW i Trylogię Thrawna - sam Thrawn, Darth Sidius i wszyscy tańczą tak jak on im zagra. I dalej nikt nic nie wie :). Scena rozmowy Sidiousa i Thrawna mi urwała głowę. Tyle smaczków już dawno nie widziałem. Gorąco polecam.

Jaka szkoda, że nie powstały pozycje opisujące służbę Thrawna w siłach Imperium przed śmiercią Palpiego :(.

@DOWN - Ja polecałbym przeczytać "Poza Galaktykę" jednak przed trylogią i dylogią. Jestem za chronologią. Jak się czyta prequele to mimo wszystko połowa emocji odpada, bo wie się co będzie w przyszłości. I jakie wybielanie? Thrawn po prostu jest dobry :). Zwolennicy Imperium mogliby innych oskarżyć, że to właśnie republika jest wybielana a Imperium oczerniane :).

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Galaktykę to chyba jedyna książka Zahna jaką warto przeczytać po dylogii Ręki Thrawna, co nie znaczy, że jest wybitna. Przede wszystkim boli sam Lot, który faktycznie rozpoczyna się dopiero w drugiej połowie książki, a w dodatku pełni drugoplanową rolę, gdyż na pierwszy plan wysuwają się Chissowie z grupą Car'dasa. Drugim mankamentem jest Obi-Wan i Anakin, którzy zostali wpleceni w akcję jedynie po to by być. Treść by nie ucierpiała na ich nieobecności, ale jak widać w Ameryce nie kupiliby książki bez głównych bohaterów z trylogii. Nie podobało mi się także wybielanie postaci Thrawna. Mimo tego polecam ją każdemu fanowi Trylogii Thrawna, gdyż ostatecznie wyjaśnia wątki po raz pierwszy tam poruszone.

@8azyliszek

O Thrawnie sprzed śmierci Palpatine'a możesz poczytać w jednej z dłuższych opowieści w "Opowieściach z Imperium" (napisanej zresztą przez Zahna i Stackpole'a) oraz w "Choices of One".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki za info. Idę teraz chronologicznie tytułami po kolei. Jak dojdę to przeczytam :).

Po świetnej "Poza Galaktykę" (jeszcze raz polecam) "Nadchodząca Burza" rozczarowała mnie. Słaba ta cała intryga była.

4 Jedi łazi po stepach jakiejś zapomnianej przez Moc planetki (która nagle stała się ważna) aby przekonać miejscowych nomadów by przestali się tłuc między sobą. A agenci separatystów próbują im przeszkodzić. Ale strasznie bezbarwne te wszystkie postaci są nawet Anakin pisany jest jakoś miałko.

Styl A.D. Fostera w ogóle mi się nie spodobał. Cieszę się, że pożyczyłem tą książkę a nie kupiłem. Zaraz po tym zacząłem czytać "Punkt przełomu" i na razie nie zachwyca. Tym razem na zapomnianej planetce jest Mace Windu. może później będzie lepiej :huh: .

A przedwczoraj kupiłem sobie w okazyjnej cenie "Wojny Klonów" Karen Travis. Niestety na podstawie tej książki zrobiono kinowy pilot do serialu "Wojny Klonów", więc mniej wiecej co się zdarzy wiem. Trzeba lepiej zaglądać przed zakupem. Ale okładka miażdży więc nie jest całkiem źle.

P.S. Piszcie więcej. Co w was Moc taka słaba??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Nadchodzącej burzy" i "Punktu przełomu" nie przeczytałem, więc wraz z serią wznowień będę miał okazję do zaznajomienia z tymi tytułami.

Co do "Wojen Klonów", to w tym wypadku książka została oparta na filmie, a nie odwrotnie. Zresztą widać to po kilku scenach, które pojawiły się dopiero w serialu. Sama książka jest dobra, gdyż eliminuje większość żenujących scen z filmu i serialu. Szkoda tylko, że każda kolejna pozycja z serii Clone Wars prezentuje coraz niższy poziom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...