Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

darthmetalus, a o trylogii Bane'a słyszałeś ?

Owszem słyszałem, czytałem recenzje i zastanawiałem się nad zakupem. Rzecz w tym, że chcę niedługo kupić, albo książkę ze świata dysku, albo jakąś książkę SW, ale dość dobrą by mogła konkurować z dziełem Terrego ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Czy udało wam się trafić na gwiezdnowojenną książkę, o której możecie powiedzieć, że jest naprawdę świetna i ją polecić. Nie pytam czy natrafiliście na książki dobre bo tych w uniwersum SW jest wiele, ale pytam o książkę na światowym poziomie, która poradziłaby sobie nawet bez licencji SW. Osobiście natrafiłem tylko na książki dobre i przyjemne(chodzi mi tu oczywiście tylko o książki SW tongue_prosty.gif), ale żadna nie była naprawdę genialna confused_prosty.gif

Obi-Wan miał w zwyczaju mówić, że wszystko zależy od punktu widzenia. Na moje - a czytałem ponad sto książek z serii - tytułu wybitnego raczej tam nie uświadczysz - bo i jak ? Książki są pisane na zamówienie, pod mało wymagającą klientele [nie oszukujmy się, że jest inaczej bo i nie jest to wada !], świat przedstawiony mimo, że swój urok posiada to cechuje się często czarno-białymi schematami i banałami.

Osobiście mam dwie pozycje, które są dla mnie w miarę wyjątkowe - "Cienie Imperium" - wybitna rozrywkowa lektura he he ;) i 'Zdrajca" - IX albo i X tom Nowej Ery Jedi - bez znajomości poprzednich części cyklu lektura jest trochę wyrwana z kontekstu ale to niesamowita perełka jak na licencyjne rzemiosło. Historia pisana na wzór greckiej tragedii i bardzo dojrzała narracja - rzecz niespotykana w tym uniwersum za często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkowy SW:TFU jest bardzo dobry, jednak opisuje DOKŁADNIE TO SAMO co jest w grze, więc to raczej zamiennik.

Najpierw czytałem książkę i nie mogłem się od niej oderwać, jednak po tej lekturze sama gra nie wydaje się już emocjonująca. Podejrzewam, że w drugą stronę działa to dokładnie tak samo. ;) Tym bardziej, że głównym motorem napędowym tego tytułu jest niewiedza, co się dzieje z uczniem Dartha Vadera i jego droga do odnalezienia swojego miejsca we wszechświecie. Jeśli znasz już te wydarzenia, to cały czar The Force Unleashed pryska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Moc osłabła w forumowiczach, bo żadnych wpisów nie widzę :). Opuściłem serię Wojny Klonów Karen Travis i Miller, ale kupiłem 21 tom - Próba Jedi. Luksus nie jest, nic nadzwyczajnego. Prosty język i pojawiło się parę głupotek np. nie spodobało mi się ta wręcz pierwszowojenna okopowa sytuacja obu armii. Komandosi Republiki znowu używani jak zwykła piechota (Skirata by się wkurzył) a Anakin potraktowany wręcz szkicowo. Po łebkach też końcówka napisana. Tyle dobrego, że przynajmniej się coś dzieje i książka jest dość krótka. Kolejny tom do kolekcji, bez rewelacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No cóż, niestety nie wszystkie książki Star Wars prezentują literaturę najwyższych lotów, a szkoda, szkoda. Jednak myślę, że problem wynika z tego, że poszczególne opowieści snuja różni pisarze, jedni lepsi, drudzy wręcz przeciwinie i nie można oceniać wyszstkich książek SW jedną miarą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w empiku i natknąłem się na trzy książki "Zaginione plemię Sithów" -5000 BBY, "Revan" dziejąca się przed KoTOR i trylogią Bane'a oraz "Sokół Milenium" który dzieje się bardzo bardzo w przód.

Ktoś czytał którąś z tych książek? Jedynie wątpliwości nie mam do Revana po pisany jest przez Drew Karpyshyn a na jego wersjach SW jeszcze ani razu się nie zawiodłem.

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sokół" z kolei to powieść raczej dla fanów znających poprzedzającą ten tytuł serie Nowa Era Jedi i Dziedzictwo Mocy - to taki niezobowiązujący ciąg dalszy przygód bohaterów tej telenoweli ;) Książka zbiera przeciętne noty i czytana jako osobna historia wypada bardzo słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta są, z lenistwa przeglądam forum, to i coś napiszę.

Tylko ostrzegam, będę obrażał uczucia religijne.

Jedynie wątpliwości nie mam do Revana po pisany jest przez Drew Karpyshyn a na jego wersjach SW jeszcze ani razu się nie zawiodłem.

Podszedłem do mojej sterty książek. Porównałem nazwisko na taniej książce SW z tym nazwiskiem, które podałeś i jedno pytanie mi się rzuca na usta:

Naprawdę się nie zawiodłeś ani razu? Tak z ręką na sercu?

Kiedyś kupiłem sobie książeczkę, pierwszą z tej taniej serii i zacząłem czytać.

I zwątpiłem.

Droga zagłady się to nazywało i faktycznie zgładziło nadzieję na strawne czytadło w otoczce mieczy świetlnych i kukiełkowatych obcych. Książeczka drętwa, intrygi jak wśród dzieciaków na placu zabaw, a dialogi przezabawne.

Już nie mówiąc o tej ekipie sithów/jedi, która bawiła się w podchody na jakiejś tam planecie. Boże jakie śmieszne.

I ten rycerz Jedi Farfalalala. Mocne nazwisko. Słodkie jak motylki*

Ogólnie czułem się jakbym czytał książkę dla zbuntowanych chłopców, którzy chcą być tak bardzo źli i niedobrzy, jak ten trepowaty Sith o mało wyszukanej ksywce. Może jestem zbyt ostry, sam w końcu czytałem kiedyś mrocznego elfa. ;p

*taki żart, sprawdziłem w guglu, że Farafalafla to motyl po włosku. Ha, ha.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku wydawnictwo Amber oficjalnie ogłosiło że nie będzie kontynuacji Kolekcji Star Wars.

Dla mnie informacja niezbyt dobra, miałem nadzieję że jednak ponownie wydadzą książki z okresu nowej republiki czy też nejki. Ale widać kolekcja nie sprzedawała się dobrze, może nastąpiło przegrzanie rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

http://nooooooooooooooo.com/

Daj dokładnego linka bo nie mogę znaleźć na ich profilu.

Jak może się nie sprzedawać skoro ja sam kupiłem 10 części, o reszcie Polski nie wspominając? A to była dobra seria. Praktycznie dali wszystkie książki z okresu Wojen Klonów, poza 2 częściami "Medstara". Jeszcze nie zdążyłem opisać wrażeń z przeczytanej "Dzikiej przestrzeni" czy "Yoda-Mroczne Spotkanie". A naprawdę liczyłem na 2 część kolekcji. Mogliby zacząć od Komandosów Imperium i Nocy Coursant, a potem przesuwać się w górę. Naprawdę wielka szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...