Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

Wyjaśni mi ktoś jeszcze skąd te różnice między poszczególnymi spisami książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen? Na chłopski rozum domyślam się, że rozpiska zawarta w książce Żadnych jeńców odnosi się do dzieł kanonicznych (w pre-disneyowskim rozumieniu), a pozostałe to radosna twórczość poszczególnych autorów?

Zastanawiam się po którą część sięgnąć po przeczytaniu trylogii Bane'a - Maskę Kłamstw czy Zaginione plemię Sithów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka, że książki nikt nie aktualizuje ;P a na stronach co wyjdzie nowe dzieło to dodadzą je tam :) Najlepiej oglądaj sobie rozpiskę z bastionu lub biblioteki ossus. W bastionie fajnie masz pokazane, które lata, jeżeli są blisko siebie fabułą to w rozpisce też stoją obok siebie. Zaginione plemię sithów to osobna historia dzieje się chyba tysiące lat przed filmami gdzie sithów nie ma 2 lecz jest wielu. Poczytaj sobie, fajna książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś ukazywała się, bodajże kioskowa seria kolekcja Star Wars (?), da się to gdzieś jeszcze kupić/zamówić? Jeśli nie, to może znacie jakieś miejsca gdzie można dostać książki z uniwersum SW w ludzkich cenach (około 10 zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To czemu nie kupowałeś jak były w kioskach? Ja brałem. Teraz w moim antykwariacie jest chyba całość kolekcji właśnie po 10 zł od sztuki. Tak się zastanawiam czy nie dokupić jeszcze Planety Życia, bo z tych co je chciałem, to mi tej brakuje. Wpisuj poszczególne tytuły na Allegro - na pewno znajdziesz.

http://allegro.pl/ogromna-kolekcja-ksiazek-star-wars-34-tytuly-i5064429096.html

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do książek kanonicznych zaliczają się tylko te na podstawie filmów, a reszta to legendy?

Nie.

Tutaj http://gwiezdne-wojny.pl/Tekst/3421 są wymienione książki które na chwilę obecną są w kanonie(lub będą jak zostaną wydane).

Co do tanich książek czasem można znaleźć cos w sklepach lub hipermarketach w koszach z tanimi książkami. Ja zakupiłem w stokrotce parę pozycji z kolekcji za 4.99 złotych.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne że tylko wojny klonów.. przecież napisała ona o wiele więcej książek, coś jak saga o wiedźminie, to właśnie ona o wojnach klonów pisała i jest to tylko jedna z wielu części hmm dziwne. Mogli przynajmniej nie usuwać republic commando :(

@kompot

Polecam allegro, na prawdę znajdziesz tam wieeeele książek. Niestety dość późno zabrałeś się za star warsy i wielu książek nie kupisz bo ich już nie ma. Ale polecam przynajmniej e-booki:

-seria o x-wing-ach

-dziedzictwo mocy

-komandosi republiki/imperium

-trylogia thrawna(pewnie źle napisałem :P )

-opowieści z...(tu jest ich kilka)

i książki NEJ(nowa era jedi) praktycznie nieosiągalne :( mam zaszczyt posiadać jedną :D

No trochę tego jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś można było w Empiku kupić cały pakiet książek z tej kolekcji książek, która była w kioskach. Szukaj po księgarniach internetowych, zwykłych, antykwariatach. Na stronie Matrasa bardzo często są jeszcze promocje na te książki.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bazyliszek

Nie kupowałem, ponieważ Star Wars kojarzyło mi się przede wszystkim z filmami i nie przypuszczałem, że ksiązki z tego uniwersum mogą dostarczyć pozytywnych wrażeń. Dopiero pod koniec zeszłego roku zapoznałem się z pierwszą książką Darth Bane Droga Zagłady i spodobało mi się na tyle, że chętnie sięgnę po kolejne części.

@wandalek

Kiedyś udało mi sie dorwać Star Wars Żadnych Jeńców w okolicach 7 zł w simply, ale nic więcej nie znalazłem. Stokrotek chyba nie ma w moim mieście, które jest zdominowane przez Biedronki :P

@szymon1944

Allegro przeglądałem i rzeczywiście jest tam sporo pozycji, ale gdybym chciał kupować wszystko oddzielne to zjedzą mnie koszta wysyłki.

@Devius

Na matrasie mają tego całkiem sporo i to dosyć tanio. Szkoda, że znaczna część figuruje jako chwilowo niedostępna... No nic, trzeba będzie napisać do supportu i zapytać o dostępność. Dzięki za informację ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t

Na allegro jest dużo takich internetowych księgarni, ostatnio zrobiłem duże uzupełnienie kolekcji, kupiłem jakoś 10 może więcej książek u jednego sprzedawcy i przesyłka kurierem z 15zł.

Na pw wysłałem ci link do stron kilku fajnych sprzedawców.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych "Mrocznych Grach" nic taniego ze Star Wars nie znalazłem. Ale za to kupiłem dziś sobie 2 figurki pojazdów z tej kolekcji.

http://www.starwars....is_pojazdow.php

W moim ulubionym antykwariacie, gdzie często bywam, pojawiły się przecenione numery, które teraz DeAgostini ponownie rzuciło na rynek. Ich pierwotna cena - 35 zł, była przesadzona dla mnie. Ale teraz 15-10 zł jest całkiem odpowiednie. No i zawsze, zawsze podobał mi się projekt czołgu Federacji Handlowej. Co by nie mówić o Mrocznym Widmie - ja uważam projekty droidów i pojazdów za bardzo ładne. Dlatego sobie wziąłem model czołgu i jeszcze walkera klonów - AT-TE. Razem z wcześniej kupionym AT-AT prezentują się zacnie na półce.

@DOWN

Problemem tej kolekcji jest właśnie brak wyskalowania modeli względem siebie. Taka kapsuła ratunkowa jest prawie rozmiaru Gwiazdy Śmierci, które oczywiście są małe. W tym antykwariacie są jeszcze numery choćby z Tantive IV i Invisible Hand. Ale te wielkie statki są w stosunkowo małej skali, więc na razie nie kupuję. No i nie ma Venatora, Gwiezdnego Niszczyciela czy Juggernauta. :) Miałem niby brać Naboo N1, ale trochę razi tandetą. Za to mój czołg Federacji AAT mi się podoba. Korpus jest z metalu a tylko główne i boczne działka z plastiku.

2012-12-12_15_33_38_d68afe9988f1f47fd374d474581e0d62.jpg

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że trzeba napisać coś o książce bo inaczej usuną ci posta. No więc w kupionym ostatnio komplecie książek znalazła się jedna dość ciekawa "Ruiny Dantooine" Dość ciekawa pozycja choć recenzje niespecjalnie. Ale fajna odmiana, dużo spokoju w niej i opisów roślin(główna bohaterka to biolog czy coś). I fajnie, że akcja rozgrywa się na planecie z kotora.

p.s też kupiłem coś fajnego, podobne do tych pojazdów ale dopiero w lipcu dostane confused_prosty.gif

@8azyliszek

Duże są te pojazdy i jak z detalami? Zawsze chciałem kilka kupić ale coś nawet te 35zł to troszke za mało jak na dobrą figurke. To plastik czy metal?

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to i padłem.

http://naekranie.pl/aktualnosci/gwiezdne-wojny-nowy-kanon-oficjalnie-wzbogaci-sie-o-homoseksualizm#comment-384597

Jeju ktoś tu już całkiem w kierownictwie stracił głowę. Robić z homoseksualnego bohatera główną niespodziankę i problem w książce o Star Wars. Przecież nie o to chodzi w tym universum. Ech nowy Lucas Art podejmuje coraz głupsze decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem już jakiś czas temu :v 
Daleko mu do..praktycznie czegokolwiek z tego uniwersum xd. 

Już TLJ  mi się dużo bardziej podobał i TFA niż Solo, który mimo iż jest przyzwoity to mało wnosi do samego uniwersum i jest kolejnym filmem na który nikt chyba nie czekał sądząc po tym jak poniósł porażkę w box office. 

No, pozostaje czekać na zakończenie trylogii a potem na trylogie R. Jonhsona :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 20:17, k0mp0t napisał:

Jakie książki z nowego kanonu są godne polecenia? Ze starego kanonu przerobiłem prawie wszystko co mnie interesowało i chętnie zabrałbym się za nowy... liczę na wasze rekomendacje ;) Pozdrawiam.

Tak się składa, że w czasie pandemii nadrobiłem zaległości i prawie cały książkowy nowy kanon przeczytałem - z całego serca polecam Utracone Gwiazdy - takie trochę young adult ale znakomicie napisane. Oraz Battlefront Komania Zmierzch - bardzo militarna i wojenna opowieść, Inferno Squad to dobry prequel do gry z kolei. Następnie Phasma to ciekawa historia o przetrwaniu. Jeżeli Lotr Jeden ci się podobał to koniecznie musisz sprawdzić powieść Katalizator - znakomity prequel. Thrawn z kolei świetnie opisuje początki kariery Wielkiego Admirała, elity finansowe i polityczne w Imperium za czasów, gdy jeszcze nie było reżymem totalnym. Trylogia Chucka Wendinga - bardzo przeciętna, autor ma specyficzny styl i bardzo naiwnie opisuje sytuację militarną i polityczną po Endorze, osobiście nie polecam, ale przyznam, że to strasznie dziwaczny twór literacki i czyta się go bez bólu. Mroczny Uczeń to zbeletryzowanie kilku nie zrealizowanych odcinków Clone Wars - czyta się bez bólu, ale razi infantylność postaci, decyzji jakie podejmują i ogólna umowność całej historii. Nie polecam, chyba, że jesteś wielkim fanem serialu. Więzy Krwi to spore rozczarowanie, niedorzeczna momentami fabuła i naiwnie poprowadzony wątek pożal się boże intryg politycznych i śledztwa Leii. 

Dziedzic Jedi - koszmar literacki, totalne nieporozumienie, właśnie skończyłem i nie mam siły o niej pisać.

 Łotr i Ep. VII - klasyczne powieści na podstawie filmu, Ostati Jedi ma natomiast kilka nawiązań do kanonu i sceny wycięte z filmu. 

Nie czytałem jeszcze Thrawn Sojusze, Nowy Świt i Solo. Jeżeli coś pominąłem to daj znać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...