Skocz do zawartości
daveNWN

Gwiezdne Wojny

Polecane posty

Przyznam, że poczułem lekki zawód na wieść, że wywalają EU, ale po wysłuchaniu racji zwolenników i przemyśleniu sprawy zgadzam się z tą decyzją całym sercem. Przed nami mnóstwo NOWYCH i (możliwie) ciekawych historii i do tego nie w formie książeczek za 5 złotych, a raczej pełnometrażowych i pełnobudżetowych produkcji filmowych. To przecież spełnienie marzeń! Jasne, szkoda wielu historii (np. co będzie z Katarnem?), ale nadal sądzę, że więcej w tym dobrego, niż złego.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dosyć nie dawno czytać Trylogie Darth Bane'a i było całkiem przyjemnie. Chodź II i III część nie przebiła raczej I to i tak czytało mi się bardzo fajnie. Samo zakończenie Trylogii było idealne i Drew według mnie obronił się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę bardzo polecić Trylogię Darth'a Bane ponieważ tak mnie wciągnęła że przeczytałem część po części, każdą z taką samą fascynacją jak poprzednią. Oprócz tego mogę polecić książki z serii Komandosi Republiki Karen Traviss, książki te są wprost idealne dla fanów klonów, pokazują naprawdę piękne przedstawienie życia jakie musiały znosić klony jako zwykłe mięcho posyłane na wojny, ale ukazują też klonów którzy pomimo wykonywania rozkazów są tak jakby dezerterami którzy planują ucieczkę od wojny galaktycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że Karen Traviss zrezygnowała z pisania Gwiezdnych Wojen;c Ja przeczytałem w poprzednim tygodniu ,,Revan,, również karpyshyna i książka super, końcówka tak jak i w Banie pozostawiająca pytania co mnie trochę podirytowało.

Edytowano przez sayaninssj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Bane: Droga Zagłady

Dzisiaj skończyłem. Dobra książka, rewelacyjna powieść gwiezdnowojenna. Zgrabnie napisana, całkiem klimatyczna i z ciekawą fabułą. Autor świetnie pokazał sytuację Bractwa w tamtych czasach i zdołał stworzyć wciągającą opowieść. Spodobało mi się również ukazanie drogi jaką przechodzi główny bohater. Efekt psuły drobniejsze mankamenty jak np. naiwna miejscami historia. Mimo to wystawiam ocenę ogólną 8/10 i jestem bardzo zadowolony z lektury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piewca

Może byś zerkną parę stron wstecz tego tematu? Wiele razy pisaliśmy co polecamy początkującym.

Wiecie, że w Biedronce dają Kenobiego?

http://www.biedronka.pl/pl/biblioteczka-biedronki-oferta-od-11-12

Przecież polskie tłumaczenie tej nowej książki J.Millera, wyszło niedawno. Naprawdę gorąca pozycja, nie powiem. Kupiłbym, tylko jak zwykle wyskakuje ta cena. Jest o połowę za wysoka. Za tyle to mogę ten tytuł kupić wszędzie. Książki z Biedronki lubię za to, że są dobre i tanie. Jak nie są tanie to nie kupuję. Poczekam na kiermasz - jeśli jakieś egzemplarze przetrwają w magazynach do obniżki, to wtedy kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w biedrące są książki? o_O

Ogólnie to coś zastój mamy chyba :) Nic zapowiedzianago raczej nie ma, troche książek za granicą jest a u nas jeszcze nikt ich nie wydaje :/

W usa mają wyjść:

-3 marca 2015 - "Star Wars: Heir to the Jedi", Kevin Hearne (HC)

-28 kwietnia 2015 - "Star Wars: Lords of the Sith", Paul S. Kemp (HC)

-7 lipca 2015 - "Star Wars: Dark Disciple", Christie Golden (HC)

A seria Empire and Rebellion nie została jeszcze wydana i chyna nawet niezapowiedziana :/

-Empire and Rebellion: Honor Among Thieves

-Empire and Rebellion: Razor's Edge

p.s Szukuje się u mnie duże uzupełnienie serii :) Jak zakupię to się pochwalę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Pewnie, że są. Jak rzucają coś dobrego, co lubię (Kinga, Chmielewską) w dobrej cenie, to kupuję.

Ale jeszcze lepsza rzecz mi się dziś w Careffourze przytrafiła. W koszu znalazłem "Mroczne Gry" - książkę wydaną przez Amber niecałe 2 lata temu. Niby opinie są średnie, ale za 5 zł (!!!) to grzech było nie brać tego jedynego egzemplarza. I za to lubię hipermarkety. W ich koszach czasem można znaleźć prawdziwe perełki, za rozsądne ceny. Parę lat temu trafiłem na 3 tom cyklu "Noce Coursant" za jedyne 7 zł. Okazja po prostu.

2rzf22e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubie jak książki są tak rzucene, często pogięte, poniszczone choć jak się znajdzie w bardzo dobrym stanie to niezła okazja
:)
Pamiętam w empiku chciałem kupić cykl opowiadan z meekhańskiego pogranicza ale wszystkie egzemplarze były poniszczone
:/
i tak oto nic nie kupiłem. W epmiku drogo i często książki nie są w najlepszym stanie. Ja tam wole kupić coś na allegro, jest kilka bardzo fajnych księgarni z wielką ofertą i dobrymi cenami. Kolekcja którą uzupełniam kosztuje 15zł od ksiązki
:)
Więc też całkiem fajna cena.

Czego nie lubie u amber to, że chyba kompletnie olali star warsy, żadnych wznowień, dodruków, sprzeda się i koniec. Ceny niektórych używanych tytułów sięgają 100zł...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Bo za słabo była kupowana Kieszonkowa Kolekcja z 2012. Nadrukowali tego tyle, że teraz po koszach jej tomiki są po 6-10 zł i nikt tego nie bierze. Hmmm - Amber przedobrzył, źle policzył zapotrzebowanie, sparzyli się, a teraz my za to płacimy. A szkoda, bo kolejne książki STAR WARS w cenie 14 zł ja bym dalej kupował. Zaczęli by Medstarami których zabrakło, a potem poszli dalej - w czasy Imperium i Nowej Republiki. Niestety raczej się tego nie doczekamy, więc mi pozostają takie kosze i booklandy. I nie przesadzaj @szymon1944. Trochę pogięta i lekko porysowana była ta książka, ale 5 zł to 5 zł. Ty byś w końcu "Dartha Plagueisa" przeczytał. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie głównym czynnikiem małego zainteresowania się kolekcją była jej forma, malutkie książeczki z żółtym paskiem :\ źle się to nawet trzyma. Gdyby wydali je normalnie to było by cudownie. Sam tylko 6 kupiłem, z tego 3 to uzupełnienia do serii o komandosach republiki(2) i Darth Bane(1) a tamte 3 to słyszałem że dobre to i kupiłem: Labirynt zła, Darth Maul(epickie smile_prosty.gif ) i Maska kłamstw.

Moje uzupełnienie kolekcji nie ma w sobie Dartha Plagueisa ;D Cały budżet poszedł na Dziedzictwo komiksy i najwięcej jak mogłem ksiązek po 15zł wink_prosty.gif

Po tym wszystkim właśnie tylko Darth Plagueis zostanie więc nie będzie już odwrotu.

Właśnie przeglądałem sobie książki po angielsku na allegro confused_prosty.gif tyle tytułów nie wydanych..

-książki z rebelsów(serial animowany)

-Darth maul lockdown

-Tarkin(!?) Chce to :O

-no i plus te co pisałem wcześniej

Też szkoda mi, że sprawa komiksów jest olewana.. Jak narazie mamy tylko 3 serie, Dziedzictwo, Rycerze Starej Republiki i Mroczne Czasy.. To by było na tyle. Niby można kupić po angielsku ale ceny są bardzo wysokie, jedynie kupiłem karmazynowe imperium i chyba kosztowało mnie to 199zł :[ Ale grybości ze 300 stron jak nie więcej + twarda okładka :)

8azyliszek do ciebie mam pytanie. Znasz? Czytałeś? Co sądzisz :)

william-shakespeares-star-wars.jpg

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie znam, nie czytałem, nic nie sądzę. Jak pisałem - jestem bardzo do tyłu z czytaniem książek SW. Bo ciągle siedzę na tym forum! :)

Ale Szymek - Podobała ci się Maska Kłamstw i Darth Maul - Łowca z Mroku (mi też), to musisz w końcu przeczytać Dartha Plagueisa. Jest genialny. Choć zgadzam się z tym co powiedział Darth Wyyrlok w "Rozdrożach Czasu". :) Mam też nadzieję, że przeczytałeś "Zagubione Plemię Sithów", która to książka była naprawdę dobra. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na pewno, ale mi się zdaje, że to "niewydawanie" nowych książek teraz w Polsce jest spowodowane tymi zawirowaniami, że Disney przejął LucasArts. Zmienił się właściciel, to i pewnie inną kasę chce za licencje. Tak mi się zdaje.

Co do komiksów, to raczej Egmont nie będzie już wydawał starych pozycji ze starego EU. Chodzi o to, że wcześniej komiksy Star Wars były wydawane w Ameryce przez Dark Horse Comics (z którymi Egmont miał dobre kontakty), a teraz, po przejęciu przez Disney LucasArtsu, komiksy Star Wars będzie wydawać Marvel Comics (właściwie to zaczyna wydawać od tego tygodnia :) ) (z Marvelem Egmont już tak dobrze nie żyje). Na razie, z tego co mi wiadomo, Egmont czeka na Marvela, żeby wiedzieć, jak będzie z licencją. I ZDAJE MI SIĘ, że teraz, po zmianie właściciela LucasArtsu, po zmianie wydawnictwa z Dark Horse na Marvela, Dark Horse nie może sprzedawać już licencji na komiksy, które wydawał.

No i też dochodzi kwestia promocji nowego EU. Po co dawać licencję na książki i komiksy ze starego EU, kiedy trzeba reklamować i promować nowe.

Podejrzewam więc, że ktokolwiek wydaje książki w Polsce, ma podobne problemy, albo raczej podobny ból głowy co Egmont z powodu zmiany właściciela licencji.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche głupie bo mimo wszystko w dalszym ciągu wydawane są książki, mam nadzieje że to co wyszło jeszcze wydadzą. Nie jest tego wiele ale nie widzę powodu dla którego powinno się to olać.

No z komiksami to zawsze ciężko było confused_prosty.gif Aktualnie mamy tylko 3 serie. Brak Empire, Rebellion(mimo że jedna część była wydana w "Wektor 2" , "Invasion". Jest też kilka histori mieszczących się w jednym tomie 120-140 stron, szkoda że nie są chętni na wydawanie tego :\

6ba15bcd43e5ee815c0916a2f61c7cd7.jpg

Znalazłem też całkiem ciekawy komiks smile_prosty.gif Zawsze chciałem przeczytać tą trylogie ale mam tylko drugi tom :\

@8azyliszek

Rozdroża czasu mam ale nie czytałem jeszcze, Plemie czytałem nawet gdzieś tu jest moja opinia o nim smile_prosty.gif Genialne bym nie nazwał ale czytało się całkiem fajnie. Powiedziałbym, że zakończenie mnie zawiodło.

Ahh widze też, że pojawiają się pierwsze komiksy od marvela np. Princess Leia

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

No wiesz. Bo prawdziwe zakończenie tej historii, jest w tej książce, w której Luke Skywalker rozbija się na tej planecie Sithów i jest w poważnych kłopotach. :) Tym bardziej namawiam cię na "Rozdroża Czasu", które opisują losy drugiego statku. No i jest ten genialny cytat.

"W tamtych czasach władzy Sithów nie ograniczała, żadna ułomna zasada dwóch. Całe szczęście, że Darth Krayt naprawił pomyłkę Bane'a. Zaprawdę to błogosławieństwo, że głupia zasada dwóch nie ogranicza dziś zakonu Jednego Sitha."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś kojarze jak Luke się rozbił i ta Mara Jade chciała go zabić.

To chyba było w "Ciemna strona mocy"

Odpowiedź jaką otrzymałem na pytanie w sprawie komiksów:

"W tym roku planujemy wydawanie albumów Star Wars w większości dotąd w Polsce niepublikowanych w formacie amerykańskim 170x260 mm (czyli większym niż Dziedzictwo, Mroczne Czasy itp.)."

Czyli już potwierdzone, jakaś umowa jest i coś wydawać będą.

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy lista z załącznika zawiera wszystkie "ważniejsze" książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz czy wszystko zgadza się pod względem chronologii? Znalazłem tę rozpiskę w książce pt. Żadnych jeńców, ale może coś się jeszcze od tego czasu ukazało? Z góry dzięki za odpowiedź.

post-74631-0-48654200-1423075345_thumb.j

post-74631-0-38346500-1423075369_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Trochę się jeszcze ukazało, ale nie dużo, bo ta lista jest już zamknięta i przeniesiona do "Legends". Mam w "Mrocznych Grach" chyba najaktualniejszą listę. Doszło chyba też "Kenobi", parę innych ale najważniejszy jest "Darth Plagueis", dziejący się przed "Maską Kłamstw"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę tak, skoro Expanded Universe zostało usunięte przez Disney i tylko filmy/seriale animowane i książki na podstawie filmów znajdują się w aktualnym kanonie Gwiezdnych Wojen. Kiedy było stare EU to czytanie każdej książki miało jakiś sens, teraz to można je poczytać sobie ot tak sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że disney sobie od tak powiedziało, że usówają wszystko to nie znaczy, że każdy to zaakceptuje. Jak dla mnie stary kanon jest aktualny i to co będą robić też(no chyba że przeczy kanonowi). Filmy sobie zobacze, książki poczytam ale jakoś się nie przejmuje tym ich wymysłem restartu wszystkiego. Czytanie tego zawsze ma sens bo poznaje się fajne historie i przygody :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...