Jump to content
RoZy

Call of Juarez (seria)

Recommended Posts

Nigdy nie miałem styczności z tą serią. Ale jako, że jednym z pełniaków w nowym numerze cda był the cartel, postanowiłem się przełamać. I co? Dno, masakra, gra naprawdę jest słaba, powiedziałbym, że uboga :/ Pograłem tak jakieś dwadzieścia minut, i postanowiłem wywalić to ustrojstwo z dysku. Zaraz po tym zainstalowałem CoJ więzy krwi. A tu niespodzianka, ładna grafa, walenie z dwóch gnatów do wrogów daje takiego kopa, że guma w majtach pęka. Fajni bohaterowie i ciekawe misje, a te etapy gdzie berzemy zadanie ze sklepu i wiooo na koniku, cudo :3 Broń wygląda super, a wbijanie z kopa potrafi podjarać. I tu mam pytanko, na co kumu był ten The Cartel??

W więzach krwi, brakło mi tylko napadu na pociąg ;)

• Upvote 2

Nie wiem czemu, ale ta gra mi się podobała. Spadną na mnie gromy, przecież nie można polubić takiej niedoróbki i liniowej gry. Jednak w tej produkcji jest coś takiego, takiego no. Może to sentyment, ale nie żałowałem, że poświęciłem czas na tę grę. Jest kilka rzeczy, które można było zrobić lepiej np. urozmaicić poziomy, poprawić grafikę etc. Tak jak wspomniałem wcześniej, coś w tej grze mnie przyciąga.

• Upvote 2

HEj mam pytanie do was grających w Call of Juarez. Czy mam też zdarzało się zaróno w jedynce jak i w więzach coś takiego

, czy to ja mam coś nie tak z komputerem?

@UP:

Przypominam, że to nie jest Pomocna Dłoń. Tam idź szukać rozwiązania swojego problemu.

call of Juarez.hmmm.super gra.grałem we wszystkie części a gdy ostatnio został udostępniony zwiastun gungslinger to z niecierpliwością czekam na nowa część .

grafika już wygląda na dość starą, ale szczerze mówiąc to mnie cieszy, bo sprzęt nie ten, a gram dla gameplayu od zawsze na zawsze. za to klimat i rozgrywka wyglądają na duch więzów krwi z dodaną dobrą ilością krwi ^^

intryguje lekko motyw zemsty z hasła reklamowego, ta gra nie miała być o łowcy nagród? czy wszędzie musi być zemsta?

@Spike, na twoim miejscu nauczyłbym się rozróżniać starą grafikę od stylu graficznego. Choć kto wie, może będę musiał odszczekiwać te słowa, jeszcze nie widzieliśmy porządnego gameplayu. ;)

Mnie się podoba tak jak jest. Niektóre tekstury to kpina w dzisiejszych czasach ale patrząc po całości jest bardzo ładnie. Dwie kwestie są tutaj kluczowe:

1. Ile Techland będzie wołał w złotówkach

2. Czy gra będzie miała jakiś support (patche, dodatki, poprawki, mody), czy może jak zwykle

gra miała być w dystrybucji cyfrowej, więc pewnie będzie przez steama, a to nam daje parę rzeczy.

mogą (nie muszą, ale raczej) być:

- łatwe patche, jak to na steamie

- dużoo dlc

- cena ok 80 zł (jak torchlight 2 na premierę na steamie)

Jedno słowo: Ubisoft. I przestraszyłem się nie na żarty. :( Na szczęście pod koniec trailera widnieje również logo SteamWorks, co daje pewne nadzieje. Ale jeśli będzie potrzeba w trakcie gry mieć włączone oba? o.O

Ale jeśli będzie potrzeba w trakcie gry mieć włączone oba? o.O

I pewnie tak będzie. A poza tym, co to przeszkadza? W The Cartel nie było to upierdliwe (przynajmniej dla mnie).

Największa niepewność, jak dla mnie, to czy będziemy mieć wersję pudełkową oprócz Steamowej?

Po trailerze jestem bardzo ciekawy jak nowy COJ będzie się prezentował. Grafika nie jest ważna aby trzymała poziom z coj:wk albo była ciut lepsza. Najważniejsza jest grywalność. Jeżeli grywalność będzie taka sama jak w coj:wk lub lepsza to gra dla mnie będzie dobra. Martwię się o fabułę, czy będzie tak dobra jak w dwóch pierwszych częściach i oczywiście o multi. Już z góry zakładam porażkę i pewnie po roku od premiery będą 2 serwery na krzyż. Mimo to czekam z niecierpliwością na konkretny film z gry a nie trailer na którym ledwo co widać z rozgrywki.

Wersja pudełkowa najnowszego Call of Juarez wydaję się pewna, w końcu gry Techlandu w Polsce firma sama dystrybutuję, jednakże obojętnie czy ktoś kupi cyfrówkę lub pudełko tytuł ten będzie wymagać Steama. Ciekaw sam jestem, co wyjdzie z najnowszego CoJ.

Mi pierwszy trailer bardzo się spodobał, był nawet klimatyczny. Świetnie by było gdyby nowa część była podobna do Więzów Krwi, mojej ulubionej części serii. W Więzach Krwi klimat momentami aż się wylewa z ekranu, jeśli nowa część będzie równie "dzikozachodna" to biorę w ciemno.

Jeśli chodzi o grafikę to trudno się teraz wypowiadać, na trailerze sprawiała wrażenie podobnej do tej znanej z Więzów Krwi, więc jeśli utrzyma się jej poziom to powinno być dobrze.

Niedawno zainstalowałem trzecią cześć i po kilku misjach mogę powiedzieć że jest grą max. na 6/10. Oczywiście przejdę całą grę aby mieć lepszy widok na grę ale za wiele się nie zmieni. Grywalność gdzieś się ulotniła, klimat ta gra raczej nie ma a stara się przypomnieć o 2 wcześniejszych częściach muzyką i jednym z bohaterów. Najlepsze w tej grze to właśnie te elementy. Doprowadziły do tego że zainstalowałem znowu drugą część.

Jeżeli chodzi o COJ Więzy krwi. Czy ktoś wie jak wyłączyć to pomaganie w celowaniu? Chodzi o to że gdy wróg jest bliżej to celownik automatycznie go namierza. Pamiętam że kiedyś to wyłączyłem ale teraz szukam w opcjach i nie widzę tego.

Polecem tez wylaczyc auto przeladowywanie ;) Czuc klimat jeszcze mocniej. Nie ma to jak uslyszec dzwiek broni probujacej strzelic bez naboju w srodu gdy caly ekran masz czerwony a kamera sie trzesie :)

Ja do trzeciej części nastawiony byłem dość chłodno po recenzjach i niezbyt pochlebnych opiniach, mimo to bawiłem się bardzo dobrze. Fakt, klimatem nie dorówna poprzedniczce ale fun z rozgrywki płynący dla mnie był spory. Jeszcze dorabianie na boku i wykonywanie nie do końca legalnych zleceń (grałem Eddie'm, dobrze pamiętam imię?) również było całkiem przyjemne. Ogólnie grę ocenił bym na takie 7+,8 na 10.

Cóż, ze wszystkich części to właśnie tą osadzoną współcześnie wspominam najgorzej, więc twórcy dobrze IMO robią, że wracają do korzeni serii specjalnie nie eksperymentując :D Sama zajawka była... w porządku, pokazywała dokładnie to czego oczekiwałem i do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni poznając losy braci McCall wliczając w to choćby pojedynki (choć liczę na ich poprawioną mechanikę w tej części) oraz tryb koncentracji. Nie spodziewałem się hitu jaki zmiecie mnie z powierzchni ziemi tylko porządnej strzelanki w klimatach Dzikiego Zachodu ^_^

Porównując dwójkę do trójki mogę powiedzieć że w trójce nie ma tej grywalności, satysfakcji ze strzelania, dźwięk broni, nawet grafika jest jakaś gorsza moim zdaniem. Techland robi więcej gier niż np.cdprojekt i dla tego nikt się nie czepia do Dead Island tak jak do Coj:the cartel. Chociaż to może przez trailer ale dobra:) Według mnie wystarczy zrobić nowe call of juarez tak samo jak dwójkę i będą wszyscy zadowoleni.

Nowy trailer Gunslingera, widzimy dwie rzeczy.

1) I muzyka, i głos bohatera (?) są słabe.

2) Gra wygląda bardzo fajnie graficznie i rozgrywkowo, fabularnie będzie historią o badassie z dzikiego zachodu.

W końcu dobry CoJ. Pomijam dubbing (jest OK moim zdaniem), ale sama rozgrywka zapowiada się miodnie. Pierwsze odłony CoJ podniesione do potęgi, jeżeli chodzi o tempo i dynamikę. Trochę Tarantino zalatuje :P Z pewnością będę chciał zagrać.

Po beznadziejnym Cartelu znów zacząłem wierzyć w tę serię. Historia zapowiada się ciekawie, ale najbardziej nie mogę doczekać się strzelanin - Gunslinger zapowiada się na intensywną młóckę w realiach Dzikiego Zachodu, do którego dzięki Bogu seria wraca. Biorę w ciemno najnowsze dzieło Techlandu. I podobnie jak mój przedmówca uważam, że dubbing akurat jest OK.

Kupiłem Gunslingera i dziś udało mi się zagrać, jest super. Ładny graficznie, sporo ciekawych mechanizmów rozgrywki jak na zwykłego shootera i przede wszystkim genialna historia/sposób opowiadania. Póki co polecam.