Skocz do zawartości

Call of Juarez (seria)


RoZy

Polecane posty

Pleciesz, Marksman. Na oficjalnym poradniku Gier Online jest opisane 15 poziomów. Tyle samo było w wersji z CDA.

A czy wy też uważacie, że walka na pięści w CoJ to najgorszy element gry, i danie walki na pięści jako

finałową walkę

to jakaś pomyłka?

Zastrzelenie Juarez'a przez Ray'a to już formalność - za pierwszym razem mi się ta sztuka udała.

To ty pleciesz :P. Nigdzie nie napisałem że obcięli ilośc poziomów poniżej 15 tylko ze zmieniona jest DŁUGOŚC poziomów. Przykładem może byc pierwszy etap czy etap gdzie znajdujesz łuk. pooglądaj trochę solucji na youtube albo poczytaj jakieś solucje a zobaczysz o co mi chodzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja w CoJ stanąłem w singlu i zamiaru nie mam dalej podchodzić.Ale multi jest the best,wciągnął mnie nie male.Super tryb rabunek który uważam za najlepszy,ludzi przeważnie na serwerach sporo i wiadomo serwer bez polaka to nie serwer :biggrin: CHeaterów jak narazie niewidziałem i oby się to nie zmieniło.Klas jest w sam raz i co fajne nie ma liczby deadów dzięki czemu od razu lepiej się gra :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zauważyliście, że w misji, w której musimy zabrać pióro z gniazda orła nie trzeba schodzić po skale a sam dół, wystarczy zejść kilka kamieni niżej i po prostu zeskoczyć ze skały. Leci się z ogromnej wysokości, ale u mnie Billy wylądował w wodzie bez żadnych problemów. Myślę, że znalazłem buga. :miner:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było od zawsze. Nawet nie musisz schodzić kilka kamieni niżej. Wystarczy dać susa z tego gniazda i lecisz do wody. A potem płyniesz sobie do brzegu i gotowe. A co do długości etapów. Pierwszy jest obcięty. Lub może bardziej odpowiednie słowo to inaczej skonstruowany w tej wersji gry. Normalnie trzeba było się przekradać przez całe miasto. Było jeszcze w wersji oryginalnej coś takiego jak "spływ" rzeką. Tuż przed etapem z królikami. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba tam. No ale w tej wersji dostajemy łuk w zasadzie na samym początku. Czyli coś za coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że tu cały czas dyskusja o CoJ a tu już wielkimi krokami zbliża się kolejna część najlepszej polskiej gry FPP osadzonej na Dzikim Zachodzie. :)

Call of Juarez Więzy Krwi jak dla mnie będzie najlepszą grą FPP w ogóle... No i ma szanse zabrać Wiedżminowi tytuł najlepszej polskiej gry.

Kolekcjonerkę już zamówiłem (Techland naprawdę się wykazał, dali spoko bajery), no i już 2 Lipca będę ciupał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że tu cały czas dyskusja o CoJ a tu już wielkimi krokami zbliża się kolejna część najlepszej polskiej gry FPP osadzonej na Dzikim Zachodzie. :)

Call of Juarez Więzy Krwi jak dla mnie będzie najlepszą grą FPP w ogóle... No i ma szanse zabrać Wiedżminowi tytuł najlepszej polskiej gry.

Kolekcjonerkę już zamówiłem (Techland naprawdę się wykazał, dali spoko bajery), no i już 2 Lipca będę ciupał. :)

Wiedźmina nie przebije, nie ma szans :P. Poza tym ciężko jest porównac FPS'a do cRPG. Wiedźmak przede wszystkim jest dłuższy, powstaje do niego mnóstwo modów, ma więcej jak dal mnie akcji (szlachtanie wszelkiej maści stworów w zwarciu jest o wieeele bardziej emocjonujące niz zastrzelenie 4 kolesi podczas bullet time'u Raya, który sie po chwili nudzi bo nikt nam nie podskoczy). Poza tym wiedźmin z miejsca trafił na rynek światowy, gdzie duzej konkurencji w swojej skali wagowej nie miał (jeżeli chodzi o fantasy, nie science fiction). No bo Gothic sie przejadł, a oprócz niego nie ma zbyt dużo takich rpg gdzie można sobie w ogromnym świecie pomachac mieczkiem (no może Morrowind i Oblivion jakby się uparł). A COJ'a porównują stale do GUN'a i tej nowej gierki co ma wyjśc (nie pamiętam nazwy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz za to bardzo, bardzo mi się nie spodobała. Najpierw twórcy raczą mnie napisem, że nie wolno strzelać do niewinnych i bezcześcić zwłok. Ktoś mógłby pomyśleć, że starają się być delikatni dla dzieci, prawda? (Jak to się ma do strzał wystających czerwonoskórym i bandytom z oczu nie jestem w stanie stwierdzić.) Kawałek potem czytam teksty już dla młodszych graczy nieodpowiednie. Może odrobina konsekwencji, hipokryci?

Mnie to zarazem zirytowało i rozbawiło. Najpierw w chwilę po uruchomieniu czytam tekścik o "niebezczeszczeniu zwłok", i uznaję że widac to jakaś gierka dla dzieci. Jakieś 5-10 minut grania później jestem już w bordelu, gdzie pewna stara przyjaciółka klęka przed Billym, i zaczyna mu rozpinać spodnie w wiadomym celu ;O

Chociaż nie było scen erotycznych, to jednak podtekst jest wyraźny i wywołuje jednoznaczne skojarzenia.

Więc jak to jest, dla dzieci, czy dla dorosłych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie było widać, więc Ci młodsi mogą pomyśleć, że mu opatrywała ranę na podbrzuszu :laugh:

A tak serio to wszędzie można pokazywać panienki rozebrane PRAWIE do naga, dzieciaki to oglądają (choćby w saloniku prasowym na okładkach Playboya czy innego CKM'a) i jakoś nikt nie grzmi, bo to tylko gry tak deprawują.... :down:

Owszem, skojarzenie jest oczywiste, ale to tak samo jak z 'beep' w telewizji. Nie można tego pokazać, a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "ugrzeczniania gry" pozwólcie, że zacytuję sam siebie sprzed kilku stron.

Moim zdaniem brak możliwości strzelania do cywilów, masakrowania zwłok i mordowania koni dobrze pasuje do fabuły. Przecież taki Ray, mimo szaleństwa, jest człekiem moralnym i zawsze postępującym w zgodzie ze swoją wiarą (pomijając drugie przykazanie miłości i 5 z 10 przykazań:)). Trudno po kimś tak szlachetnym spodziewać się zabijania cywili lub koni bez żadnego powodu. Tak samo jest ze strzelaniem do zwłok. Nie jest to "ugrzecznienie", tylko wymogi postaci.

Chociaż napisy typu "twórcy nie pozwalają" faktycznie mogli sobie darować. Z drugiej strony to przecież prawie to samo co "Naciśnij Spacja żeby skoczyć" "Wciśnij LPM żeby strzelić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodziło o realistyczny i tętniący życiem świat, a nie o wielkość jako taką. Ale nic sobie za to obciąć nie dam :laugh:

o to to :]. Cóż świat Wiedźmaka może znowu taki "ogromny" nie jest, ale i do najmniejszych nie należy :]. Zresztą od czego ma sie mody? Nie wieżę, żeby jakaś grupa modderów nie pokusiła się o ukazanie nam reszty świata w którym żyje Geralt. :]

A co do COJ 2 uważam, ze gierka będzie fajna, jednakowoż zdaje mi się że raczej poczekam na Modern Warfare 2, albo STALKER: Call of Pripyat :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem 'jedynkę'. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - spodziewałem się średniawej hybrydy skradanki z FPSem, a dostałem soczystą, klimatyczną strzelankę. Rewelacyjnie wykreowana postać Raya (tylko ja miałem skojarzenia z Punisherem?), w miarę zróżnicowane misje, efektowne zakończenie. Denerwowało mnie zaś kilka zapychaczy: misja z polowaniem, wchodzenie na Orlą Górę, frustrująca walka z tym biegającym w kółko bandytą (imienia nie pomnę). No i nachalna cenzura, chociaż po pewnym czasie przestałem zwracać na to uwagę.

W Call of Juarez 2 na pewno zagram, tyle, że dopiero na nowym pececie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo brutalności w grze i bezczeszczenia zwłok to w niektórych sytuacjach da się to obejść np. podpalenie zwłok zabitego bandyty leżącego koło ogniska, wystarczy tylko doprowadzić do ciała ogień przez skrzynki lub inne przedmioty. Inny przykład, tym razem skrzywdzenia zwierzęcia, w etapie gdzie trzeba się było ześlizgiwać powoli na dół z koniem, kuzyn trochę przeszarżował i zaczął spadać, ale w odpowiednim momencie zszedł z "kasztanki" przez co przeżył, ale "kasztanka" odbyła daleką "podróż" w dół.

A tutaj dowód na to, że gra na pewno nie jest dla dzieci:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh! Ostre te filmiki... :geek:

Ta gra z pewnością nie jest dla dzieci, przecież nawet oznaczenie PEGI jest 16+, a nie 12+ albo 3+.

Już w pierwszym epizodzie jest scena nieodpowiednia dla dzieci i nie chodzi tu tylko o strzelanie, a o tą panią w barze, do której wchodziliśmy przez okno...

Nie zmienia to faktu, że fajny FPS, przy którym można miło spędzić trochę czasu. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena 10/10.

Gierka mi się podobała, nie przeczę, ale maxa bym jej nie dał.

Fajnie, ciekawe jakie są te nowe mapy?

Wydawało mi się, że wiem, ale po sprawdzeniu widzę, że mam te wszyskie mapy z map pack'a bez instalowania.

Wersja gry z CDA ma w sobie ten Map Pack, czy trzeba go ściągać?

Dzisiaj już wiem, że wersja z Click'a ma te mapki, a co do CDA, nie wiem. Nie chce mi się instalować CoJ z CDA tylko po to żeby sprawdzić, może ktoś inny pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane pudełko, wyścielone wełną drewnianą

Gra Call of Juarez: Więzy Krwi

Gra Call of Juarez ? pierwsza część z 2006 roku

Zapalniczka naftowa Call of Juarez: Więzy Krwi

Piersiówka ze stali nierdzewnej Call of Juarez: Więzy Krwi

Plakat ? ?Drzewko broni? z opisami wszystkich rodzajów broni

Bawełniana koszulka Call of Juarez: Więzy Krwi

Kapelusz Call of Juarez: Więzy Krwi

Instrukcja Call of Juarez: Więzy Krwi

Specjalny kod aktywujący postacie, profesje i rodzaje broni

Płyta CD Audio z soundtrackiem Call of Juarez: Więzy Krwi

Płyta Bonus DVD z materiałami exclusive Call of Juarez: Więzy Krwi

Czy to jest skład edycji kolekcjonerskiej Więzów, czy tylko jakaś plotka?

Fajnie, jeśli tak, to ile kosztuje? Jak do 250zł, to chyba pomyślę o zakupie, bo pierwszą część uwielbiam, a tyle bajerów...

#po edycji

Opis: Call of Juarez: Więzy Krwi - Edycja Kolekcjonerska (PC)

Edycja Kolekcjonerska Call of Juarez będzie zawierać:

drewniane pudełko Call of Juarez, wyścielone wełną drewnianą,

grę "Call of Juarez: Więzy krwi"

plakat "drzewko broni" z opisami wszystkich rodzajów broni

oryginalną grę Call of Juarez - pierwszą część z 2006 r.

kapelusz CoJ

piersiówkę ze stali nierdzewnej CoJ

bawełnianą koszulkę CoJ

płytę CD Audio z SoundTravkiem Call of JUarez: Więzy krwi

płytę bonus DVD z materiałami exclusiv

specjalny kod aktywujący dodatkowe postacie, profesje i rodzaje broni

Cena empik.com: 169,90 zł

Dobra, kupuję! Szkoda tylko, że zapalniczki nie ma =[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...