Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Call of Juarez (seria)

Polecane posty

Mi na GF7900 i 2 GB Ramu tez sie wczytywalo z 2-3 minuty... a na full detalach momentami demko cięło jak było dużo drzew ale nieznacznie, a na serio to cieło sie raz przez 2 sekundy. Woda wyglada brzydka i sa drobne bugi, ale zauwazylem ze demko wersja 0.9 wiec wszystko jeszcze powinni dopiescic. A jak sama rozgrywka? Bombowo! Gra ma to co jest najwazniejsze - klimat. Do tego przepyszne smaczki (zabawne listy goncze poszukujace tworcow gry :)) W trakcie walki na rewolwery unosi sie kurz, super tryb konecntracji, różnorodnosc misji, połączenie skradanki z wyżynarką i bardzo łądna grafika. Cud dziecko techlanda, jak poprawia bugi czuje ze bedzie w cda 9. Juz czekam na premierę :) BOMBA! Z pewnoscia zdobedzie miano the best polish game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Radku1600XT i 1GB ramu gra zwolniła może ze dwa trzy razy ale nie cieło na ustawieniach maksymalnych z Anizotropowym. Sprawdzałem też na 1800GTO w drugim kompie i było podobnie co ciekawe zauważyłem, że plansze raz wczytują się szybciej a raz wolniej i to na tym samym kompie! Co do samej gierki to jest rewelacyjna może spokojnie powalczyc z najlepszymi. Jedyna wada grafy to WODA muszą to zmienic bo las wygląda jak na trailerach Crysis i ta woda drażni przy takiej grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ta gra sprawiła, że Crysis już tak nie błyszczy. Cienie i oświetlenie w tym silniku to naprawdę kawał porządnej roboty. Spójrzcie na drzewa tam każdy listek rzuca swój cień, który następnie jest podatny na wiatr i otoczenie tak ja w Crysis! Wspomniane oświetlenie to też super sprawa jak dopieszczą jeszcze wode to będzie rewelacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwał nać, trafi mnie za chwilę. Napaliłem się strasznie na to demko, a tu klops. Na moim laptopie (Intel Centrino 3,2 GHz, 1 GB RAM, Radeon Mobility X1600 256 MB) ładuje się to całą wieczność (chyba z 5 minut), później pojawia się czarny ekran i tak jakby dalej się ładowało, bo jest ta muzyczka. Czekałem dobre 10 minut na czarnym ekranie wsłuchując się w tą melodyjkę i stwierdziłem, że jednak jestem na to psychicznie zasłaby. Po restarcie Winda wywaliła krytyczny błąd. Spróbowałem drugi raz - to samo.

Więc chyba poczekam na finalną wersję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym loadingiem to jest róznie ja przy odpaleniu demka czekałem chyba z 5 minut na gre przy 1GB po czym przy kolejnym załadowaniu tylko nieco ponad minute i tak w kółko! W końcu demko się zadomowiło i ładuje się tak ok 1,5 do 2 minut mam nadzieje, że w pełnej wersji to poprawią. Co do twojego problemu to ja też mam Radeona1600XT i wszystko chodzi ok załaduj nowe stery do grafy może pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według angielskiego forum Call of Juarez, gra w pełnej wersji ma byc lepiej zoptymalizowana i podobno będzie jeszcze więcej opcji graficznych do zmodyfikowania - oczywiście ja nic nie potwierdzam ani nie zaprzeczam, ale informacje mogą byc prawdziwe, ponieważ forum angielskie jest bardziej doinformowane od oficjalnego polskiego(na ktorym to wydawca nie raczy kompletnie podawac informacji, i ogólnie nikt z Techlandu nie komunikuje się z graczami - wiem, bo podobna sytuacja byla przy poprzednich grach tej firmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ładuje się 1 minutę 25 sekund i 90 setnych :D

Ze stoperem w ręku.

crysis jest po prostu bardzo nagłośniony.

Ja gram w CoJ na SM 2 i się zachwycam grafiką a ci co grają na SM 3.0 to chyba spadają z krzeseł. :D

Grafika jest idealna. No i wymaganie złe nie są. A to wczytywanie na 100% poprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nawet demka nie ukończyłem poprostu chodze po lesie z kumplem i patrze na tę super grafe zresztą żal kończyc przy tak świetnym klimacie dzikiego zachodu. Skończe demko dopiero jak wyjdzie pełniak. Co do Crysis to masz racje gra jest trochę przereklamowana zresztą sporo bajerów Crysisa jest w Call of Juarez. Oglądałem prezentację tej gry tą z CD-Action i był tam etap w dzungli i na lotniskowcu coś mi to przypomina gdzieś już to było hm... tak to FC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem demko z CDA i wg. mnie to jeden z pretendentów na grę roku o ile wyjdzie w terminie! Wg. mnie przebija oblivion pod względem grafiki! oby tylko zoptymalizowali jescze silnik żeby tak długo sie nie wczytywało! (ja na swoim sprżecie: AthlonXP@3200+ 512 RAM i GF 6800GS gram w 1024x768, z włączonym PS 3.0 (bosko) wszystko na max, tekstury średnie i bez zaciachów ale wczytuje plansze 3 min !!!) Jak dokupie 512 ram może będzie lepiej! ale naprawde gra godna polecenia!! jęsli Gothic 3 nie wyjdzie wtym roku (o zgrozo oby wyszedł) to jest to mój nr1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Grafa jest dużo lepsza od tej z Oblivion to silnik nowej generacji porównywalny moim zdaniem z Cryengine2. Wystarczy spojrzec na cienie drzewa trawe oświetlenie to wszystko jest świetne i bardzo realistyczne. Co do tego nieszczęsnego wczytywania to do momentu premiery powinni to zrobic. Gra oprócz świetnej grafy ma niegorszy klimat i spoko może pretendowac do gry roku w kategori fpp. Mi chodzi na najwyższych ustawieniach z PS3.0 w 1024x768 i gra wygląda jak prawdziwa naprawde graficy zrobili super sprawe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tej gierki mogę powiedzieć tyle: temat westernowy omijałem szerokim łukiem od kąd skończyłem 10 lat (czyli już 8 wiosen temu), ale kiedy zobaczyłem pastora z rewolwerem w lewej dłoni, Biblią w prawej, w konkwistadorskim napierśniku i matrixowym płaszczu musiałem spróbować. I było to bardzo udane spotkanie. Nawet pomimo, że gra się strasznie wieszała na moim PC (Athlon64 3000+, 1GB RAM i GF 6600GT) wrażenia z gry były świetne. Bardzo dobra muzyka, dużo dobrze zrealizowanej akcji, oraz świetna grafika, na którą zostało tu wylane tyle miodu, że nawet tona dziegciu by tego nie zepsuła. Jedyne czego mi tam brakowało to HDR, ale może jest na tyle subtelny (co się liczy na plus), albo przeoczyłem to w opcjach graficznych. Ta gra ma realną szansę stać się najlepszym FPSem tego roku, jeśli nawet nie najlepszą grą roku.

Co do optymalizacji, to nie wiem o co się rzucacie. Na moim konfigu (a z tego co widze większość ludzi tutaj ma podobne), który ma przecież dwa lata gra wiesza sie dopiero na najwyższych detalach, prezentując efekty dużo lepiej zrobione niż w większości obecnych na rynku gier (wliczając w to Obliviona i ten interaktywny pokaz technologii, który wszyscy szumnie nazywają grą - Crysisem). ładowanie poziomów, rzeczywiście zajmuje wieki, ale nawet gdyby tak zostało, to przecież wczytywanie save'ow trwa już sekundy.

Pożyjemy, zobaczymy. I nawet pomimo tematyki, której nie darze zbytnią sympatią życzę gierce jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jednym słowem gierka jest rewelka może rozwalic nawet Crysisa i dobrze, bo wreszcie pokażemy, że w Polsce też robi się hity na miarę FC. Przy Call of Juarez taki Oblivion i FEAREK mogą się schowac i powiedziec przepraszam taka jest wielkośc i moc gry z Techlandu. Oby więcej takich tytułów a będą już się robi Chrome 2 który zapowiada się bardzo ciekawie. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem demo... pierwsze wrażenie jest niesamowicie pozytywne - głos lektora, ekran menu (jedna morda nawet podobna do Ala Swearengena xD ), teksty postaci przy wczytywaniu... i pal licho, że takie długie :D Niestety, misja wielebnego w ogóle mi się nie wczytała, jak i demo F.E.A.R. :scratch: Misja zioma z łukiem jakoś się wczytała, ale na najniższych ustawieniach gra chodziła mi może 4 klatki na sekundę... czyli kolejna gra dla mnie do wora, lepiej kupić Xpudło, na które Call of Juarez też wyjdzie :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest wina gierki tylko twojego sprzętu bo jeżeli na minimalnych ustawieniach w mapie z indianami miałeś 4 fps to coś nie tak z kompem. Wymagania w sumie nie są takie złe bo popatrz jaką grafe w zamian otrzymujesz niektóre patenty graficzne miały się pojawic dopiero w Crysis a tu w Call of Juarez już są. I uważam, że grafa nowej gierki z Techlandu może się równac z Cryengine2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania w sumie nie są takie złe bo popatrz jaką grafe w zamian otrzymujesz niektóre patenty graficzne miały się pojawic dopiero w Crysis a tu w Call of Juarez już są. I uważam, że grafa nowej gierki z Techlandu może się równac z Cryengine2.

Szczerze mówiąc mam głęboko gdzieś efekty graficzne, jeśli w grę nie mogę pograć - moje myślenie jest proste, choć praktyczne :) A wątpię, żeby wrzucili do gry wyboru niższej rozdzielczości. Co do CryEngine 2 - powtarzasz to już chyba w ósmym swoim poście, dotarło za pierwszym razem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja podobno ma byc lepiej zoptymalizowana i napewno dorzucą zmianę rozdziałki to już raczej standard. Następna sprawa ta gra ma konkurowac z najmocniejszymi tytułami na zachodzie więc nie oczekuj, że ma byc graficznie na poziomie Quake1 i zero efektów. Co do Cryengine2 stary to jest wolny kraj i można pisac dowoli porównuje grę z najlepszymi silnikami zle to możemy porównywac z grafą w Pacman tylko kto wtedy to kupi hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja podobno ma byc lepiej zoptymalizowana i napewno dorzucą zmianę rozdziałki to już raczej standard.

Zapominasz, że gra będzie również na Xbox360 - na konsoli nie będą konieczne tekstury w niższej rozdzielczości, więc mam uzasadnione tym faktem obawy, że Techlandowi nie będzie się niższych tekstur chciało/opłacało zrobić :)

Co do Cryengine2 stary to jest wolny kraj i można pisac dowoli porównuje grę z najlepszymi silnikami zle to możemy porównywac z grafą w Pacman tylko kto wtedy to kupi hehe.

Stary, to jest wolny kraj i równie dobrze mogę wyrazić opinię, że przynudzasz klepiąc parę razy to samo, jak ty aktualnie to czyniąc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, że na konsolki też jest robiony to właśnie dobrze kod musi byc lepiej zoptymalizowany bo Xbox to właściwie PC i nadludzkich możliwości to on nie ma. Popatrz na Prey tam też równocześnie był robiony na Xbox i PC i co bardzo dobrze zoptymalizowany kod z rozdziałką też problemów nie było. Bo widzisz dzis jak sie komuś nie chce robic dobrze gier zarówno na konsole i PC to przegrywa tyle. Co do wyrażania własnych opini to nie będziemy się chyba o to spierac nikt nikogo nie obraża i jest ok a, że się róznimy zdaniem to chyba ok tylko subkulturki są monolitem hehe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, że na konsolki też jest robiony to właśnie dobrze kod musi byc lepiej zoptymalizowany bo Xbox to właściwie PC i nadludzkich możliwości to on nie ma. Popatrz na Prey tam też równocześnie był robiony na Xbox i PC i co bardzo dobrze zoptymalizowany kod z rozdziałką też problemów nie było

Zauważ, że napisałem "Xbox360" - maszyna dużo potężniejsza od pierwszego Xboxa, na którym i Prey, i Call of Juarez, przy rozsądnych programistach, hulać będzie na full speedzie i jeszcze mnóstwo zapasu zostanie :) Jeśli doinwestują w dodatkowe opcje zmiany grafiki w Call of Juarez na PC - to spoko, tylko po prostu nie jestem w 100% przekonany, że tak się stanie :)

Bo widzisz dzis jak sie komuś nie chce robic dobrze gier zarówno na konsole i PC to przegrywa tyle.

Square-Enix :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...