Skocz do zawartości

Call of Juarez (seria)


RoZy

Polecane posty

Nieee ale niedorozwinięte typy :evil: .Ale się wkurzyłem czytając te komentarze!! :evil: Ich podstawowy argument co do jakości gry to-"NIE MOŻNA ZABIJAĆ PRZYJAZNYCH ZWIERZĄT I LUDZI".grrrrr

Kilka osób mówi rozsądnie, np.ten gościu Z ksywką Jojok21 :D i Ci co piszą "I am moron" :D . Sam autor też powinien to napisać.

Czy opłaca się grać w Call of Juarez(...)?

Wejdź sobie na bloga http://www.garry.tv/?p=147 i przeczytaj-ciekawe, inteligentne i opiniotwórcze :D

I jeszcze jedno-CO Z TYM MULTI ?!?!?!?!

ODPOWIE MI KTOŚ WRESZCIE?!?!?!?!

Nie po to kupowałem oryginał, by po tygodniu odłożyć go na półkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 month later...

Pozycja obowiązkowa dla fanów Dzikiego Zachodu. Świetna grafika, muza też niczego sobie, efekty dźwiękowe. Klimat niczym z prawdziwych westernów. Mamy tu i pojedynki, i pościgi konne. Przeplatanie się wątków dwóch bohaterów też ciekawe. Najlepszy etap to polowanie na króliki :D Dużo frajdy. I fajnie się wszystko podpala.

A jeśli mam się czepić to:

trochę za krótka,

poziomy baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo się ładują, ("a" nie jest tu przypadkowe, bo naprawdę bardzo długo, nawet przy 1GB ram)

dziwnie zachowuja się martwi przeciwnicy, tzn. tak jakby w środku mieli tylko powietrze gdy do nich strzelasz, czyli jak piórka na wietrze (tylko takie porównanie przychodzi mi do głowy).

Ale ogólnie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Call of Juarez odstraszyło... Zainstalowałem demo i po prostu nie dało rady grać! Nie widziałem jeszcze sprzętu na którym to dobrze chodzi... Może za kilka lat podejdę do tej gry kiedy 3 GB RAM to będzie normalka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Call of Juarez odstraszyło... Zainstalowałem demo i po prostu nie dało rady grać! Nie widziałem jeszcze sprzętu na którym to dobrze chodzi... Może za kilka lat podejdę do tej gry kiedy 3 GB RAM to będzie normalka ;)

No, jeśli chodzi o optymializację to Techland ma z tym niewąskie problemy. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakaś gra od nich (vide Chrome) nie miała problemów z utrzymaniem płynności (nie wypowiadam się już o długości ładowania etapów). Kto wie (?) może WARHOUND i CHROME 2 będą lepiej zoptymalizowane i dostosowane do różnych konfiguracji...

Mi się tam w CoJa gra nieźle... Skończyłem grę z 2 razy, a teraz pogrywam w multi :faja: A z ta optymalizacją to troszkę przesadzacie: by pograć na najwyższych ustawieniach wystarczy 1 GB ramu i garfa 256/256 :] A multi mimo, że jest standardowe, to wciąga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto info o wersji na X360:

Call of Juarez, pierwszoosobowa strzelanina wyprodukowana przez polską firmę Techland, która zebrała przyzwoite recenzje na łamach zachodnich magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce (średnia nota 76% według serwisu GameRankings), doczeka się konwersji na Xboksa 360.

Konsolowa edycja Call of Juarez zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych równocześnie z wersją na PC – poinformował wczoraj koncern Ubisoft. Jak dotąd Amerykanie nie mieli okazję zapoznać się z polskim produktem, pomijając oczywiście opublikowane przez Techland oficjalne dema. Program ukazał się wyłącznie w Europie.

Call of Juarez będzie drugą po Gun produkcją przeznaczoną na konsolę Xbox 360, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Autorzy obiecują, że w konwersji zostanie zaimplementowany kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, wykorzystującej możliwości usługi Xbox Live. Na razie nie wiadomo, czy Techland postara się o jakieś innowacje, które uczyniłyby z konsolowej edycji produkt bardziej rozbudowany od tego, co można zobaczyć na PC.

No, i dlaczego Xboxsowcy dostaną lepsze? I dlaczego gra jeszcze w stanach nie wyszła?? :roll: przecież to chyba największy growy rynek... ale Ubi miał w tym swój cel, a być może i maczał w tym palce "układ" :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego levele z Billym mają być w całości lub w części usunięte z gry w wersji na X360. Czy były aż tak nudne? Miom zdaniem nie, a jedynie urozmaicały rozgrywkę. Techland zresztą aspirował chyba do strzelanki na nieco innym poziomie niż przeciętna. Może trzeba było jedynie zrobić dłuższą grę, żeby niektórzy mogli się do woli nastrzelać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Czy były aż tak nudne? Miom zdaniem nie, a jedynie urozmaicały rozgrywkę. Techland zresztą aspirował chyba do strzelanki na nieco innym poziomie niż przeciętna.

Trzeba przyznać, że konstrukcja rozgrywki, zamienianie się rolami wcale tak źle nie wpłynęło na ogólną jakość zabawy. Moim zdaniem wyszło to nawet nieźle, widok Raya po dramatycznej ucieczce pogłębia panujący tutaj klimat. Czasami jest dość banalnie, bowiem Billy'emu zawsze udaje się uciec (bo musi :)), ale miejscami właśnie odczuwałem uczucie przewidywalności.

Może trzeba było jedynie zrobić dłuższą grę, żeby niektórzy mogli się do woli nastrzelać.

CoJ skończyłem właśnie przed chwilą, zajęło mi to kilka godzin i pozostało mi lekkie uczucie niedosytu. Wszystko działo się bardzo szybko - to zaleta - ale jednocześnie szybko się musiało skończyć. Niekoniecznie tęsknię za strzelaniem, ale za całą przygodą. ;)

Ogólnie rzecz biorąc, tytuł bardzo mi się spodobał, lecz nie chcę i nie będę go porównywał z innymi tytułami FPS. IMO jest to dość nie na miejscu, bo CoJ różni się od innych tytułów wspomnianą już przeze mnie konstrukcją zadań, a także tym, że nie aspiruje to miana jedynie dynamicznego shootera. Kowbojskie pojedynki, skradanie się w nocy, pościgi na koniach, wspinaczki po skalnych półkach - to wszystko wyróżnia produkt Techlandu na tle innych i tym samym podwyższa jego jakość.

Ogólnie bardzo dobrze się przy tym tytule bawiłem. Wpłynęło na to także to, że typowych bugów właściwie nie znalazłem, grafika jak i muzyka są po prostu świetne, lecz "ale" się znajdzie. I to nawet duże. Grałem na poziomie trudności średnim i oczekiwałem jednak czegoś trudniejszego. Nie było momentu, w którym bym po prostu utknął - ot, wszystko lekko i przyjemnie, ale dla typu gracza takiego jak ja gra musi mieć w sobie tę iskrę wyzwania. Ponadto wszelkich urozmaiceń dla mnie było to raz za mało, to raz za dużo. Pojedynki jeden na jeden szybko stają się nudne, a skradanie się za dnia nie emocjonuje jak ta jedna misja w nocy.

Generalnie w moich oczach gra zasługuje na ocenę 8+/10. Nie zdążyła mnie znudzić, miejscami bawiłem się naprawdę wybornie, ale troszkę zmarnowany potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeśli chodzi o Call Of Juarez - na całym świecie sprzedał się w ilości 1 mln. sztuk, a to wiele wyjaśnia.
Pierwsze słyszę. Bardzo miło. :) Ale mówisz o wszystkich wersjach, czy tylko o wersji PC? Jeżeli o PC, to jest świetnie. Jeżeli o wszystkich-średnio. Oczywiście nie róbmy tu offtopa z CoJ- na ewentualną odpowiedź czekam w temacie o Call of Juarez

Nie wiem, ale zapytam. Mimo wszystko to świetny wynik bo twórcy Wiedźmina są zadowoleni z liczby 700tys. sztuk i chwalą się, że ich gra sprzedała się najlepiej wśród wszystkich polskich co jest nieprawdą. Oczywiście na uwadze należy mieć fakt, że Wiedźmin dostępny jest w sprzedaży od kilku miesięcy i ta liczba jeszcze się zwiększy ale fakt jest jeden - na tą chwilę króluje Call Of Juarez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demówkę z CD-A i całkiem fajnie się pykało. Jednak gra strasznie wolno mi chodziła mimo, że mam 768 MB RAM, a w wymaganiach było podane 512 MB RAM :shock: . Może bym się skusił na kupno pełnej wersji, ale jeśli by się przycinała tak jak demka to wolę dać sobie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Len w wątku o They wspominałeś, że CoJ wygląda dużo lepiej w Dx10. Ja niestety nie widziałem w akcji tej gry pod Dx 10, więc mam pytanie czy naprawdę widać aż taką różnicę? Bo ja widziałem tylko kilka screeanów porównujących grę przed i po zainstalowaniu aktualizacji. A tam nic szczególnego nie dało się zauważyć, jedynie parę fajnych efektów. IMO dało się te efekty zrobić pod Dx9.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie widziałem w akcji tej gry po dx10, więc mam pytanie czy naprawdę widać aż taką różnicę?

W tym przypadku - naprawdę jest widoczna różnica i to nie kosmetyczna...IMO gra pod dx10 wygląda bardziej realistycznie.

IMO dało się te efekty zrobić pod Dx9.

Tak jak w Crysis? IMO dx10 w CoJ'u naprawdę zmienia oblicze tej gry i nie polega tylko na zablokowaniu trybu vhigh pod xp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem ostatnio w demko z CDA na moim kompie nowym i chodzilo elegancko bez AA w najwyzszych :) A co do samej gry...wyglada dosc smakowicie ;D. A i jeszcze co do wymagac: na starym kompie (barton 2500+, 512 ddr ram, radeon 9800 pro, dalo rade grac bez problemu ale w niskich ustawieniach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samej gry...wygląda dość smakowicie.

Szczególnie jak się odpali wszystkie bajery na max. Pamiętam jak mój komp do tej gierki dorastał...Przyznam, że na GF7900 i 1950, różnie to bywało. Dopiero teraz na 2900XT w dx10 gierka pokazuje co potrafi. A i gameplay jest super...Klimaty dzikiego zachodu są bardzo dobrze odwzorowane. Cóż czekam na kolejne gry od Techlandu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Call Of Juarez mamy do czynienia z ogromnymi przestrzeniami a to niestety wiąże się z wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Trzeba mieć naprawdę mocny sprzęt, aby pograć na najwyższych możliwych detalach.

Różnica pomiędzy grą COJ na DX9 a DX10 jest ogromna. Kiedyś w internecie widziałem zdjęcie porównujące. Bardzo wyraźnie widać było jak mocno tekstury zyskały na szczegółowości. A już wcześniej wydawały się bardzo szczegółowe, ten screen pokazał, że nawet wtedy nie było idealnie. Jak go znajdę to zapodam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie odnośnie premiery Warhound. Kiedy właściwie ona nastąpi? W necie krążą pogłoski, że już w kwietniu ale niestety premiera była już raz przekładana. Pytam sie w temacie o CoJ ponieważ Warhound'a nie mogłem znaleźć a jak wiadomo zarówno Coj jak i Warhund to gry Techlandu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Nie wydaje mi się, żeby wyszukanie w google fraz "call + juarez + dx10" było ogromnym problemem.

Można tak odpowiedzieć na każde pytanie, można tak przerwać każdą dyskusję. Moim zdaniem powinien zostać wprowadzony zakaz używania nazwy google. Co do gry. Da się w to pograć na gf 8500gt?

PS W sposobie reklamy nowego click'a, ta gra to chyba jedyny sukces. Bo reszta i czas oczekiwania, to po prostu śmieszność nad śmiesznościami (http://www.click.pl/). Możemy mieć nadzieję, że gry w tym czasopiśmie, dają obraz tego co będzie w najnowszym CDA. Być może coś lepszego niż Call of Juarez, lub na podobnym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się wrócić do tego miejsca wcześniej gdzie bill'y przeszedł przez płot i wszedł do tego budynku i iść do góry.

Ma może ktoś ten numer cd-action z recką call of juarez? Czy mógłby napisać ocenę, plusy i minusy? Z góry dzięki.

Co do gierki super, przeszłem całą tak bardzo spodobała mi się fabuła że gram w nią już drugi raz!!! Super gierka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on nie przechodzi przez płot tylko wbija do domku. I nie wiem jak szybko bym biegł, nigdy nie dobiegam na czas. Ma ktoś save`a po tym?

EDIT: Dobra przeszedłem ten fragment. Swoją drogą dobra giera. :P Fabuła jest bardzo ciekawa, dobra. Nie widać żeby była to Polska gra. Na serio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...