Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Call of Juarez (seria)

Polecane posty

Wiecie:!: przeszedłem już po dwa razy obydwie misjie z dema i jak na razie uważam, że to najlepsza gra tego roku! oblivion sie chowa :P Sądze, że Gothic 3 będzie tak samo wyglądał i oby miał takie same wymagania!! Uruchomiłem sobie dziś w 1024x768 z detalami i teksturami max PS 3.0 i FSAA bo właśnie dołożyłem 512 ramu i wiecie co gra łaziła bezproblemowo (na oko jakieś 25 FPS- można jakąś komendą zobaczyć fps :?:) Najlepsza gra z tego CDA (licząc także pelniaki, ktore okazały sie jednak mało fajne). Mówiąc krótko: Ta Gra Wymiata :!: Oby jak najszybciej wyszła :D a jeżeli faktycznie zoptymalizują jeszcze silnik to żyć nie umierać !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra na bank będzie jedną z lepszych tego roku. Co do Gothic3 to nie wiem czy bedzie tak bardzo zaawansowany technologicznie Call of Juarez to taki nasz Crysis a Gothic3 bedzie porównywalny raczej z Oblivion. Włącz sobie do tych PS3.0 głębie kolorów na tą ponad 2000... i podziwiaj Anizotropowy niewiele zmienia przy teksturach na max. Nie wiem czy to tylko w wersji demo tak jest bo AA też jest zablokowany. Widac, że silnik jeszcze jest dokręcany i w pełniaku będzie jeszcze szybciej i lepiej. Klimacik tej gierki jest potężny ostatni raz coś takiego stwierdziłem przy demku FarCry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...też odpaliłem Call of juarez na najwyzszych detalach....no i grafika rzeczywiście zwala z nóg! no, ale szybko się podniosłem..bowiem na Dzikim Zachodzie to leżącego jeszcze brutalnie dokopią:P Zacząlem od misji wielebnego księdza...hmm, mieć takiego proboszcza w parafii...ciekawe w jaki sposób Ray uczy religi?? misja Raye'm to typowo "twarda" rozgrywka, bez ceregieli i płakania, że boli...

Poziom Billiym, który ma całkowicie odmienną taktykę walki, sprawił...że przez chwilkę poczułem się jakbym giercował w Tenchu FPP na Dzikim Zachodzie. Techland mnie zadziwia: Xpand Rally Xtreme, Chrome 2, Dead Island...i to wszystko polskie, nasze!! Oby tak dalej...:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Call of Juarez to jest na ChromeEngine2 czy 1??

Jak już to na Chrome Engine 2006 :wink:

A Xpand Rally Xtreme, Dead Island i Chrome 2 jeszcze nie wyszły więc nie radziłbym się przedwcześnie podniecać. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że XRX jest robiony na starym Chrome Engine, i będzie to raczej modyfikacja do pierwszej częsci. Nie wiele zmienili, pewnie skończy jak GTI Racing.

O Dead island jest tak mało informacji i screenów że trudno cokolwiek stwierdzić.

A Chrome 2... już pierwsza część była świetną grą. A druga część jest robiona na tym samym silniku co Call Of Juarez, tyle że Chrome 2 wyjdzie najwcześniej za rok więc na pewno jeszcze ulepszą grafikę, więc drżyjcie :wink:

Techland wydał niedawno FIm Speedway Grand prix który niestety okazał się niezbyt udany. Ale to i tak wciąż najlepsza gra żużlowa na świecie.

Techland umie robić gry, udowodnił to swoimi poprzednimi projektami takimi jak Chrome, Chrome SpecForce, Xpand Rally.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych dosyc dobrych opiniach postanowiłem sprawdzić to demko.

Po uruchomieniu gry wybrałem misje z ksiedzem.Rozpoczeło sie wczytywanie, które trwało,trwało,trwało i ...trwało.Zacząłem się niecierpliwić.W czasie gdy ładowała się misja ze zniecierpliwienia zdązyłem zrobić 40 pompek, 30 brzuszków i ...odwiedzić kibelek :)

Motto jest jedno:gra cholernie długo sie wczytuje(ale jakby zagrać w pełną wersję to kondycja by się poprawiła :) ).

Jak wkońcu gra się uruchomiła mogłem podziwiać grafike.I musze przyznać, że mimo iż jest całkiem niezła to jednak nie powala jak np. Far Cry czy FEAR.

Sama rozgrywka też mi średnio przypadła do gustu.Są ciekawe rozwiązania, np. z tym wyciąganiem rewolwerów i strzelaniem do przeciwników niczym w bullet time'ie, jednak to chyba nie to co lubie (jakby dali jakiegoś potworka to bym sie zaczął zastanawiać :D ).

Gra ogólnie prezentuje się całkiem dobrze, lecz to raczej nie moje klimaty.Do tego jeszcze to długie wczytywanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jakby dali jakiegoś potworka to bym sie zaczął zastanawiać :D ).

Gra ogólnie prezentuje się całkiem dobrze, lecz to raczej nie moje klimaty.Do tego jeszcze to długie wczytywanie.

Potwory w grze z akcją na dzikim zachodzie? To chyba rzeczywiście nie twoje klimaty :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infernus gierka się może tobie nie podobac to rzecz gustu ok ale, że grafa jest gorsza od tej z FC i FEAR to przesada. FC ma świetną grafe i z całym szacunkiem dla tego silnika przez dwa lata był najlepszy ale te dwa lata mineły i są już lepsze silniki. FC nie ma tak zaawansowanego cieniowania czy oświetlenia nawet w wersji 1.33 i wyraznie ustępuje bajerom z Call of Juarez. Popatrz na ogień w FC i COJ nie ma porównania nawet drzewa trawa to wszystko w COJ jest lepsze next generation. Z tym FEAR to nie wiem co tu porównywac oprócz interakcji ten silnik zawodzi kompletnie do FarCry'a jest mu daleko nie mówiąc juz o COJ. Grafa COJ jest lepsza od tej z FEAR pod każdym względem silnik z Monolith to gniot który tak naprawde nic odkrywczego nie wprowadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, każdy ma swój gust :wink: . Wg. mnie grafa w COJ niczym specjalnym sie nie wyróżnia, ale to jest tylko mije zdanie.Poza tym to nie grafa jest wg. mnie tym co decyduje o jakości gry, lecz grywalność.Dziwi mnie więc podniecanie sie Crysisem, o którym na dobrą sprawę niewiele wiadomo oprócz grafy.

To, że wg. ciebie wwl1 grafa w COJ jest taka dobra to jest oczywiście twoje zdanie i nie zamierzam sie z tobą kłócić.Sam też ni będę prześwietlał każdego piksela COJ i FEAR'a , by stwierdzić, która gra jest bardziej nowoczesna.

W COJ grałem tylko w demo(i raczej w pełną nie zagram, chyba , że wrzucą kiedyś na cover cd do CDA :) ), a FEAR'a mam pełną wersję.Faktem jest, że FEAR też nie jest taki dobry jak to można było wyczytać w recenzjach, jednak tam naprawdę szczena mi opadała w niektórych momentach ze względu na grafike.Cienie,bullet time i przede wszystkim doskonały efekt towarzyszący wybuchom granatów.

A jeżeli chodzi o Far Cry to wystarczy popatrzeć na świetnie wykonaną wodę, by stwierdzić, ze grafa powala.Do tego należy jeszcze przyrównać wielkość map i szybkość ich ładowania zarówno w COJ i FC, by stwierdzić, ze silnik FC jest zdecydowanie bardziej zoptymalizowany(a to też się liczy, co udowodnił Boling Point-sam nie grałem, ale po recce w CDA wiadomo, że 2 GB RAM to minimum).

I co do tego, ze grafika COJ jest taka "wypasiona" to bym nie przesadzał.Wystarczy spojrzeć na nieciekawie wykonane wnętrze w, którym znajdujemy się na początku misji z księdzem.

Następny dowód na słabość grafy to te kłęby roślin(czy czegoś tam, nie wiem dokładnie, ale zawsze się w westernach walają po drogach :) ).Nie wiem jak innym, ale mnie powaliły słabością wykonania.Są jakieś takie małe i śłabo wykonane, wręcz sztucznie.

Len nie chodziło mi konkretnie o western z potworami.Ja poprostu uwielbiam wszelkie horrorzaste gry :twisted:

PS. Ja nie jestem jakimś maniakiem dopieszczonej grafy.poprostu zdziwiło mnie, że tak tu wszyscy wychwalają pod niebiosa ten element w tej właśnie grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Crysisem to mnie też trochę dziwi zachwyt grafą przynajmniej u mnie już trochę minął i przydałoby się jakieś demo na potwierdzenie grywalności tej giery. Co do FEAR no właśnie nie jest taki dobry jak w reckach silnik tej gierki jest niezle pokręcony chodzi o niektóre bajery graficzne takie jak np. oświetlenie objętościowe o optymalizacji nie wspominając. Cienie i HDR to zdecydowany atut COJ popatrz na cienie w FEAR nieruchome natomiast w COJ cienie się ruszają pod wpływem witru i uwzględniają deformacje terenu jak w Crysis! HDR to też majstersztyk. :D Pewnie grałeś na SM2.0 tam żeczywiscie grafa nie zachwyca dopiero SM3.0 uszlachetnia grafe na max. To nie znaczy, że FEAR to gra słaba wręcz przeciwnie bardzo dobra ale nie aż tak jak została przedstawiona w reckach. W FEAR jest świetny klimat ,AL komputera, świetne walki ale mnie COJ bardziej zakręcił. To oczywiście moje zdanie. Na koniec dziwi mnie fakt, że na cieniach w wersji 2.0 u mnie COJ chodzi wolniej niż na 3.0 a powinno byc odwrotnie przynajmniej kiedyś tak było ale wsumie to dobrze :D:D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Może Crysis to nie,ale mimo tego życze aby sie przejechał.A co do gierki to w demku wybrali znakomite misje do zagrania ponieważ za bardzo nie wiesz o co kaman,po co jakiś świrnięty pastor gania jakiegoś dzieciaka mając biblie w jednym ręku a w drugiej ręce zardzewiały rewolwer.Ta misja w demku z Ray'em bardziej mi sie podobała niż ta z Billym,choć w jego misji nieźli byli indiańce z tymi armatami w dłoniach bo jak sie koło nich przekradałem to jak któryś strzelił to aż mi sie miło zrobiło!! :lol: :lol: Ta kmi sie zdaje że ten Billy tak naprawdę nic nie zrobił,a Ray o tym nie wie i chce go zatrzaskać na śmierć :twisted: Ciekawe czy będziemy grali też jakąś inną postacią.Według mnie Gra będzie hitem.Sądze że Techland może sporo mieć z tego tytułu i że przyćmi on Crysisa graficznie,tak jak kiedyś Far Cry zrobił to z DOOM'em 3.Cichutko go sobie robili Niemcy u siebi I od razu trzask-REWELACJA,a gdy DOOM 3 wyszedł-ale badziew,Far Cry lepszy.Mam pytanko czy Techland pracuje z UbiSoftem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indianie są bombowi i mają super sprzęt nie ma to jak dostac z shotguna czy clasic rifle zazwyczaj zabawa się kończy po takim jednym strzale. A i nie są tacy głupi ci indianie myślałem, że spokojnie wywabie dwóch z dobrych dla nich pozycji a tu nie popatrzyli zostali na swojej pozycji po czym jeden wypalił z shotguna i po zabawie. Indianie są sporo mądrzejsi od kowbojów ci wybiegaja z zabudowań i stają sie tylko łatwiejszym celem, a indianie to niezli taktycy. Raz przeprowadziłem test indianin na koniu zblizał się drogą ukryłem się w zaroślach tak żeby mnie nie widział, myślałem, że spokojnie przejedzie obok mnie poczym wpakuje mu kule w plecy he he.Wielu by tak pomyślało ale nic podobnego czerwonoskury się zatrzymał w bezpiecznej odległości rozejrzał i zauważył mnie w ukryciu! To świadczy o bardzo dobrej Al kompa a to wszystko na normalnym poziomie trudności. :D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni są nieźli.Fajnie to też wyglądało jak widzisz jakieś ognisko-myśle to jakieś kolesie mają Campa a tutaj ide,rozwalona dama leży na ziemi i jakiś koleś na wozie,2 indiańców 1 pilnujący koni drugi zbiera łupy(tak to wyglądało)Szkoda że nie zrobili tego tak że indianie gdy my podchodzimy zdejmują właśnie scalpy z ofiar.Byłoby to brutalne wiem ale byłoby realistycznie.Raz próbowałem rozjechać ińdiańca koniem zwyczajnie go stratować nigdy nie moge mu przywalić zawsze odskakuje.A na tej farmie co trzeba podpieprzyć konia to raz sie wkurzyłem podbiegłem do tego dziadka i dałem mu biczem przez pysk,a on sobie do mnie:" jak cie jeszcze raz zobacze to cie rozwale!!"Cały ryj miał we krwi ale nic nie mówie :lol: :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szeregowi indianie w COJ to niezły problem ciekawe jakby wyglądała walka z wodzem hehe. Ja też chciałem ich rozwalic koniem ale oni są naprawdę szybcy. Swoją drogą dwódziestu takich indiańców dobrze okopanych to będzie niezła walka, niech szybciej wydadzą pełną wersje. Tego kolesia na farmie przydałoby się rozwalic ale wtedy byłoby trochę za łatwo ale tak na koniec to kulka w łeb mogłaby go trafic. :D:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie przesadzajcie z twierdzeniami, że Juarez ma lepszą grafikę od Crisisa. Owszem , w tej chwili ( sierpień 2006) call of Juarez to najładniejsza gra na rynku, ale Crisis wyjdzie w 2007, a już teraz olśniewa. Oglądnijcie sobie filmiki z gameplaya w Crisis i zdajcie sobie sprawę, że to jest wciąż DX 9 - a co będzie w wersji z DX10? Poza tym nie sam wygląd się liczy , ale cały świat przedstawiony - i weźcie np. dżunglę ( Crisis ), którą można prawie zrównać z ziemią... Mimo to fakt, że ludzie porównują grafikę CoJ do Crisisa bardzo dobrze świadczy o dziele Techlandu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te filmiki i wszystko cacy tylko o grywalnosci nic nam jeszcze nie wiadomo a ocena gry także od niej zależy. A COJ juz zaprezentował swoją grywalnośc pozatym nie wierz w DX10, że od razu zmieni wygląd gry nie do poznania to bajka. Ale nawet jak COJ grafą będzie tylko porównywalny z Crysisem to reszta zrobi swoje coś ten Crysis za bardzo z klimatu przypomina mi FC. Ale zobaczymy jak to będzie szkoda, że demo nie jest dostępne Crytek ma jakieś obawy może? COJ ma to coś co miał FarCry czy HL2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale ja nie pisałem o grywalności ( np. że Crisis będzie miał większą ) tylko o samej grafice. Pewnie - może okazać się, że Call of Juarez jako całość ( audio, video, grywalność, fabuła ) będzie lepszy od Crisisa, ale tego się nie dowiemy dopóki nie zagramy w obie gry - dlatego na razie to gdybanie.

A to źle, że Crisis przypomina ci z klimatu FC? :D Wiem wiem - każdy ma swój gust, ale ja od kilku dni marzę o powrocie do klimatu FC, ale nie mogę odkąd pół roku temu "wypożyczyłem" swoją kopię gry koledze... i do tej pory nie oddał , ech ( człowiek uczy się na błędach :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Wiem że Call of Juarez zasługuje na miano dobrej gry.Jaki okaże się Crysis= już niebawem się dowiemy.ale i tak niezłe by jaja były gdyby Crysis okazał by się gorszy od Juareza.Ja również widziałem filmik o Crysisie z E3 dość długi ale jakby się do niego nie przekonałem.No ale wszystko w swym czasie.Ale przestańmy pierdzielić na temat Crysisa pogadajmy raczej o wrażeniach po demku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Call of Juarez nie okazało się takim drugim Chrome'm - dobrą gierką, można pograć, a potem leci do zbioru gier, zapomniana. Podobno Chrome 2 ma to zmienić. Jedyne co mogę powiedzieć o CoJ, z tego co widziałem na screenach (mój komp z tej gry zrobiłby raczej ładny pokaz slajdów), że ładne toto. Zobaczymy jak wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...