Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Call of Juarez (seria)

Polecane posty

Zagrałem w demko Call of Juarez i śmiem stwierdzić, że ładowanie się poszczególnych poziomów jest absurdalnie długie (3 min?) ponadto wymagania są całkiem spore, ale tego nie można uważać za minus bo faktycznie to mój 9600PRO 128 zrobił się lekko leciwy..

Nie grałem długo, ale muszę stwierdzić, że coś ta gra w sobie miała.. Fajną opcją jest ten pseudo bullet time :) daje poczucie powera hehe...

Poza ładowaniem się poziomów to gierka raczej przyjmie się całkiem dobrze.. przynajmniej na podstawie tych moich 10 min gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta kto jeszcze Outlaw z LucasArts'u :)

Przecież to prawie nowość, wstyd nie pamiętać ;) Dopiero niedawno w ESCAPE pokazywali...

Tak na serio - ostatnio mam ciśnienie na rzeczy związane z Wild West, ale takim prawdziwym, a nie cukierkowym szajsem, jaki był wciskany w wielu filmach przez ostatnie dziesięciolecia. Having said that, muszę powiedzieć, że grą jestem zainteresowany - nie na tyle, by ściągać demo (335 MB :P), ale na pewno na to, żeby zainstalować z płyty CDA i odpalić :) Na pewno dam grze szansę, głównie ze względu na tematykę.

mam zamiar zagrac, ale linka do demka cos znalezc nie moge, a czekac na nowy nr CDA nizbyt mam cierpliowsc :). Moglby ktos zapodac?

Znalazłem dopiero na oficjalnej stronie gry, http://www.coj-game.com/ ! :o W dziale "Downloads" się ukryło, perfidne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilą odinstalowałem demko:)

Wymagania sprzętowe to ta gierka to ma, że ho ho - większe niż Oblivion, w którego gram na GF 6600GT (256MB) na ustawieniach średnio-wysokich; owszem - na pierwszej mapie w mieście gra chodziła bardzo dobrze, ale już na drugiej - tej z Billym i dużą ilością drzew i trawy i krzaczków różnych to już nie bardzo...szczerze mówiąc to miałem żabkowanie jak za starych "dobrych" czasów GF4 MX i Chrome'a :) Myślę , że tu panowie z Techlandu przesadzili ( tak jak z Chrome zresztą ) - można to było lepiej zoptymalizować; i ten czas ładowania się misji - na 1GB ramu kilka ładnych minut??? - przegięcie totalne :)

A jeśli chodzi o samą rozgrywkę? Rewolucji raczej nie ma - ale kilka rzeczy jest ciekawych - jak np. rozmycie części obrazu symulujące skupianie soczewki oka, psucie się rewolwerów i pastor- rewolwerowiec z Pismem św. w jednej i rewolwerem w drugiej dłoni :) Spodobała mi się też animacja koni - są zdecydowanie żywsze niż w Oblivionie, mają kompletną uprząż, a jeździec trzyma lejce ( w Oblivionie trzeba użyć wyobraźni żeby je zobaczyć :) )

Przygodę z demem zakończyłem na spotkaniu z dwoma indianami: jednego załatwiłem celnym strzałem w głowę, ale drugi nie dał mi szansy - jednym strzałem z strzelby posłał mnie do piachu :) - zatem maniaków realizmu pod tym względem gra powinna usatysfakcjonować :)

EDIT: o ile wiem to nie jest TEN Billy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej mapie w mieście gra chodziła bardzo dobrze, ale już na drugiej - tej z Billym

Wybaczcie krótkie pytanie, ale czy chodzi o Dzikiego Billa Hickoka? o_O Tego, który zginął zastrzelony w miasteczku Deadwood, w saloonie "Number 10.", przez Jacka McCalla w 1986 roku, strzałem w tył głowy, podczas gry w pokera, gdy rzekomo trzymał w ręku słynny układ "Dead man's hand" (dwa asy i dwie ósemki, obydwie pary koloru czarnego)? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? TEN Billy to zwykły(?) szczeniak uciekający przed żądnym krwi pastorem Ray'em! Nieważne...jak zwykle Techland znowu mnie zaskoczył przesadyzmem i znowu mi gra słabo chodzi! Jasny dźwigar, czy ludzie nic nie myślą o ludziach posiadających słabe kompy? Optymalizacja to podstawa!

EDIT: Ja was rozumiem i macie rację. Ja się trochę wkurzyłem jak na moim kompie dość w sumie dobrym tak gra chodzi, więc mogliby trochę zoptymalizować silnik, to zyskaliby te 20-30% sprzedanych egzamplarzy. Mimo to bardziej im się opłaca wymusić upgrade kompa. Ale patrząc na tytuły pokroju Prey'a, HL2 czy Titan Quest'a, które śmigają jak łyżwiarz, to oprosto robię się zły! Jaki sukces odniósł AMD i producenci pamięci RAM (wszyscy!) po premierze Obliviona? Kasa płyneła strumieniami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny dźwigar, czy ludzie nic nie myślą o ludziach posiadających słabe kompy? Optymalizacja to podstawa!

Myśleć nie mogą po "pieniądz robi pieniądz". Takimi wymaganiami wymuszają modernizacje kompów, a co za tym idzie dostarczanie nowych zysków innym firmom.

Ja bardzo oczekuje na CoJ, bo jest naprawde bardzo mało dobrych gier osadzonych w tych klimatach (które z resztą bardzo lubie). No, a do tego to jeszcze polska gra, więc tym bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleć nie mogą po "pieniądz robi pieniądz". Takimi wymaganiami wymuszają modernizacje kompów, a co za tym idzie dostarczanie nowych zysków innym firmom.

Dokładnie, rzesze graczy rzucą się do sklepów po kilogramy pamięci i kosmiczne karty graficzne dokładnie po to, aby pograć sobie w Call of Juarez 8) Na takie cuda mogą sobie pozwolić developerzy marek znanych i lubianych (choć HL2 nie wymagało sprzętu rodem z filmów sci-fi), a takie Boiling Point, choć fajne, uwalone zostało - oprócz bugów - idiotycznymi wymaganiami sprzętowymi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i powiem, że gra szalonym pastorem była przyjemna - akcja, akcja, akcja. Następnie odpaliłem etap z Indianinem no i tutaj zrobiło się nudnawo, to skradanie nie przypadło mi do gustu. Gra zapowiada się ciekawie, ale kupić pewnie nie kupię bo tak do dzikiego zachodu mnie nie ciągnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w angielskie i mi wystarczy :D

Nie chce mi się czekać 3 min przy 1gb ramu na doczytanie levelu tylko potem, żeby potem zmniejszyć trochę detale i poczekać kolejne 3 min na załadowanie etapu tylko po to, żeby stwierdzić, że gra jest słabo zoptymalizowana :)

Swoją drogą ciekawe jak na zachodzie przyjmą tę produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w angielskie i mi wystarczy :D

Nie chce mi się czekać 3 min przy 1gb ramu na doczytanie levelu tylko potem, żeby potem zmniejszyć trochę detale i poczekać kolejne 3 min na załadowanie etapu tylko po to, żeby stwierdzić, że gra jest słabo zoptymalizowana :)

Szanse że pełna wersja będzie chodzić lepiej, są: tak samo było z demem Chrome'a... u mnie ledwo chciało się uruchomić, walka z odpaleniem pełniaka z CDA trwała o wiele krócej :) A to też gra Techlandu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak odpaliłem dziś demko z CD-Action i jedynie co mnie wkurzyło to ładowanie leveli mam 1GB ramu i ładowało się hm.. ładnych pare minut wyobrażam sobie co muszą czuc goście z 512. Mam nadzieje, że to tylko uroki wersji demo i pełniak już będzie się ładowac ok. Dalej już same miłe niespodzianki zaczne od grafy ustawiłem wszystko na ful i grafa poprostu powala taki FEAR może się schowac miejcami cienie przypominają te z Crysis'a a to nie koniec rewelacji świetne jest również oświetlenie, wygląd twarzy, tekstury. Naprawde grafa w tej grze to kawał świetnej roboty a i sama rozgrywka też jest niezła czuc klimat dzikiego zachodu bardzo dobrze się strzela hehe. Na koniec zapowiada się bardzo dobra gra która Quke4 i FEARA może zostawic daleko w tyle. A bym zapomniał fizyka gry też jest niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grafika nie liczy się najbardziej lecz grywalność, nie grałem z powodu wysokich wymagań ale słuchałem muzyki i już wiem że idealnie tworzy klimat dzikiego zachodu, prawdziwie westernowa.

A sama grafika jest bardzo dobra. Zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych gier graficznie na świecie. Ludzie jeszcze się zachwycają grafiką z Dooma 3 ale jak tam spojrzałem to postacie jakieś takie plastikowe są, to samo w Far Cry. W Call Of Juarez wyglądają jak żywi, na ich twarzy widać strach, niepewność bądź na odwrót itp.

Nie dziwcie się, że wymagania są tak wielkie a długość wczytywania tak wielka skoro tam jest tak dobra grafika i fizyka, praktycznie z każdym przedmiotem można coś zrobić i te ogromne przestrzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że grafika to nie wszystko ale w dzisiejszych grach szczególnie fpp ma bardzo duży wpływ na jakośc rozgrywki. To od grafy często zależy świat gry w konsekwencji klimat np FarCry. I tak jak powiedziałes to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie gierek. Oprawa wygląda jak prawdziwa miejscami wygląda jak w Crysis! Jeśli spojrzymy na wymagania pod tym kontem to raczej są spoko, bo gra w zamian daje naprawdę dużo frajdy nie tylko tej wizualnej. Jeszcze ten nieszczęsny loading trochę jest jednak przydługi popatrz na wspomnianego Far Cry'a tam też mapy były ogromne i fiza dobra a ładowanie było znacznie szybsze. Na koniec ten model fizyki wbrew pozorem nie jest takim kilerem dla kompa nie stanowi większego obciążenia patrz Crysis tam nawet na minimalnym konfigu fiza będzie na ful. Teraz pojawiły się akceleratory fizyki i producenci muszą jakoś umotywowac zakup takiego cacka i dlatego jest taka nagonka na rzekome duże wymagania modeli fizyki w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten nieszczęsny loading trochę jest jednak przydługi popatrz na wspomnianego Far Cry'a tam też mapy były ogromne i fiza dobra a ładowanie było znacznie szybsze.

Ale poco szukać tak daleko ( FC ma dwa lata ) - macie przykład Obliviona :)

Teraz na 1GB RAMu ładuje sie szybko, ale gdy zaczynałem grę w TESIV miałem 512MB i też nie było tak koszmarnie jak w Juarezie:/ Jak dla mnie Techland podtrzymuje po prostu tradycję złej optymalizacji zapoczątkowaną Chromem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po necie znalazłem opsi, gdzie dokładnie są bardziej zaawansowane opcje graficzne Call of Juarez. Może się to komuś przydac:

Wchodzimy więc w "Moje dokumenty>Call of Juarez sp demo>Out>Settings".

Tutaj mamy kilka plików(Video, Audio, Game, Controller), które zapisane są domyślnie jako wygaszacze ekranu. Aktualnie interesowac nas powinien plik "Video". Uruchamiamy edytor tekstu(wystarczy zwykly notatnik) i otwieramy owy plik.

Opcje poprzedzone wykrzyknikiem zostawiamy tak jak są. Obok nich są opisane możliwe do wyboru zmiany w linijkach o tej samej nazwie, np:

!PostProcess(s) // None, Simple, Normal

Postprocess("Simple")

Gdzie w nawiasie możemy wpisac w cudzysłowiu None, Simple lub Normal.

Aktualnie sprawdzałem tylko PostProcess i Resolution. Dzięki PostProcess zmniejszamy liczbę efektów używanych przez shadery w grze(czyli jak mamy "None" to np. ogień jest niewidoczny, a słońce ma mocno osłabiony blask), a Resolution to zmiana rozdzielczości(ja ustawiłem 640x480 i widac poprawę w plynności, a wszystkie napisy są wyświetlane tak, jak trzeba, brak problemów). W ten sposob można zmieniac opcje tak, jak jest to opisane.

http://www.tweakguides.com/COJ_8.html - tutaj mamy cały poradnik(po angielsku) na temat tweakowania Call of Juarez. Mam nadzieję, że to się przyda wszystkim tym, którzy narzekają na plynnośc

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome Engine ma już to do siebie, że zawsze długo wczytują się mapy. A na nim robią wszystkie gry.

A co do optymalizacji. Czy ja wiem, że jest tak źle. Chrome jak na swoje czasy miał bardzo dobrą grafikę, a możnabyło pograć w niego już na procesorze 800Mhz (pograć, a nie uruchomić menu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat chrome strasznie lubi(ł) RAM. Al w recenzji pisał że na 256 MB mapy i tak długo sie wczytywały. Ja zaryzykowałem i uruchomiłem na 128. Mapy wczytywały sie momentami 30 minut :evil: :evil:

Jeśli podobna sytuacja jest z Call of Juarez to biedni posiadacze małej ilości RAMu... A ja pogram w to już niedługo. Za kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest gra się niemiłosiernie długo wczytuje i ci co mają poniżej 512 będą miec naprawde ciężko. Co do samego engine Chrome to w Call of Juarez został on MOCNO przebudowany właściwie nie przypomina on grafy w Chrome a bardziej tą z Crysis grałem na najwyższych detalach z SM3.0 i anizotropowym filtrowaniem plus AA to co zobaczyłem poprostu powala. Grafika wygląda bardzo, bardzo realnie można ją porównac miejscami z Cryengine2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...