Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lubro

Dragon's Dogma

Polecane posty

Ja się tak zastanawiam jak to jest z tą zawartością w grze. Przeglądając PSStore natrafiłem na dodatkową zawartość do DD i jest tam kilka małych paczek wycenionych razem na 50~zł. Co prawda wygląda to na naprawdę opcjonalne dodatku typu nowe fryzury czy ekwipunek. Nie jest przypadkiem tak, że gra jest tylko podstawką, do której trzeba dokupować nową zawartość? Sam grę pewnie kupię gdzieś we wrześniu i pewnie do tego czasu w sklepie pojawi się jakieś 200zł w dodatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość dodatkowa, jak na razie, jest tylko dodatkową zawartością. Bronie z Monster Hunter, całe 8 fryzur + zbroja w wersji kobiecej, magiczne kamienie RC które wydaje się na wysoko-levelowych pionków oraz barwniki czy przedmioty w jednym ze sklepów w pierwszym napotkanym obozie wojskowym (bez problemu zdobywa się te punkty podczas gry - ja mam ponad 200 tys.), czy dodatkowe "questy" gildii pionków, które zamieniają DD w AC. Czemu? Bo te "questy" polegają na szukaniu monet w najdziwniejszych miejscach i często należy biegać po dachach. W chwili obecnej takie dodatki są opcjonalne. Kupujesz jak nie masz co z kasą zrobić :) W chwili obecnej nic dodatkowego (większego) się nie szykuje, a prawdziwa gra zaczyna się po walce z smokiem (co nie jest spoilerem - trąbią o tym od początku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i cieszy mnie, że nie potrzeba konta gold do wymiany pionkami. Mam Warrior'a 37 lvl i idzie całkiem ładnie. Reszta drużyny służy jako mięso armatnie do odwracania uwagi zanim naładuje mi się Arc of Deliverance :-D Skopałem wszystkie questy z eskortowaniem npc do tej pory, hehe. Bardzo fajna gra, tylko przydał by się jakiś koń albo świnia z siodłem, bo kamienie do teleportacji drogie, a ja jestem sknerą :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dojdziesz do New game+ będziesz miał miliony na koncie :) Wtedy bez problemu ustawisz sobie portale, a kamienie teleportacyjne wyniosą cię tyle co nic. Przekonasz się o tym kiedy dostaniesz się do Everfall i spotkasz tam kupców z nowym ekwipunkiem za gruuube pieniądze. Życzę udanej gry! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesuje ta gierka, bo wygląda na coś zdecydowanie w moich klimatach. Poza tym fajnie, że już na starcie będzie stosunkowo tania. Boję się tylko, że bardzo szybko niemiłosiernie mnie zirytuje. Oglądałem swego czasu recenzję Angry Joe i jako największy minus wskazał on fakt, że mimo ogromnego świata brak tutaj w zasadzie szybkiego podróżowania i większość czasu spędzamy na bieganiu i walce z tymi samymi wrogami, respiącymi się w tych samych miejscach. Czytałem też, że Dark Arisen jakoś tę kwestię rozwiązał, ale w ograniczony sposób. Czy ktoś grał na konsoli w tą wersję i jest w stanie szczegółowo powiedzieć, jak to teraz wygląda i czy punkty, z których można podróżować, znajdują się w jakiejś rozsądnej odległości od siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego momentu w grze konkretnie to w Gran Soren, w sklepie The Black Cat. możesz kupować kamienie zużywane przy teleportach, mają one swą cenę, za to kupiec je oferujący posiada ich nieskończoną ilość. Samo odblokowywanie teleportu polega na zużycia specjalnego kamienia, których na początek masz ograniczoną ilość(musisz je znaleźć, bądź kupić), więc odległość teleportów od siebie jest różna.

No i w podstawce cena Ferrystones (zużywane do teleportacji) kosztowały 20000G, z Dark Arisen kosztują już tylko 2000G. Okazyjnie spawnują się w niektórych lokacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje się w porządku. Dorwalem w google'u mapę z umiejscowieniem teleportow i całkiem sensownie to wygląda. Trochę strategii i sobie poradze :) Teraz zastanowie się, czy czasem nie kupić z miejsca pudełka, mimo że zagram pewnie dopiero w wakacje :) Dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogrywam Dark Arisena na konsoli i szczerze powiem, że mam z tą grą trochę kłopotów. Przy niektórych questach biegam jak głupi nie wiedząc dokładnie co mam zrobić, umieram bo trafiam na dużo silniejszych przeciwników. Nie ma jakiegoś podziału na strefy poziomów czy coś, więc w gruncie rzeczy nie wiem gdzie jest sens się pchać, a gdzie nie.

Denerwuje mnie, że wszędzie muszę dymać na piechotę i to dość daleko + spawnujące się moby na głównych traktach.

Jeśli to kogoś interesuje to gram jako Ranger, moim pawnem jest Warrior. Dotatkowo mam w teamie Sorca i Sword Fightera albo drugiego warriora, nie pamiętam. Tak czy siak planuję go zmienić na maga. Z moim 18 poziomem omijam Bitterblack Isle łukiem.

Przy okazji zapytam, czy korzystanie z teleportów wymaga jednorazowej aktywacji portalu, czy za każdym razem trzeba używać kamieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaż to jest miła gra! Serio, jestem generalnie znudzony graniem i praktycznie wszystkie nowości, które wychodzą, a które nie mają jakiegoś fajnego multi (tu FPSy albo FIFA), nie interesują mnie wcale, bo proste to to i nudne jak cholera. Po paru godzinach, po których zanudził mnie totalnie nowy Tomb Raider i po których szukałem czegoś, co wypełni mi wolny czas do premiery Dark Souls 3, Dragon's Dogma mnie zniszczyło. Świetny action RPG z sensownym poziomem trudności, bardzo fajny system rozwoju postaci, dzięki któremu posiłkując się troszkę jakimś wybranym buildem spośród setek proponowanych w necie, zanim dojdę do swojej docelowej klasy, zagram po kilka/kilkanaście godzin prawie każdą inną. I super, bo tu jak mało gdzie wszystkie klasy mają tak efektowny i efektywny wachlarz ataków, że aż żal by było, gdyby w jednym przejściu można było ograć tylko jedną (raczej nigdy nie przechodzę gry 2 razy, bo szkoda mi czasu). Do tego sporo przyjemnych broni, setów, możliwości ulepszania ekwipunku, którą czuć itd. Ogólnie jeśli chodzi o trzon rozgrywki action RPG w zasadzie idealny. Tylko ten ogromny backtracking spowodowany ograniczeniami w szybkiej podróży boli... :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jest demko Dragon's Dogma na PS3. Zapatruję się na wersję Dark Arisen na PC, więc wypróbowałem to demo.

Jak na razie przychodzą mi do głowy dwa pytania:

1 - czy przez całą grę jest tyle 'pustego' biegania od npca do npca, przeklikując dialogi mówiące dlaczego mam ubić jakśtam poczwarę? Właśnie to mi się podobało w DS, że tam miałem głównie akcję, dialogi były z grubsza opcjonalne, a tutaj co chwilę jakieś pogadanki i inne pierdu pierdu...

2 - czy cała gra jest taka 'zamulasta'? Ciągle odnosiłem wrażenie, że animacja szwankuje, albo że momentami postać porusza się jak w slow-motion, albo że przeciwnicy dziwnie 'podskakują' (przesunięcie o kilka pikseli w momencie uderzenia i powrót do pozycji początkowej po uderzeniu, trwa to ułamek sekundy). Bo może to tylko cecha dema bądź wersji PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 2. Nie mam pojecia, o czym mowisz. Moze nie zwrocilem uwagi na PC, ale mi w plynnosci rozgrywki nic nie przeszkadzalo. Wszystko dzialalo bardzo ladnie i plynnie, a walki przynosily mase frajdy.

punkt 1. I to jest powod, dla ktorego rzucilem to w cholere po kilku godzinach po poczatkowym zachwycie. Jak ktos lubi mase latania bez sensu bez w zasadzie wiekszej mozliwosci szybkiego podrozowania, to moze i dragons dogme przezyje. Mnie to cholernie nudzi, denerwuje i szkoda mi na to czasu. A gdy okazuje sie, ze wracam z questa 20 minut, a potem znow dostaje zadanie w tym samym miejscu, wciskam automatyvznie alt+f4. Gra ma swietna efektowna walke, ale strasznie przelazona otoczke. Do tego za kazdym razem, gdy poruszamy sie ta sama droga, atakuja nas Ci sami przeciwnicy w tych samych miejscach. Ilez mozna. Ostateczne DG nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tempo gry jest znacznie poprawione w Bitterblack Isle dodanym w Dark Arisen. DLC to jedno wielkie podziemie bez zbędnych zadań pobocznych i chodzenia w kółko (co kilka poziomów można odblokować skrót do punktu wyjścia z npc oferującym typowe usługi). Z jednej strony dostać można się tam dosyć wcześnie tylko tylko prawdopodobnie nasza postać będzie wtedy za słaba, wtedy i tak trzeba się przemęczyć może nie przez cała podstawową grę ale przynajmniej jej sporą część żeby zdobyć odpowiednią ilość doświadczenia i odpowiedniego ekwipunku.

2. Z tego co słyszałem gra nie jest idealnie zoptymalizowana na konsolach co objawia się spadkiem fps. W wersji pc nie powinno być tego problemu o ile nie masz bardzo starego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wersję PC poprawiono pod tym względem, że dostajesz Eternal Ferrystone(przedmiot się nie zużywa) już na samym początku i jak rozmieścisz odpowiednio Portcrystals to nie będziesz już musiał wracać przez te same terytoria dwa razy. Względnie jest dużo biegania, jednak mi to nie przeszkadza, bo jak chcesz to trafisz na przeciwników. Zaś w nocy to starasz się w ogóle ich nie spotkać xD

2. Optymalizacja PC została bardzo poprawiona. Gra praktycznie się nie zacina i nie spada poniżej 60 FPS nawet na średnim sprzęcie. Co oczywiście się przekłada na to, że to jest gra z PS3. Wielkiej poprawy w teksturach bym tu nie oczekiwał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...