Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Blogi - dyskusje

Polecane posty

Tak zresztą jest ze wszystkim. Czasem całe forum przymiera, czasem poszczególni użytkownicy. Sam miałem okresy zupełnej nieobecności nie spowodowane niczym konkretnym. Bywały też momenty, gdy na forum aktywność mocno spadała, a bywało tak, że wszędzie pełno było ciekawych dyskusji.

Z blogami pewnie też będzie - pewne minimum nie będzie przekraczane, ale raz będzie lepiej, a raz gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo blogi znikną w czarnej otchłani i nikt już na nie zaglądać nie będzie, albo będzie jakaś rewolucja, która wywróci to do góry nogami.

Jest możliwa jeszcze jedna opcja co by rozpromować blogi. Ja się do tego przygotowywałem już jakiś czas, lecz z braku czasu nie mam jak dokończyć tego.

Co byście powiedzieli na... wysłanie tekstu na temat blogów FA + króciutkie wademekum jak stworzyć bloga? Tak jak było to wcześniej w CDA? Wysłałoby się to do rubryczki "CZYTELNICY NADESŁALI".

Czekam na wasze opinie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

No nie powiem, taka promocja to byłoby coś. A jakby jeszcze zwycięskie teksty mogły ukazać się w druku to już zupełnie bomba. Widzę, że zaspamowałeś już do Smugglera, więc trza tylko czekać na jakąś odpowiedź, myślę jednak, że dobrze by było gdyby na ten temat wypowiedziało się więcej osób. Większa siła przebicia.

Obecne teksty z blogów na CDA???? No proszę cię, ale szkoda papieru pieniędzy i czasu dla maszyny drukującej. Robić w czasopiśmie poradniki dla blogerów? No sorry, ciekawe który z 'wielkich' by to zrobił, żeby zalać blogi na FA kolejną setką niedolnych pisarzy. I motywujecie się ostatnio tylko za pomocą nagród, żałosne :/

Większa siła przebicia.

Z tym mnie, lol, rozbawiłeś :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiec - o co Ci w ogóle chodzi? Myślałem że wypisałeś się z blogowiska z powodu 'braku natchnienia'. Czyżbyś zazdrościł tego natchnienia innym?

Próbujesz pouczać wszystkich na temat tego jak blog powinien wyglądać, a z Twoich wypowiedzi wynika, że nie masz o tym pojęcia. Blog to nie jest jakaś tablica konwentu filozofów, nie jest miejscem zgłoszeń do konkursu literackiego. Blog to Twój prywatny, pierniczony pamiętniczek w którym możesz opisać ze szczegółami jak bardzo smakował Ci ziemniaczek na obiad i zdecydować czy chcesz żeby inni przeczytali tą odpowiedź, czy nie. Możesz nawet popełnić na nim największe dzieło literackie naszej epoki, jeśli zechcesz.

Zachowujesz się jak jakaś urażona panienka. "Dzisiejsze teksty na blogach są żałosne, ej, sami nieudolni pisarze, ej, rozśmieszacie mnie, ej. Ja się w to nie bawię ale nie mogę znieść że setkom (milionom, jeśli patrzeć na ogólną ideę blogów w całym internecie) ludzi to sprawia przyjemność, ej. Nie mogę się pogodzić z tym, że ludzie wolą czytać i komentować krótkie wpisiki Dariuszka o pokemonkach a nie mojego wspaniałego bloga, ej. Nie mogę teraz znieść że ktoś może dostać nagrodę za napisanie dobrego wpisu, ej."

Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy blogerzy, ku końcowi zbliża się finał konkursu na wpis października, co oznacza, że niebawem przystąpimy do budowy socjalizmu organizacji zabawy ogólnorocznej. Wypadałoby poważnie zastanowić się nad formą. Tutaj udało się zebrać 25 najlepszych tekstów wybranych przez samych blogerów, do których dodamy laureatów rywalizacji comiesięcznej.

Pytanie: co dalej? Chciałbym aby sam finał nie rozgrywał się na blogu (choć w swoim zakresie każdy może u siebie zabawę promować), a na forum. IMO warto zaryzykować i zobaczyć ilu forumowiczów zajrzy na blogowe diamenty podsunięte im pod nos. Czekam na Wasze koncepcje.

Obecne teksty z blogów na CDA???? No proszę cię, ale szkoda papieru pieniędzy i czasu dla maszyny drukującej. Robić w czasopiśmie poradniki dla blogerów? No sorry, ciekawe który z 'wielkich' by to zrobił, żeby zalać blogi na FA kolejną setką niedolnych pisarzy. I motywujecie się ostatnio tylko za pomocą nagród, żałosne :/

Osobiście nie uważam aby obecne blogi były gorsze niż te sprzed roku. Może jest ich mniej, może kilka niezłych odeszło w niebyt; niemniej pojawiły się nowe gwiazdy i gwiazdki na blogowym firmamencie. Czy przeszkadzają Ci recenzje Domi90? Okołogrowe teksty Hellspawna, Montineka i Louisa? A może świetny debiut Amdarela? Żaden z tych blogerów nie ustępuje Twojej twórczości i każdy wkłada w swoje teksty sporo pracy. Powiem więcej - owe blogi mają większą wartość merytoryczną niż Twój i dziś nie wytrzymałbyś konkurencji. Piszże więc człowieku wprost i bez ogródek co konkretnie Ci nie odpowiada. Lepiej milczeć niż jątrzyć jak rozbrykana emocjonalnie gimnazjalistka, która pragnie za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale skoro już blogi wróciły na główną, to może lepiej by było gdyby na stronie głównej były pokazane 3 najnowsze wpisy na blogach. jedno miejsce zajmuje Ghost od listopada nic nie napisał, kolejne Sergi i tylko jedno miejsce jest dla nowych wpisów. To za mało, wolałbym by na głównej były tylko nowe wpisy, po co ma wisiec to samo miesiącami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrącę na zlecenie Iskra... Na Mindsturbation tworzy się anarchia jakaś, a wiadomo anarchia odpychająca władców od władzy jest zła. Dlatego wstępuję z nowym pomysłem (Iskra ofc, mi się myśleć dziś nie chcę), a mianowicie - ograniczeniem praw redaktorom bloga, np. zablokować usuwanie wpisów i zostawić tylko dopisywanie się do szkiców. Opcje wybierane byłyby przez właściciela bloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa - jeśli chcecie, żeby zabawa na blogach była reklamowana, to przed rozpoczęciem nominacji napiszcie odpowiedni tekst reklamujący, który można wstawić w ogłoszenie na forum. Z podaniem konkretnych dat, bo można ustawić ogłoszenie od do. Podobnie z głosowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś (z redakcji?) postanowił by belka z blogami (na wielomiesięczne prośby użytkowników) znów pojawiła się na głównej. Tym razem jest skromniej, ale ważne, że nie na samym dole. Wcześniej była fajna idea, bo były tam wyróznione:

a) wpisy redaktorów

b) wpisy z blogów POLECANYCH (wybrano kilka ciekawych blogów i ew. raz na dłuższy czas aktualizowano)

c) pozostałe wpisy

A teraz wygląda to tak, jak na obrazku*:

lYe0U.jpg

Z czego wpis promowany siedzi już prawie miesiąc, a do tej pory pojawiły się 3 jak nie 4 kolejne promowane wpisy. Rodzi się pytanie, po co dawać tu promowany wpis, skoro ewidentnie ktoś tu sobie ze sprawą nie radzi (nie ma czasu / zapomniał)? A zadanie to należało, z tego co wiem do jakiegoś reaktora (kiedyś np. blogami na głównej zajmował się Hut, tyle, że w "pytaniach do Huta" nie odpowiada, stąd pytanie w TYM dziale.

Wcześniej było kilka wybranych polecanych blogów i nikt nie musiał niczego aktualizować. Czy nie można by wrócić do starej idei? Ten wpis, który jest tam już miesiąc każdy przeczytał, tylko zajmuje miejsce. Nie wiem do kogo pisać, skoro Berlin mnie odeśle gdzieś indziej, Ghost "się tym nie zajmuje", a Hut i tak nie odpisze.

----------

*) Obrazek waży 48 KB, tyle co avatar, forum nie rozciąga to chyba jest OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage - ewidentnie blog Sergiego jest promowany. Dziwi mnie jednak, że ten ktoś kto jest za to odpowiedzialny wybrał blog, na którym autor napisze 1-2 teksty na miesiąc. Pal licho, że Ghost i Sergi mają zaklepane miejsce przez cały czas skoro mamy tą promocje blogów. Jeśli nawet w takiej formie - jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was - zrozumcie raz na zawsze, że redakcja nie ma wpływu na to, jak ten serwis funkcjonuje od strony technicznej. Każdy problem musi być oddelegowany "wyżej", a "góra" czasami ma "ważniejsze" rzeczy do roboty.

Spytam jutro Huta czy nie ma jakiejś magicznej sztuczki na to, dostępnej z poziomu naszego panelu - może uda się coś zaczarować, ale to raczej 1% szansy, bo nigdzie nie widziałem opcji odpowiedzialnej za belkę z blogami.

Cierpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę do pewnego stopnia mam możliwość regulowania wpisów w tej ramce, ale chyba nie do końca jest to dopracowane. Bo trzeba na sztywno podać dwie pierwsze pozycje, jeśli którejś z nich zabraknie to ramka w ogóle się nie wyświetla. A lista blogów, które mogą się pojawiać w tej ramce jest całkiem spora.

Nie mam więc możliwości, żeby automatycznie pojawiały się tam najnowsze wpisy z blogów na wszystkich pozycjach. Pierwsze dwie trzeba na sztywno ustawiać.

Zgłoszę Interii prośbę, że dobrze by było to poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł, który być może nieco bardziej rozruszy blogosferę. Wiem że mamy już Piątkowy przegląd, ale mimo wszystko wciąż to nie to.

Na pewno sporo forumowiczów ma jakieś niepotrzebne gry czy duplikaty z reedycji - te mogłyby posłużyć za nagrody w czasowej akcji, dla której wmyśliłem tytuł: Powiew Blogości (nawiązuje do swoistego powiewu świeżości na blogach).

O co chodzi? O możliwie najbardziej innowacyjny wpis, taki, który "sprowokuje" czytelników do dyskusji, ale nie w sposób obraźliwy czy tzw. trollingiem. Mogą to byc jakieś pytania wplatane w tekst, interaktywne treści (audio, filmy YT), coś, co sprawi, że ludzie będą dyskutować, jak w felietonach umieszczonych na stronie. Wpisy nie muszą być wcale długie!

Skąd ten pomysł? Z jednej strony powstaje dużo ciekawych wpisów, ale takich, które mało kto czyta i komentuje. Może wina leży po stronie piszących? Może powinni właśnie jakoś czytelników zachęcić do tego? Z drugiej strony jest też bardzo dużo wpisów o zerowej wartości, które często tylko zaśmiecają blogosferę i zniechęcają czytelników do odwiedzania blogów.

Można liczyć z mojej strony na jakieś logo lub obrazek do newsa - jestem grafikiem.

Napisałem do Berlina, czy można by liczyć na małe wsparcie redakcji (np. w formie newsa na stronie), co zwiększyłoby zainteresowanie.

Liczę na Wasze poparcie - co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że zawsze możecie liczyć na moje poparcie w inicjatywach jakie mogą pomóc blogom. Jednakże, byłem i jestem nadal sceptycznie nastawiony to wszelkiego rodzaju konkursów i rozdawnictwa materialnych nagród za pisanie. To kuriozalne. Jeżeli ktoś potrzebuje zapłaty za przedstawienie swojej opinii czy podzielenie się swoimi zainteresowaniami, to ja tych gniotów wolę nie czytać. Efekty będą trwały tak długo, jak długo owi pseudoblogerzy będą karmieni nagrodami.

Natomiast sama idea "dyskusji" w formie wpisów na blogach jest warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...