Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Blogi - dyskusje

Polecane posty

Kurczę, już trochę osób mówi, iż zatwierdzanie komentarzy to zły sposób na głosowanie. Moim zdaniem lepsze by to było niż jawne głosowanie, bo tutaj:

1) Nikt nie sugeruje się głosami z wcześniejszych komentarzy

2) Niewiadomą do samego końca będzie zwycięski wpis. W otwartym głosowaniu zwycięzce znalibyśmy już 1-2 dni przed zakończeniem zabawy, a tak dowiemy się dopiero 1 września :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tezą Optiego. Lepiej czekać w niepewności na uroczyste ogłoszenie niż wiedzieć wszystko wcześniej. No i nie będzie żadnego kalkulowania, że temu nie dam głosu bo już ma dużo i mnie wyprzedzi. To po prostu zwiększa napięcie i moim zdaniem jest bardzo dobrym wyjściem.

Co do sprawy wcześniejszej. Nadal optuję za 15 najlepszych. Jeżeli wiele osób miałoby podobną ilość głosów to wtedy można uciąć (np. miejsca 13-25 po 2 głosy) do mniejszej ilości, bądź poszerzyć (miejsca 12-17 mają po 3 głosy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się nad tym zastanowiłem, to pomysł optiego na zatwierdzanie komentarzy wydaje mi się w porządku. Wprowadza to element zaskoczenia, więc ja jestem za. No i powiem, że cała ta inicjatywa z promowaniem blogów bardzo mi się podoba, chociaż sam bloga nie prowadzę (bo te trzy krótkie wpisy się nie liczą). :tongue: Udział w głosowaniu oczywiście wziąłem i zachęcam do tego wszystkich, którzy tego nie zrobili, a przypadkowo natrafili na mojego posta :P

Jeszcze jedna sprawa: czy dobrze rozumiem, że komentarze moderatorów/adminów pojawiają się od razu i nie wymagają zatwierdzenia? Jeśli tak, to szkoda, że tak mało modków wzięło udział... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mamy już 3 strony głosów (nominacje skończyły się na 2 stronach), a do końca zostało jeszcze 1,5 dnia. Pojedynek jest wyrównany, i jakbym teraz miał wytypować zwycięski wpis, to byłoby to bardzo trudną decyzją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no koniec głosowania na wpis miesiąca już tylko czekać na ogłoszenie wyników, (które niedługo się pojawią). Nie mogę się doczekać chwili gdy będę gratulować osobie wygranej. Co do zatwierdzania komentarzy to pomysł jak najbardziej ok :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza edycja za nami. Chciałbym przy tej okazji poruszyć dwie kwestie. Po pierwsze, czy James mógłby "grawerować" datę do każdej zwycięskiej grafiki (Złota Klawiatura - sierpień 2011)? Po drugie, może pomyślmy nad kolorowaniem nicków zwycięzców (może 3 pierwsze miejsca). Smugglerkowicze są niebiescy i, o ile mnie pamięć nie myli, "forumowicze miesiąca" również byli kolorowi. Myślę, że warto się nad tym zastanowić.

PS. Gdyby wyniki podano w temacie na forum, to jestem pewny, że przybyłoby co najmniej 3 x tyle statsiarzy z gratulacjami. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - pracowałem chwilę nad rozpracowaniem systemu odpowiedzi do blogów - sprawa przedstawia się następująco:

Tuż pod oknem z wpisem mamy linijkę z linkami: "Komentarze: (X) Odpowiedzi: (X) Dodaj odpowiedź Link bezpośredni". Po kliknięciu na "Dodaj odpowiedź" należy podać link trackback wpisu na które dany wpis jest odpowiedzią. W zasadzie link ten oznacza zatem "Dodaj jako odpowiedź".

Krótko:

Jesli ktoś napisał wpis A, a ktoś w odpowiedzi napisał wpis B, we wpisie B należy podać URL trackback wpisu A. Wtedy B pojawi się zalinkowany w liście odpowiedzi pod A.

Skąd wziąć link trackback? Nieco niżej, obok "Odpowiedzi do tego wpisu" jest link "[ URL odpowiedzi ]", który otwiera okienko z linkiem trackback danego wpisu.

Trochę to zamotane, ale może w przyszłości linki uda się nieco lepiej opisać.

Przykład w akcji:

http://forum.cdaction.pl/blog/rankin/index...showentry=30097 - z tego wpisu wziąłem link trackback.

http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=31249 - tutaj podałem ów link w okienku "Dodaj odpowiedź"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jesteśmy już w połowie września, podaję terminy dotyczące drugiej edycji naszego konkursu. Przypominam, że tym razem do fazy finałowej dostanie się tylko (albo aż) dziesiątka najczęściej nominowanych tekstów. Z tego też względu radzę już zacząć "notować" dobre teksty, których pojawiło się całkiem sporo.

Nominacje: 25-27 września (ewentualnie od 24 wieczorem),

Finał konkursu na Wpis Miesiąca: 28-30 września (to jest piątek do północy),

Ogłoszenie wyników: Jak bozia da, wieczorem 1 października.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na rundę finałową. Głosować mi tu, wszyscy bez wyjątku.

Jeszcze słowo od Berlina:

(...)jakbyście byli w stanie ogarnąć jakąś grafikę do tych konkursowych newsów 615 szerokości x 400 wysokości, to by było epicko!

Graficy do roboty. Przy okazji prosimy Jamesa o wygrawerowanie grafiki dla zwycięzcy konkursu na wpis września.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dopisałem ten kawałek o wpisach "artystycznych" ze względu na obiekcje niektórych osób. Jednak mimo wszystko uważam, że 300 znaków jest liczbą śmieszną i nawet we wpisie zawierającym głównie ilustracje nie jest problemem tyle tekstu zamieścić. Ostatnio widziałem dobry wpis, w którym autor najpierw rozpisał się na temat samej genezy i inspiracji po czym zamieścił rysunek. Jak widać, dla chcącego nic trudnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...