Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Blogi - dyskusje

Polecane posty

Mam takie hipotetyczne pytanie :) po przejrzeniu kilku blogów naszła mnie taka myśl, że przecież kilku blogerów nie zajmuje się tylko pisaniem, a nawet czasem nie pisze niemal wcale, tylko wkleja jakieś (swoje oczywiście) filmiki, grafiki itp. Czy taki wpis może być nominowany/promowany? Trochę dziwnie będzie wyglądał filmik zgłoszony do wpisu miesiąca :) Pytanie mnie naszło, bo ...AAA... wspominał coś wcześniej o minimum 300 znakach (w propozycjach), a swego czasu sam myślałem o zrobieniu kilku filmików i może przez możliwość promocji znalazłbym zgubioną motywację do ich zrobienia ;)

EDIT: a tak przy okazji to bardzo podoba mi się ta inicjatywa, bo może to zmotywuje kilku dobrych blogerów do powrotu do pisania tutaj i ogólnia mam nadzieję, że blogosfera FA rozbuja się w dobrym kierunku i będzie więcej dobrych wpisów i fajnych osób

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Choć pomysłów było wiele to i tak pozostawiono wielką swobodę. Stanęło na tym, że każdy wpis nominowany przez czytelników będzie się liczył w konkursie.

2. Forsowałem ideę ograniczenia zgłaszanych wpisów, jeszcze kiedy to organizatorzy mieli dokonywać selekcji. Poza tym chodziło mi raczej o odrzucenie tekstów posiadających znikome ilości jakiejkolwiek treści. 300 znaków to na tyle mało, że nawet wstęp do "obrazkowego" wpisu mógłby tę liczbę bezproblemowo osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten regulamin przejdzie. Jeśli coś się będzie nie podobać, to poprawimy - nie chciałbym widzieć sytuacji, gdzie wygrałby wpis, w którym są 2-3 linijki tekstu i jakiś filmik. Zabawa ma na celu promowanie wpisów, ktore "kipią" treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blogsfera to nie tylko środowisko literackie, nie rozumiem dlaczego na FA miałoby być inaczej. Wpisy nadają się równie dobrze do promocji tak filmów, komiksów, grafik, muzyki, czegokolwiek, jak i esejów czy luźnych spisanych konkluzji, egzaltacja jednej tylko dziedziny to jakieś totalne nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie, chodziło mi raczej o filmiki / komiksy / obrazy / cokolwiek, stworzone przez samego użytkownika, nie po prostu podlinkowane z jutuba. W takim wypadku twórczość może jak najlepiej przemówić sama za siebie, okraszanie tego jakimś wstępem i wymuszanie tych 300 znaków mogłoby być nie tyle niepotrzebne, co krzywdzące.

Zresztą - takie wpisy i tak rzadko byłyby nagradzane bo, nie oszukujmy się, "twórczość własna" użytkowników blogów w większości przypadków ogranicza się do "komiksów" zrobionych dla potrzeb komixxy.pl czy innych demotywatorów. Jeżeli już ktoś ma talent, chce go pokazać i innym ludziom podoba się jego praca, nie widzę sensu narzucania mu niepotrzebnych barier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję co do wpisów promowanych na blogach.

Jeśli już dany wpis jest promowany, to niech to będzie jakąś odznaką. Że wpis może znaleźć się w co piątkowym podsumowaniu blogów ? Mam na myśli te wpisy, co są promowane jak np. Recenzje przez ludzi i tym podobne.

Sama inicjatywa z blogami fajna sprawa, ale chciałbym by to toczyło się na zasadach fair play. (Mimo iż sam czasem naginam zasady wstyd się przyznając)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, czyli wpis z grafiką (albo filmem, animacją, whatever, ważne że autorstwa blogera) nie ma szans na "Wpis Miesiąca"? Co prawda nie spotkałem się chyba jeszcze z wpisem który by na to zasługiwał (Chooociaż rysunki Rysi są pr0 i to jej wpis bym w tej materii widział) to zamykanie furtki na takie coś jest, jak wspomniał Qrowsky, krzywdzące. Z tym że Szuflada nie zostanie wypromowana już się przyzwyczaiłem* - od tych akurat wymagane jest "wypełnienie treścią", ale wpis miesiąca powinien mieć szerszą "definicję".

________________

*Nie mówię o swoim niskim poziomie, to też powód :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i obstaję za tym, aby codziennie owy wpis był aktualizowany w godzinach szczytu (wieczornych), a głosowanie finałowe obwieszczono w przyklejonym temacie na forum.

Nie ustaliliśmy ostatecznie wyróżnień. Oprócz samej satysfakcji i możliwości prowadzenia gali w przyszłym miesiącu, proponuję aby autor zwycięskiego wpisu mógł jeden, wybrany przez siebie wpis zaktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że dziś mija termin nominowania artykułów blogowych do konkursu na Najlepszy Wpis sierpnia! Kto zapomniał o wyróżnieniu prac swoich ulubieńców, ma ostatnią szansę!

A teraz do spraw technicznych. W nominacji wzięło udział jak dotąd nieco ponad 20 osób. Nie chcę złowróżyć, ale aby zabawa w pełni zrealizowała swój cel, grupa głosujących musi być bardziej reprezentatywna. Co możemy zrobić żeby zachęcić forumowiczów do zerknięcia na nominowane wpisy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jest jedna sprawa, którą dodałbym do regulaminu. Wpisy nominujemy, które mają datę: od pierwszego dnia (włącznie) poprzedniej nominacji do pierwszego dnia aktualnej nominacji. Czyli, na przykład teraz nominujemy wpisy od 24 lipca do 23 sierpnia, a w następnej nominacji, od 24 sierpnia do 23 września. Tak nie będzie zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska się rozpoczęły. Przy tej okazji proponuję rozpatrzyć pewną kwestię. Otóż w tej chwili w finale znalazły się wszystkie nominowane przez użytkowników wpisy. IMO eliminacje, aby spełniały swoje zadanie, powinny zapewnić pewną selekcję. Pojedynczą nominacją może rzucić każdy od niechcenia. Trudno oczekiwać od potencjalnego wyborcy aby przeglądał kilkadziesiąt wpisów. Proponuję by następnym razem w finale znalazło się 10 bądź 15 (zależy ile będzie nominowanych) najlepszych wpisów. Reszta zabawy zdaje się dobrze funkcjonować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o głosowaniu poprzez zatwierdzanie komentarzy? Wg mnie to dobry pomysł, bo podnosi nieco napięcie i tajemniczość całej zabawy, nikt nie będzie wiedział do samego końca, który wpis wygra...

Co do uczciwości możecie być spokojni - jakakolwiek edycja komentarzy zawsze pozostawia po sobie ślad w postaci "edytowane przez....", więc zawsze takie komentarze można po głosowaniu odkryć, i wtedy każdy zobaczy jak przebiegało głosowanie.

Ponadto propozycja ...AAA... wydaje mi się być całkiem rozsądną. Owszem, teraz każdy może rzucić nominacje, i taki wpis przeszedł do głosowania. A co, jeśli nominowanych będzie 100 wpisów? Powinniśmy wprowadzić małe ograniczenie, przez co o główną nagrodę powalczy 15-20 wpisów, a nie 40-50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie optymalną liczbą jest 10, ale zatwierdzanie komentarzy to średni pomysł. Ale zobaczymy, jak będzie reakcja 'ogólna'. I też myślałem, że już teraz będziemy mieli ograniczoną liczbę wpisów... Obecna wersja jest nieco bez sensu, bo w zasadzie mamy dwa razy to samo głosowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...