Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Airamags

Lineage II The Chaotic Chronicle

Polecane posty

Mam zamiar sciagnac L2 tylko mam kilka pytań:

1. Czy gra jest warta uwagi ??

2.Ruszy mi spokojnie na . 1025 Ram , 256 Karcie Graficznej i Procku 2,51 Ghz ?

3. Wcześniej grałem w WoW'a , czy L2 jest lepsze ? podobne bardzo ? czy zupełnie inna?

4.Prawda że po jakimś czasie kończą się Questy i trzeba bić lvl na mobkach??

5.Gdzie najszybciej ją ściągnę ??

6. Polecacie jakiś Serwer ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: o takie rzeczy lepiej pytać w "Pomocnej Dłoni", "Ogólnie o grach" lub "Komentarzach", ale już odpowiem cobyś szukać odpowiedzi nie musiał po całym forum.

Mam zamiar sciagnac L2 tylko mam kilka pytań:

1. Czy gra jest warta uwagi ??

Jak najbardziej, acz jak zwykle wszystko rozbija się o własne gusta. Ściągnij klienta, odpal sobie trial i się przekonaj czy warto płacić abonament.

2.Ruszy mi spokojnie na . 1025 Ram , 256 Karcie Graficznej i Procku 2,51 Ghz ?

Jak najbardziej, to starsza produkcja.

3. Wcześniej grałem w WoW'a , czy L2 jest lepsze ? podobne bardzo ? czy zupełnie inna?

Dosyć podobne, acz o ile w WoW grind jest ukryty za questami (nie oszukujmy się) to w L2 grindować będziesz mógł i bez nich. Różnic jest jednak na tyle wiele, że nie warto się podobnością sugerować, to dwie różne gry z inną mechaniką rozgrywki.

4.Prawda że po jakimś czasie kończą się Questy i trzeba bić lvl na mobkach??

Questy są cały czas, druga sprawa czy chce ci się je robić. Bicie lvl na mobkach to jednak chleb powszedni, ciężko inaczej expić.

5.Gdzie najszybciej ją ściągnę ??

Na stronie oficjalnej www.lineage2.com jest szereg linków do aktualnej wersji. Możesz też zamówić sobie tak jak w przypadku WoWa wersję pudełkową.

6. Polecacie jakiś Serwer ??

Wyłącznie oficjalne serwery, szczegóły musisz rozpracować już samemu na ichnim forum, acz jak wiadomo najlepiej się gra na najmłodszych, dzięki czemu miasta początkowe nie świecą pustkami. Za podawanie pirackich (lub jak kto woli - "prywatnych") tudzież chwalenie się piraceniem na tym forum dostaniesz ostrzeżenie.

Uwaga do wszystkich - proszę ten temat uwolnić od rozmów o grze i jej porównania z innymi, pozostawiając dyskusje o umawianiu się na wspólne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granie jest legalne. Juz to roztrzyngelismy na poprzednich stronach.

Zangielszczenie nie jest legalne. I nie jest pelne, tzn. nie ma zangielszczonych odpowiedzi do NPC i wszelkiego rodzaju rzeczy, w ktore mozna kliknac ;)

Sciagnalem Rosyjskiego klienta, pogralem chwile i odinstalowalem. Ten serwer zdecydowanie nie jest dla poczatkujacych. IMO nawet z zangielszczeniem nie dalbym rady ;D

wiec sciagam Atlantice ;p (trzecie podejscie po artykule w CDA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy granie na rosyjskim retailu przez graczy z Polski jest legalne?

Jeśli tak, to czy użycie zaangielszczenia jest dozwolone?

NCsoft nie wymaga od swoich rosyjskich 'partnerów' ustawienia blokad na IP dla ludzi spoza terytorium Rosji.

Jednak coraz częściej się mówi o zerwaniu umowy, ponieważ doszło do sprzedaży plików z rutaila - nagle jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać prywatne serwery posiadające sprawnie działająca najnowszą kronikę. Jak się to wszystko skończy? Nie wiadomo. Możliwe, że serwery zostaną zamknięte lub też ncsoft przestanie udostępniać Rosjanom najnowsze fixy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam server [ciach]. Mimo że jest to rosyjska firma, to opłaca się na nim grać, gdyż są tam dostępne low raty dla hardcorowców np. x1 bądź x5 jak i High raty od x10 do x300. Rosjanie rzeczywiście ten serwer i trzeba im to przyznać zrobili doskonały. Ma tylko jeden mały poważny mankament. The abbys odłączył się od Interlude, po czym został włączony na pełną bugów i błędów Gracie part II, co wg. mnie było - ze strony tego koncernu - błędem WSZECH CZASÓW. Jedyna korzyść z tej przeprowadzki to dodatkowa rasa, choć czy ja wiem czy Kamaele (kurczaki :)) są takie super? Może wśród napalonych 10 - latków spragnionych przygód w tym magicznym świecie, ale doświadczeni gracze wiedzą, że owa rasa była i jest po prostu porażką! Wszyscy od tak dawna z zapartym tchem czekali na dodatkową rasę i co dostali? Pół kurczaki, których największą zaletą jest to, że w ogóle powstały...

Na forum nie reklamujemy prywatnych serwerów. Dostajesz ostrzeżenie - b3rt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do gry ale sporo się pozmieniało a ja dużo zapomniałem.

Mógł by ktoś rozpisać w jakich miejscach i na jakich lvlach gdzie expić?

Liczy się jak największy exp drop jest mało ważny.

Gram raiderem ( na razie I klasa 25 lvl) potem będzie destro.

Eq top D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-35 Execiuton Ground w okolicach Dio

35-40 Hardin Private Academy obok Giran

40-46/47 Cruma Tower 1 piętro (Dion)

47-54 Pavel Ruins (Schuttgart)

54-60 Cementary (Aden)

od 60 fajne się w katakumbach expi , ewentualnie Blazing Swamp albo grupki w Ancient Battleground

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na ofie w l2 to moim zdaniem żenada. Expi się i expi, tylko po to, żeby tego expa stracić i odrabiać miesiąc.

Co innego na prywatnych serwerach, gdzie pvp(mass pvp) jest podstawą gry. Niestety dobrych serwerów prywatnych już na dzień dzisiejszy nie ma, więc jeśli ktoś ma nadzieję, że sobie pogra w l2 (prawdziwe l2, czyli najlepszy pvp mmo jaki do tej pory widziałem, nie to co jakieś WoW-y, gdzie 90% czasu to questy i exp, a pvp (które jest lipne) doświadczamy tylko na lipnych arenach. O prawdziwym mass pvp nie ma tam w ogóle mowy).

Słowo do modów, którzy poobcinali linki innym userom - serwer prywatny w L2, nie oznacza serwera pirackiego, gdyż pliki L2j (java) są legalnie udostepnione przez NCSoft, dla każdego za darmo.

Jedynie servery L2off są pirackie i nielegalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była już omawiana wielokrotnie: serwery stawiane na l2j są legalne (w miarę), ale granie na nich już nie, bo łamiesz licencję klienta gry. Druga rzecz, to nikt nie będzie prowadził śledztwa co do każdego podanego serwera, dla bezpieczeństwa, i niejako wygody wspieramy tylko i wyłącznie serwery oficjalne.

legalnie udostepnione przez NCSoft

Wskaż mi proszę link ze strony NCSoftu z którego można ściągnąć l2j, albo chociaż notkę o tym że te pliki są legalne. Od razu mówię że linki do wszelakich Wikipedii czy innych American Encyclopedia się nie liczą, bo dane na nich są nieprawdziwe (NCSoft NIGDY oficjalnie nie przyznał się do stworzenia l2j, to studenci z jakiegoś uniwersytetu napisali to oprogramowanie na bazie udostępnianych wtedy Chronicles 4, i NCSoft zezwolił na to tylko w celach naukowych. Szkoda że mi linka gdzieś wcięło do tej informacji... :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt dzisiaj ci już tego na pewno nie znajdę, swojego czasu interesowałem się tym i czytałęm o tym, jestem pewny, że czytałem artykuł, mówiący, że NCsoft wyraził na to zgodę (raczej niepisaną zgodę, przyzwolenie, co raczej nie zmienia samego faktu). Oczywiście na stronie l2/ncsoftu tego nie ma, bo dlaczego mieli by informować o takich serwerach potencjalnego gracza, który o nich nie wie? :P

Dlaczego mieli by taką (niepisaną) zgodę wyrażać? Bo nie są idiotami, i potrafią myśleć racjonalnie. Skoro korporacja taka jak Microsoft nie potrafi wytępić pirackich systemów, tym bardziej oni nie wytępią pirackich serwerów, za to mogli im zezwolić na używanie wersji l2j -zbugowanej, za to poniekąd legalnej. W efekcie dla NCS oznaczało by to, że serwery (albo ich część) pirackie będą mniej atrakcyjne dla graczy.

Ja rozumiem, że dla "bezpieczeństwa i wygody" nie wspieracie serwerów pirackich, jednak (moim skromnym zdaniem), tak jak w życiu np. burmistrz nie odpowiada za mieszkańca, a mieszkaniec odpowiada sam za siebie, tak i na forum, każdy user odpowiada za to co napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprawie pirackich serwerów pisał swego czasu Art of MMO. NCSoft udostępnił kod Koreańskim uczelniom "do nauki", a pliki te wyciekły do sieci i powoli się rozwijały. Póki serwery stały na ułomnej javie, a gracze grali na pierwszych kronikach, wszystko było ok, ale odkąd wykradziono pliki CH4 (chociaż tu NC sam sobie samobója strzelił, po co udostępniał PTS :P), i na nich stawiano serwery, wykorzystując przy okazji zmodyfikowaną wersję klienta, odtąd NCSoft nie popiera żadnych prywatnych serwerów. Uwierz mi, też się tym sporo interesowałem, nawet pisałem w tej sprawie do Supportu NC (bo zastanawiałem się, skoro ja płacę, a teoretycznie mogę legalnie nie płacić, to po co tracić pieniądze?). Jak będziesz chciał to mogę ci podesłać ten artykuł do poczytania :)

Oczywiście na stronie l2/ncsoftu tego nie ma, bo dlaczego mieli by informować o takich serwerach potencjalnego gracza, który o nich nie wie?

Nie tak "oczywiście", bo kiedyś na stronie L2 była notka o legalności l2j (w czasach CH2 i 3). Wtedy pliki te były traktowane jak swoista reklama serwerów oficjalnych. "Pogra taki na zbugowanym privie, i chcąc więcej przyjdzie do nas :>". Po premierze Ch4 i wielkim przewrocie w świecie privów notka ta zniknęła, a w zamian pojawiła się dużo bardziej rozbudowana treść Licencji i Privacy Policy, mówiącej o zakazie używania third party aps, modyfikowaniu klienta, bądź jego części itd.

nie wytępią pirackich serwerów, za to mogli im zezwolić na używanie wersji l2j -zbugowanej, za to poniekąd legalnej

A teraz mi powiedz, ile serwerów jeszcze stoi na l2j w pierwotnej, "dozwolonej" postaci? Z pierwszymi kronikami itd. Nie ma ich już prawie w ogóle, większość serwerów oferuje teraz Gracie Final, a tego na l2j nie mogli osiągnąć. Myślę że jeśli pirackie serwery zawsze byłyby krok do tyłu w stosunku do oficjala to NC by na to pozwalał, ale nie zrobi tego w sytuacji kiedy privy jadą na tym samym wózku co off.

burmistrz nie odpowiada za mieszkańca, a mieszkaniec odpowiada sam za siebie, tak i na forum, każdy user odpowiada za to co napisał.

Tak, tylko forum to nie to co życie. Może na małym forum by coś takiego przeszło, ale nie na oficjalnym, dużym forum jednego z największych czasopism o grach w Polsce. W razie jakiejś wpadki zaraz pojawiłyby się głosy że "Na stronie FA napisali że wolno", i potem pojawiłby się łańcuszek tłumaczeń, przez moderatorów, administrację, aż po redaktorów. A na to nie możemy pozwolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytalem na pewnej stronie ze NCSoft ma polaczyc wszystkie serwery w Lineage II poniewaz gra w niego coraz mniej ludzi. Link: http://www.mmorpg.org.pl/laczenie-serwerow...ge-2,n1197.html . Wydaje mi sie ze z powodu malej ilosci graczy Lineage II powoli przejdzie na f2p jak wiekszosc platnych mmo. Jak myslicie czy L2 po jakims czasie wyjdzie za free czy moze dalej bedzie sie trzymac lub NCSoft zamknie serwery z powodu braku graczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu grałem sporo w L2 jakoś tak do Helbonda. Uczucia mam mieszane ale fakt gra duzo mniej ludzi. Jeśli by zrobili f2p na 100% znajdzie rzesze graczy pociskających w tę grę i na pewno mnie. W tym momencie większość ludzi wybierając płatne gry wybiera Aiona czy WoWa, niedługo GW2 więc też może za huczyć.

Warto przypomnieć Lineage. Gra jest stara ale nadal NCsoft w nią inwestuje bo sie sprzedaje. Może nie w europie ale w Azji i raczej NC bardziej patrzy na Azjatyckie rynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś NcSoft West - dystrybutor lineage 2 w europie podpisał umowę nawiązującą współprace z rosyjskim dystrybutorem Lineage 2 - Inova. W związku z tym faktem Lineage 2 w europie zostanie oparte na systemie f2p. Ponadto zostanie też wprowadzony działający na serwerach Inovy program "Frost" który całkowicie likwiduje bota i programy do oszukiwania.

Postacie które dotychczas rezydowały na europejskich serwerach zostaną bez zmian. Powstaną nowe serwery podzielone na kilka stref językowych: English, German, French, Polish and Turkish. Wszyscy polacy chcący pograć w L2 po polsku dostaną pełen polski support. Gra zostanie częściowo spolszczona łącznie z dubbingiem.

Nowe serwery i isniejące zaczną na najnowszej kronice Lineage 2: Goddes of Destruction.

Po więcej info należy sięgnąć na stronach:

http://www.lineage2.com/gd/play-your-way.html

http://lineage2.eu/

Enjoy the mass pvp :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCSoft West podało date startu Goddess of destruction (30 Listopad) niestety jak narazie innova i stronka lineage2.eu milczą na temat startu wersji EU. Jednak nie zapowiada się by NCSoft chciał zakłądać ograniczenia regionalne więc będzie można grać na serwerach w Ameryce. Niestety nie będzie również możliwości transferu postaci na serwery EU wiec jeśli ktoś posiada obecnie postać lub będzie chciał grać na serwerach US będzie mógł się nią cieszyć jedynie w Ameryce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z tego co wyczytałem i sam wywnioskowałem na temat serwerów od Innovy wynika, że 30 listopada w dniu premiery dodatku GOD prawdopodobnie wystartuje beta, na którą zapisy są zbierane na stronie Lineage2.eu, potrwa 1-2 tyg. po której nastąpi oficjalne otwarcie dla wszystkich. Beta pewnie ma na celu jedynie przetestowanie serwerów itd. W późniejszym czasie wystartują dodatkowe clienty przetłumaczone.

W związku z tym poszukuję ekipy do grania w tą grę. Chętnie przyjmę każdego do grupy, hejterów nie chcemy. Szukam na kilku innych forach tak więc miło by było zacząć z grupą ludzi na 1 serwerze i mieć do kogo się odezwać i z kim handlować albo w party pobiegać. Można by nawet klan założyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram w L2 i mam 57 Abyss Walker . Jeśli ktoś jest początkujący to moge powiedzieć czemu wybrałem tę classe a nie np. shilen knight , phantom ranger lub bladedancer . Jak coś wstawiam screenshota , ale niestety jak miałem 52 .

post-444934-1322487932_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram w L2 i mam 57 Abyss Walker . Jeśli ktoś jest początkujący to moge powiedzieć czemu wybrałem tę classe a nie np. shilen knight , phantom ranger lub bladedancer . Jak coś wstawiam screenshota , ale niestety jak miałem 52 .

Na jakim grasz serwerze i dlaczego wybrałeś tę postać? ;)

I czy mógłbyś pomóc mi z wyborem? Poszukuję postaci walczącej wręcz, łatwej, dobrej i w PvP i nadającej się do expa solo. Żeby mogła też na rajdy chodzić. Generlanie szukam DPSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...