Skocz do zawartości

Notebook 13 cali do 3500zł


xswistaqx

Polecane posty

Poszukuję jakiegoś fajnego notebooka 13 calowego. Zależy mi na tym żeby miał przyzwoity procesor, z 4GB ramu (w najgorszym wypadku możliwość dołożenia 2GB), dysk najlepiej 500GB, wygodną klawiaturę, 3xUSB (3.0 mile widziane), koniecznie HDMI i dobrą grafikę.

Będzie używany do prac biurowych, oglądania filmów (głównie HD) i grania. System najlepiej 7 (jak nie będzie to sobie jakiś ściągnę :)), kolorystycznie czarny, mile widziana matowa matryca, napęd nie jest konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągniesz ze strony m$, inaczej bedzie ostrzerzenie za propagowanie piractwa:)

właśnie zagłebiam sie w temat 13 do gier i cienko jest, w kilku niezłych jest zjawisko zmniejszania częstotliwości procka - w efekcie w takim wowie ze 120fps spada do 60fps. tragedia, nie lepiej jakąś lżejszą 15? w tej cenie będzie coś dość dobrego:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - no właśnie :P Windowsa zresztą też będę mógł sobie ściągnąć :)

15 mi szczerze mówiąc nie leży :/. Zależy mi na tym, żeby był to mały sprzęt bo przenosić go będę często a takie notebooki są małe, lekkie i mają długi czas pracy na baterii (taki acer z GT540m wytrzymuje 12h co jest wynikiem bardzo zadowalającym).

Ale jeśli są jakieś ciekawe propozycje to rozważę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem recenzję acerów 13 calowych i ten throttling jest sporym minusem ale występuje praktycznie w każdym takim laptopie. Pozostałe mają bezużyteczne karty graficzne (intel HD albo HD6470 - śmiechu warte).

EDIT

A jak jest z awaryjnością Acerów? Zarówno moja siostra jak i sprzedawczyni (tak, kobieta) w sklepie odradzały mi tego acera właśnie ze względu na awaryjność a jest to chyba najlepsza możliwość (później albo słabe grafiki ledwie biurowe albo już pełnoprawne laptopy :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność jak awaryjność. acery to dobra marka a timelinex to ich dość prestiżowa linia. Patrz na serwis ten jest z czech i raczej nie ma problemów. Dlatego jak polecam hp czy lenowo radze sie zaznajomić z ich serwisem - anovo z wołomina. Legendy o nim krążą.

w sandy bridgach obniżanie taktowania jest spore.

Wiesz co byś najmądrzej zrobił? kup netbooka za 1000zł, a reszte wyłóż na 15 albo stacjonarkę:) Bo z tego co patrzyłem 13 to tragedia chyba ze stać Cie na alienware M14x czy coś w ten deseń:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarkę (jak widać :)) już mam i to dobrą. 15 nie chce bo są ciężkie a na baterii pracują góra 2h za to taka 13 acera wyrobi 8h, a że głównym zastosowaniem będzie korzystanie z lapka w różnych miejscach i noszenie go na wykłady to zarówno mała waga jak i długi czas pracy na baterii się przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie chcesz kupić tego lapka czy nie ? Bo w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz co ma 13 cali i jest dość szybkie (nie tak półka cenowa). Od roweru z tesco też byś wymagał żeby jeździł jak porządny Giant lub Kross ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 540M jest jedną z najlepszych grafik mobilnych, które można dostać w laptopach do 3000 (zarówno 13 jak i 15 calowych) i daje sobie radę z większością gier. Oczywiście ogólnie rzecz biorąc laptopy do grania się nie nadają ale od tego mam stacjonarkę co nie zmienia postaci rzeczy, że skoro za 3k można mieć dobrą grafikę to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał jakiegoś wynalazku z i3 370 i gt540 - moze przetaktowanie procka nie bedzie tak duże jak w i5sb

6470? zauważ ze jak spadnie wydajność w 13 po przestawieniu się wszystkiego to wydajność bedzie na tym samym praktycznie poziomie(spadek o połowę:) ) tutaj jeżeli chcesz coś upolować to 14 od alienware:) ale tu by przydały się jeszcze kilka kafelków i bedzie z jakimś gtx :) Wiecej się nie spodziewaj bo nie ma na to nadzieii zadnej

a co do masy 2,6 kg to tak dużo? mój stary hapek ważył ponad 3 i latałem z nim po 8 godzin przez całą warszawę :)

No ale jest jedna prawda którą musisz zrozumieć to dopiero 15 nadają sie do jako takiego grania. jeżeli masz mniejsze to coś kosztem czegoś- wieksza miniaturyzacja, wyższe temperatury, większa awaryjność i oczywiscie cena

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...