Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HellVard

Diody myszy i klawiatury nie świecą, nie działa monitor, głośna praca PC-ta

Polecane posty

Witam. Dzisiaj brat przywiózł komp DELL. (używany) Podłączyłem go, włączyłem i nagle zonk. Monitor nie działa. Podłączyłem drugi, też nie. Dopiero wtedy zwróciłem uwagę, że diody od myszki i klawy nie świecą, ale są na bank sprawne, po podłączeniu do innego kompa działają. Jakiś miesiąc temu komp ten działał bez problemu, a przez ten czas nie był chyba ani razu włączany. Poza tym NAPRAWDĘ głośno pracuje, wcześniej było o wiele ciszej. O co może chodzić? Nie znam jego dokładnej specyfikacji, to wszystko co wiem:

Pentium 4 3.0 Ghz

1-2GB ram

płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną (nie wiem jaka)

winda xp pro

spisałem coś z zasilacza, ale pierwszy raz widzę takie coś :P NBT-MAT model BG0903-B049-P0S 12v

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na ekranie monitora nic się nie pojawia i diody klawi/myszki nie świecą to oznacza że nie załadował się BIOS (w moim skromnym i "niestuprocentowym" założeniu). Może bateryjka biosu się wyczerpała, albo wtyk od zasilacza do płyty głównej nie jest dobrze wciśnięty, sprawdzałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Zasilacz na pewno jest śmieciem, ale nie sądzę by on był winowajcą. Monitor w ogóle nie działa czy tylko nie wyświetla obrazu a dioda się świeci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor działa, poza tym podłączałem drugi działający (właśnie przed nim siedzę) i to samo. Dioda przez sekundę świeci się na zielono, po czym staje się czerwona. Wtyków jeszcze nie sprawdzałem, napiszę czy to coś dało jak tylko sprawdzę.

@Edit

Sprawdziłem wszystkie wtyki, nic to nie dało. Wentylator chodzi bardzo głośno i zaraz po włączeniu słychać pipczenie 5-6 razy w 1-2 sekundowych odstępach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zasilacz śmieć potrafi dokończyć komputer. Daj dokładne zdjęcie płyty głównej (okolic procesora - chodzi o kondensatory układu zasilania procesora) oraz zdjęcie zasilacza. Jeśli wiesz jak/możesz poprosić kogoś o pomoc to pomierz napięcia zasilania, jeśli nie - podmień zasilacz na jakiś markowy i spróbuj (Chieftec/Tagan/OCZ/Seasonic itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

"Pipczenie" oznacza awarię lub nieprawidłowy montaż jednego z krytycznych podzespołów. Na początek wyjmij kości RAM i włóż z porotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w stanie samemu porozkładać kompa to zacznij od tego . Ja w ksiażce od płyty w starym kompie miałem opisane chyba ile "pisków" co oznacza jeżeli też tak masz to sobie sprawdź jeżeli nie to na początek wyjmij ram delikatnie i wsadz spowrotem . Kolejnym podzespołem może być karta graficzna jeżeli by była nie sprawna to nie wyświetli ci obrazu dlatego monitor z zielonego przechodzi na czerwony umnie dodatkowo wyświetla się w takich sytuacjach napis no signal . Co do klawy to proste nie ładuje się prawidłowo bios więc dlatego ci nie świecą diody .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki amigos, po wyjęciu kości ram i wsadzeniu ich z powrotem wszystko działa :icon_razz: Właśnie z niego piszę :icon_wink: I żeby nie zakładać nowego tematu: Mam taką wieżę: http://archiwumallegro.pl/microwieza_grund...1171292662.html

Da się ją podłączyć do kompa? Nie mam żadnych wolnych głośników, a bez dźwięku to lipa straszliwa jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w menadżera urządzeń znalazłem informacje o karcie: Intel 82915G/GV/910GL Express Chipset Family. Czy info o płycie głównej również jest tam ujęte? Bo nie znalazłem nic takiego. I dlaczego karta i procek są w menadżerze ujęte po dwa razy? I czy na pewno nie da się podłączyć tej wierzy? Nie można podpiąć jakiejś przejściówki czy cóś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, co by nowego nie zakładać. Moja płyta główna to Dell OptiPlex GX280. Ale głównie chodzi mi o to, że mój komp ma mniejszą obudowę, niż typowy blaszak, wygląda on tak: z zewnątrz i wewnątrz Da się do takiej skrzynki wsadzić jakiś w miarę dobry sprzęt czy przesadzam z tą różnicą wielkości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie zdjecie, tak obudowy jak i płyty glownej. To co podales to chyba raczej nazwa calego zestawu Della, a nie samej plyty glownej. Jesli mnie pamiec nie myli, to taki wlasnie napis widnial na obudowie mojego starego sluzbowego kompa w biurze i okreslal model calego pudla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba jednak trochę więcej miejsca, niż na zdjęciu, które podałeś. Nie liczę, na jakiś mega wypasiony upgrade, ale może da się tu upchnąć coś w miarę sensownego? W sumie to ten komp i tak mnie pozytywnie zaskoczył, gdy zobaczyłem, że ma zintegrowaną kartę, to pomyślałem, że co najwyżej na necie będę mógł w coś pograć. A tu proszę, Rome TW działa, Gothic 2 i GTA VC też chodzi bez zarzutu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, aby bylo warto inwestowac w ten sprzet i robic upgrade. Dell robi zestawy biurowe, wiec zaden z podzespolow nie jest rewelacyjny pod wzgledem wydajnosci, a w dodatku sprzet swoje lata tez juz ma. Nie zapominaj tez, ze nawet gdyby cudem udaloby Ci sie wsadzic tam dobra karte graficzna, to w dalszym ciagu bedziesz ograniczany przez plyte glowna, pamiec etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go ulepszać, ale nie aż tak, jak zwykłego PC. To czarne po lewej to chłodzenie procesora. Zasilacz taki właśnie wchodzi i innego nie włożysz. Na upartego trzeba by płytę do zwykłego pudła włożyć - jeśli się da ją przystosować bo nie wiem czy pasować będzie (nie wiem np: jak przeniósłbyś panel przedni (a raczej musiałbyś przenieść albo przerobić - zobacz np: na tasiemkę łączącą płytę główną z przyciskami na obudowie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...