Skocz do zawartości
mishiu

Blood+

Polecane posty

Blood+

20489l.jpg

Producent
I.G, Aniplex

Gatunek
Akcja, Horror, Shounen, Wampiry, Dramat, Tragedia

Fabuła


Anime Blood+ zapewne widziało już większość fanów, a jeśli ktoś nie oglądał to zdecydowanie polecam.
Zachęcam również do napisania swojej opinii o tym anime tym bardziej, że niedawno wyszedł pierwszy odcinek Blood-C więc można pewne elementy porównać. Jak dla mnie wypada znacznie słabiej niż pierwszy odcinek Blood+.

Fabuła Blood+ jest dużo bardziej rozbudowana niż może się wydawać na początku, a całość jest dosyć długa i liczy sobie 50 odcinków.

Główną bohaterką anime jest Otonashi Saya, która chodzi do liceum i żyje spokojnie ze swoją rodziną.
Jednak szczęśliwe życie nie trwa długo gdyż już pod koniec pierwszego odcinka następują gwałtowne wydarzenia, które już do końca odmienią jej dotychczasowe życie.

Anime ma częściowo podobne ustawienia i postacie jak film Blood: The Last Vampire. Przykładowo występuje znana postać z filmu o imieniu David, należąca do organizacji Red Shield.

Klimat anime nie jest taki sam jak w filmie. W filmie Saya przez cały czas zachowywała się jak profesjonalistka. Natomiast ta w serii TV Blood+ będzie się zmieniać pod wpływem wielu wydarzeń, które ją spotkają.

Inną dużą różnicą w stosunku do filmu jest kreska. Wygląd postaci, a szczególnie głównej bohaterki znacznie się polepszył. Uważam, że w serii TV jest znacznie ładniejsza i podobnie ma się sprawa z resztą postaci. Powiem szczerze, że Sayę i Divę uważam za jedne z najładniejszych bohaterek występujących w anime.

Mimo, że serię określił bym jako jedną z lepszych to niestety nie obyło się bez wad, do których mógłbym zaliczyć wiele postaci gdyż na przykład często postępują nielogicznie. Co prawda ci dobrzy jeszcze jakoś dają radę, ale po drugiej stronie jest już znacznie gorzej mimo, że początkowo tego nie widać. Producenci nie przyłożyli się do ich charakterów, które są po prostu płytkie i mało logiczne.

Anime jest w dużym stopniu nastawione na dramatyzm co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. Uważam jednak, że zamiast wzruszających scen mogli wyraźnie poprawić sceny akcji, które po prostu były przeciętne i niestety często bezsensowne z powodu niezdecydowania wrogów.

Jak dla mnie anime było więcej niż dobre do 32 odcinka. Później jakby straciło swój klimat (i jedna postać zmieniła płeć) choć zapewne nie wszyscy się ze mną zgodzą.

Więc podsumowując mogę napisać, że seria TV Blood+ mimo wysokiego ratingu jest nastawiona na innych fanów niż film Blood: The Last Vampire. Jej głównymi widzami są japońscy nastolatkowie i niestety z tego powodu anime zostało złagodzone w stosunku do filmu. Chociażby nie wiem co powstrzymywało twórców przed pokazywaniem masakry w wykonywaniu Divy ? Ja nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia poza cenzurą (choć początek pierwszego odcinka jakby również temu zaprzeczał).

Jednak ogólnie anime oceniam jako dobre więc mogę je polecić każdemu kto jeszcze nie oglądał.

Poniżej 2 zdjęcia z anime. Na pierwszym Saya, a na drugim Diva.

96967437.jpg 64981613.jpg



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła płeć? o_O O ile wiem

Diva tylko ścięła sobie włosy

. :)

A anime naprawdę warto obejrzeć. Co prawda wiele rzeczy dałoby się zrobić w nim lepiej (jak wspomniane sceny akcji), ale poza tym nie ma specjalnie na co narzekać. Kto nie zna niech nadrobi to niedopatrzenie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła płeć? o_O O ile wiem

Diva tylko ścięła sobie włosy

. :)

Niestety, ale nie chodzi tylko o włosy lecz cały wygląd.

W odcinku 32 jak zgwałciła i zabiła Riku to skopiowała również jego wygląd czyli jak pokazali ją następny raz to już wyglądała jak chłopak lecz w dziewczynę również potrafiła się zmieniać

. Ja prawdę mówiąc nie widzę w tym sensu poza psuciem wyglądu fajnej postaci.

Nie wiem czy to anime warto obejrzeć, jednak jeśli ma to powiązania z Blood: The Last Vampire to źle mi to wróży. Z racji, iż film był okropny... Może tutaj jest inaczej, jednak nie zamierzam narazie próbować.

Anime nie jest powiązane z filmem poza imionami postaci i innymi drobnymi szczegółami (jak Red Shield) gdyż to jednak całkiem inna Saya i pozostali również.

Po prostu seria TV ma kilka niewielkich podobieństw do filmu, ale to tyle co nic. A co w filmie było okropnego ? Mi się bardzo podobał nie licząc trochę dziwnej kreski postaci (szczególnie te usta). Jednak na przykład tła i walki powiedział bym, że były lepsze niż w serii Blood+.

Mnie tam Blood: The Last Vampire się nawet podobał. nie było to jakieś wybitne kino, ale do tragedii daleko. A skoro Blood + jest powiązane z poprzednikiem, to może sobie "looknę", co i jak.

Film miał całkiem inny klimat (seria TV była bardziej dramatem niż horrorem gdyż często wzruszała widza) i Saya również była kimś innym. Zresztą wystarczy spojrzeć na te kadry głównych bohaterek co zapodałem i porównać z filmem. Różnica jest ogromna i prawdę mówiąc za największą zaletę Blood+ muszę uznać właśnie wygląd głównych bohaterek (oprócz świetnej muzyki i ciekawej fabuły). Bardzo podobały mi się na przykład te ich święcące oczy. Ogólnie jak dla mnie są śliczne. A za największą wadę niestety uznaję charaktery wielu postaci choć przez pewien czas wydawały się sensowniejsze. W ostatnich kilkunastu odcinkach zostałem szczególnie zawiedziony (głównie odnośnie tych "złych",ale nie tylko).

Tu macie schemat na anidb. Pokazuje on co ma wspólnego Blood+, Blood The Last Vampire i Blood-C.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=3186

Jednak uważam, że seria TV jest lepsza od filmu. Ma 50 odcinków i naprawdę dosyć przejmujący klimat. Film natomiast nastawiony był bardziej na akcję i horror niż wzruszenie widza.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odcinku 32 jak zgwałciła i zabiła Riku to skopiowała również jego wygląd czyli jak pokazali ją następny raz to już wyglądała jak chłopak lecz w dziewczynę również potrafiła się zmieniać.

Niestety, ale nie chodzi tylko o włosy lecz cały wygląd.

Cóż, może i tak, ja tam jakoś specjalnie w to nie wnikałem. :)

A muzyka jest naprawdę dobra. Śpiew Divy zawsze przyprawia mnie o ciarki na plecach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wystarczy spojrzeć na te kadry głównych bohaterek co zapodałem i porównać z filmem.

Wiesz, mówi się "nie oceniaj książki po okładce", więc nie zamierzam tego robić i wysnuwać żadnych wniosków ^^. Jak już wcześniej pisałem, anime nie widziałem, więc niczego na temat Blood+ pisał póki co nie będę. Jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A anime naprawdę warto obejrzeć.

Nerv0 skoro oglądałeś to anime to może byś napisał co sądzisz o takim zachowaniu Divy ? Uważasz, że można to jakoś wytłumaczyć czy producenci tego anime po prostu nie przykładali się do charakterów postaci ?

Wiadomo, że Diva była

nieszczęśliwą dziewczynką, nienawidzącą ludzi, której jedynym celem było posiadać rodzinę i przy okazji zamienić wszystkich ludzi w te potwory. Po prostu zły człowiek ją wychowywał i wykorzystywał jej krew.

Lecz w jaki sposób wyjaśnić jej zachowanie, które opisałem w poniższym spojlerze ?

Dlaczego Diva chciała walczyć z Sayą na śmierć i życie (49 odcinek) skoro jej dzieci właśnie wychodzą z kokonów, a przecież ona chciała mieć rodzinę ? Więc jaki ma sens przebijanie się mieczem z Sayą mimo, że chciała żyć z dziećmi bo była samotna ?

Przecież Saya to nie jest potwór i jakby Diva nie była ciągle zła i okrutna to Saya by ją nie zabiła. A argument, że chce zostać ze swoimi dziećmi na pewno by ją przekonał. Przecież Diva była jedynie tym zdziwiona, że krew Sayi działała, a jej nie.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...