Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sarmat

Paktofonika

Polecane posty

Wstyd! Tylko to słowo przychodzi mi do głowy, gdy myślę o tym, że podczas 6 lat istnienia forum nikt nie założył tematu o PFK (!).

Paktofonika - to polska grupa hip-hopowa powstała w 1998r. 18 grudnia 2000 roku PFK wydało swój debiutancki krążek zatytułowany "Kinematografia", który od razu przypadł słuchaczom i krytykom do gustu. Mimo upływu niemal 10 lat od wydania płyty, wciąż cieszy się zainteresowaniem, a przekaz jest równie trafny jak dekadę temu.

gallery6499Paktofonika.jpg

Niestety, 26 grudnia 2000 roku, osiem dni po wydaniu płyty Piotr Łuszcz popełnił samobójstwo. Niestety raper zmarł w szpitalu.

W 2002r. PFK wydało płytę "Archiwum Kinematografii" zawierające nieopublikowane wcześniej kawałki, które zespół nagrał w pełnym składzie.

W 2003r. grupa wydała pożegnalny koncert.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać o wiele więcej o zespole. Napisz o członkach składu poszczególnie, o tym że kiedyś Magik był w Kalibrze, opisz jedną i drugą płytę, napisz o książce (która jest IMO bardzo ciekawa), Opisz dokładniej śmierć Magika, opisz dokładniej okoliczności powstaniz, że chłopaczki są z Katowic, napisz coś więcej o ich muzyce, o najlepszych kawałkach, o tym że stworzyli potem Pokahontaz - popraw to żeby zainteresować innych tym tematem, jak coś robić to porządnie

A tak w ogóle to już legenda polskiego HH, słuchają tego ludzie, którzy nawet nie są związani z tą kulturą. Życiowe teksty i świeże spojrzenie na świat to ich mocne strony.

''Mamy po 20 lat

Przed sobą cały świat

Przed sobą cały życia szmat

Więc jestem rad

Z każdego poranka i wieczoru

Dawno już dokonałem wyboru''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham! :D Nic więcej chyba nie musze mówić. Nie wiem jak oni to zrobili, ale WSZYTSKIE ich teksty mają przesłanie, któremu warto się przysłuchać. Nie mogę powiedzieć jakie piosenki lubię bardziej, ale chyba to wynika z tego, których słuchałem najczęściej. A są to: "Gdyby", "Nowiny", "Jestem bogiem". Super jest też kawałek z Gutkiem na koncercie pożegnalnym. Piosenka nosi tytuł "Ja to ja", gdzie bardzo podoba mi się refren Gutka:

"Powiem Ci jak daleko jest stąd do raju bram.

Chodź ze mną bo dobrze wiem że to właśnie tam

Ukoisz wszystkie niespokojne myśli

Posłuchaj mnie and the rewind naciśnij!"

Kocham! :)

W składzie Paktofoniki zawsze wolałem Rahima, za jego głos. Ale Magik i tak zawsze pozostanie w moim sercu. Na pewno za jego teksty i przekaz. U Fokusa podoba mi się "lekkość" gdy rapuje.

Paktofonika zawsze w naszych sercach! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsza zwrotka to ta fokusa z chwile ulotne.

Nie ufam nikomu, kocham tylko

tych, co na to zasłużyli

Jeszcze nie szeleszczę kasą tak

jak klasą z winyli

Więc nie przepuszczę żadnej

chwili, gdyż żyję na kreskę

W każdą chwilkę wbijam szpilkę

jak pinezkę w deskę

Życie jem jak Milkę bowiem

wiem, że jestem lśnieniem

I oka mgnieniem, że będę

wspomnieniem

Za pozwoleniem, sprawdź to

Zanim schowasz dzień pod

powiekami

Powiedz co z Twoimi

niepozałatwianymi sprawami

Czasami wręcz zasysam

otoczenie moimi receptorami

Zachwycam się chwilami jak

dobrymi produkcjami

Film na siatkówce zdobywa

nagrodę Grammy

Za brak porównania z

celuloidami

Momentami pomiędzy

oddechami

Życie falami tsunami zalewa

doznaniami i bodźcami

Razem z chłopakami chodzimy

po mieście

Kilkanaście centymetrów ponad

chodnikami

Taktowani przez dwa 1200

Przygniatani problemami ciągle

na podeście

Z mikrofonami w ciągłym

manifeście

Weźcie sprawdźcie to, bo to

widać w każdym geście

Jesteście, więc zauważcie to

nareszcie

Odbierzcie dzisiejszy dzień jak

podarunek

Cieszcie się i obierzcie na jutro

kierunek

Odważcie się, zróbcie ten krok,

podnieście wzrok...

Na razie, strzałka, mówił

Fokusmok

To jest wręcz boskie choć wszystko paktofoniki jest świetne. Szkoda że Magik się zabił bo mogło powstać jeszcze wiele wspaniałych utworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paktofonika, to historia, filmu jeszcze nie oglądałem, ale nie potrzebuję czuję co mają mi do powiedzenia w swoich trackach. Jak zachwycałem się Kalibrem tak i zachwycam Paktofoniką, każdy ich kawałek ma to coś. Oczywiście największą uwagę skupiam na tekstach, które są wręcz wyborne, a najlepsze utwory to dla mnie: Nowiny, Chwile ulotne i Jestem bogiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem filmu "Jesteś Bogiem" i nie zamierzam, lecz zamieszanie wokół niego bardzo mnie zaciekawiło. Włączyłem sobie kilka ich kawałków, choć nie lubię rapu, hip-hopu i innych takich, i muszę przyznać, że tekst całkiem sobie, ale mimo to nie będę ich słuchał. Bardziej chodzi mi o ich styl - patrząc na dzisiejszych raperów pozawieszanych jakimiś łańcuchami, jakimiś fullcapami , jakimiś spodniami dresowymi o marnym guście - ta cała Paktofonika na serio wydaje się być Bogiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paktofoniką bardzo inetesowałem się 2 lata temu, od tego zaczeła się moja historia z hip- hopem. Potem był Kaliber 44 który przypadł mi bardziej do gustu niż PFK. A potem się potoczyła moja przygoda z rapem. Zespół na pewno sie przyczynił do rozwoju polskiej sceny hip-hopowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że jeśli chodzi o rap, to zatrzymałeś się jakies 10 lat temu

Hm... w sumie to nie wiem gdzie musiał się zatrzymać, ale jasne jest, że rapu nigdy nie miał okazji poznać.

Zespół na pewno sie przyczynił do rozwoju polskiej sceny hip-hopowej.

W sumie racja, ale bardzo prawdopodobne że właśnie przez śmierć Magika. Zrobił się po prostu zwykły medialny szum o jego skoku, no i przy okazji swoje 5 minut miał cały hip-hop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadczasowy zespół szkoda, że teraz można zauważyć nagły napływ fanów i 2 miejsce na olisie po tym jak wydali film. Od razu znaleźli się wielcy znawcy i słuchacze pfk..

Jakoś nie mogę zrozumieć tego zażalenia tych wieloletnich fanów PFK że powstał film i dzieci zaczęły tego słuchać. Jesteś bogiem ma na celu ukazanie historii Paktofoniki i jej wykonawców. To że ludzie zostają fanami jest skutkiem pozytywnym i nie powinno się tym przejmować. Jeżeli chodzi o fanów "sezonowych" to prędzej czy później znudzą się Magikiem, Fokusem i Rahimem (o ile już się nie znudzili). Dobrze wypowiada się na ten temat pewien użytkownik Youtube.

[media=]http://youtu.be/4lL2mn_sIMI

Proszę o spoilerowanie albo najlepiej tylko linkowanie filmików z YouTube. - Stillborn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...