Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

parys88

Uszkodzony procesor?

Polecane posty

Witam,

Mam problem z procesorem i chce byc pewien czy jest uszkodzony czy cos zle sam z nim robie.

Mianowicie chodzi o model intel core 2 quad q9550 4x 2,83GHz, po wpieciu w plyte główną (pasta, radiator wszystko jest) i popodpinaniu calej reszty po uruchomieniu wlacza sie zasilanie, uruchamiaja sie wiatraki (na procesorze i karcie graficznej), oraz slychac napedy dvd i dyski ale nic sie dzieje, monitor nie dostaje zadnego sygnalu, "brzęczek" równiez nie wydaje zadnych dzwiekow, tyle ze po zmianie z e6550 bios zrestartowal kompa (zmiana ustawiec pod inny procek?) i po prostu czarny ekran i stoi w miejscu.

Po powrotnej zmianie procesora na e6550 komputer rusza bez problemu (cala reszta konfiguracji taka sama).

Procesory sprawdzalem na dwóch plytach glownych:

gigabyte ga-p35-ds3l i jakas intelowska dp35dp,

reszta sprzętu:

ram: 4GB RAM DDR2 kingstona,

grafika: Palit GeForce 9800GT 1024/256 GDDR3,

zasilcz: Chieftec 450 W

jezeli procesor jest uszkodzony to wiadomo co mu jest i co moglo to spowodowac?

czy jezeli bylby calkiem padniety komputer wogole by nie dawal sladow zycia? (sprawdzalem bez procesora - wowczas nie ma zadnej reakcji)

Czekam na jakies podpowiedzi, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zresetować BIOS po włożeniu nowego procesora?

tak, zworką, procesor z fizycznego punktu widzenia wygląda idealnie.

Mam pytanie - czy przed włożeniem tego q9550 do gniazda zaktualizowałeś bios? Czy próbowałeś, jeśli masz taką możliwość, sprawdzić procesor w innym komputerze?

przed wlozeniem nie aktualizowalem biosa na zadnych z w/w plyt glownych, inny komputer? moglbym sprobowac ale i tak podstawa bylaby jedna z wymienionych juz wyzej plyt glownych, jednak nie wiem czy by to cos dalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem wersje biosu na plycie glownej ktora aktualnie uzywam (ta gigabyte), jest to najnowsza wersja F9.

Czytalem gdzies ze procki stworzone w technologii 45nm (q9550) pracuja z nizszym napieciem niz te w 65nm (e6550), czy bios sam te napiecia przestawia gdy zmieniam procesory czy to nie ma nic do rzeczy?

Zauwazylem rowniez ze gdy q9550 byl wpiety w plyte główna wyraznie sie nagrzewal ale radiator nalozony na nim rowniez wiec odprowadzanie ciepla bylo raczej w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, prockom 45nm wystarczy niższe napięcie (65nm - 45 nm). Płyta teoretycznie powinna sama dostosować, ale na wszelki wypadek możesz to zrobić ręcznie.

Możesz jeszcze sprawdzić poprawność mocowania chłodzenia, choć jak na razie wszystko wskazuje na uszkodzenie procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na procesorze e6550 podczas grania w gothica 3 zaczal spiewac speaker i ekran od monitorowania temperatur (taki przy obudowie) zaczal niebezpiecznie migac na czerwono, mysle sobie pewnie procek sie przegrzewa po wczorajszym przekladaniu moze pasta itd, ale po szybkim wyjeciu zarowno procek jak i radiator byl w miare chlodny, jednak nie w tym rzecz, zmienilem jeszcze raz paste..

po powtornym zamocowaniu powtorzyla sie podobna sytuacja jak z q9550 tzn czarny ekran zadnych sygnalow, po resecie biosu, znowu to samo, ale po kilku zwyklych resetach komp nagle wstal i sie uruchomil bez problemow. Cos mnie skusilo by jeszcze raz sprobowac z q9550, jednak bez rezultatow, tam jednak resety nie pomogly, po kolejnym przelozeniu e6550 (pasta juz mi sie konczy...) znowu ta sama sytucja, tyle ze tym razem ze 3 razy resetowalem bios i z 20 razy zwykly reset i jednak w koncu poszlo, wiec juz sam nie wiem czemu tak sie dzieje, tyle z drugiej strony jakas nadzieja jest na q9550, ale poki co sprobuje poszukac troche teorii. Dzieki za dotychczasową pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...