Jump to content
RoZy

Devil May Cry (seria)

Recommended Posts

Jestem po dwóch misjach w DmC: Definitive Edition na Nefilimie hardcore turbo (edition alpha+ dash).

System ocen jest zdecydowanie naprawiony, do tej pory S zdobyłem może raz, więc to akurat się udało.

Biorąc pod uwagę, że na starcie jest logo QLOC wnioskuję, że to oni pracowali and portem, bo kiedy Ninja Theory widzi więcej niż 30 klatek na ekranie, to robi pod siebie i wraca do zatrudniania wokalisty Combichrist do robienia OST do Hellblade, "ponieważ jest z Norwegii". Póki co framerate był raczej stabilny, więc to też zdaje się działać, zobaczymy jak pójdzie dalej.

Lock-on jest, ale... jeśli ustawisz sobie w opcjach przytrzymanie, aby go włączyć, to powodzenia, ponieważ jest pod R1, więc wyhoduj sobie szósty palec, aby móc swobodnie przytrzymywać również R2, jeśli chcesz korzystać z diabelskiej broni. Z kolei jeśli włączysz toggle, to nie możesz zmienić celu namierzania bez resetowania lock-ona (a przynajmniej ja nie znalazłem takiej możliwości), co jest dość niewygodne.

Skin z DMC wygląda, z jakiegoś powodu, dużo lepiej niż z DMC3. Nie wiem czemu, to wciąż okropny, plastikowy model z UE3.

Turbo mode przyspiesza delikatnie grę, ale wciąż jej daleko do dynamizmu Revengeance, DMC, Bayo czy Ninja Gaiden. Zamiast przyspieszać o 20% powinien o jakieś 50-75, ale widać 20 wydawało się fajniejszą liczbą odkąd Rainbow Dash tak powiedziała.

Może mi ktoś potwierdzić, czy w oryginalnym DmC w drugiej misji była cutscenca,

w której Donte wspomina swoją matkę i to co się stało w trakcie oraz po ataku na willę?

Bo jeśli nie, to właśnie dodali nową dziurę fabularną,

na początku misji Vergil opowiada o tym, jak to im wymazano pamięć, ukryto ich przeszłość i oszukano, co ewidentnie sugeruje, że było to działanie ich wroga. Natomiast w tej cutscence Donte mówi, że zrobił im to Sparda, aby ich chronić. Nie, nie wiem jak, bogate umiejętności pisarskie NT.

Trailer premierowy Definitive Edition z "bonusem" na końcu

Jaki jest trailer, każdy widzi. Składanka cutscenek ze smętną muzyczką, która pasuje do tej gry jak różowe porsche do blokowiska w Pipidówach Mniejszych. Za to bonus...

Nie wiem, czy mam wychłostać Capcom za bezczelne nakręcanie hype'u i fanserwis, zastanawiać się, czy grafika jest prerenderowana, czy może snuć teorie spiskowe o prequelowej kampanii Vergila (oparte o wczesne trailery DMC4 z 2006 roku i "Deadly Fortune").

Oczekujecie, że będę się jarać DMC4:SE jeszcze bardziej? Nie do końca, mam nadzieję, że więcej materiałów trochę rozrusza mój hype. Lokacja wygląda na nową, uliczki Fortuny przypominające misję drugą z oryginału. Ważne, by gra poszła na moim gruchocie, bo biorąc pod uwagę, że SE wychodzi na next-geny, to pewnie będzie wymagać 64-bitowego systemu :/ Swoją drogą zastanawiam się, czy po przejściu DMC3 na Trudnym, przechodzić grę Vergilem, czy też zainstalować DMC4 i również spróbować przejść na Trudnym...

Nie wiadomo jeszcze czy będzie wersja pc. Niby w Niemczech zostały ocenione wersje na xone, ps4 i pc ale Capcom cały czas milczy na ten temat.

A mnie się wyjątkowo podoba trailer do DE. Muzyka nie jest zła, a nawet bym powiedział że całkiem zgrabnie pasuje do tego trailera. Na pewno nie obraziłbym się na coś bardziej żywszego, ale to w końcu DmC :P. Pewnie kupię po jakiejś konkretnej przecenie na Steamie, czyli co najmniej 75%, a na razie czekam na DMC4:SE(tak rzygam tęczą po ponowny zobaczeniu Vergila).

Właśnie skończyłem DmC: Definitive Edition na Nefilim Hardcore Turbo (uwielbiam nazwy poziomów trudności w tej wersji) i muszę powiedzieć, to jest lepsza wersja DmC. Z zaznaczeniem, że to tak jak powiedzieć, że Heavy Rain jest najlepszą grą Cage'a - jest i to fajnie, ale to wciąż "gra" Cage'a.

Trochę naprawili niektórych bossów, przez co potrzeba więcej niż pięciu uderzeń Arbitrem w waginę Huntera, żeby go zabić, a Vergil nie blokuje już wszystkich ataków, oprócz tych wyprowadzonych w jednym, specyficznym momencie kiedy gra łaskawie pozwala ci go trafić. Mając to na uwadze, wszyscy bossowie w tej grze, bez wyjątku, wciąż są prości, nieciekawi i generalnie okropni. Naprawiony Vergil to wciąż nie DMC3 Vergil, chociaż ewidentnie próbuje nim być.

Nowe cutscenki, jeśli już są, to niewiele wnoszą. NT zbyt się skupiło na kanonizowaniu shipu Donte X Kat, żeby naprawić te okropne, wywołujące ból oczu motion comic w Vergil's Downfall. Oprócz tego jedyne co zauważyłem, to że w intrze Lilith zamiast mówić "Cały świat będzie twoją <ekhm>, tak jak i ja." mówi tylko "Cały świat będzie twoją <ekhm>.", co nie wiem po co właściwie zostało zmienione, ale zostało.

Kolorowi wrogowie są naprawieni, teraz atakując ich "złą" bronią nie przerywamy ich ataków, ale zadajemy obrażenia i nie przerywa to combo. Plus każdego niebieskiego przeciwnika można spokojnie zabić Arbitrem, więc nie ma już sytuacji pod tytułem "bij tego kolesia Aquilą/Osirisem przez kilka minut, ponieważ musimy przedłużyć czas gry".

Tryb Hardcore działa, Turbo też. Pobawię się chwilę w Must Style, wydaje się fajnym pomysłem (w ogóle nie ściągniętym z Ghost Ridera na PS2).

Chcę jeszcze przejść grę na Son of Sparda i Dante Must Die, ponieważ oryginalna wersja była zła przy dwóch pierwszych przejściach, ale na DMD stawała się naprawdę okropna. To samo też zrobię z Vergil's Downfall. Póki co to jest po prostu lepsze DmC, tylko wciąż gorsze od dowolnego DMC, Bayo, Ninja Gaiden czy Revengeance. No, może lepsze od DMC2. Ale gorsze od Ninja Gaiden 3: Razor's Edge.

Ma ktoś może jakieś wyniki sprzedaży DmC:DE? Podobno w Wielkiej Brytanii to całe 10 tysięcy sztuk na obydwie platformy. Mam nadzieję, że to błąd i tak naprawdę są słabsze.

Więc... DUŻO info na temat DMC4SE i Jezus Maria jestem pozytywnie zaskoczony jak mało kiedy (i to przez Capcom ze wszystkich firm...)

http://www.neogaf.co...d.php?t=1015723

Więc w skrócie z tych ważniejszych rzeczy:

- Grywalny Vergil z własną kampanią

- Grywalne Trish i Lady (!) z własną wspólną kampanią (!!!)

- Wszystkie postacie dostępne w normalnej kampani po skończeniu ich własnej

- Premiera 18 czerwca na konsole, 24 czerwca na PC

- Cena 4,490 yenów (37,43$), więc lekko budżetowa

Czegoś takiego się nie spodziewałem i naprawdę teraz czekam na tą odświeżoną wersję. Jeśli wszystko będzie tak dobre jak tutaj brzmi, to może to dobrze wróżyć prawdziwemu DMC5.

• Upvote 1

Na dobry start chciałbym oficjalne potwierdzenie, nie chcę uwolnić szczęścia jak to zrobiłem przy MGR2.

Czytałeś link? Info jest z Famitsu, oficjalnego japońskiego magazynu o grach. W Japonii są elitą i bardzo często dostają takie info na wyłączność.

Tylko jakiś koleś mógł przetłumaczyć cokolwiek. Chcę żeby Capcom wyszedł i powiedział to wszystkim na całym świecie, tyle.

Żartujesz sobie? Wrzuć sobie teksty z linków na translator i sam sobie zobacz.

Jak zwykle szukasz dziury w całym.

W jaki sposób? W taki, że chcę żeby to była prawda i jedynie chcę potwierdzenia, żeby móc zacząć się cieszyć? DMC4: Special Edition to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier w tym roku i na dobra sprawę jedyne co musza zrobić to dodać do niej Vergila bez jakiejkolwiek fabuły czy uzasadnienia, tylko żebym mógł grać, czyli zrobić DMC3:SE znowu. Więc w jaki sposób jeszcze raz narzekam chcąc mieć pewność?

I mamy trailer. tongue_prosty.gif Czyli wszystko się potwierdza.

I nawet stary voice actor Vergila powraca. biggrin_prosty.gif Dobrze, bo w DMC3 zagrał go perfekcyjnie.

W jaki sposób?

W taki sposób że jak nie możesz znaleźć z czymś problemu to zamiast zmienić zdanie zaczynasz je zmyślać. Artykuły oficjalne, do potwierdzenia w 3 clicki, nikt nie zwraca przez te wszystkie strony wątku że jest jakiś problem (wątpię żeby tam tylko OP znał japoński). Zdecydowanie za często tak robisz i to naprawdę jest zwyczaj którego powinieneś się oduczyć, bo tylko tworzy problemy w dyskusjii.

Więc... DUŻO info na temat DMC4SE i Jezus Maria jestem pozytywnie zaskoczony jak mało kiedy (i to przez Capcom ze wszystkich firm...)

http://www.neogaf.co...d.php?t=1015723

Więc w skrócie z tych ważniejszych rzeczy:

- Grywalny Vergil z własną kampanią

- Grywalne Trish i Lady (!) z własną wspólną kampanią (!!!)

- Wszystkie postacie dostępne w normalnej kampani po skończeniu ich własnej

- Premiera 18 czerwca na konsole, 24 czerwca na PC

- Cena 4,490 yenów (37,43$), więc lekko budżetowa

Czegoś takiego się nie spodziewałem i naprawdę teraz czekam na tą odświeżoną wersję. Jeśli wszystko będzie tak dobre jak tutaj brzmi, to może to dobrze wróżyć prawdziwemu DMC5.

INSTABUY. BEz dwu zdań. Może w końcu wyjaśnią o co chodzi z Nero i Vergilem.

Wygląda na to, że Vergil ma przynajmniej takie samo wyposażenie jak w trzeciej części. Niestety pokazane są stare poziomy, jeśli szykują jakieś nowe może chcą to zachować na później.

Edited by MartiusGW

Capcom, Shut up and take my money!!! Po tym trailerze i zobaczeniu Vergila w akcji nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. Do tego grywalna Trish i Lady, mniam.

W taki sposób że jak nie możesz znaleźć z czymś problemu to zamiast zmienić zdanie zaczynasz je zmyślać.

Jeśli nie lubisz mojego nastawienia do NetherRealm to wybacz, że nie zignoruję kiepskich designów postaci, Shao Kahna jako bossa, okropnych minigier z Injustice, wolnego gameplay'u i faktu, że najnormalniej w świecie zagrałem w obydwie gry i obydwie są jednymi z najgorszych fighterów w jakie grałem, nie zmienię teraz nastawienia i nie zacznę tańczyć wokół pomnika ku czci MKX i Goro jako DLC.

Co więcej, nie widzę powiązanie między moją niechęcią do MK a DMC4:SE. Jeśli koniecznie musisz wiedzieć, dostałem gęsiej skórki na samą wieść o jej zapowiedzi. Możesz zapytać mojej dziewczyny, do której natychmiast zadzwoniłem i wykrzyczałem jej cały mój hype. To co napisałeś brzmiało bardzo dobrze i nie tylko nie negowałem tego, ale byłem pozytywnie zaskoczony i zaciekawiony, a chciałem jedynie oficjalnego potwierdzenia. Dostałem je, więc możesz łaskawie zejść ze mnie i przestać robić problem o nic, kiedy próbuję znaleźć pre-order do złożenia.

Na PC w czerwcu? Cóż...

Kochanie, wybacz, ale mam priorytety.

Also, nabazgrałam coś, żeby wyrazić swoją radość:

fh0rx8d.png

I zebrałam kilka screenów z gry w jeden imgurowy album:

http://imgur.com/a/wGcBV

Dem DMC3 Lady :3

Edited by Ylthin
  • Upvote 1

Te litery płoną, ta klawiatura płonie i piszący te słowa został strawiony ogniem hype'u. Wymagania sprzętowe nie powinny się zmienić, skoro port oparty o wersję PC, dobrze kombinuję?

Patrzę na półkę z grami, gdzie dumnie prezentuje się DMC4... i jestem teraz w rozsypce, bo nie wiem co począć.

Thanks, Capcom.

Szkoda, że nie pomyśleli o wydaniu wszystkich dotychczasowych odsłon w remaster edition. Ja bym z miła chęcią kupiłbym taki produkt, ale że to tylko czwórka to się mocno zastanawiam.

W taki sposób że jak nie możesz znaleźć z czymś problemu to zamiast zmienić zdanie zaczynasz je zmyślać.

Jeśli nie lubisz mojego nastawienia do NetherRealm to wybacz, że nie zignoruję kiepskich designów postaci, Shao Kahna jako bossa, okropnych minigier z Injustice, wolnego gameplay'u i faktu, że najnormalniej w świecie zagrałem w obydwie gry i obydwie są jednymi z najgorszych fighterów w jakie grałem, nie zmienię teraz nastawienia i nie zacznę tańczyć wokół pomnika ku czci MKX i Goro jako DLC.

Co więcej, nie widzę powiązanie między moją niechęcią do MK a DMC4:SE. Jeśli koniecznie musisz wiedzieć, dostałem gęsiej skórki na samą wieść o jej zapowiedzi. Możesz zapytać mojej dziewczyny, do której natychmiast zadzwoniłem i wykrzyczałem jej cały mój hype. To co napisałeś brzmiało bardzo dobrze i nie tylko nie negowałem tego, ale byłem pozytywnie zaskoczony i zaciekawiony, a chciałem jedynie oficjalnego potwierdzenia. Dostałem je, więc możesz łaskawie zejść ze mnie i przestać robić problem o nic, kiedy próbuję znaleźć pre-order do złożenia.

Nie mówiłem nic o MK ale miło że załapałeś i jak raz wspomniałem, nie prezentuj swojej opinii jako faktów bo to też twój problem. tongue_prosty.gif Żebym nie musiał przypominać jak na siłę znajdywałeś dziury w fabule MKX które nie istniały i twierdziłeś, że cena jest za wysoka, bo sprawdzić ci się nie chciało dalej niż w jednym sklepie, przez twoją niechęć do Netherrealm. Nie lubić czegoś to jedno ale zakrzywiać rzeczywistość żeby usadowić się w tej opinii to co innego.

I nie sugeruję że nie lubisz DMC4 tylko nie podoba mi się twoje negatywne nastawienie przy którym sterczysz TAK MOCNO, że aż zaczynasz sam sobie kłamać co jest co. "Artykuł w największym japońskim piśmie komputerowym? Lepiej poczekam na oficjalne info bo oni pewnie z trzeciej ręki je mają!". Przez to znajduję twoje opinie bez żadnej wartości bo nie są usadzone w rzeczywistości.