Jump to content
RoZy

Devil May Cry (seria)

Recommended Posts

No proszę was - W tle pełno Bianco Angelo na Legendary Dark Knight, a ty pocinałeś sobie Air Guitar z jednym z altów na łapie, któy służył jako tarcza - tego się nie zapomina...

• Upvote 1

*ryk zdychającego w agonii Beriala*

Nero - You said something?

Ale pamiętajcie, mamy teraz dwa przyciski robiące ten sam unik! PROGRES!

Więc włożyłem dzisiaj DMC HD Collection do konsoli i odpaliłem DMC2 po raz pierwszy w życiu. I wow, nie wiem co powiedzieć. Pierwsze wrażenie robi mimo wszystko lepsze, niż DmC, ale tak bardzo czuć, że to nie miało być DMC. Walka jest wolna, Stinger wygląda jak pierdnięcie, strzelanie jest skuteczniejsze od walki wręcz o kilka poziomów. Jest ta, jakby zrobili system strzelecki i w ostatniej chwili, na siłę dodali walkę wręcz. Gdyby zrobić z tego nową markę, bez walki wręcz, mógłby to być świetny FPS. Bieganie po śnianach i matrixowe dodge są na serio niezłe.

Kwestionuję też logikę kierującą osobą, która dałą "Don't worry" jako D.

• Upvote 1

Ojesu, DMC2, gdzie trzeba robić uniki nie po to żeby unikać przeciwników, tylko po to żeby utrzymać licznik stylu do następnego ich respawnu... :< Przemęczyłem ją ekstremalnie szybko, tylko po to, żeby mieć już zaliczoną każdą część DMC. Perspektywa przechodzenia jej drugi raz żeby wszystko wymaksować i zaliczyć acziki napawa mnie nie tyle przerażeniem, co wstrętem :( Tak nieprzyjemna była.

Dobrze, że ukończyłem dwa razy DmC i jestem w trakcie drugiego playthrough Vergil's Downfall, zmniejsza ból.

DmC jest zepsute od podstaw. Brak lock-ona, kamera, postaci, fabuła, system ocen, soundtrack, wszystko. Czujesz, że to po prostu zepsuty produkt. DMC2 sprawia inne wrażenie. Tu są pomysły, tu jest coś. To bieganie po ścianach, latanie w DT. Mam to ciągłe wrażenie, że to byłoby dobre nowe IP, nie DMC.

A Tartarussian to najlepsze imie dla bossa.

Kamera mnie dobija... zawsze podczas prób skoku, magicznie się przesuwa i wszystko się p...psuje. Są jakiś patche, żeby ten problem naprawić? Sądzicie, że granie na padzie X360 może pomóc?

Nie ma patchy na kamerę i nie wiem, czy pad (poza łatwiejszym dostępem do prawej gałki kontrolującej kamerę) może coś zmienić.

DMC3/4 mają na tyle zamkniętą i nieprzyjazną gmeraniu w plikach strukturę, że zrobienie czegokolwiek graniczy z cudem. Nie słyszałam o czymkolwiek, co mogłoby tą nieszczęsną kamerę poprawić.

Nie no, teraz to się ucieszyłem. Robię skok w kierunku przeciwnika, lecę do przodu, a tu kamery przekręca mnie o 180o. Po prostu świetnie. Nie wiem, czy z grania nie zrezygnować z grania, bynajmniej do czasu jakiś patchy...

Wiem, że mówię to często, ale możesz pograć w DmC i zatęsknisz za tą kamerą. I nie mówię tego nawet ze względu na nienawiść do DmC, czy cokolwiek, autentycznie tak jest. Beż żartów.

Właściwie, to są takie gry, w które nie wyobrażam sobie grania bez pada. Choćby i ze względu na tę przeklętą pracę kamery. Wszystko jest o wiele prostsze, nie tylko operowanie kamerą, ale po prostu wydaje mi się, że gra staje się bardziej dynamiczna.

>do czasu jakichś patchy

DMC3 PC wyszło w 2006, DMC4 PC - w 2008. Zapomnij o jakichkolwiek patchach od dewelopera. Szanse na ukazanie się fanowskich patchy (biorąc pod uwagę mikroskopijne rozmiary społeczności moddingowych skupionych wokół serii i nieprzystępną strukturę gier) są bliskie zeru.

Niestety, trzeba żyć z tym, co jest.

Kolejna porcja wrażeń z DmC!

Gra rozdaje S-ki za misje jak cukierki. Gram na Devil Hunter, lamię straszliwie - a i tak co i rusz jest S. To samo w walce - SSS jeszcze nie zdobyłam, ale S wpada dość często. Poczekajcie, aż zdobędę Aquilę i Buy In + Tornado - aczik za SSS wpadnie w pięć minut chyba...

Kamera ma dziwny nawyk podziwiania doładowywujacej się tekstury ściany podczas walk z Tyrantami.

Brak lock-ona już w tej chwili wywołuje u mnie FIZYCZNY BÓL. A jestem dopiero po misji (plus minus) 7.

Doszłam do wniosku, że fabuła tej gry jest zepsuta w sposób uniemożliwiający naprawę. Jak spróbujesz odratować jedną warstwę zakalca, to znajdujesz kolejną, tyle że spaloną na węgiel.

Walka Osirisem to cierń w rzici, wybaczcie sformułowanie. Eryxem nawet nie próbuję się tłuc, bo te rękawiczki nijak nie mają startu do Beowulfa czy Gilgamesha.

Broń palna strzela wykałaczkami - tak to wygląda i tak to działa.

Platformowanie jest upierdliwe. Także przez kamerę, która tym razem wgapia się w doczytujące tekstury na suficie.

Gra w cokolwiek przy rozdziałce 1366x768 jest upierdliwa.

Przeciwnicy nie są nawet trudni - po prostu mają wykokszony w niebiosa pasek życia. Albo nasza broń tak słabo ciągnie.

Tak. Pływanie w trybie FPP i strzelanie z kołkownicy.

A potem jeszcze wybitnie frustrujący (utracone/zachowane zdrowie przechodzi na boss fight) etap z lataniem i strzelaniem do bossa. I finałowy lot dwupłatowcem.

Przypomnę jeszcze o "Stand n' shoot: The Game", czyli DMC2.

A etapy podwodne w DMC2? TO było okropne.

Edited by torek

Dziś ustanowiłem swój rekord combo zadanego w przeciwników - 52. O tak, jestem świetnym obiektem do podziwiania. A tak na poważnie, jaką macie największą serię?

>DMC

>licznik ciosów

Synku, wyjdź stąd zanim cię wyśmieję - albo za ignorancję, albo za nieumiejętność czytania, albo za mierne próby trolowania.

Przepraszam bardzo, ale... czy wspomniałem w poprzednim poście o jakimkolwiek liczniku ciosów? Nie można to już samemu sobie policzyć?

rekord combo zadanego w przeciwników - 52

Być może źle to zrozumiałam, wybacz.

Co nie zmienia faktu, że DMC to nie God of War czy inne Darksiders i tu nikogo nie interesuje, ile ciosów wpakujesz w mobka, a jak to zrobisz. Wątpię, by ktokolwiek liczył "hit score" grając w Devila.

Znam wielu takich, co to robią. Sam się ze znajomymi zakładałem (o honor i chwałę), kto napakuje najwięcej w jednej serii. Całkiem przyjemnie gra się na "kto więcej?", chociaż co do moich wyliczeń, to nie jestem pewien, czy nie zdzieliłem wroga 54 razy.

@offtop

A jeśli o GoW chodzi, to w trybie "Arena" w Duchu Sparty mam 1087 (Oko Atlantydy + nieskończona magia).

Ale w DMC absolutnie się nie liczy ilość ciosów, bo wystarczy spamować "młynkiem" czy innym Milion Stabem i przebiję każdy twój "rekord".

A w God of War z nieskończoną magią to sobie możesz. tongue_prosty.gif Też nie jest to żaden wyczyn, tutaj to jest już tylko kwestia jak długo chce ci się R2 wciskać (czy gdzie tam wrzucili czary w trójce).

A ty Yilthin coś zbyt ostro się wypowiedziałaś. W przyszłości lepiej uważaj na to wypowiedzi.

Mam pytanie odnośnie grania na klawiaturze w DMC 3,można jakimś sposobem zmnienić sterowanie Dante z wsad na strzałki.

Jak nie w opcjach to za pomocą jakiegoś moda. Jak masz zamiar grać w vanilla DMC3 na PC to powodzenia. Daj znać, jak już znienawidzisz świat.

O ile mi wiadomo, to sterowania na klawiaturze w DMC3 nie da się przepisać na strzałki. Nie jestem nawet pewna, czy da się je w ogóle zmienić.

I jak zauważył mój przedmówca: powodzenia w graniu. Pecetowy port DMC3 jest legendarnie zły - szpetny, przycinający, robiący problemy tak na klawiaturze (wspieranej zresztą dopiero od patcha 1.3), jak i na wielu padach. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno konsoli (PS2 lub X360/PS3) i stosownego wydania (Special Edition/HD Collection), chyba że naprawdę nie masz takiej możliwości/zależy ci na pokątnym modzie pozwalającym na zmienianie styli.

Na pocieszenie moge Ci napisać że mi udało się ukończyć DmC3 trzykronie, grając to na coraz wyższym poziomie trudności używając jedynie klawiatury, nikt mi nie powiedział wtedy że na padzie jest latwiej... a, bez checkpointow też bo nie wiedziałem o co chodzi z tymi orbami gdy wybierało się gre :D i mówiąc szczerze czerpałem z gry straasznie dużo satysfakcji ale nie jestem pewien czy dzisiaj starczyłoby mi samozaparcia :)