Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Devil May Cry (seria)

Polecane posty

11 godzin temu, Deathroll2097 napisał:

Ja już kiedyś próbowałem tłumaczyć dla Tesa w lj, odnośnie co kto lubi.

A czy gdzies napisalem, ze jest inaczej? Jak ktos koniecznie chce grac np. w taka FIFA na klawiaturze, to niech sobie gra, tylko niech sie nie upiera, ze jest to tak samo wygodne jak gra na padzie w ten tytul. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, nawet do gry w strzelanki na padzie, chociaz juz dawno testy Microsoftu myslacego o crossplatformowym multi wykazaly, iz klawiatura i mysz sa w takich grach bardziej precyzyjne i szybsze. 

Osobiscie do platformowek (Ori), gier akcji TPP (Tomb Raider, Assassin's Creed), bijatyk, zrecznosciowych scigalek/latadel oraz slasherow uzywam pada, cala reszte ogrywam na klawie, a w przypadku race simow i flight simow sa to odpowiednio kierownica i joystick hotas plus gogle VR. Mam jednak znajomego, ktory nawet w symulacjach upiera sie przy uzywaniu wylacznie K+M, bo tak mu podobno najwygodniej, a jesli przez to mu nie idzie, to zawsze jest to wina tworcow, bo "sterowania na K+M nie zrobili dobrze". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Ja rozumiem że niby wygoda itd., ale kłuje mi w oczy takie podejście. Nie zrozum mnie źle, ale nie cierpię jak ktoś mi coś narzuca z góry twierdząc, że tak jest lepiej. Tyczy się to zarówno gier jak i życia w ogóle. A że do niektórych gier taki czy inny kontroler jest lepszy, to prawda, ale nie do końca. Do bijatyk używam Fight Sticka. Powinno być lepiej padem do PS3, bo pewnie mi leży w łapach i ogólnie jestem do niego przyzwyczajony, ale jednak przestał mi odpowiadać. To samo tyczy się gier sportowych, gdzie jeżeli jest możliwość podpięcia Sticka, to go używam w Virtua Tennis, NHL czy Fifa. Granie padem np. w Resident Evil 5 również uważam za niezbyt dobry pomysł. Wolę do tego mysz i klawiaturę. Mógłbym tak wymieniać listę gier, które mi nie leżą "bo tak być powinno", ale za dużo by pisać. Żeby nie było, trybię o co Ci chodzi, ale twierdzenia "rób po naszemu, bo tak jest lepiej" niezbyt do mnie trafiają. Oczywiście są wyjątki, jak np. prowadzenie auta, ale akurat w takich przypadkach większego wyboru nie ma.

@goliat

Aż takimi wołami nie trzeba było pisać, jeszcze widzę. :tongue: Akurat do DMC4 nie widzę sensu bawienia się z myszką. Moim zdaniem myszka dobrze by się nadawała do ustawiania kamery, jak w Darksiders, ale od czwórki w dół kamera jest właściwie z góry ustalona i bawienie się jeszcze z gryzoniem w tym tytule byłoby co najmniej uciążliwe. Co innego w DmC, bo akurat w tej grze kombo mysz i klawa działa bez zarzutu, oczywiście jak ktoś lubi grać w slashery na takiej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Deathroll2097 napisał:

@Tesu

Ja rozumiem że niby wygoda itd., ale kłuje mi w oczy takie podejście. Nie zrozum mnie źle, ale nie cierpię jak ktoś mi coś narzuca z góry twierdząc, że tak jest lepiej. Tyczy się to zarówno gier jak i życia w ogóle.

Dlatego nigdzie Ci nie napisalem, na czym masz grac. Wielokrotnie na forum pisalem, ze wyznaje zasade, iz kazdy ma prawo grac po swojemu, samemu wybierajac sobie platformy, gry i kontrolery - ostatecznie robimy to w swoim wolnym czasie i ma nas to bawic, wiec nic nikomu do tego. Wyjatkiem sa wspomniane wczesniej sytuacje, kiedy ktos sie upiera, ze w symulatory gra sie na padzie tak samo dobrze jak na zestawie z kierownica, skrzynia biegow i pedalami, choc nie ma porownania, bo nigdy takiego zestawu w rekach nie mial, a na dodatek to jest akurat bardzo specyficzny gatunek gier.

Dodam tez, ze dla mnie sa tez gry hybrydowe. Takie GTA V ogrywalem w kombo pad+klawiatura+mysz. Pierwszego uzywalem do prowadzenia aut i pilotowania, k+m bralem do reki na czas strzelanin.

 

12 minut temu, Deathroll2097 napisał:

to go używam w Virtua Tennis

Ktos jeszcze pamieta serie Virtua? :) Przy Virtua Tennis i Soccer lata temu spedzilem kilkaset godzin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tesu napisał:

Ktos jeszcze pamieta serie Virtua? :) Przy Virtua Tennis i Soccer lata temu spedzilem kilkaset godzin...

pamięta pamięta. Do dzisiaj ze znajomymi rozgrywam co jakiś czas turniej w ostatniego Virtua Tennisa :D Jeśli chodzi o kontroler to myślę że w dużej mierze jest to kwestia przyzwyczajenia. Ja osobiście odkąd mam komputer używam wyłącznie klawiatury i myszy. Tak grałem we wszystkie Fify od edycji 2002 aż do najnowszej (na samej klawiaturze bo akurat tam sterowanie klawiatura + mysz uważam za niezbyt nadające się do dynamicznej rozgrywki) i wszelakie slashery i bawiłem się przy nich przednio. Owszem zgadzam się z Tobą Tesu że nie powinni ludzie narzekać na mniejszy komfort gry na klawiaturze jeśli gra jest przystosowana tylko do pada. Jednak czy autor robiący port z konsoli na PC nie powinien wykazać trochę inicjatywy w przystosowaniu produktu do platformy? Jeśli kupuję grę PC to oczekuję że będę w nią mógł komfortowo pograć bez kupowania dodatkowego sprzętu. W takiej Fifie EA wykombinowało sterowanie na klawiaturze i myszy i to dla mnie pokazuje że dbają o klienta. Z drugiej strony mamy takie np. pierwsze Dark Souls czy właśnie DMC 3 które na PC zostały potraktowane po macoszemu. Wiadomo że jak by to sterowanie nie było dobrze zrobione to najwięksi wyjadacze i tak przerzucą się na pady bo dają im większe możliwości ale chciałbym żeby jeśli ktoś decyduje się wydać grę na PC to postarał się by korzystając z klawiatury i myszki dało się komfortowo grać (nie mówię tutaj o wykonywaniu zaawansowanych kombosów itp. tylko podstawowe elementy niezbędne do przejścia gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie Devil May Cry Collection na PC (co jest bardzo prawdopodobne zważywszy na to, że na Steamie ostatnimi czasy zawitały Dragon's Dogma oraz Marvel vs Capcom 3 w wersji Ultimate).

 

@Deathroll2097

Pisane taką charakterytyską pisma nie było moim zamierzeniem, podczas kopiowania ksywki forum musiało mi zmienić font pisma, co nie widać podczas pisania posta.

@ Arlekin

Na PES też grałem kiedyś na klawiaturze, ale potem przerzuciłem się na pada. Na pierwszym akcesoriu grało mi się dobrze, ale na padzie łatwiej jest wykonać pewny ruchy, jak choćby zwód, zdobycie bramki podcinką, czy też odkręcenie piłki podczas strzału z rzutu wolnego.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z graniem w DMC na klawiaturze. Szkoda życia na takie rzeczy... Video, które wrzucił Deathroll2097 tylko to pokazuje. Gdyby nie genialne wykorzystanie Max-ACT to powiedziałbym, że gra jakiś devilowy leszczyk - klepanie w kółko tych samych combosów z Exceed na 3lvl nie zalicza się w mojej książce do "rzezi". Ile razy nie wrócimy do tego tematu to stanie na tym samym - na klawiaturze da się grać, ale slashery to gatunek stricte pod pada. Tak samo, jak RTSy na padzie - no grać się da, coś tam się nawet wytworzy z takiej kombinacji, ale do profesjonalnego ciorania to raczej się toto nie nadaje. Zresztą, co ja będę się rozwodzić, grajta na czym chceta, ale porównajcie sobie filmik wyżej z tym i oceńcie, na czym "lepiej" szpilać w Devile ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Ja tylko wrzuciłem pierwsze lepsze z brzegu video, na którym jest pokazane że można na PC. K, też mogę wynaleźć filmik, na którym tłucze się bossów bez powtarzania ani jednego kombosa i fruwa się po mapce jak małpa. Chodziło mi o samą ideę, że jednak można bez pada. Chociaż jak sam wspomniałeś, dajmy już sobie spokój. Co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro DMC HD Collection na piecu, a tu taka cisza?

Dorwałem jedynkę z Twitch Prime na piecyku, odpaliłem przez ten ich śmieszny launcher i gaddejm :fsg: Klimatycznie jednak jedynka jest najlepsza, zamczysko i warstwa audio nadal dają radę. Gameplay trochę się zestarzał, ale po jakimś czasie przypomniałem sobie, że w tej części walka z demonicznym ścierwem nie była jeszcze centralną częścią rozgrywki, a leżała dokładnie obok eksploracji i wylewającej się zewsząd atmosfery. Z takim nastawieniem gra się przyjemniej, drewniane sterowanie postacią nie przeszkadza aż tak mocno. Ot, stara szkoła robienia giereczek - w 2001 ryło to czachę, dziś jest oldschoolem.

 

Co tam jeszcze - tekstury potrafią straszyć pikselozą, brakuje efektów znanych z PS2 w kilku miejscach (blur przy wystrzale z broni) i... tyle. Sięgam pamięcią w przeszłość i jeśli mnie ona nie myli to dokładnie tak samo wyglądały wersje X360 i PS3. Będzie rzeź na premierę całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczono finalny trailer Devil May Cry 5, na końcu filmiku widać postać o białych włosach i niebieskich płaszczu, bardzo możliwe, że to Vergil - ojciec Nero. Poza tym serwis Famitsu jako pierwszy ocenił grę wystawiając notę 37/40 (trzech oceniających wystawiło 9, jeden 10).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym warto zaznaczyć, że te 91% dotyczy wersji PC, wersja PS4 ma 86%, Xbox One 88%. Po kilku growych rozczarowaniach, jeśli chodzi o oceny, np. Anthem, Jump Force, Far Cry New Dawn marzec zapowiada się mocarnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 5 jest bardzo dobre. Pasuje styl bardziej mroczny. Ciekawe wypowiedzi jednego z twórców na temat DMC 4 - opowiadał o ograniczonym budżecie przez co lokacje były identyczne. Co ciekawe w DMC 5 też jest podobnie. Mikropłatności w tej grze są bez znaczenia podczas rozgrywki. Dziwi fakt że dodali to choć jest to nie potrzebne. W czasie przechodzenia można pokonać szefów (boss) bez złotych kul. Średni poziom trudności czyli najwyższy przy pierwszym podejściu jest mało wymagający poza szefami. Gra jest przystępna dla wszystkich. Jeżeli kogoś odstrasza system walki to nie ma powodu. Gra nie wymaga kombinacji wystarczą podstawowe oparte na jednym przycisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...