Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adzior

Pytania do Adziora

Polecane posty

Czy można spytać co studiujesz? Z poprzednich odpowiedzi mam wywnioskować, że... dziennikarstwo? :)

Tak. I nie radzę obierać tej samej drogi przyszłym studentom, a jeśli już, to na pewno nie na mojej alma mater, czyli Uniwersytecie Gdańskim. Nie idźcie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, co cię konkretnie odrzuca od studiowania dziennikarstwa? Parę dni temu obroniłem licencjat z dziennikarstwa na UW (ten kierunek studiowałem dla siebie, robię też drugi, dużo bardziej sensowny :P) i jestem z tych trzech lat zadowolony. Nie tylko nauczyłem się dużo ogólnie o świecie, ale też mieliśmy bardzo dużo zajęć praktycznych i wiele osób (w tym ja) już po pierwszym roku pracowało w rozmaitych profesjonalnych redakcjach. Na UG wyglądało to gorzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, co cię konkretnie odrzuca od studiowania dziennikarstwa? [...]

Widzisz, widocznie to kwestia uczelni. Na UG zajęć praktycznych jest maluśko, a jeżeli już, to są prowadzone po, za przeproszeniem, kiju. Nie chcę pisać publicznie mojej opinii, bo jeszcze któryś z wykładowców co nieco podpatrzy i będę mieć kłopoty - zapraszam na priv, jeśli chcesz znać szczegóły.

1. Lubisz Gwiezdne Wojny?

2. Jaką masz przeglądarkę?

1. Obejrzałem dwukrotnie całą sagę, pierwszy KotOR to jedna z moich ulubionych gier i ogólnie lubię nawet te klimaty, ale nie mogę nazwać się fanem. Jakoś nie wkręciłem się w to uniwersum na całego, zupełnie bez reszty.

2. Przyzwyczaiłem się do FireFoxa i jego używam, ale chyba czeka mnie koniec tego cudownego związku. Odkąd na netbooku (którego z racji wyjazdów muszę używać) zaczął zjadać mi 700 MB RAM i poważnie utrudniać pracę (i zmuszać Piotrka66 do wysłuchiwania różnych "wierszy" w mym wykonaniu) to myślę nad jakąś lżejszą alternatywą. Chrome albo Opera biją się o moje względy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czy wkręciło cię jakiekolwiek inne uniwersum z obojętnie jakiej gałęzi rozrywki? Film, gra itp? :)

W sumie... nie za bardzo. To znaczy, nie miałem prawie nigdy takich faz, że po prostu siedziałem 5 godzin na gra/film.wikia.com i chłonąłem, co leci. Trochę w ten sposób o Falloutach poczytałem (fajnie czyta się oś czasu i obserwuje, jak świat tej serii odjeżdża w pewnym momencie historycznie i gospodarczo od naszego). Po świecie Gothica, pustkowiach Fallout: New Vegas i prerii Red Dead Redemption też lubiłem sobie łazić, gdzie mnie nie chcieli i gdzie diabeł mówi dobranoc, ale biografii każdej postaci Ci nie przedstawię od A do Z, bo takie uczenie się całej gry na pamięć nie sprawia mi przyjemności. Więc ta wkręta jest taka hmm... umiarkowana :) Słowem - radość z odkrywania świata jest ogromna, ale wkuwanie jego zawartości - noooot.

O Wiedźminie się wypowiem po przeczytaniu sagi i przejściu dwójki. To, co stworzył Sapkowski jest znakomite w odbiorze, ale że przeszedłem tylko jedynkę i zatrzymałem się na Chrzcie Ognia, to nie będę mówił o niepełnym obrazie sprawy ;)

Często jednak wrażenie na mnie robiły światy z gier przygodowych, w których (w odróżnieniu od RPG) nie ma zbytnio miejsca na bawienie się przeszłością NPC, lecz ważne rzeczy dzieją się tu i teraz. Pod tym względem The Longest Journey i pierwsze dwie części Atlantis ustawiły poprzeczkę na wysokości baaardzo trudnej do osiągnięcia. Nie napiszę dlaczego, bo wyszła mi ściana tekstu, więc zostawię sobie powód na wypadek, gdyby ktoś o to zapytał w przeszłości :D

A filmy? Tutaj wskażę Cowboy Bebop, bo realia ukazane w tym anime są naprawdę ciekawe. I swoisty "brud" kosmosu też. Natomiast z filmów fabularnych trudno mi wskazać faworyta. Najbliżej byłyby chyba właśnie Gwiezdne Wojny, lecz jak mówiłem, to takie "przyjemnościowo-fascynacyjne" spojrzenie, bo fanatyka we mnie nie ma.

Słuchasz Iron Maiden?

Taki mały topic mam a już mamy powtórkę. Nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student dziennikarstwa z trójmiasta? Super. Sam studiuję dziennikarstwo, również w Gdańsku (choć nie na UG) i w związku z tym mam do Ciebie parę pytań:

1. Studia dziennie czy zaoczne? Jeżeli zaoczne, to czy gdzieś pracujesz?

2. Który semestr?

3. Czy przed współpracą z CDA odbywałeś jakieś praktyki?

4. Czy uważasz, że zawód dziennikarza ma przyszłość? Nie sądzisz, że na tym rynku panuje zbyt duża konkurencja i przesycenie?

5. Czy wiążesz swoją przyszłość z pracą w CDA (jako główne źródło dochodów)?

6. Czy mówią ci coś te nazwiska: Och, Kietrys, Chodubski? :pokerface:

7. Czy jesteś tzw. grammar nazi? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student dziennikarstwa z trójmiasta? Super. Sam studiuję dziennikarstwo, również w Gdańsku (choć nie na UG) i w związku z tym mam do Ciebie parę pytań:

1. Studia dziennie czy zaoczne? Jeżeli zaoczne, to czy gdzieś pracujesz?

2. Który semestr?

3. Czy przed współpracą z CDA odbywałeś jakieś praktyki?

4. Czy uważasz, że zawód dziennikarza ma przyszłość? Nie sądzisz, że na tym rynku panuje zbyt duża konkurencja i przesycenie?

5. Czy wiążesz swoją przyszłość z pracą w CDA (jako główne źródło dochodów)?

6. Czy mówią ci coś te nazwiska: Och, Kietrys, Chodubski? :pokerface:

7. Czy jesteś tzw. grammar nazi? :trollface:

1. Dzienne. Dorabiam pisząc.

2. V.

3. Tak, w CDA :] a przed praktykami przez rok ostrzylem pióro w gazecie studenckiej i miałem krótsze przygody w X-Gamerze i serwisie o sportach amerykańskich. To drugie to już dalsza przeszłość i nawet nie wiem, czy ten serwis nazywa się tak, jak nazywał.

4. Kwestia gałązki, której można się uczepić i starać się być w tej dziedzinie dobrym. Na rodzinnych imprezach pewnie widziales, ilu mamy wokół ekspertów od polityki i ekonomii i te dziedziny są silnie wykorzystywane w mediach. Z kolei gry w Polsce to fajna dziedzina, bo ciekawie nam się rozwijają rodzimi developerzy i media, poza tym ewoluuje tez "kultura grania". Nie wspominając o tym, ze nawet w swiatowym gamingu jeszcze wiele lądów czeka na odkrycie.

5. Jeśli mógłbym utrzymać się z robienia tego, co lubię, to trudno taką opcję odrzucać. Jednak (mam nadzieję że koledzy redaktorzy nie potraktują mnie jako nielojalnego ;) ) wiele może się zmienić przez najbliższych kilka lat - od sytuacji na rynku, przez zmianę preferencji po wygranie w totka. Tak czy inaczej, nie zamierzam rezygnować z obranego kierunku i daję z siebie wiele energii, by dalej nim podążać. A spoglądanie w przyszłość na razie zostawiam wróżbitom.

6. Chodubskiego nie znam, o Ochu słyszałem same pochlebne opinie, choć nie miałem z nim zajęć, natomiast o red. K. nie będę się wypowiadał na forum publicznym, dopóki nie opuszczę gdańskiej uczelni.

7. Tak. I nieraz pożarłem się w tej kwestii z poprawianymi w rozmowie ludźmi, którzy zarzucali mi narcyzm i chamstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Który semestr?

2. V.

Hmm... robisz studia w jakimś trybie przyspieszonym? A może rok wcześniej poszedłeś do szkoły? Bo z tego co wynika z profilu, jesteś rocznik '91, tak samo jak ja, co wskazywałoby raczej na drugi semestr, a nie piąty (czwarty?).

o Ochu słyszałem same pochlebne opinie, choć nie miałem z nim zajęć

Masz czego żałować. :) Zdecydowanie najlepszy wykładowca i nauczyciel, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Pełna sala i liczne pytania kierowane w jego stronę na każdym wykładzie świadczą same za siebie. A sam egzamin - miodzio! Tak personalnego podejścia do studentów naprawdę się nie spodziewałem.

o red. K. nie będę się wypowiadał na forum publicznym, dopóki nie opuszczę gdańskiej uczelni.

No cóż, właściwie, to u mnie sprawa wygląda podobnie. :P

Aha, i mam nadzieję, że tego "grammar nazi" nie odebrałeś jako obraźliwe określenie. Sam pisałeś artykuł o 4chanie i liczyłem na to, że ogarniasz o co chodzi. Jak dla mnie to słowo raczej nie ma negatywnego kontekstu.

EDIT: Jeszcze jedno pytanko mi się przypomniało - jaki jest Twój stosunek do wulgaryzmów? Czy uważasz je za część naszego języka i używasz ich na co dzień, czy raczej tylko rzucisz mięsem od święta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Przyzwyczaiłem się do FireFoxa i jego używam, ale chyba czeka mnie koniec tego cudownego związku. Odkąd na netbooku (którego z racji wyjazdów muszę używać) zaczął zjadać mi 700 MB RAM i poważnie utrudniać pracę (i zmuszać Piotrka66 do wysłuchiwania różnych "wierszy" w mym wykonaniu) to myślę nad jakąś lżejszą alternatywą. Chrome albo Opera biją się o moje względy.

Jesteś za skromny. Czasem jak rzucisz wiązankę, to mogłaby ona konkurować z samym Mickiewiczem. Serio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Który semestr?

2. V.

A może rok wcześniej poszedłeś do szkoły?

Bingo.

EDIT: Jeszcze jedno pytanko mi się przypomniało - jaki jest Twój stosunek do wulgaryzmów? Czy uważasz je za część naszego języka i używasz ich na co dzień, czy raczej tylko rzucisz mięsem od święta?

Mniej więcej pośrodku ;) Chociaż miewam momenty szczególnie mięsne, o czym Piotrek66 wie aż za dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Pytanie do studenta dziennikarstwa od przyszłego studenta dziennikarstwa na Papieskiej Ak. Teologicznej w Krakowie :wacko: - bylebym nie skończył w jakimś Gościu Niedzielnym -> Czego mogę oczekiwać po pierwszym roku/semestrze tych studiów ? Co powinienem wiedzieć po tym czasie itd. ? Wiem, że uczelnia uczelni nie równa, ale tak ogólnie pytam i orientacyjnie, żeby wiedzieć co mnie czeka.

Tak w ogóle to pozdrówki dla Gdańska z Krakowa :)

Mam jeszcze kilka pytanek:

1. Jak wspominasz swoją studniówkę ? Pamiętasz cokolwiek ?

2. -ll- 18-stkę ? < nie kłam, że pamiętasz cokolwiek :P >

3. Interesujesz się piłką nożną ? Jeśli tak, to czy śledzisz poczynania Lechii choć w minimalnym stopniu ?

4. Znasz osobiście całą ekipę CDA ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że uczelnia uczelni nie równa

Przede wszystkim prawidłowej pisowni łącznego i rozłącznego nie-. A poza tym nie mam pojęcia, jak jest na innych uczelniach. Ogólnie wydaje mi się, że powinno się jak najszybciej znaleźć punkt zaczepny do publikowania swych wytworów, bo samym chodzeniem na zajęcia dziennikarzem się nie staniesz. A co do zakresu, w jakim uczelnia może cię przygotować - to już zależy od wykładowców i charakteru samych zajęć.

1. Jak wspominasz swoją studniówkę ? Pamiętasz cokolwiek ?

2. -ll- 18-stkę ? < nie kłam, że pamiętasz cokolwiek :P >

3. Interesujesz się piłką nożną ? Jeśli tak, to czy śledzisz poczynania Lechii choć w minimalnym stopniu ?

4. Znasz osobiście całą ekipę CDA ?

1. Źle.

2. Bardzo dobrze.

3. Nie interesują mnie poczynania Lechii i coraz mniej emocji wywołuje u mnie polska liga, która (mam wrażenie) od kilku lat babrze się w bagnie.

4. Redakcję całą, współpracowników prawie wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie tutaj kontynuować wątek "uniwersowy"... po części padła odpowiedź na moje pytanie, ale zadałem je w trochę innym sensie niż ulubiony gra albo film choć niezaprzeczalnie te dwie kwestie ze sobą się wiążą ;] Raczej chodziło o takie wsiąknięcie, żeby zapoznawać się ze wszystkim co wyszło z pod szyldu danej marki - jak chociażby Assassins Creed - i łapaniu wszystkich ciekawostek do ostatniego szczególiku. Coś mniej więcej jak są ogromni fani Gwiezdnych Wojen, którzy nie dość, że po 1232355463 razy obejrzeli obie trylogie to znają komiksy/książki itd ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie tutaj kontynuować wątek "uniwersowy"... po części padła odpowiedź na moje pytanie, ale zadałem je w trochę innym sensie niż ulubiony gra albo film choć niezaprzeczalnie te dwie kwestie ze sobą się wiążą ;] Raczej chodziło o takie wsiąknięcie, żeby zapoznawać się ze wszystkim co wyszło z pod szyldu danej marki - jak chociażby Assassins Creed - i łapaniu wszystkich ciekawostek do ostatniego szczególiku. Coś mniej więcej jak są ogromni fani Gwiezdnych Wojen, którzy nie dość, że po 1232355463 razy obejrzeli obie trylogie to znają komiksy/książki itd ;)

Chyba ze 3 razy powtórzyłem, że czegoś takiego w moim przypadku po prostu nie ma ;) Wchłaniam poszczególne aspekty pewnych uniwersów, które są naprawdę fenomenalne, kiedy reszta może nie dorastać. Można to ująć i tak - żadna marka, żadne uniwersum etc. nie skłoniło mnie (jeszcze?) do tego, by ze szczerych chęci (a nie z przymusu, że to np. książka o Asasynie więc muszę ją mieć) wchłaniać wszystko, co z nim związane.

Pierwsze (cenzuralne) słowa po ujrzeniu Smugglera?

"Cześć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezapowiedziana gra (kontynuacja serii, kompletnie nowy tytuł), którą najbardziej chciałbyś ujrzeć na PC/konsole to...? O ile, oczywiście, masz taką ;)

Wybór tych konkretnych studiów był wynikiem dobrze przemyślanej decyzji, na którą nastawiłeś się przez lata czy też może zadziałała trochę spontaniczność? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezapowiedziana gra (kontynuacja serii, kompletnie nowy tytuł), którą najbardziej chciałbyś ujrzeć na PC/konsole to...? O ile, oczywiście, masz taką ;)

SW: KotOR III i parę przygodówek, jak Teenagent II albo porządna kontynuacja wspominanego The Longest Journey. Natomiast świetne gry z konsol z reguły doczekują się kontynuacji, a mój staż konsolowy nie jest na tyle długi, by czegoś mi zabrakło w międzyczasie. No, może trzeciego Force Unleashed zrealizowanego na oba kopyta.

Wybór tych konkretnych studiów był wynikiem dobrze przemyślanej decyzji, na którą nastawiłeś się przez lata czy też może zadziałała trochę spontaniczność? ;]

Wynik dobrze przemyślanej decyzji, na którą nastawiałem się przez lata. Właściwie to podzieliłem skórę na niedźwiedziu, bo lokum, uczelnia i wiele innych spraw było ustawionych jeszcze przed maturą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś kiedyś/spodobało ci się coś z serii Operation Flashpoint (ten pierwszy i jedyny ;P) albo Armed Assault? ;) Od razu zaznaczam, że chodzi mi o produkcje spod znaku BISu ;] Czy generalnie omijasz wszelkie symulacje albo coś niemal jak symulacja (mil-sim) preferując inne gatunki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś kiedyś/spodobało ci się coś z serii Operation Flashpoint (ten pierwszy i jedyny ;P) albo Armed Assault? ;) Od razu zaznaczam, że chodzi mi o produkcje spod znaku BISu ;] Czy generalnie omijasz wszelkie symulacje albo coś niemal jak symulacja (mil-sim) preferując inne gatunki?

Gier wojennych unikam właściwie tak samo, jak FPS-ów. Kompletnie mnie ta tematyka nie kręci, choć wiem, że spora rzesza (nioch, nioch) osób ma na jej punkcie totalnego bzika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na twój profil można zobaczyć iż lubisz horrory i tu mam kilka pytań.

Co sądzisz o serii "Koszmar z ulicy Wiązów"? Kocham całą serię.

Co sądzisz o serii "Halloween"? Ja lubię każdą część oprócz 4, która była dla mnie średniakiem.

Twój ulubiony reżyser to?

Twój ulubiony horror to?

Co sądzisz o filmie "Topór"? Według mnie to świetny horror z nutką komedii, nie wiem czemu taka słaba ocena na filmwebie, ludzie chyba biorą wszystko na zbyt serio.

Co sądzisz o filmie "Candyman"? Ja oglądałem tylko trójkę i był niezła, podobała mi się kreacja Tony'ego Todd'a.

Wiem, że jestem namolny i zdaję sobie sprawę iż nie musiałeś oglądać wszystkich tych filmów, ale jestem ciekawy bo przecież musiałeś coś z tego tutaj oglądać. Prawda? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...