Skocz do zawartości

Prey


CormaC

Polecane posty

Już sie robi tu masz link www.play.com.pl mają tam najtańsze gierki i to zaraz po premierach :D:D:D:D .

Nie żartuj sobie.

Preya w media markcie można kupić za 89zł i nie ma kosztów przesyłki. Play.com.pl tylko WYDAJE się tani, bo tak się reklamuje. Niestety, prawda jest inna :cool:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
No właśnie nadzieja umiera ostatnia DN Forever :D:D . Co do Prey to przydałby się już jakiś mini sequel obcy muszą zostac zniszczeni :twisted: :D .

A napisu na końcu gry nie widział? Sequel będzie na 100% (albo chociaż dodatek)... a za ile (dziesiąt :P) lat, tego nie wiadomo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta data premiery najlepiej jakby była już :D:D:D:D. Przygody Tomy'ego bardzo mi się spodobały a z obcymi jeszcze trzeba pare rachunków wyrownać 8) . Ciekawe na jakiej planecie teraz będziemy rozwalać ufoków i żeby było jeszcze więcej motywów z Duke'a :D:D:D:D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWL1 naprawdę przepięknie statsujesz powinien warn poleciec - co 2 post jest twój i gadasz cały czas o tym samym. "Ach jaki ten Prey jest cudowny!"

A co do gry to w demko grałem - jakos specialnie mnie nie wciągnęło (mniej niż q4 ale więcej niż D3) a ja i tak czekam ad kilku miesięcy na Company Of Heros (ta - gra - będzie - wymiatała!) ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWL1 naprawdę przepięknie statsujesz powinien warn poleciec - co 2 post jest twój i gadasz cały czas o tym samym. "Ach jaki ten Prey jest cudowny!"

A co do gry to w demko grałem - jakos specialnie mnie nie wciągnęło (mniej niż q4 ale więcej niż D3) a ja i tak czekam ad kilku miesięcy na Company Of Heros (ta - gra - będzie - wymiatała!) ;]

Akurat Preya, Q4 i D3 łączy tylko engine. Mnie dobrze się grało w Preya - Doom 3 jest zdecydowanie dluższy, ale szybko robi się nudny, natomiast Quake 4 - może dziwny jestem, ale nie lubie Quake'ów - wiem, że to takie "kamienie milowe", ale jakos nie lubię w nie grac. Natomiast Prey mimo że krótki, to jest grą ciekawą i czekam na sequel z niecierpliwością.

Btw. Faktycznie wwl1 bije wszelkie rekordy - dopiero ponad miesiąc na forum, a już ponad 400 postów - z czego spora częśc to stats kompletny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wwl1 bije wszelkie rekordy - dopiero ponad miesiąc na forum, a już ponad 400 postów - z czego spora część to stats kompletny
Nie rozumiem skąd wywnioskowałeś, że to stats to są moje wypowiedzi, które są częścią dyskusji z innymi użytkownikami a nie jakimś statsem czy jak to nazywasz. Ja stary myśle, że nie to cię zabolało tylko, że się wybiłem z szeregu a to jest niestety w naszym kraju nierozważne posunięcie. Ja poprostu lubię rozmawiać stąd duża liczba moich postów i nie jest to chęc zdobycia jakiegoś podpisu. Po prostu nie pasuje ci to, że użytkownik z krótkim starzem ma dużo wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu lubię rozmawiać stąd duża liczba moich postów i nie jest to chęc zdobycia jakiegoś podpisu. Po prostu nie pasuje ci to, że użytkownik z krótkim starzem ma dużo wypowiedzi...

Forum to nie chat, nie można pisać zbyt wielu postów nie wnoszących nic do tematów dyskusji bo zwyczajnie zawalają one miejsce na serwerze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też przyznasz, że czasami te dyskusje same wsobie nic nie wnoszą i pisanie w takim temacie naukowych referatów mija się z celem. Myślę, że niektórzy trochę za poważnie traktują dyskusje na temat gier komputerowych... to tylko gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...bądźmy rozsądni i nie roztrząsajmy więcej tego tematu. W zasadzie już off-topic'ujemy. Żeby wyjść z jakimś (w miarę) sensownym komentarzem: Czy faktycznie lustrzane portale i "podwieszane" sufity możemy uznać za ewolucję i wniesienie powiewu świeżości w FPS-y? Ze swej strony mogę powiedzieć tyle, że w połowie gry uważałem w/w "przykłady" za coś co praktycznie zawsze gościło w FPS-ach i wydawały mi się one zupełnie naturalne w tego typu grach...Moim zdaniem "ewolucją" możemy nazwać HL2 pod względem fizyki i Far Cry pod względem przestrzeni...

Bieganie po ścianach było już w AvP (choć, co raczej logiczne ;), tylko gdy się grało alienem) i w Serious Samie: SE (choć tylko w jednej planszy, i tak na prawdę nie było to łażenie po ścianach a po wnętrzu "walcokształtnej" komnaty, ale trzeba przyznać, że efekt był nieziemski :D) a portale... no cóż, nie grałem w Prey więc nie wiem jak dokładnie było to tam zrealizowane, ale takie portale w których było widać co jest po drugiej stronie były juz chyba w Q3 ;). A poza tym, jak ktoś grał w Garry's Moda (do HL2) i bawił się trochę "Render Target Camera" i "Render Target Material" to widział o wiele lepsze sztuczki - można było sobie przyczepić kamerę do zrobionego przez siebię pojazdu i obserwować obraz z niej na "ekranie" zrobionym na przykład z metalowych drzwi. Szkoda, że nie wykorzystali tego w "podstawce" (no, chyba że tam tego nie było i zaprogramował to twórca moda ;)), wtedy mogli by to zrobić o wiele lepiej (specjalne modele ekranu i pojazdu którym sterujesz itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wwl1 bije wszelkie rekordy - dopiero ponad miesiąc na forum, a już ponad 400 postów - z czego spora część to stats kompletny
Nie rozumiem skąd wywnioskowałeś, że to stats to są moje wypowiedzi, które są częścią dyskusji z innymi użytkownikami a nie jakimś statsem czy jak to nazywasz. Ja stary myśle, że nie to cię zabolało tylko, że się wybiłem z szeregu a to jest niestety w naszym kraju nierozważne posunięcie. Ja poprostu lubię rozmawiać stąd duża liczba moich postów i nie jest to chęc zdobycia jakiegoś podpisu. Po prostu nie pasuje ci to, że użytkownik z krótkim starzem ma dużo wypowiedzi...

Zanim przejdę do wypowiedzi o samych portalach i innych elementach Preya chcę wyjaśnic pewną sprawę. Jak dla mnie, wwl1, to możesz miec nawet i 1000 postów, mimo że jesteś krótko na forum - oczywiście jeżeli sa to jakieś sensowne wypowiedzi. Tymczasem częśc twoich ostatnich wypowiedzi to jednozdaniowe posty przeplatane wielką liczbą emotikonek(zbędną liczba nomen omen) - kłują one w oczy, zwłaszcza że używaleś ich w co drugim swoim poście. Inna sprawa to dłuższe twoje wypowiedzi - przedstawiasz swoją opinię ułożoną tylko w inny sposób. Więc zastanów się nad pojęciem "stats", bo do pisania krótkich zdań to jest czat. Tutaj kończę ten off-topic, jeżeli będzie trzeba wyjaśnic coś więcej to zapraszam na priva. Muszę równierz nadmienic, że dobrze to równierz ujął

Toshi650 w swoim ostatnim poście tutaj.

Czy faktycznie lustrzane portale i "podwieszane" sufity możemy uznać za ewolucję i wniesienie powiewu świeżości w FPS-y? Ze swej strony mogę powiedzieć tyle, że w połowie gry uważałem w/w "przykłady" za coś co praktycznie zawsze gościło w FPS-ach i wydawały mi się one zupełnie naturalne w tego typu grach...Moim zdaniem "ewolucją" możemy nazwać HL2 pod względem fizyki i Far Cry pod względem przestrzeni...

Cóż...ja uważam,, że nie możemy ich nazwac ewolucją w gatunku FPS. Prey po prostu usprawnia pomysly wykorzystane w innych grach. Teleporty byly już i w Q1, Prey po prostu daje nam możliwośc widzenia i strzelania przez nie. Chodzenie po sufitach było i we wspomnianym AvP 2 jak i w Serious Samie, ale równierz i w jego pierwszej części(samej, bez dodatku SE). Tak na prawdę nie trzeba jakiegoś kosmiczengo engine'u by stworzyc takie rzeczy. Tak na dobrą sprawę to to nie przeszkadza, bo w Prey'u zabawa jest świetna, ale w ewentualnym sequelu chętnie bym zobaczył inne pojazdy i wykorzystanie owych w multipleyerze - przeciez ET: Quake Wars nie jest jedyną gra na D3 engine z monopolem na pojazdy w multi, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dla jednego bedzie to z sensem a dla drugiego tamto. Innym się podobają takie wypowiedzi natomiast jeszcze innym inne i dobrze, że jest różnorodność tekstów. Pomyśl co by było jakby każdy pisał np wywody naukowe w kwesti portali w Prey'u. Owszem moze i ostatnio za dużo używalem emotionek i teksty były za krótkie ale to było spowodowane moim nastrojem i tym, że dobrze mi się dyskutowało a nie chęcią zdobywania rang czy czegoś takiego. Tak myśle panowie, że przydałoby się trochę luzu nie za dużego ale jednak nie możemy zapominać, że to nie wojsko tylko dyskusja o grach. Co do Prey'a i jego świeżych pomysłów to dlamnie jest sprawą oczywistą teleporty co prawda były również w Q1 ale tam nawet nie śnili żeby je wykorzystać na tak dużą skale. Teleporty w Prey wywracają i uszlachetniają całą rozgrywkę. Awięc nie są już tylko dodatkiem umożliwiającym przenoszenie się z miejsca na miejsce. To nowy standard, co do chodzenia po suficie to też nie jest nowość ale zapomniałeś dodać, że tu zmieniasz całą grawitację a tego jeszcze w gatunku nie mieliśmy. Tak naprawde w takiej skali Prey jest prekursorem tych pomysłów i śmiało można go nazwać rewolucyjnym fpp :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynając byłem lekko podniecony grafiką, grałem nadal zaskakiwały mnie niektóre rozwiązania, grałem jeszcze troszeczkę i podobało mi się jeszcze bardziej.

ale gdyby nie doskonała postać głównego bohatera, który jako żywo przpomina Duke'a, ta gra jak dla mnie nie byłaby niczym nadzywaczajnym. ot, kolejna strzelawka z kilkoma nowymi, ale nie rewolucyjnymi pomysłami (bo któryż tam jest rewolucją? chodzenie pościanach i suficie, pssss..., nieśmiertelność? zastąpiła quick load, fakt, że jest to przyjemniejsze, duszek? równoległe światy też już były). po prostu postać Tommy'ego jest niesamowita. jego teksty powalają na kolana - momentami gram tylko po to, żeby usłyszeć kolejny jego tekst (a gry jeszcze nie przeszedłem, niestety nie wyrabiam z czasem).

a moment w którym do radia dzwoni sama The Keeper jest po prostu zwalający z nóg - Duke Nukem Forever może nie powstawać - wystarczy że jest Tommy, który wypełnił po nim buty bez trudu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się gierkę ukończyć (momentami nawet nieco się męczyłem). Tommy rzucający fuckami w końcówce rozbrajał mnie do łez. rozwiązanie fabuły i pomysł dziadka, który nieoczekiwanie ginie już na początku, jako deus ex machiny mocno mnie zaskoczyły, co gierkom przestało się udawać bardzo dawno temu.

a długość gry (o ile pamiętam w recenezji była ona wadą?) jest zupełnie wystarczająca - nie ma żadnych dłużyzn, a gra wystarczyła mi na jakieś 2 tygodnie rozrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wwl1 bije wszelkie rekordy - dopiero ponad miesiąc na forum, a już ponad 400 postów - z czego spora część to stats kompletny
Nie rozumiem skąd wywnioskowałeś, że to stats to są moje wypowiedzi, które są częścią dyskusji z innymi użytkownikami a nie jakimś statsem czy jak to nazywasz. Ja stary myśle, że nie to cię zabolało tylko, że się wybiłem z szeregu a to jest niestety w naszym kraju nierozważne posunięcie. Ja poprostu lubię rozmawiać stąd duża liczba moich postów i nie jest to chęc zdobycia jakiegoś podpisu. Po prostu nie pasuje ci to, że użytkownik z krótkim starzem ma dużo wypowiedzi...

To teraz ja trochę poofftopicuję - i zgodzę się z kolegą tomkiem. Chłopie, w tym tylko temacie co drugi post jest Twój, i również co drugi ma więcej niż jedną linijkę (a jeśli to głównie przez emotki :]).

A co do samej gry - bardzo mi się podoba, ogólnie ma wszystko co dobry FPS powinien mieć, ale jakoś nie może mnie przyciągnąć na dłużej niż godzinę dziennie. Pogram troszkę w Preya i od razu odpalam nowego Hitmana (ahh, ten klimat :)) albo starego dobrego Warcrafta.

I jeszcze co do DNF - imo nigdy nie wyjdzie, a jeśli to i tak nie uniknie porównań z Preyem, z którym będzie (chyba ^^) przegrywał w każdym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja trochę poofftopicuję - i zgodzę się z kolegą tomkiem.

Jak masz jakieś uwagi co do wypowiedzi czy postów to pisz na priv. Bo tak wiesz roztrząsasz temat juz zamkinęty. Co mielismy do wyjaśnienia to wyjaśniliśmy i wszystko jest ok :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i znowu przeciwności losu. Bo widzicie, chce się zdecydować na kupno gry. Chodzą mi po głowie dwie.

1) Prey

2) Just Cause

Którą mi bardziej polecacie ? Wiem, żę JC jeszcze nie ma, ale demo jest i recka CDA takze :wink: Jestem kompletnie zdezorientowany i nie wiem, które miałbym kupić. Proszę o jakieś plusy i minusy i dobre porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i znowu przeciwnosci losu. Bo widzicie, chce sie zdecydować na kupno gry. Chodzą mi po glowie dwie.

1) Prey

2) Just Cause

Odpowiedz jest prosta bierz obydwie produkcje. Jeśli chodzi o Prey'a to każdy fan FPS powinien w niego zagrać, gra jest naprawde "inna" w pozytywnym znaczeniu tego słowa :D. Co do JC...Hmm ta gierka bardzo mi przypomina FarCry'a i jego klimat do tego jak dołożysz rozgrywkę rodem z GTA hit murowany :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i znowu przeciwności losu. Bo widzicie, chce się zdecydować na kupno gry. Chodzą mi po głowie dwie.

1) Prey

2) Just Cause

Którą mi bardziej polecacie ? Wiem, żę JC jeszcze nie ma, ale demo jest i recka CDA takze :wink: Jestem kompletnie zdezorientowany i nie wiem, które miałbym kupić. Proszę o jakieś plusy i minusy i dobre porady.

Właśnie podstawowym problemem jest to, że Prey już wyszedł, a Just Cause jeszcze nie ma. Prey jest gra na prawdę dobrą - ale mozna ją przejśc właśnie w góra 10 godzin - ja na standardowym poziomie trudności zaliczylem grę w 7 godzin - oczywiście byly to godziny wyladowane akcją w każdym stopniu - po prostu w Preyu nie można się nudzic, a sama rozgrywka wciąga.

Natomiast Just Cause - grałem tylko w demko(bo niczego innego nie ma) i szczerze mówiąc jakoś tak średnio mi się podobalo - teren jest duży, grafa ładna no i nasza postac potrafi robic jakieś fajne "sztuczki", ale w grze jest jeszcze całkiem sporo do poprawienia. Tzn. jazda samochodami jest raczej słaba - nie ma porównania do San Andreas. Poza tym celowanie z broni jest dosyc niewygodne. Kwestia energii - nasza postac może na klate przyjąc calą masę pocisków, a lekko potrącona przez auto traci niemal połowę energii. Osobiście radzę poczekac do pierwszych recenzji Just Cause i zastanowic się co wybrac. Na dzień dzisiejszy na twoim miejscu ja bym wybrał Prey'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...