Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Get

Jak założyć sieć lokalną?

Polecane posty

jedna uwaga: domyślna brama powinna być taka sama. tu nie ma to znaczenia, ale gdyby był internet, jeden z komputerów by nie miał do niego dostępu. jako że laptop jest komputerem "dołączanym" do stacjonarnego, bramę ustawiłbym dla obu komputerów na 192.168.20.5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Próbuję podłączyć laptopa do komputera, robie wszystko dokłądnie jak opisaliście w tym temacie, ale i tak mi się nie udaje. Komp widzi laptopa, ping jest ok, ale laptop zdaje się nie widzieć kompa. Wyłączałem zapory i inne antywirusy ale to nic nie dało. Chodzi mi głównie o to żeby w laptopie był internet (mam z netii, nie wiem czy to ważne).

Korzystałem z kreatora, ustawiałem ręcznie i i tak nic z tego nie wyszło.

Macie jakieś pomysły?

z góry dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa stacjonarnego ze zintegrowaną kartą sieciową na płycie Gigabyte 965P DS3, windowsem xp pro i neostradę 256. Planuję zakup notebooka z xp home. Chciałbym je połączyć w sieć i rozdzielić neta. Problem w tym, że w ogóle nie jestem zorientowany w tym temacie. Co będę potrzebował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy wolisz wydać 10zł na kabel (skrętka skrosowana) i mieć neta na laptopie tylko gdy stacjonarny będzie włączony, czy >=150zł i mieć neta na obu komputerach niezależnie (router adsl, 2 x skrętka nieskrosowana, choć większości routerów nie robi to różnicy, same wykrywają jak kabel podłączono).

jak już sobie odpowiesz, to w zasadzie już napisałem co potrzebujesz. w przypadku pierwszym odpowiedź masz w tym temacie, w przypadku drugim odpowiedź będzie w manualu od routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tworzysz lan, więc dokładnie takie same jak podane we wcześniejszych postach.

IP: 192.168.0.x

gdzie x jest dla każdego komputera inne.

maska: 255.255.255.0

brama jest bez znaczenia, bo nie podłączasz się do netu. od biedy możesz ją ustawić tak, by wszędzie wskazywała na ten sam komputer.

wszystkie komputery muszą być w tej samej grupie roboczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem sieci. Komputer i notebook są połączone kablem takim jak trzeba (chyba), stacjonarny ma udostępniać laptopowi neta z neostrady i drukarkę. Poza tym mają sobie nawzajem udostępniać pliki i widzieć się w grach. Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale wtyczka do stacjonarnego się świeci (miga) a do laptopa nie. Komputer teoretycznie widzi laptopa, notebook widzi połączenie, ale nie widzi stacjonarnego jak daję 'wyświetl komputery grupy roboczej'. Windows twierdzi, że nie widzi problemów na połączeniu.

Na kompie adres IP: 192.168.0.1

maska:255.255.255.0

bramka:192.168.0.2

na laptopie to samo tylko ip i bramka odwrotnie. Gdy chcę się połączyć ze stacjonarnego na laptop pisze, że ten nie jest dostępny, nie mam uprawnień i mam się skontaktować z adminem. Gdy daję na start>uruchom>cmd i wpisuję: ping 192.168.0.2 to pisze 4x upłynął limit czasu żądania. Co robić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codename_47 -> a nie łaska przeczytać tego tematu od początku, albo przynajmniej ostatnich postów? dwa razy już pisałem jak robić takie połączenie, Private_Arti też pisał (z jedną moją uwagą).

brama musi być taka, jak ip komputera z dostępem do netu. poza tym musisz włączyć udostępnianie połączenia.

kabel skrosowany musi być.

oba systemy załatane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... mam pewien problem mam laptopa i pc chcialem je polaczyc siecia ale nawet gdy wszytko ustawie jak nalezy(czyli zgodnie z wskazowkami od was) dalej nie widzi mi sieci "kabel sieciowy jest odlaczony" acha na pc mam win 2000 a na laptopie xp home... pomocy !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozdzielić jedną linię internetową (DialNet ADSL)

Z tego co wiem to trzeba Router, tylko jaki? Bo do różnych internetów, są różne prawda.

I czy jeśli kupie taki router, to czy muszę jeszcze dokupić modem do drugiego PC? (w tym mam SIEMENS SPEED STREAM 4100)

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozdzielić jedną linię internetową (DialNet ADSL)

Z tego co wiem to trzeba Router, tylko jaki? Bo do różnych internetów, są różne prawda.

I czy jeśli kupie taki router, to czy muszę jeszcze dokupić modem do drugiego PC? (w tym mam SIEMENS SPEED STREAM 4100)

Siemens SpeedStream 4100 jest również routerem! ALE - o ile dobrze mnie poinformowano - Dialog zabezpiecza go swoim hasłem (niedostępnym dla użytkownika) i nie da się urządzenia przestawić w tryb "router" (domyślnie jest w trybie "bridge" - czyli pracuje wyłącznie jako modem). Nie musisz mieć dwóch modemów (czytałeś ten temat? od początku?).

Zalogowanie się do usługi ADSL wymaga wpisania nazwy użytkownika i hasła. Znasz je, czy są tylko wpisane w pamięć modemu?

Jeśli znasz hasło to wystarczy dowolny router ADSL, albo udostępnianie połączenia internetowego przez "główny" komputer (ten do którego podłączony jest modem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozdzielić jedną linię internetową (DialNet ADSL)

Z tego co wiem to trzeba Router, tylko jaki? Bo do różnych internetów, są różne prawda.

I czy jeśli kupie taki router, to czy muszę jeszcze dokupić modem do drugiego PC? (w tym mam SIEMENS SPEED STREAM 4100)

Siemens SpeedStream 4100 jest również routerem! ALE - o ile dobrze mnie poinformowano - Dialog zabezpiecza go swoim hasłem (niedostępnym dla użytkownika) i nie da się urządzenia przestawić w tryb "router" (domyślnie jest w trybie "bridge" - czyli pracuje wyłącznie jako modem). Nie musisz mieć dwóch modemów (czytałeś ten temat? od początku?).

Zalogowanie się do usługi ADSL wymaga wpisania nazwy użytkownika i hasła. Znasz je, czy są tylko wpisane w pamięć modemu?

Jeśli znasz hasło to wystarczy dowolny router ADSL, albo udostępnianie połączenia internetowego przez "główny" komputer (ten do którego podłączony jest modem).

Tam coś kumple mi mówili, że mogę dokupić do kompa jakąś tanią kartę sieciową, i jak internet idzie do jednego kompa, to z tego samego, przez drugie wejscie z karty sieciowej, moge podłączyć do drugiego PC.

Coś przez zdalny pulpit czy coś takiego.

Tylko ja wole już kupić za 150 zł router, rozdzielić net (1 mb na 1 komp) i mieć spokój. Bez kombinowania, i bez czegoś takiego że jak na jednym będę coś sciągał, to na drugim net będzie zamulał.

A strasznie ciemny w tym jestem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wies.niak przerzucam temat tutaj ale z drobnymi zmianami.

Mam w domu net radiówkę. Chcę net rozdzielić na dwa komputery przewodowo. Pierwotnie ruter/AP miał stać na nieocieplanym strychu ale z tego pomysłu rezygnuję.

Ogólnie to czy możecie mi polecić jakiś ruter w zakresie cenowym 200-300zł?

Wymagania ;-)

* min dwa porty LAN

* możliwość pracy jako klient (wies.niak polecany przez Ciebie WRT54GL odpada bo ten tryb oferuje pracę dopiero po utracie gwarancji ;-) )

* ludzka zdolność configu

* możliwość zmiany najlepiej w locie ustawień przydziału prędkości netu na komputer - na jednym kompie będzie grane ;-)

* antena odkręcana pod R-Sma

* jako, że od anteny do końca kabla jest 16 metrów H-1000 to przy obecnej sieciówce mam duże straty. Dobrze by było gdyby ruter był "mocny"

* zmiana MACa - nie chcę truć adminowi ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko. Niedawno założyliśmy sobie z kuzynem Neostradę przez liveboxa i to cacko u niego w domu stoi i łączy się z jego komputerem za pomocą kabla Ethernet, a do mojego kompa jest podpięty adapter Wi-Fi i wyłapuje sygnał nadawany zza ściany. I tak sobie myślę że skoro pecety są połączone, czy nie dałoby się między nimi stworzyć sieci lokalnej np. do grania w Quake'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...