Jump to content
Dragon13131

Przeróbka zdjęcia

Recommended Posts

Witam

Na początek chciałbym powiedzieć, że nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę o tym problemie ; p

A wiec tak. Mam pewne zdjęcie na którym jestem ja, no i reszta krajobrazu. Chcę zrobisz biało-czarne tło, a siebie zostawić w oryginalnych kolorach. Jak to zrobić ?

Do dyspozycji mam Picassę oraz GIMP-a. Oczywiscie w razie czego mogę ściągnać inny program, prócz Photoshopa.

Edit: Kurde, pomyliłem dział z działem "Programy". ; p Prosze moderatora o przeniesienie tematu tam ; )

Edited by Dragon13131

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umiesz posługiwać się ścieżkami?

Jeśli tak, musisz "zaznaczyć" się na zdjęciu i skopiować. Wklejasz to co skopiowałeś, tworząc nową warstwę (ją możesz zostawić). Klikasz na starą warstwę, zaznaczając ją, teraz klikasz na Kolory -> Desaturacja. Możesz zapisać plik jako .jpg łącząc warstwy (dzięki temu tło będzie czarno-białe, a ty pozostaniesz kolorowy).

Odnosi się to oczywiście do GIMPA. Co do wycięcia twej osoby, nie polecam używania zaznaczania ręcznego (łatwo się pomylić).

Ewentualnie, jeśli nie jest to zdjęcie, którego nie chcesz udostępniać, możesz je tu dać (albo podesłać na PW). Spróbuję coś z tym zrobić.

Edited by caezar25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm no właśnie jeśli chodzi o GIMP-a, to zielony jestem właściwie i nie umiem posługiwać się warstwami. Mógłbyś bardziej to opisać ? Bo wolałbym sam sie nauczyć. ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ja tak do końca na ścieżkach się nie znam, więc podstawa - narzędzie ścieżki to to z ikonką pióra i taką krzywą linią. Klikasz nim na jedno pole, potem na drugie i trzymając lewy przycisk myszy regulujesz zakrzywienie (linia przerywana odpowiada za "punkt zakrzywienia" następnej linii).

Jeśli chodzi o warstwy, to po wycięciu siebie ze zdjęcia wciskasz CTRL + C a potem CTRL + V. W polu warstwy doda ci się warstwa w stylu "wklejone zaznaczenie" (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie, sorry :P), klikasz na nią PPM i Utwórz nową warstwę. Potem zaznaczasz LPM pierwszą warstwę i desaturujesz (jak podałem wyżej).

Jeśli coś niejasne (co jest bardzo prawdopodobne, bo w pisaniu poradników dobry nie jestem :)), spokojnie pisz, co opisać dokładniej.

Jakby co, TUTAJ jest dokładny poradnik, pokazujący, jakie cuda można robić ścieżkami (żeby nie było - nie czytałem go, podstawowej obsługi ścieżek nauczyłem się sam :P). I możesz w nim nie znaleźć tego, czego potrzebujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbyt skomplikowanie to wyjaśniłeś, kolego Cezar :D

Po prostu użyj nażędzia ścieżki do zaznaczenia siebie, poźniej kliknij przycisk "Ścieżka na zaznaczenie". Później kliknij Edycja > Odwróc Zaznaczenie, a później Kolory > Desaturacja. I tyle ;d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...