Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zikmu

Youtube

Polecane posty

Ło matko ale macie problemy! Ja to robię a pomocą Ashampoo Clip Finder jest elegancki i odrazu można w nim wyszukiwać filmiki na kilku serwisach. A co do konwersji to Format Factory miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z tym youtube się dzieję nie ma teledysków Stone Sour, Marliyn Mansona (są tylko 2 chyba), i wiele innych. Za dużo powstało szumu w koło tego i wytwórnie chcą kasy... A było kiedyś tak fajnie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube blokuje WSZYSTKIE teledyski. A mi to lotto:D O ile się nie myle takie ściąganie to nie piractwo. Przynajmniej jeśli chodzi o "niemuzę". Trailery i resztę można, choć trzeba się znawcy spytać.

Z tego, co wiem tylko te z WMG, nie wszystkie. I nie chodzi tu o teledyski, tylko filmiki zawierające muzykę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian
A czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne, czy też to raczej sposób na "ominięcie" prawa?

Po tym, jak wróciłem z weekendowego urlopu, zastałem bardzo brzydki temat o pobieraniu plików z YT. Jest to nielegalne i panowie, którzy pytali i pomagali to robić, dostają ościki. Pamiętajcie - jeżeli serwis z legalnymi plikami nie oferuje możliwości ich pobierania, to pobieranie jest zabronione. O stronach z plikami nielegalnymi(wrzuta) nawet nie wspomnę.
-> z działu

"Banicja i Ostrzeżenia", temat "Forumowicze naruszający regulamin", post #348, wczoraj (08.06.09), 23:36

Serwisy wideo YouTube, video.google.com czy wrzuta.pl i inne cieszą się ogromną popularnością. umożliwiają oglądanie strumieniowych filmów i klipów wideo bezpośrednio na stronach WWW. Co jednak zrobić, aby zachować ulubiony klip na dysku twardym? Należy skorzystać ze specjalnego narzędzia, np. Free Video Downloadera
-> z "PC Format" 5/2009 (105) Maj, str. 39, "Free Video Downloader 1 - filmy z internetu na dysk"

Ktoś może mi to wyjaśnić? Bo nic już nie rozumiem. :rozpacz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni pobieranie plików ze Wrzuty czy YT, do pobierania plików z torrentów? Piractwo to piractwo, takie jest moje zdanie.

No ale przedyskutuję sprawę z administratorem i innymi moderatorami i wkrótce pojawi się na ten temat dokładny wpis do regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] -> z "PC Format" 5/2009 (105) Maj, str. 39, "Free Video Downloader 1 - filmy z internetu na dysk"

Ktoś może mi to wyjaśnić? Bo nic już nie rozumiem. :rozpacz:

Coz tu wyjasniac? Programik jest darmowy (freeware, autor udostepnia go za darmo), wiec legalny. Nielegalne jest jednak korzystanie z niego w sposob niezgodny z prawem. To tak jak z nagrywarkami - samo ich posiadanie jest legalne, natomiast kopiowanie zabezpieczonych plytek, ktorych nie zakupiles - nie. Tyle.

Czyli krotko na temat - nie, nie wolno, be i w ogole! Jak powiedzial Gofer: piractwo jest piractwem i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Następnie, pobieranie filmow z YT, jest legalne, gdzy wrzucając jakiś film wyrażasz automatycznie zgode na jego udostępnianie innym urzytkownikom.

A i co do ich pobierania to o wile lepiej sie to robi np <ciach> w firefox."

A tak powiedział kiedyś (30 sie 2007) M@TH3W... Czy coś się zmieniło w tych kwestiach od tego czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moderatorem wtedy nie byłem, jestem teraz. Badam sprawy, które są na tę chwilę aktualne. Zresztą w regulaminie pisze wyraźnie, że sprawa podlega interpretacji moderatora - ja za to dałem ostrzeżenie, kto inny może tylko upomnieć.

A co do sprawy legalności, to może i wrzucającz wyraża zgodę na ściąganie swoich filmów, ale tych, do których ma prawa. Wątpię, żeby większość filmów z YT była legalna. Zresztą do dalszej dyskusji na ten temat zapraszam do tematu Uwagi do Moderatorów. W końcu z tego co widzę, to rozmowa dotyczy mojej decyzji, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

Z mojej strony - NIE. Gdybym chciał ją kwestionować, to napisałbym właśnie w UdM. Ale jeśli czegoś nie rozumiem, to nie staram się dowieść, że mam rację. Dlatego to pytanie. Po prostu zacząłem się w tym gubić. Porządne pismo dodaje jakiś program,

a potem okazuje się, że to "ZUO FĆELONE". Trudno się w tym połapać. A post

z pytaniem o legalność pobierania filmików z YT dałem daaawno temu (mój pierwszy)

i nikt na niego nie odpisał, więc trochę sprawę odświeżyłem.

@Gofer, dół - różnica jest taka, że fakt pobierania z YT i Wrzuty SPRAWIA WRAŻENIE legalnego (nie widziałem, aby ktokolwiek pytał na tym forum o legalność ściągania filmów z torrentów) ;)

No cóż, przynajmniej znam już odpowiedź na moje pytanie. Co prawda po miesiącu, ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, program sam w sobie nielegalny nie jest, nielegalne jest jego używanie. Nielegalne jest pobieranie plików z serwisów YT, Wrzuta itp. No bo spójrzmy prawdzie w oczy, co za różnica, czy pobiorę sobie płytę z torrentów, czy pobiorę ja z wrzuty? No żadna. Więc tym się kierując, rozdałem ostrzeżenia ludziom, którzy podali linki do stron, które pozwalają ściągać pliki z tych różnych serwisów i którzy do pobierania się przyznali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku opamiętaj się.

Przede wszystkim ściąganie z wrzuty a torrentów różni się i to bardzo w świetle prawa, ale nie o to mi chodzi.

Gdybym podał link do moda który ściąga się z torrentów, a link byłby naprzykład z (i tu nie wiem czy mogę podać czy nie). Dla mnie jest to po prostu przewrażliwienie, ale ja kończe dyskusje z mojej strony (ew. na PW) bo nie chcę ostrzeżenia dostać.

@ wies.niak - Dzięki za wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sUk -> Za argumentową dyskusję ostrzeżenia jeszcze nikt nie dostał.

Co do samego pobierania z YT, czytamy w Terms of Service:

4. General Use of the Website?Permissions and Restrictions

C. You agree not to access User Submissions (defined below) or YouTube Content through any technology or means other than the video playback pages of the Website itself, the YouTube Embeddable Player, or other explicitly authorized means YouTube may designate.

Wynika z tego, że YT pozwala na oglądanie filmików różnymi metodami, ale tak długo, jak jest to streaming z sieci (nie jest to wprost napisane, ale słowa o oglądaniu offline nie ma).

Z tego, co sobie poczytałem na sieci wynika, że wizją google (czyli YT) jest bezproblemowy (szybki) dostęp do materiałów online, gdzie nie ma potrzeby oglądania czegokolwiek offline, bo nikt nigdy nie jest offline (i jak wspomniałem, nie ma problemu z szybkością dostępu). Zgodnie z tą wizją, google nie życzy sobie pobierania i oglądania inaczej niż przez streaming ze strony.

Kolejna sprawa to fakt, że ruch na stronie oznacza przychody. Jeśli wszyscy zaczną pobierać, zapisywać na dysku i oglądać z lokalnego nośnika, oznaczać to będzie śmierć serwisów typu youtube.

Tyle TOS. Natomiast w życiu bywa różnie. Gdybym miał łącze 256kbps nie miałbym ochoty masakrować się z buforowaniem za każdym razem, gdy chciałbym coś obejrzeć. Poza tym są dni, kiedy serwery YT wymiękają i pomimo łącza 1Mbps, filmiki się flaczą niesamowicie.

No i na koniec trzeba pamiętać, że oglądając filmiki, tak czy siak są one pobierane i zapisywane na dysku (przy czym w czasie swojego istnienia jest zabezpieczony przed skopiowaniem, a po zamknięciu strony, plik jest kasowany).

A tak na marginesie:

a) temat bardziej nadaje się do "internet i sieci"

b) przydałoby się go rozdzielić / zamknąć, bo robi się kolejny zbiorczy.

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...