Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcinn580

Rozwiązany: Droga dla gier kodera?

Polecane posty

Wiec witam szanowanie wszytkich ludzi odwiedzajacych ten dzial ;]

W przyszkolsci chcialbym byc koderem gier.Chwilowo ucze sie podstaw C++ ze znanego tutorialu "Od zera do gier kodera" i w najblizszej przyszlosci mam zamiar zamowic ksiazke : "Symfonia C++". Ogolnie znjamosc komputera mam dobra (chyba??): komputer zloze , w HTML troche obeznany jestem ;]. No ale nie po to zakladalem ten temat zeby rozpisywac sie o sobie i swych planach na przyszlosc

Chodzi mi do jakich szkol mam sie wybrac. Mile widziane opinie ludzi ktorzy podazaja w kierunku tym samym co ja.

Moje pytanie obecnie nie odnosi sie do studiow ale raczej do szkoly liceum/technikum (za rok bede uczeszczal do 3 gim wiec chyba czas najwyzszy zaczac wstepnie myslec). Ogolem chodzi mi o to czy wybrac technikum , czy liceum i jakie profile.

Mile widziane jakis szkoly z kujawsko-pomorskiego ew wielkopolskiego. A najmilej widziana jakas szkola z Bydgopszczy poniewaz tam mam rodzine i nie byloby niepotrzebnego obciazenia finansowego dla rodzicow. No i jakas drobna dopiska jakie studia osobiscie mozecie polecic na przykladzie swoim lub czlowieka ktorego znacie

Z gory serdeczne dziekuje ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem liceum ogólnokształcące i źle na tym nie wyszedłem. Gdybym dzisiaj miał wybierać kierowałbym się przede wszystkim opiniami o nauczycielach matematyki i fizyki. Dobry nauczyciel jest bardzo ważny, przy czym dobry to wcale nie koniecznie taki co produkuje samych olimpijczyków. Nadmierne ciśnienie wcale nie jest dobre, bo nie zostawi Ci miejsca na programowanie.

Matematyka i fizyka uczą samodzielnie myśleć, co jest absolutną podstawą w programowaniu. Informatyką też warto się zainteresować, bo to miłe kiedy ma się nauczyciela, który doceni nasze zainteresowania. Nie jest to jednak aż tak istotne. Programować trzeba nauczyć się samemu z pomocą internetu i książek.

Naucz się angielskiego. Bez swobodnej komunikacji po angielsku jest bardzo trudno o pracę w tym zawodzie.

Uważaj na lekcjach polskiego. Ludzie nie traktują poważnie takich co nie potrafią poprawnie mówić i pisać. Zdolności precyzyjnego formułowania myśli to podstawa jakiejkolwiek komunikacji. Tworzenie oprogramowania to sport zespołowy, bez kontaktów z ludźmi nic nie zdziałasz.

Poza tym, pisz gry. Doświadczenie jest najcenniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytanie było do mnie to wypada odpowiedzieć. Ja wybrałem informatyczne na politechnice na wydziale elektrycznym. Uważam, że generalnie idea była słuszna. Dostałem fundamentalną wiedzę, której mi brakowało. Programować mnie nie nauczyli. Inżynierii oprogramowania też mi nie przedstawili. Ot tyle, że jest UML.

Na tyle na ile się orientuję to niestety wszędzie jest podobnie. Być może uczelnie takie jak politechnika warszawska, czy agh, dają nieco więcej wiedzy. To jest jednak ogromne "być może", bo programiści dobrze zarabiają i nie opłaca się robić doktoratu. Także sądzę, że wszystkie uczelnie cierpią na brak ludzi z doświadczeniem.

Poszukaj w tym dziale, było już kilka tematów o studiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...