Jump to content
Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 07/2011

Recommended Posts

O Gothic 3 już pisałem, że nie lubię tej serii ale może zagram z nudów

A Vampyre Story to przygodówka point click jeśli się nie mylę. A pointclików nie lubię. Jako, że jednak Ceville mi się podobał to w tą grę też zagram. Może będzie fajna ?

Przygodówka :( :( :( Jeszcze jeśli głównym pełniakiem będzie strategia to już w ogóle masakra :(

Przygodowe i strategie 2 najgorsze gatunki dla mnie :(

Ludzie czy w nie rozumiecie, że CDA czytają ludzie, którzy lubią też przygodówki i strategie, dlatego w CDA dają (jak są 3 pełniaki) trzy różne gatunki?! Boże ludzki egoizm mnie przerasta i przeraża :ohmy:

Jedyną przygodówkę którą ukończyłem z bananem na twarzy był Larry 7 : Miłość na Fali :) Reszta jakoś mi nie podpasowała, chociaż nie powiem (napiszę) Sam & Max też jest niczego sobie. Gothica przejdę jak będę narzekał na nude, a Vampyre Story sprawdzę z czystej ciekawości, może się mile zaskocze :)

Edited by kubasanus

A ja nie będę oryginalny i powiem że w G3 zagram stu procentowo (moja płytka z grą doszczętnie się porysowała nie wiem czemu - pewnie wina jednego z kolegów) ale vampyre story mnie nie zainteresowało (jako uzasadnienie dam że taka akcja mnie nie interesuje - wolę rozwalanki typu UT3 lub RPG jak G3 niż przygodówkę)

Jak to ujął PracującyMłodyCzłowiek cda czytają różni ludzie, a komentarze typu: "ten gatunek gier jest taki a ten taki" są conajmniej egoistyczne. Ja np: nie przepadam za wyścigówkami Ale jak takowa wpadnie mi w ręce to jej nie oleje tylko zagram aby sprawdzić czy gusta mi się nie zmieniają. Mówię wam próbujcie grać w wszystko, ja tak robiłem i teraz niema gry "niefajnej".

Ten Nr CDA jest najlepszym dowodem że poziom cda idzie w kosmos. OBY TAK DALEJ!

Na razie jest super, przygodówka mnie nie interesuje za bardzo ale zobacze, w gothica na pewno pogram, jak na 3 pełniaka super, teraz tylko do ostatnich przecieków...:)

Dla marudzących na drugiego pełniaka. Może niektórych zaskoczę, ale ta gra jest ogólnie wyżej oceniana niż Gothic 3. :)

Cóż nie każdym ten wampirek podchodzi do gustu, A gothic to klasyka gier RPG i jest na pewno bardziej znana niż ta wampirzyca.

(przynajmniej u mnie ;P)

Coś, co jest mniej znane nie oznacza, że jest gorsze :rolleyes:

No tak ale co być kupiła nieznaną grę czy grę o której w kółko się gada ?

Edited by kriSLU

Guest nancy1996
Coś, co jest mniej znane nie oznacza, że jest gorsze :rolleyes:

No tak ale co być kupiła nieznaną grę czy grę o której w kółko się gada ?

Gdyby była za rozsądną cenę, to nieznaną. Oczywiście musiałaby odpowiadać moim gustom (na przykład strategii bym w życiu nie kupiła).

Edited by nancy1996

Gdyby była za rozsądną cenę, to tak. Oczywiście musiałaby odpowiadać moim gustom (na przykład strategii bym w życiu nie kupiła)

:tongue: A ja akurat strategię bym kupił jeśli by była dobra cena no i oczywiście gra. Ale tak gra o której ciągle się gada nie oznacza że jest lepsza, lecz człowiek który nigdy na oczy nie widział tych dwóch gier pewnie wybrał by tą znaną zwłaszcza gdyby się wypowiadał tu na forum przeczytawszy inne komentarze.

Zapoznaj się z zasadami pisania postów. Nie robimy cytatowych piramidek. Poprawiłem cytat, ale nie będę tego robił wiecznie.[Turambar]

Jak na razie jest nieźle. Przygodówki uwielbiam. Co prawda A Vampyre Story nie znam, ale chętnie sprawdzę. Oby tylko zagadki nie były zbyt łatwe :wink: i gra posiadała dobry humor :smile:.

Teraz nadzieja, że ostatni pełniak będzie wypas.

O Gothicu pisałem, przygodówek nie lubię, a w ostatnim liczę, że to będzie FPS, bądź strategia ; ]

Co wiemy na pewno:

1. Pełniak jest albo grą głośniejszą, ale o podobnym "stażu" do gothica 3, albo jest to tytuł niezbyt głośny, ale nowy.

2. Gothic 3 + dodatek zajmują trochę miejsca, ponieważ jeszcze udało się do tego "dopchnąć" kilka sporych patchy, to albo główny pełniak zajmie (niemal) całą dodatkową płytę, albo ten hit nr.1 będzie czymś dość niewielkim objętościowo.

3. CD-Action bardzo często zamieszcza gry które wcześniej pojawiły się w tanich seriach u Cenegi. To właśnie od oferty wydawniczej tej firmy należałoby zacząć poszukiwania potencjalnego tytułu głównego pełniaka.

Na tej stronie wypowiada się niejaki Mieloneq. Jak do tej pory przewidział poprawnie jakieś 70-80% pełniaków z Play i CDA, więc warto wziąć pod uwagę to co ludziska wypisują na dodatkidogazet.pl

Skończcie z pisaniem postów nie na temat bo znowu później będą przecieki bo Ghost będzie musiał usuwać niepotrzebne posty.A co do koncertu życzeń wiele razy mówione było ze pełniaki są wybierane wiele miesięcy wstecz.

W strategię za bardzo nie wierzę. Dlaczego? Po pierwsze mówimy o głównym pełniaku numeru, a więc o czymś co choć w teorii powinno przyćmić Gothica 3. To nam bardzo mocno zawęża pole poszukiwań, bowiem:

- starsze strategie nie wskoczyły by na "jedynkę" przed Gothiciem

- Nowych, dobrych strategii jest stosunkowo niewiele (jest to obecnie gatunek niszowy), z resztą niemal wyłącznie na PC (co oznacza że są to albo mega-budżetowe produkcje, albo produkty niewielkie, nie mające szans wyprzedzić gothica)

- Większość tych współczesnych strategii (zwłaszcza dobrych) powstaje pod banderami firm nie zamieszczających swoich gier w czasopismach...

Osobiście stawiam na grę:

1. Multiplatformową

2. Nie będącą na PC jakimś wielkim hitem (nawet mimo ew. dobrych ocen), ale mającą nie więcej niż 2 lata

4. Gra mało/średnio znana (ew. jakiś 2-3-4 z kolei sequel czegoś znanego),

5. Od jakiegoś czasu będącą do kupienia w jakiejś taniej serii

6. Naturalnie pochodzącą od któregoś z "tradycyjnych" dystrybutorów dostarczających gry do CDA

PS. Uważam że na podstawie zebranych informacji można uznać że Street Fighter IV jest mocnym kandydatem na najbliższego (lub jednego z przyszłych) pełniaka.

Edited by Arthanis

W strategię za bardzo nie wierzę. Dlaczego? Po pierwsze mówimy o głównym pełniaku numeru, a więc o czymś co choć w teorii powinno przyćmić Gothica 3.

ja się z tobą w tym nie zgadzam bo dla mnie to właśnie strategie mogą powalić gothic 3 ale to może tylko dlatego że kocham strategie a rpg są na drugim miejscu (wyjątkiem jest wiedzmin :wink: )

Edited by VESEMIR1564

Nie zgadzam się z toba arthanis. Nie można przewidzieć jaka bedzie gra. Czy bedzie miala ona 2 lub 3 lata to napewno ale czy to bedzie sequel tego na przykład nie wiadomo.

Po pierwsze nie zgaduję, ale dedukuję na podstawie posiadanych informacji (skromnych, ale zawsze) i doświadczenia w tej kwestii (CDA zbieram regularnie od '97)

Po drugie, to czy mam rację, to się jeszcze dzisiaj okaże :)

ja się z tobą w tym nie zgadzam bo dla mnie to właśnie strategie mogą powalić gothic 3 ale to może tylko dlatego że kocham strategie a rpg są na drugim miejscu (wyjątkiem jest wiedzmin wink.gif )

Ja nie piszę tutaj o indywidualnych gustach. Dla wielu osób bez względu na to jaki by był pierwszy pełniak, i tak gothic będzie grą numeru. Chodzi mi jedynie o to że bardzo trudno wskazać grę należącą do gatunku strategii która mogła by wskoczyć na 1 miejsce i jednocześnie spełniała następujące warunki:

1. Była znacznie nowsza i głośniejsza od Ghotica

2. Była wydana przez jedną z firm dostarczających gry do CDA

3. Była na rynku dostatecznie długo by jej szanse na ukazanie się w czasopiśmie były realne (tzn. np. powinna być już w taniej serii)

Poza tym strategie to gatunek obecnie niszowy, niewiele się ich ukazuje i jeszcze mniej z nich jest wartych uwagi (a na "nr 1 numeru" trzeba zasłużyć...)

Edited by Arthanis