Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

Wymiana grafiki w laptopie ASUS k53sv

Polecane posty

Tak jak w temacie, zastanawiam się na wymianie karty graficznej z gt 540m na gtx 560m. Znaczy chciałbym wymienić ale nie wiem czy złącze jest takie samo ani czy gabarytowo jest taka sama. Możecie mi pomóc? Albo odesłać do jakiegoś forum/strony która mi pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 560M jest zdecydowanie lepszy w porównaniu z GT 540M. Wejścia mają takie same, więc się tym ni martw, że nie będą pasować. Jeżeli cena nie gra roli (GTX trochę kosztuje) to warto zainwestować w tą kartę. Jedna z najlepszych do grania na lepkach. A jaki rodzaj pamięci ma twój GT540M? Bo z tego co kojarzę to jest wersja z DDR3 i GDDR5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ten laptop ma w ogóle możliwość wymiany grafy? Nigdzie takiego info nie znalazłem, więc jak nie masz 100% pewności, to lepiej rozkręć i sprawdź.

2. Lepsza grafa może oznaczać większe wymiary, więc nawet przy tym samym złączu, lepsza karta nie musi pasować. Poczytaj o MXM.

3. Mocniejsza karta może oznaczać większe zapotrzebowanie na energię. Masz pewność, że zasilanie lapka da sobie radę?

4. Ciepło - tego też będzie więcej. Chłodzenie sobie poradzi?

5. Jeśli na razie jest ok, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę takie ograniczenia jak np. BIOS - nie każdy pozwala na wymianę grafy.

6. Ponieważ możliwości wymiany grafy w lapkach są praktycznie żadne, nikt normalny nie będzie masowo sprzedawał części innych niż np. RAM czy HDD. Zostają więc aukcje - wybór praktycznie żaden. Ceny także niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Pomijam fakt że producenci GPU, w ogóle ich nie udostępniają na rynek detaliczny, sprawdzałem też na wszystkich popularnych serwisach aukcyjnych - nigdzie nie dostaniesz tej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...