Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paflogo0

Rozwiązany: Intel hd 300 na nivida GT540M Laptop

Polecane posty

Kupiłem nie dawno lapka który ma dwie karty graficzne jedną zintegrowaną Intel HD 3000 a druga to nivida geforce GT 540M która ma około 1,5 Gb ram mam następujący problem chcąc uruchomić GTA IV na max włancza mi się maksymalna rodzielczość 800x600 i pisze że nie moge więcej zrobić bo przekracza możliwości 200mb karty graficznej .Próbowałem uruchomic gre z nividy i to samo nie wiem co mam już robić ustawiam w sterownikach żeby mi się uruchamiała tylko nivida i nadal :dry: nic nie wiem co zrobić proszę o pomoc :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nigdy takiego czegoś nie próbowałem. Większość gier ma konfiguratory ustawień i tam można wybrać kartę graf. która ma być wykorzystywana. Próbowałeś wybrać kartę w ten sposób? I czy twój problem występuje też w innych grach czy tylko w GTA IV?

EDIT: nigdy nie próbowałem wyłączać zintegrowanej karty w menedżerze, ale skoro Ci wykrywa tego GT 540M to można spróbować. Chociaż dziwne, że Ci samo nie wyłączyło jej. Przynajmniej u mnie tak jest ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to także w innych grach na stacjonarnym mam ati 4000series HD i dirt 2 działa mi na max bez zacięcia a na lapku to na maxie zchodzi mi do 20 fps to raczej znaczy że uruchomina jest intel hd do tego nie wszystkie funkcje moge włączyc tak jak w gta IV co o tym sądzisz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o stacjonarny pecet. Ale skoro z DIRTem też masz problemy, a kartę Ci normalnie wykrywa to nie za bardzo wiem co może być problemem. Na laptopach to średnio się znam, lepiej na stacjonarnych. Jakie masz parametry lepka? Ile RAMu, jaki procek? Może to nie karty wina tylko coś innego (choć ta wiadomość o 200MB mi nie pasuje do tego). Czy instalowałeś sterowniki do tej karty? Powinna być płytka z opakowaniem po karcie. Jak nie masz to ściągnij stery ze strony nVidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Intel HD 3000 to układy zintegrowane w prockach icore. Jeżeli kupiłeś niedawno pewnie masz Win7. Kliknij prawym na pulpicie wybierz rozdzielczość ekranu i ustawienia zaawansowane. Będziesz miał podane z której karty w tym momencie korzysta laptop. Niestety nigdy nie miałem Lapka z icore i dedykowaną grafiką, więc nie dokładnie w jaki sposób je przełączać. Możliwe, że w momentach niskiego obciążenia w ramach oszczędzania energii wyłącza kartę dedykowaną i działa jedynie na zintegrowanej. Prawdopodobnie w biosie jest możliwość wyłączenia integry, ale nie mam pojęcia co stanie się później ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarny dałem tylko tak do porównania nie chce pisać jakie ma parametry więc dam linka do tej strony z nim http://www.x-kom.pl/p/64942-notebook-lapto...4-drukarka.html. jest to dobry laptop i powninien to uciągnąć z palcem w oku że tak powiem a to co napisał keiichi :smile: to dużo mi pomogło bo wiem teraz przynajmniej jaka karta działa okazało sie że działa jednak intel hd :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Pytałem się wcześniej, która karta aktualnie pracuje..... albo czy Ci tą nową wykryło. No może źle się wyraziłem xD Tak czy inaczej jak z tymi sterownikami? Zainstalowałeś przynajmniej te standardowe?

Przypomniało mi się, że kolega miał Core i5 na lepku i musiał zmieniać niektóre wpisy do gry. Było coś, że miał ustawione na 1 albo 2 rdzenie, a po zmianie wpisu na więcej i dopisaniu czegoś tam jeszcze wszystko mu ładnie szło. Miał kartę zintegrowaną pod procek.

EDIT: Ewentualnie możesz odinstalować sterowniki do karty zintegrowanej i laptop będzie musiał przejść na tą nową kartę. I jeszcze raz przypominam, żeby zobaczyć te sterowniki i je zaktualizować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdziłeś czy zaktualizował sterowniki do tej nowej karty czy do tej od Intela? W BIOSie powinna być opcja wyłączenia karty zintegrowanej. Jak na pewno nie ma to zostaje tylko odinstalowanie sterowników do integry. O ile ktoś ma inne solucje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i znalazłem coś takiego:

Otwórz Panel sterowania -> Panel sterowania NVIDIA ->Zarządzanie Ustawieniami 3d -> Ustawienia Globalne -> Wybierz preferowany procesor graficzny

Jeżeli masz coś takiego to po zmianie na gf'a powinno zacząć normalnie chodzić. Link do tematu w którym znalazłem tą podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak stery były do nividy a jak odłączłem intela hd z menadzera to mi system awaryjny się włączył więc go znowu włączyłem i zainstaluje chyba tego optimusa bo niby mial być on z lapkiem ale nie ma go ;/ a sterów od intela wole nie wywalać bo nie chce odrazu odać lapka nowego do serwisu a to z nivida i ustawnienia 3d to patrzyłem i nic nie daje ;/

PS.A z skąd tego optimusa pod moją kartę graficzną wziąć ?? Nivida GT540M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia się ustawień 3D do tego. Weź zobacz tego optimusa bo to bardzo prawdopodobne, że to on jest winowajcą. Tak jak jego starsza technologicznie wersja "Hybrid Power" decyduje o przełączeniu się karty graficzne. Większość laptopów korzysta z tego w celu oszczędzania energii.

EDIT: jakbyś był ciekawy to znalazłem stronę która wszystko tłumaczy. Jakby aktualizacja nie pomogła to już niestety nie wiem co pomoże.

Link: http://www.frazpc.pl/artykuly/275691,nVIDI...op_idealny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaktualizowałem sterowniki mojej karty do naj naj najnowszej czyli 274.33 i odziwo na dole ekranu pokazał się taki mały procesor nividy co świadczy o tym że chyba teraz jest już ok pokazuje on obciążenie karty i gdy uruchamiam gtaiv jest ok tylko dziwi mnie jedno powinno być 1GB a nawet 2gb a jest tylko 711mb ?? co wy nato i czy to coś to napwno jest optimus ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazuje, ze taka jest pojemnosc czy obciazenie karty? Nie wiem czemu mialoby Ci bardziej obciazac karte, masz dobry procek a sama karta ma tez niezla moc obliczeniowa, chociaz GTXy sa znacznie lepsze. I jeszcze upewnij sie, ze masz sterowniki T&L do twojej karty, bo to one pozwalaja wykorzystac potencjal karty i wykorzystuje jej wszystkie jednostki obliczeniowe.

A ten znaczek to wlasnie nVIDIA optimus i chyba tez panel kontroli karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moja pomyłka. Skoro mówisz, że zainstalowałeś nowe stery do karty graf. to już powinny być zainstalowane. Tylko pamiętaj, że na te całkiem świeże karty graf. często wychodzą aktualizacje sterowników. Możesz w panelu kontrolnym nVidii do karty ustawić autouaktualnianie sterowników. W sumie to chyba już tyle, skoro wszystko działa.

Miłego pykania na lepku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...