Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vIE888

Martwy piksel w kompakcie Coolpix S5100

Polecane posty

Witam,

Ostatnio zakupiłem tani kompakt Nikona - Coolpix S5100.

Wczoraj chciałem go przetestować i tu pojawia się problem, po 2-3 godzinach użytkowania pojawił się wypalony piksel na wyświetlaczu LCD.

Dzisiaj wyjąłem baterię z aparatu i włożyłem ponownie, co ciekawe wypalony piksel zniknął i świeci poprawnie.

Tu pojawia się moje pytanie, ponieważ nie jestem fotograficznym guru, nie jestem w stanie stwierdzić, czy takie rzeczy są normalne i się zdarzają czy też powinienem natychmiast wymienić produkt, który podlega gwarancji.

Na stronie producenta jest napisane:

"Na monitorze lub w wizjerze elektronicznym aparatu mogą znajdować się piksele, które zawsze świecą lub są stale zgaszone. Te pierwsze nazywa się ?wypalonymi?, a te drugie ? ?martwymi?.

Jest to zjawisko charakterystyczne dla wszystkich wyświetlaczy LCD z matrycami TFT, np. dla monitorów komputerów stacjonarnych i przenośnych, a jego występowanie nie oznacza wadliwego działania aparatu. Po przeniesieniu zdjęć do komputera ani ?wypalone?, ani ?martwe? piksele nie będą na nich widoczne przy wyświetlaniu na ekranie komputera i po wydrukowaniu."

Jak mam się do tego odnieść, wymieniać aparat czy się wstrzymać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...