Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Szkoła II

Polecane posty

Widzę, że mamy podobne problemy z nauką. Nasze wewnętrzne lenistwo nie pozwala nam się solidnie pouczyć. Nie wiem jak wy, ale ja czasami w roku szkolnym mam wrażenie, że jak wezmę książkę z obojętnie jakiego przedmiotu, to mi ręka uschnie xD Albo biorę książkę i zaczynam przeglądać od tyłu. Tak czy siak, nic z nauki nie wychodzi.

Ha, do dziś pamiętam tekst naszej polonistki, którym to uraczyła nas w pierwszej klasie. "Liczę, iż wszyscy tutaj obecni będą się uczyć polskiego przynajmniej dwie godziny dziennie." Dobrze,że się na mnie nie popatrzyła, bo musiałam mieć chyba niezły strach w oczach xD Żadko kiedy uczę się więcej niż godzinę(sama nauka, bez zadań domowych), a i to nie zawsze. Co raczej widać po mojej średniej :P

Dzień Sportu był bardzo przyjemny, gdyby jeszcze chmurki chciały zasłonić słoneczko i zmniejszyć lejący się z nieba żar. Jutro też spokojnie, następne dwie godziny na powietrzu (wf) i tylko sześć lekcji. A po jutrze też nie będzie mnie na połowie lekcji, bo jest ogłoszenie wyników konkursu literackiego :] Jak wynik będzie dobry (wątpię xD ) to się pochwalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zająłem 3 miejsce w szkolnym konkursie historycznym ^^ żeby było zabawniej, to nie czytałem pytań, tylko strzelałem :P Jutro mam ostatni dzień szkoły(nic specjalnego nie robimy), potem wycieczka, łikend i koniec szkoły. Ahhhh xD

Soul - nie żadko, tylko rzadko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem wycieczka, łikend i koniec szkoły. Ahhhh x

Wycieczka na koniec roku szkolnego... Miły pomysł w sumie... Pod warunkiem, że ma ulubiona matematyczka nie zabierze sie za organizację. Wymyśliła nam wycieczkę... 19 czerwca... Kiedy nikt już praktycznie do szkoły nie uczęszcza... A później pretensje, że jeno 10 osób się zapisało... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycieczce :D. Super było. Sól Kiczory, heh, taka mała mieścinka, a tyle zabawy :D. Szkoda, że tylko 2 dni. A jutro do szkoły...

PS Napiszcie, co myslicie o planie by wakacje skrocic, ale za to zrobic cos takiego jak ferie wiosenne i jesienne (pamiętam, że była taka propozycja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Napiszcie, co myslicie o planie by wakacje skrocic, ale za to zrobic cos takiego jak ferie wiosenne i jesienne (pamiętam, że była taka propozycja).

Całkowicie bez sensu. Takie przerwy tygodniowe będą traktowane przez większość nauczycieli jako możliwość dłuższego przygotowania się do klasówek. Na przykład, w ferie zimowe zamiast odpoczywać musiałem się uczyć na klasówki po przerwie zimowej :angry:. Natomiast wakacje to jedyny czas kiedy można porządnie wypocząć więc jestem zdecydowanie na nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką wycieczkę rok temu chyba 13 czerwca do Poronina (o rzut beretem od Zakopanego) na 5 dni. Pojechała prawie cała moja klasa plus parę osób ze szkoły, żeby koszty za autokar były mniejsze. Było dużo chodzenia po górach, ale nie żałuję, bo było super. Kolega wziął playa 1 i graliśmy sobie w Tekkena III w wolnych chwilach :). Po za tym Zakopane jest bardzo fajnym miastem i warto je zwiedzic, szczególnie Krupówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wycieczkę mam jutro xD Wszyscy się cieszą i jadą ^^ Jedziemy z naszym ukochanym(naprawdę ^^) wychowawcą i spoko (\m/) księdzem(pozdrawiam x. Boxa xD).

Co do skrócenia wakacji i wciśnięcia dodatkowych tygodniówek, stanowcze NIE. Raz, że jest tak jak mówi Albert, a dwa, że takie przerwy wybijają człowieka z rytmu i ciężko się uczyć potem. Mnie tak czasem zwykły weekend rozwala, a co dopiero tydzień czy dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogłoszono wyniki tegorocznych Egzaminów Gimnazjalnych...

Pochwalcie się swoimi wynikami :P

Zacznę od siebie: Humanistyczny 50 (Laureat), Matematyczno-Przyrodniczy 48.

Oprócz tego zachowanie wzorowe i średnia 5,37 (tak wyliczyłem...).

Żyć, nie umierać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od siebie: Humanistyczny 50 (Laureat), Matematyczno-Przyrodniczy 48.

Oprócz tego zachowanie wzorowe i średnia 5,37 (tak wyliczyłem...).

Żyć, nie umierać...

No gratuluje. W szkole średniej już nie będzie tak łatwo, aczkolwiek mam w klasie kolesia, który na półrocze miał średnią bodajże 5,14. Teraz już takiej nie wyciągnie, ale będzie miał coś koło 5. Ale nie wiem, po co teraz taka wysoka średnia (no chyba, że ktoś się uprze na stypendium, ale IMO szkoda wysiłku). Ja tam mam dwa przedmiotyna których mi zależy i to do nich się najbardziej przygotowuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeah, nareszcie wyniki egzaminu - 44 z humana i 37 z mat. - razem 81. Dużo więcej niż oczekiwałem, sam kalkulowałem sobie na około 70p. a tu takie zaskoczenie :). Średnia koło 4.5 są więc szanse dostania się do jednego z najlepszych LO w mieście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 jak tam wyszedłeś na koniec II drugiej klasy?? Bo widzę, że tak jak rok temu łączy nas lenistwo. :D:D Ja się w liceum ucze mniej niż w gimnazjum czy podstawówce. :D Jest tyle lepszych rzeczy do roboty. :P Ale jakoś w III klasie jestem i teraz czas myśleć o maturze. No to tak wos podstawa, angielski rozsz. i polski podstawa. ^^ Na razie taki jest mój wybór zobaczy się czy coś się zmieni po wakacjach. ^^ Bo ja często zmieniam zdanie..:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 40 z humanistycznego i 45 z matematyczno-przyrodniczego. Średnia 4,94, a zachowanie jeszcze nie wiem. Liczyłem na więcej, ale nie jest tak źle. Do wybranego liceum się dostanę bez problemów. Jestem trochę zdenerwowany,bo stypendium będzie najprawdopodobniej przyznawane od 5.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja nie będę się lepiej przyznawał ile ja miałem punktów rok temu, bo wstyd trochę :P . Sprzeczałem się ostatnio z jedną osobą o stypendia. Jakie są warunki obecne by je otrzymać???"Za moich czasów" wystarczyło 5,0 i bardzo dobre zachowanie, jak teraz jest??? Socjalne z tego co wiem, zależy też od zarobków. Mógłby mi ktoś to wyjaśnić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarobki są mniejsze niż xxx(nie wiem ile)zł na osobę, wtedy przysługują Ci pieniążki ze stypendium socjalnego, ale musisz potem dawać faktury, na to jak je zużywałeś.

Dziś sprawdziłem wyniki. Kończę wyniki ze średnią 4,0-4,3(jeszcze pewności nie mam) i 38 punktami z humana oraz 40 ze ścisłych. Jak na lenia, który uczył się w drugiej połowie maja tylko, to jest dobrze ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są warunki obecne by je [stypendium] otrzymać???"Za moich czasów" wystarczyło 5,0 i bardzo dobre zachowanie, jak teraz jest??? (...) Mógłby mi ktoś to wyjaśnić???

Art. 90g. 1. Szkoła może udzielać stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe.

11. Stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w ramach środków przyznanych przez organ prowadzący na ten cel w budżecie szkoły.

Więcej

Tak to mniej więcej wygląda :D

U mnie w szkole na półrocze wystarczy 4,75 i zachowanie bardzo dobre - 60 zł.

Powyżej 4,8 do 5,00 (wyłącznie) - ok. 80 - 90 zł.

5,00 - 100 zł.

Wyżej - 120 zł.

Na koniec roku są wyższe średnie, więc kryteria idą w górę i na przykład 60 złotych jest od 4,8, a 120 od 5,2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarobki są mniejsze niż xxx(nie wiem ile)zł na osobę, wtedy przysługują Ci pieniążki ze stypendium socjalnego, ale musisz potem dawać faktury, na to jak je zużywałeś.

Dziś sprawdziłem wyniki. Kończę wyniki ze średnią 4,0-4,3(jeszcze pewności nie mam) i 38 punktami z humana oraz 40 ze ścisłych. Jak na lenia, który uczył się w drugiej połowie maja tylko, to jest dobrze ^^

Nie martw się, teraz dopiero będzie pod górkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarobki są mniejsze niż xxx(nie wiem ile)zł na osobę, wtedy przysługują Ci pieniążki ze stypendium socjalnego, ale musisz potem dawać faktury, na to jak je zużywałeś.
O fakturach nic mi nie wiadomo, ale są chyba jakieś potrącenia za nieusprawiedliwione, opuszczone godziny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigBadMac - nie martw się, ja dalej zamierzam żyć "na lajcie" ^^ Bo i po co mi średnia 5,0? Byleby nie było żadnych dwój i można jechać do matury :P

Vainqueur(ale to się trudno pisze) - jakie potrącenia? Ja mówię o stypendiach socjalnych, czyli takich, które przeznaczone są dla biednych uczniów. No i te pieniądze są domyślnie na zeszyty, książki, ubrania itp. i musisz przedstawić fakturę, że takie artykuły kupiłeś. A jak nie, to ciao stypendium. U mnie jest o tyle fajnie, że w pewnym sklepie, wchodzisz i mówisz, że masz socjalne i że potrzebujesz faktur. Ludzie z obsługi od ręki Ci wystawiają fakturki za towary, na które faktur nikt nie brał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie potrącenia? Ja mówię o stypendiach socjalnych, czyli takich, które przeznaczone są dla biednych uczniów. No i te pieniądze są domyślnie na zeszyty, książki, ubrania itp. i musisz przedstawić fakturę, że takie artykuły kupiłeś
Nie są to informacje z pierwszej ręki (te o potrąceniach), ale wiem, że u mnie w klasie, gdy pewnego razu zwialiśmy z lekcji, wychowawca usprawiedliwiał dwóm koleżankom te godziny, wspominając coś o stypendium i potrąceniach. Od razu sobie skojarzyłem z socjalnym. Teoretycznie mogło chodzić o obiady, które dzieci z biednych rodzin jedzą w mojej szkole za darmo, ale wątpię, bo na nich nikt obecności nie sprawdza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przygotowania do wakacji idą pełną parą :) Oceny w szkole mam wszystkie powystawiane. Średnia na koniec drugiej klasy licealnej całkiem spoczko - sam się nią zaskoczyłem bo nie podejrzewałem ,że bez wysiłku pod koniec roku zgarnę takie fajne oceny. Kumpela ma u mnie pasek - czapki z głów...

Zawaliłem tylko ocenę z zachowania jednym idiotycznym wybrykiem na wycieczce.... Pozostaje za tydzień odebrać w piątek świadectwo i wsio.

Teraz przede mną ostatnie dwumiesięczne wakacje i klaso maturalna przybywaj!

Uznaję czas wakacji za rozpoczęty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe, każdy z was się chwali średnimi a ja przecieram oczy ze zdumieniem. Chyba trochę z was kujonki co? :P Nie no nie mam nic do takich, nawet szanuje takie osoby za pracowitość i chęć nauki, której mnie samemu brakuje. Ja mam dwóje na świadectwie i to sześć takich dwójek. xD II klasa liceum zaznacze. Ale daje rade, dwójki mam z tych przedmiotów, które totalnie olewam, bo do niczego mi potrzebne nie będą. :P Nie przemęczam się, że tak powiem. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal wystarczy 5,0 i bardzo dobre zachowanie???

USTAWA z dnia 7 września 1991 r.o systemie oświaty

Art. 90g.

2. Stypendium za wyniki w nauce może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysoką średnią ocen w okresie (semestrze) poprzedzającym okres (semestr), w którym przyznaje się to stypendium, a stypendium za osiągnięcia sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej międzyszkolnym.

7. Średnią ocen, o której mowa w ust. 2, ustala komisja stypendialna, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego.

Średnia powyżej 4,75 to minimum.

Jeśli jednak jest sporo wysokich średnich, kryteria idą w górę i stypendium jest przyznawane od np. 4,85.

Wysokość stypendiów (i otrzymanie) zależy od ilości pieniędzy przeznaczonych na ten cel.

Za 5,0 można dostać 100 zł na półrocze i 80 zł na koniec.

Wszystko to na przykładzie mojej szkoły (przed rokiem i na I semestr tego roku) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...