Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piotrekn

Problemy z XAMPP

Recommended Posts

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie XAMPP i działał bez większych problemów z zainstalowanym niezależnie MySQLem. Teraz jednak zaczął sprawiać problemy, głównie z dostępem do MySQLa (phpMyAdmin twierdził, że ma złe hasło - próbowałem wyszukać i zmienić, lecz nic to nie dało). Ewentualna reinstalacja nic nie dawała, zaś panel nie reagował na przycisk 'Admin' przy MySQL i mimo deklaracji nie wyłączał ani Apache, ani MySQL ani FileZilli. Deinstalację przeprowadzałem usuwając cały folder XAMPPa (oczywiście, po zakończeniu pracy deinstalatora).

Link to comment
Share on other sites

Problem nie jest z MySQLem, bo ten działa bez żadnych problemów. XAMPP wypluwa mi przy każdym uruchomieniu, że powinienem odpalać go z root directory, mimo, że inaczej nie mogę... Teraz zainstalowałem bazę z całym XAMPPem, bo może problemem była jej 64-bitowość...

EDIT: Zainstalowałem XAMPP na laptopie i zachowywał się bezproblemowo. Na stacjonarce po reinstalacji nadal otrzymuję przy uruchamianiu:

ERROR: Status Check Failure [13655760]

This program must be run from your XAMPP root directory.

Wcześniej pozbyłem się MySQLa Revo Uninstallerem.

Link to comment
Share on other sites

Postanowiłem oficjalnie ignorować te komunikaty i używać całkowicie bezużytecznego panelu kontrolnego, który jedyne co potrafi to włączyć i wyłączyć Mercury (inne opcje ani myślą reagować - otrzymuję komunikat, że Filezilla wystartowała/została zatrzymana i nic poza tym, Apache i MySQL wypluwają błędy o kodzie -1 na jakąkolwiek próbę ingerencji; chyba odinstaluję je z usług, co oczywiście będę mógł zrobić po wyłączeniu ich ręcznie i łopatologicznie wchodząc do listy usług - inna metoda nie chce działać). Zauważyłem za to zgoła inny defekt - phpMyAdmin na zepsuty system logowania. Jak konkretnie? Poprawne zalogowanie kieruje mnie prosto na stronę logowania, zaś niepoprawne zalogowanie - na stronę logowania, z komunikatem o niemożności zalogowania się do MySQLa. Oczywiście, twórcy XAMPPa przewidzieli i taką ewentualność i dołączyli BATa resetującego wszystkie hasła. Odpaliłem go, kazał zamknąć MySQLa, kliknąłem ca. 970 razy w przycisk wyłączający MySQLa w panelu XAMPPa (zgadliście - bez reakcji) i wyłączyłem w końcu usługę przez Panel sterowania systemu. Odpaliłem BATa jeszcze raz, stwierdził, że zresetował hasła, więc odpaliłem system raz jeszcze i... nic. phpMyAdmin nadal odmawia mi dostępu nie uznając pustego hasła, a mnie powoli kończą się pomysły i cierpliwość.

Aha, tak przy okazji. MySQL dołączany do XAMPPa nie posiada programu działającego z linii komend.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...