Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Crysis? Jak dla mnie nie jest grą, jedynie słabo zoptymalizowanym Benchmarkiem dla kart graficznych.. Warhead podobno ma być ostatnią częścią na PC, czyżby CryEngine 3 PC-towcy nie uraczą uświadczyć? Cóż, Crytek narzeka na piractwo, choć ja się trzymam wersji słabej sprzedaży, że najzwyczajniej połowa graczy nie mogła sobie na niego pozwolić ze względu wymagań..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis? Jak dla mnie nie jest grą, jedynie słabo zoptymalizowanym Benchmarkiem dla kart graficznych.. Warhead podobno ma być ostatnią częścią na PC, czyżby CryEngine 3 PC-towcy nie uraczą uświadczyć? Cóż, Crytek narzeka na piractwo, choć ja się trzymam wersji słabej sprzedaży, że najzwyczajniej połowa graczy nie mogła sobie na niego pozwolić ze względu wymagań..

jak grochem o ściane

Warhead ma być ostatnią grą robioną WYŁĄCZNIE ma PC. Później będą robić na wiele platform

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis dla mnie nie jest tylko pokazem możliwości dzisiejszych kart graficznych.Dla mnie jest grą może z fabułą niezbyt oryginalną,bo atak kosmitów jest już raczej obrobiony,mimo to bardzo wciąga i bardzo mi się podoba.Na moim sprzęcie 7600 GS,giga ramu,athlonku 4000+ X2 to sobie mogłem pograć większość opcji na LOW,trochę na medium i ze trzy na HIGH.A grafika i tak trzyma wysoki poziom.Nie wątpliwie tej gry nic nie przebije graficznie jeszcze przez 2 lata.Far Cry 2 tylko się z nią zrówna.

Pytanie:

Czy Crysis pójdzie na very high w rozdzielczości 1024x768 płynnie i grywalnie(20-60 FPS) na takim PC:

Intel Core 2 Duo E8400 3 Ghz

4 GB RAM

GeForce 9800 GX2 1 GB 512 bit

jakiś super zasilacz i płyta główna.

Czytałem benchmarki z tą samą kartą i sprzętem z rozdziałką 1280x720 w D10(very high,choć na XP też można tak grać) i w zależności od mapy gra była bardzo płynna.Od 37 FPS do 54.Pytam dla pewności,bo takiego PC zamierzam sobie sprawić tuż po wakacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Ja to chyba ślepy jestem.Jak włączyłem Crysisa,to nawet nie zauważyłem,że gram na low detalach.Pogrzebałem w detalach i mój komputerek pociągnie go nawet w max detalach.Tylko że to nie zmienia niestety faktu,że gra choć piękna,jest nudnawa.A szkoda.Zapowiadał się super przebój,a wyszło jak wyszło.Podoba mi się duża interakcja z otoczeniem,duże przestrzenie,fajne pojazdy.Człowiek ma ochotę pohasać po tej wyspie.Bardzo lubię tę misję,w której jeździ się czołgiem.Bardzo mało jest gier,których akcja dzieje się w jakimś ładnym miejscu.Zwykle człowiek przemierza jakieś obskurne lokacje.Piszę ,bo chce powiedzieć,że mnie gra podoba się tylko do połowy.Misja na statku obcych jest koszmarna,a dalej jest co raz gorzej.I Crysis ma ,jak dla mnie, jeszcze jedną poważną wadę,jest linowy.Gra sprowadza się właściwie do szturmowania kolejnych punktów oporu.Teraz jest jakaś paskudna moda na takie gry-im mniej swobody ma gracz,tym lepiej.Nie wiem czemu tak jest.Do świata gier powoli i systematycznie przenika niebezpieczna idea jedynie słusznej drogi.Pamiętam,że Far Cry był taki,że człowiek miał ochotę przejść grę jeszcze raz.Zobaczyć jakie tajemnice kryją kolejne poziomy.W Crysis jest inaczej,jest piękny, ale jakoś nie chce mi sie zwiedzać każdy zakątek mapy,bo tam nic nie ma.A ja lubie,kiedy gra nie od razu zdradza wszystkie swoje tajemnice.Przy czym nie mam na myśli tysięcznego filmiku na zakończenie:).Mimo wszystko w Crysisa warto pograć.W każdym razie ja wole go o Call of Duty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Crysis ma ,jak dla mnie, jeszcze jedną poważną wadę,jest linowy.Gra sprowadza się właściwie do szturmowania kolejnych punktów oporu.Teraz jest jakaś paskudna moda na takie gry-im mniej swobody ma gracz,tym lepiej.Nie wiem czemu tak jest.Do świata gier powoli i systematycznie przenika niebezpieczna idea jedynie słusznej drogi..

WHAT?! Jaka liniowość?! Twórcy oddali do spenetrowania całą tropikalną wyspę, a ty mówisz tu o liniowości. W każdym momencie do wyboru było przynajmniej 3-4 możliwe drogi podejścia wroga. No chyba, że graliśmy w dwie różne gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Crysis jest liniowy, o ile masz kilka sposobów na dokonanie jakiegoś ataku to zejść z trasy wyznaczonej przez twórców nie ma szans. Udało mi się raz z jednej misjii "uciec" i jedyne co znalazłem to... jakieś puste tereny.

Misja na statku obcych jest koszmarna,a dalej jest co raz gorzej.

Misja na statku obcych była najgorsza. Ale w sumie dalej nie było gorzej, ale były podobnie beznadziejne misje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHAT?! Jaka liniowość?! Twórcy oddali do spenetrowania całą tropikalną wyspę, a ty mówisz tu o liniowości. W każdym momencie do wyboru było przynajmniej 3-4 możliwe drogi podejścia wroga. No chyba, że graliśmy w dwie różne gry...

Obszar jest ogromny,to prawda,ale po co go penetrować?A co do 3-4 dróg,gdzie one są?Chętnie sprawdzę:)Gracz w tej grze ma mało swobody,tak wbrew pozorom.Spodziewałem się większej.Ogromny obszar nie wystarczy,trzeba go jeszcze sprytnie zaprojektować.Mnie gra się mimo wszystko podoba.Jednak spodziewałem się większej swobody rozgrywki,której w tej grze nie ma.O dziwo.Po prostu mapy tak są skonstruowane,że do celu właściwie wiedzie jedna droga.Czasem jest tak(chyba pierwsza i druga misja),że faktycznie ,jest inna droga,ale wybierając ją gracz,sam robi sobie kuku.Misja szybko sie kończy.Co jak na tak krótką grę,graczowi na dobre nie wychodzi:)Po tej produkcji spodziewałem się ciekawszych,pod względem taktycznym,map.Dlatego napisałem,że w gry wkrada się idea jedynie słusznej drogi.A szkoda.Pozdrawiam:)

Ps.Cieszę się ,że gra ci się podoba:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W intrze, pokazującym możliwości naszego nanoskafandra, w Crysisie, Jake (a może już Sykes? :huh: ) walczył na drodze z helikopterem, jechał na niego dżip, bohater wycelował w oponę, strzelił, dżipa wyrzuciło w górę (leciał wprost na niego), a nasz bohater "przytrzymał" dżipa w powietrzu (!), telekinezą (?). Teraz się tak zastanawiam, że o Crysis: Warhead, wiadomo, że twórcy wprowadzą jakąś nową umiejętność do naszego ciuszku.

Będziemy prowadzić Psychola

. Czemu w Crysisie pokazano ten filmik? Przecież tej mocy nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zemu w Crysisie pokazano ten filmik? Przecież tej mocy nie ma...

taki chwyt reklamowy, zeby to efektownie wygladalo na filmiku.

Podobne rzeczy mozna bylo np. zauwazyc w oblivionie.

Kiedy byly pokazywane filmy z obliviona przed jego premiera to wiezienie gdzie zaczynamy gre jest maxymalne podrasowane jakimis filtrami, programami i wyglada po prostu nieziemsko, a juz jak sie zacznie grac normalnie w gre to tego efektu nie ma - po prsotu chwyt reklamowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest liniowa, obszar duży ale co z tego gdy tylko (praktycznie) tylko jedna droga prowadzi do celu.Sama duża powierzchnia nie wystarczy trzeba jeszcze dodać np.jak w KOTORACH można było wybierać 2 drogi jasną lub ciemną, to tutaj mogło by być coś podobnego ale ogólnie gra może być.

7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Crysis pójdzie na very high w rozdzielczości 1024x768 płynnie i grywalnie(20-60 FPS) na takim PC:

Intel Core 2 Duo E8400 3 Ghz

4 GB RAM

GeForce 9800 GX2 1 GB 512 bit

jakiś super zasilacz i płyta główna.

Człowieku, mi chodzi a co dopiero Tobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strzelisz w oponę, to ją odstrzeli, a strzelanie do szyb jest bardzo fajne :P . Czasem wyleci cała, a czasem tylko kawałeczek :) .

Co do tej mocy, na tym filmiku, gra tak bardzo dobrze nie wyglądała, grafika była przejaskrawiona (ogólnie).

Nadal nie sądzę, że to był chwyt reklamowy, może Crytek musi czymś przecież przyciągnąć do zakupy Warheada. Inaczej nikt tego nie kupi. A ja nawet nie zauważyłem, że to więzienie na początku było podrasowane, ot normalne lochy :D . A teraz screeny w grach prawie zawsze są podrasowane (znacie jakąś grę, w której screeny wyglądają gorzej niż oryginalna gra? :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,21 Ghz, 1GB RAM, ATI Radeon X1050 512 MB

Na jakich detalach i jakiej rozdziałce powinien mi chodzić Crysis?

Rozdzielczość 1024na768 i średnie detale-taka konfiguracja powinna działać bezproblemowo, a jak się wahasz to ściągnij demo i sprawdź (będziesz miał pewność). To forum CD-Action, więc zakładam że kupujesz pismo(demo było w numerze 12/2007) ;)

A tak w ogóle to Crysis jest świetny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie to wkurza... " mam taki i taki sprzęt, na jakich ustawieniach mi to pójdzie ble ble ble " no ludziee....... weście zainstalujcie sobie demo i sprawdźcie !!! A nie każdy będzie podawał swój konfig i ciągle to samo pytanie zadawal <_< :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie to wkurza... " mam taki i taki sprzęt, na jakich ustawieniach mi to pójdzie ble ble ble " no ludziee....... weście zainstalujcie sobie demo i sprawdźcie !!! A nie każdy będzie podawał swój konfig i ciągle to samo pytanie zadawal <_< :angry:

Jeśli ktoś chce się cofingingiem pochwalić, to wpiszcie go jako sygnaturę. Czyli ten napis pod postem. Nie trzeba pisać z nim postów, żeby się pochwalić. A poza tym to jest taki temat 'Czy pójdą?'...

PS. A ja mam Pegasusa, pójdzie mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...