Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Nie no widzę, że optymalizacja silnika w toku heh..... wymagania nawet bardzo różnią się od tamtych procek 2.8 GHz zamiast 3.0GHz a szczególnie na twarzy wyskakuje banan jak się popatrzy na kartę graficzną GeForce 6200?!?!?!? To w porónaniu do tego 6600GT z pierwszych "oficjalnych wymagań" BARDZO DUŻY SKOK. Oby tak dalej to może odpalę na Maksie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To są wymagania bardziej racjonalne, choć jeszcze trochę zawyżone. Crytek zrozumiał, że jego nowe dzieło musi (koniecznie) pod tym względem iść tropem Far Cry'a. Aby odnieść sukces poprzednika. Myśle iż to była zamierzona strategia i silnik jest już gotowy i dobrze zoptymalizowany...Natomiast głównym powodem opóznień jest prawdopodobnie dopracowywanie samej gry (szczególnie rozgrywki, AI itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy na takim kompie mój kolega odpali Crysisa może w maxie?? (pytam bo jak się nie spytam to mi zamęczy głowe)

Athlon X2 3600

GeForce 7900gs 256 mb Galaxy Zalman

RAM 2x 512 mb Geil Ultra 4 800 mhz <-- wydaje mi się, że tutaj będzie największy problem

MSI K9N Neo-F nForce 550 s.AM2 PCI-E

Mi się wydaje, że najlepiej by było jak by sprzedał to 1gb ram i kupił sobie 2GB ale powiedzcie jak wy sądzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wymagania bardziej racjonalne, choć jeszcze trochę zawyżone. Crytek zrozumiał, że jego nowe dzieło musi (koniecznie) pod tym względem iść tropem Far Cry'a. Aby odnieść sukces poprzednika. Myśle iż to była zamierzona strategia i silnik jest już gotowy i dobrze zoptymalizowany...Natomiast głównym powodem opóznień jest prawdopodobnie dopracowywanie samej gry (szczególnie rozgrywki, AI itd.).

Mogą sobie dopracowywać rozgrywkę nawet do następnych świąt żeby tylko

przygotowali grę DOSKONAŁĄ (czyt. lepszą od Far Cry'a) a to proste nie będzie.

:arrow: bioly74Na maksie głónie przez RAM raczej nie pójdzie, ale na średnich bez najmniejszych problemów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie dzis nowe (malo rozniace sie od wczesniej podanych) wymagania sprzetowe Crysis:

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jego komputer uciągnie grę Crysis przedstawiamy najnowsze wróżenie z fusów, choć pochodzi ono ze strony producenta gry.

Tak więc minimalne wymagania Crysisa to

Procesor: Athlon64 3000+/Intel Pentium 2.8ghz

Karta graficzna: Nvidia GeForce 6200/ATI X1300 - Shader Model w rewizji 2.0

Pamięć RAM: 768MB dla Windows XP. 1GB Windows Vista

Dysk HDD: 6GB

Internet: 256k+

Napęd: DVD

System operacyjny: DX9.0c oraz Windows XP

Uśmiech na twarzy może wywołać przede wszystkim informacja o minimalnej karcie graficznej wymaganej do odpalenia gry.

Podano też wymagania zalecane:

Procesor: Dual-core CPU (Pentium D/Athlon X2)

Karta graficzna: Nvidia 7600GT/ATI X1800GTO (SM 3.0) lub obsługująca DX10

Pamięć RAM: 1.5GB+

HDD: 6GB

Internet: 512k+

Napęd: DVD

System: DX9.0c i Windows XP

Źródło: http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,31531;core.html

ps czas na "małą" modernizację :!:

ps2 zapraszam do lektury mojej zapowiedzi Crysis - http://gamelog.pl/?s=z&id=592

Juhu! To mi powinny na średnich przycinać! Właśnie dla Crysisa dołorzyłem niezłe bajery do kompa! ( GeForce 7600GT, Athlona 3600 XP i 1,5 GB RAM'u! Yeah! :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są w porządku. Do czasu premiery gry pozostaje trochę "zmodernizować" osprzęt i nie będzie tak źle. Głównym ogniwem jest tutaj karta graficzna, ale jesli wprowadzą standardowo obsługę DX10, to będzie w porządku :D

hej a czy np. jak będzie sie miało z 2 g ram a kartę geforce 6600 gt 256 to czy karta bedzie powaznym problemem w odpaleniu na średnich +??

p.s hej nie wiem ale chyba 6600 gt obsługuje Shader 3.0?? więc moze nie jest taka zła?? :?

p.s 2 nie wiem co myśleć moze same ramy pomogą ??? kurcze nie znam sie na kartach graf. xD

hej doradzcie cos...plz :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a czy np. jak będzie sie miało z 2 g ram a kartę geforce 6600 gt 256 to czy karta bedzie powaznym problemem w odpaleniu na średnich +??

p.s hej nie wiem ale chyba 6600 gt obsługuje Shader 3.0?? więc moze nie jest taka zła?? :?

p.s 2 nie wiem co myśleć moze same ramy pomogą ??? kurcze nie znam sie na kartach graf. xD

hej doradzcie cos...plz :wink:

Ramu możesz mieć i 4 giga jak ci tak pasuje, ale to ci nie da ŻADNEGO przyrostu wydajności, tylko z nawiązką spełni wymagania gry co do ilości pamięci (raczej więcej jak 2 giga żreć nie będzie). GF6600GT ma SM 3.0, ale jest zbyt mało wydajny, by pograć na więcej niż prawie minimum (tak wynika z wymagań).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a czy np. jak będzie sie miało z 2 g ram a kartę geforce 6600 gt 256 to czy karta bedzie powaznym problemem w odpaleniu na średnich +??

p.s hej nie wiem ale chyba 6600 gt obsługuje Shader 3.0?? więc moze nie jest taka zła?? :?

p.s 2 nie wiem co myśleć moze same ramy pomogą ??? kurcze nie znam sie na kartach graf. xD

hej doradzcie cos...plz :wink:

Ramu możesz mieć i 4 giga jak ci tak pasuje, ale to ci nie da ŻADNEGO przyrostu wydajności, tylko z nawiązką spełni wymagania gry co do ilości pamięci (raczej więcej jak 2 giga żreć nie będzie). GF6600GT ma SM 3.0, ale jest zbyt mało wydajny, by pograć na więcej niż prawie minimum (tak wynika z wymagań).

o kurcze toś mnie zasmucił :(:( hej a jaką kartę radziłbyś zakupić w przyszłości?? (dobra wydajną a nie wygórowaną cenowo..)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie premiera została przesunięta dosyć znacznie a należy pamiętać , że te wymagania mogą być nieco przerysowane...Szczególnie jeśli chodzi o RAM. Ja tak myśle iż konfig A3000+ 1GB i GF6800 spokojnie powinien wystarczyć do zabawy nawet w wyższych ustawieniach. Na razie trzeba pamiętać, że te wymagania (poprzednie) to zasługa producentów sprzętu i pomiędzy rzeczywistymi wymogami będzie duża różnica co zresztą już widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie premiera została przesunięta dosyć znacznie a należy pamiętać , że te wymagania mogą być nieco przerysowane...Szczególnie jeśli chodzi o RAM. Ja tak myśle iż konfig A3000+ 1GB i GF6800 spokojnie powinien wystarczyć do zabawy nawet w wyższych ustawieniach. Na razie trzeba pamiętać, że te wymagania (poprzednie) to zasługa producentów sprzętu i pomiędzy rzeczywistymi wymogami będzie duża różnica co zresztą już widać.

hej a jak tak to czy jest az taka wielka roznica pomiędzy GeForce 6600 a 6800??

p.s sry ze tak ciągle o karty pytam ale to juz moje ostatnie mam nadzieję zapytanie o karty w tym dziele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a jak tak to czy jest az taka wielka różnica pomiędzy GeForce 6600 a 6800??

To nie temat na grafy ale odpowiem Ci, że różnica jest i to dosyć znaczna, zarówno w parametrach technicznych jak i szybkości działana na korzyść ma sie rozumieć GF6800...A jak jest jeszcze wersja 6800GS, GT to 6600 jest zagotowany. Sorry za offtop. Wracając do Crysisa i jego dzialania na Vista...Microsoft właśnie oficjalnie poinformowal iż nowy OS może spowolnić gry nawet do 15% w stosunku do XP...Myślę, że ten fakt przyczynił się do opóznieia premiery Crysis'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Crysisa i jego dzialania na Vista...Microsoft właśnie oficjalnie poinformowal iż nowy OS może spowolnić gry nawet do 15% w stosunku do XP...Myślę' date=' że ten fakt przyczynił się do opóznieia premiery Crysis'a.[/quote']

No to już wiemy dlaczego Crysis został przesunięty o cały rok finansowy ech... Z jednej strony dobrze bo zdążą poprawić gameplay i optymalizacje silnika żeby można było pograć bez zaciachów na tej shitnej Windzie Viście,

ale z drugiej tak różowo już nie jest... A to dlatego, że na Crysisa będziemy czekać jeszcze z rok :roll: I zaczyna mnie już denerwować ta ingerencja wszystkich możliwych reklam w gry a to Vista jest reklamowana, że taki Bioshock czy Crysis będzie na niej pokazywał swoje prawdziwe możliwośc,

a to robienie gier lepiej i szybciej działających pod Radki/GeForce(niepotrzebne skreślić...). To już przesadne jest :x :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I zaczyna mnie już denerwować ta ingerencja wszystkich możliwych reklam w gry a to Vista jest reklamowana, że taki Bioshock czy Crysis będzie na niej pokazywał swoje prawdziwe możliwośc"

Mnie również zaczyna to nużyć...Jeszcze troche a premiera Crysis'a czy innego zapowiadajacego się tytułu będzie zależna od panów z Microsoftu lub innych z ATI cz NV. A najsmutniejszy jest fakt iż firmy te realizują na grande swoje finansowe potrzeby kosztem graczy...Bo komu jest potrzebny Vista do gry w Crysis'a tylko Microsoftowi, który chce zarobić znów krocie. Tak na dobrą sprawe moznaby zrobić wersje DX10 po XP i gracze wtedy skorzystaliby najwięcej (prawdopodobnie już za 2 miesiące gralibyśmy w Crysis'a). Ale tu nie chodzi o interes nas graczy tylko Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy dlaczego Crysis został przesunięty o cały rok finansowy ech... Z jednej strony dobrze bo zdążą poprawić gameplay i optymalizacje silnika żeby można było pograć bez zaciachów na tej shitnej Windzie Viście, ale z drugiej tak różowo już nie jest...

Już nie przesądzaj tak, iż to jedyny i główny powód. Ot fakt, iż na Viście gry będą działać "wolniej" niz na XP znany jest od dawien, dawna. Powód? System zżera znacznie więcej pamięci oraz bardziej obciąża CPU i GPU - dlaczego tak jest skoro Linuxowe desktopy potrafią być równie ładne (co Vista) i obciążać stację nawet mniej od XP? Odpowiedź jest prosta... Microsoft za tym okienkowym shitem stoi...

I zaczyna mnie już denerwować ta ingerencja wszystkich możliwych reklam w gry a to Vista jest reklamowana, że taki Bioshock czy Crysis będzie na niej pokazywał swoje prawdziwe możliwośc

Tia... pokaże, tylko ciekawe na kogo sprzęcie? Bo na moim raczej nie (mimo iż wymieniałem wszystko jakieś 3 miechy temu i już pod G3 musiałem ramu dokupywać :/ )

a to robienie gier lepiej i szybciej działających pod Radki/GeForce(niepotrzebne skreślić...). To już przesadne jest :x :x

Wkurza Cię wykładanie funduszy przez producentów kart graficznych za to iż gry będą chodzić na ich kartach lepiej? Czy po prostu źle Cię zrozumiałem? Toć to jest norma, taki sposób reklamy, ale nie zachęcający a niemal zmuszający do zakupienia określonego produktu. Ale są tego i plusy - twórcy maja więcej kasy na włożenie w produkcję. :D

Tak na dobrą sprawe moznaby zrobić wersje DX10 po XP i gracze wtedy skorzystaliby najwięcej

To by było za proste, za piękne (dla graczy) oraz za mało dochodowe (dla Małomiękkiego) - a więc odpada. :wink:

A wracając do Crysis'a - ja nadal uważam, iż głównymi powodami przełożenia premiery były:

A) Chęć udoskonalenia silnika oraz dopracowania optymalizacji.

B) Prace nad portami konsolowymi które prawdopodobnie ukażą sie równocześnie bądź z małym poślizgiem w stosunku do wersji PC - w końcu konsole to KASA! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hm, ciekawy news, ale osobiscie uwazam go za "ciekawostkę" i wątpię by panowie z Cryteku zmienili swoją (chociażby główną) siedzibę.

Twórcy Crysisa wyniosą się z Niemiec?

"Ostatnio u naszych zachodnich sąsiadów wydarzyła się pewna tragedia, gdzie pewien nastolatek najpierw otworzył ogień, a później sam się zabił. Po tym incydencie rozgorzała dyskusja, czy brutalne gry komputerowe powinny być sprzedawane na terenie Niemiec? Poważny dylemat mają przez to twórcy projektu Crysis, bo jeśli tytuły zawierające przemoc nie będą mogły być rozprowadzane na terenie ich ojczystego kraju będą zmuszeniu poszukać nowej siedziby w innym państwie. Jako, że Crytek jest od jakiegoś czasu własnością EA studio to powinno sobie dać radę poza granicami RFN."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Arthizo ubiegłeś mnie heh. I znowu gry komputerowe * oskarżone o rozbuj w szkole.... Ciekawe kiedy to się skończy?!? Przecież od żadnej gry psycha by mu się do takiego poziomu nie zryła... No i od kiedy cytuje "Crytek jest od jakiegoś czasu własnością EA" przegapiłem coś czy to była pokryjoma fuzja? I myśle, że na Crysisa nie będzie to mieć wpływu no chyba, że Niemcy wydadzą dekret o zniszczeniu Cryteku bo wyprodukował już brutalną grę...

*no znowu komputerowe!!!!! A konsolowe to co nie gry?!?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Arthizo ubiegłeś mnie heh. I znowu gry komputerowe * oskarżone o rozbuj w szkole.... Ciekawe kiedy to się skończy?!? Przecież od żadnej gry psycha by mu się do takiego poziomu nie zryła... No i od kiedy cytuje "Crytek jest od jakiegoś czasu własnością EA" przegapiłem coś czy to była pokryjoma fuzja? I myśle, że na Crysisa nie będzie to mieć wpływu no chyba, że Niemcy wydadzą dekret o zniszczeniu Cryteku bo wyprodukował już brutalną grę...

*no znowu komputerowe!!!!! A konsolowe to co nie gry?!?!

No i nawiązując do tych "brutalnych gier komputerowych" :) Trochę trudno jest mi ocenić, czy Far Cry i Crysis do takowych należą. Wiadomo - krew leje sie gesto, ale to nie jest Postal 2, a nawet FEAR... Crysis zreszta nie stawia na pozim brutalnosci (vide Manhunt). Sami tworcy mowia o tej grze, iz jest to produkt DLA DOROSŁYCH GRACZY, z poważnym wątkiem fabularnym, etc. Głupio bym sie czuł będąc pracownikiem Cryteku, slyszac ze jakis nastolatek zabil kolege, bo byl fanem Crysis i Far Cry...

ps Ballack, mądrze mówisz:

I znowu gry komputerowe * oskarżone o rozbój w szkole

Good night and good luck!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to przez mój internet, ale w paru miejscach filmik tak ładnie przycinał :) ech ech ech... coraz bardziej rozwiewane są wszelkie wątpliwości, że gra będzie działać ładnie nawet na mocnych dziś kartach... ale wszystko przez to, że nie ma żadnego DEMA, albo selfrolling demo, albo benchmarku, albo czegokolwiek :) Ja nie wiem.... kiedyś dema wychodziły przed full wersjami, a nie po nich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Niemczech zostaną zakazane brutalne gry, to pracownicy studia Crytek zamierzają wyjechać z tego kraju i tworzyć na emigracji. Niedawno pisałem o tym w tym temacie, natomiast dziś mam świeże informacje na tem terminu premiery gry.

Mianowicie jeden z trzech najważniejszych ludzi w siedzibie Crytek, czyli Cevat Yerli, oznajmił właśnie, że omawiany produkt trafi na sklepowe półki nieco później niż zaplanowano. Developerzy pracują bardzo ciężko, aby dostarczyć klientom doszlifowaną w najmniejszym szczególe grę, a dodatkowy czas pozwoli im na upewnienie się, czy wszystko funkcjonuje w ich dziele prawidłowo.

Niniejsze oświadczenie może powodować jednak lekki niepokój, ponieważ korporacja wydawnicza Electronic Arts ogłosiła odsunięcie terminu premiery Crysis w przyszłość (konkretnie w okres po 1 kwietnia 2007 roku) ponad miesiąc temu. Szczerze mówiąc, i tak chyba nam graczom nie zależy na bardzo szybkiej premierze Crysis - najpierw trzeba zrobić "mały" upgrade i przygotować się na DirectX 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka na więc całkiem niezła obsuwa w terminie wydania gry, bo skoro Crytek się przenosi, to trochę to potrwa, a w tym czasie prace nad Crysisem wcale nie posuną się do przodu, niestety. Inna sprawa, że do wyjścia gry i tak zostało kilka miesięcy, więc jest czas na upgrade kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padną, padną... ale i tak sprawa z Crysisem wygląda dość nieciekawie. Wyobraśmy sobie taką sytuację: Mamy Radeona 9500, 256mb ramu, procesor 2GHz... zróbmy małe podsumowanie wydatków tak, by Crysis działał na full detalach:

-Karta graficzna powiedzmy GeForce 7800 PRO GTX 512mb(czy jakoś tak) - ok. 1700zł

-Procesor około 3GHz - 500zł

-2GB ramu - 700 - 1000zł

-Windows Vista - ok. 300zł

-Gra Crysis - 100 zł

Razem: 3600zł

Zobaczyć piękno wirtualnej dżungli: Bezcenne:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...