Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dżungla będzie świetna juz widze te walki i polowania na ufoków. Nie ma to jak zapolowac na kosmite w radosnej gestwinie :D . Swoją droga ciekawe jak będzie z deformowaniem dzewek pojazdami np. czołgiem czy pojazdem opancerzonym. Na kilku scren'ach widziałem takie akcje i wygladało to dosyć przekonująco :twisted: :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie te przedstawione do tej pory UFOlki nie zachwycają. Raczej to marnie wygląda. Obawiam się czy nie będzie analogicznie jak z FarCry gdzie zabawa znacząco traciła wraz z dołączeniem do puli przeciwników mutantów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba te latające samowarki to robty obcych. Prawdziwe mózgi tego zamieszania siedzą napewno w tym ogromnym statku i dowodza mechanicznymi hordami. Co do tych obcych w statku to mam nadzieje, że Crytek wymyśli jakies przerazajace kreatury i nie popelni błedu jak z trigenami w Far Cry'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie dadzą nam wszystkiego na pół roku przed premierą

To Crysis nie ma wyjść jeszcze przed grudniem?

że Crytek wymyśli jakies przerazajace kreatury i nie popelni błedu jak z trigenami w Far Cry'u.

Boże spraw by to była prawda! :D

Chociaż w sumie wszystko co zmutowane w FC mi się nie podobało - a własciwie to 80% gry po pokazaniu sie mutantów...

Jak to będzie podobnie wyglądać z Crysisem i ufolami to ja chyba podziękuję i kupie HL2 Episode Two. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest w CRYSISIE przereklamowane to grafika ale akurat tu twórcy nie kłamią o czym możemy się przekonać na jednym z obrazków który prezentuje zdjęcia ze świata realnego i z CRYSISA a oto link do niego

LINK wiem ,że ktoś to już podawał ale to było pare(kilka?)stron temu więc podaje jeszcze raz a o reszcie Crytek się nie wypowiada z wszystkimi możliwymi przechwałkami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że screeny to za mało w obliczu filmiku, który był ostatnio w CDA. Różnica jest wielka. Na prawdę widać te efekty o których mowa w zapowiedziach: rozmazane brzegi obrazu podczas ruchu, nieliniowe rozpraszanie światła przez odbicie itd. Po prostu piękna grafa. Szkoda, że nie pogram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie jest juz prawie pażdziernik czyli odejmujemy 2 miechy od 6 i zostają nam trzy więc Crysis powinien wyjść w kwietniu

Ale mi po prostu wydawało się że Crysis ma mieć premierę przed świętami, tyle. :?

a pozatym to o trigerach to naoisał wwl1 a nie ja :D

Sorka - błąd. :wink:

Jedyne co jest w CRYSISIE przereklamowane to grafika

Hyh ja bym to powiedział tak; "Jedyne co jest w Crysisie reklamowane to grafika" - bo jakoś o niczym innym nie gadają twórcy. Nawet przy otwarciu jednego z trailerów prezentujący mówi "Ale co ja będę gadał, lepiej sami zobaczcie jakie to jest piękne" (nie cytat - ale o podobnej treści).

rozmazane brzegi obrazu podczas ruchu, nieliniowe rozpraszanie światła przez odbicie

Marne przykłady dałeś stary, ojj marniutkie. :D

Ale jakiś nowy typ mappingu (nie znam nazwy) fajne daje efekty. No i ogólna szczegółowość wszystkich elementów zapiera dech. :D

A i HDR ładnie wykorzystali ale jakoś jeszcze nie idealnie jak na mój gust. ^^

Ciekaw jestem jak wypadnie w grze mimika... czy będzie to przynajmniej poziom HL2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się polskie lamentowanie i szukanie minusów na siłe ;) Narazie widzieliśmy grafikę więc tyle możemy komentować :) A do tego cytatu, to najpierw wszystko było mówione o broni/radarze/mocach. A potem dopiero to powiedział i pokazana była sieczka ;) mała różnica? "Nie dla idiotów" ;)

Co jak co Crysis i tak będzie miał rywala, gra całkiem inna. Za to grafika jest na wysokim poziomie, a co chodzi? Chyba już wielu zapomniało :twisted:

Alan Wake

LINK do prezentacji QuadCore i Alan Wake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne przykłady dałeś stary, ojj marniutkie. :D

Ale jakiś nowy typ mappingu (nie znam nazwy) fajne daje efekty. No i ogólna szczegółowość wszystkich elementów zapiera dech. :D

A i HDR ładnie wykorzystali ale jakoś jeszcze nie idealnie jak na mój gust. ^^

Ciekaw jestem jak wypadnie w grze mimika... czy będzie to przynajmniej poziom HL2...

Czy marne to bym się kłócił. Wiesz jak ciężkie jest wprowadzenie takich efektów? HDR jest już efektem wprowadzonym wcześniej i wciaż rozwijanym przez producentów GPU, a to są efekty autorskie, będące wynikiem wprowadzenia wysoce skomplikowanych równań różniczkowych. I o ile na kartce papieru równanie takie wygląda na krótkie (choć nie koniecznie latwe do wyliczenia), to przetłumaczenie go na język maszynowy i efektywne wykorzystanie w grze jest mistrzostwem świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasus napisał:

Marne przykłady dałeś stary, ojj marniutkie. Very Happy

Ale jakiś nowy typ mappingu (nie znam nazwy) fajne daje efekty. No i ogólna szczegółowość wszystkich elementów zapiera dech. Very Happy

A i HDR ładnie wykorzystali ale jakoś jeszcze nie idealnie jak na mój gust. Smile

Ciekaw jestem jak wypadnie w grze mimika... czy będzie to przynajmniej poziom HL2...

Czy marne to bym się kłócił. Wiesz jak ciężkie jest wprowadzenie takich efektów? HDR jest już efektem wprowadzonym wcześniej i wciaż rozwijanym przez producentów GPU, a to są efekty autorskie, będące wynikiem wprowadzenia wysoce skomplikowanych równań różniczkowych. I o ile na kartce papieru równanie takie wygląda na krótkie (choć nie koniecznie latwe do wyliczenia), to przetłumaczenie go na język maszynowy i efektywne wykorzystanie w grze jest mistrzostwem świata.

Też bym się kłócił bo przykłady są bardzo dobre zapomniałeś dodać jesdynie o "VOLUMETRIC CLOUDS" czyli o super realistycznych chmurach i proszę wstrzymać oddech KAŻDA Z NICH RZUCA WŁASNY CIEŃ(!!!!!!!!!!!!!).....tak to jest mistrzostwo świata a mistrzami świeta są panowie Yerli i to zdecydowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to są efekty autorskie, będące wynikiem wprowadzenia wysoce skomplikowanych równań różniczkowych.
rozmazane brzegi obrazu podczas ruchu

Efekt wykorzystany w tuzinie obecnych gier. Oparty o prosty Bloom ( czy motion-blur , niepamiętam).

nieliniowe rozpraszanie światła przez odbicie

Tzn. światło się odbija o powierzchnię i oświetla inne rzeczy? Czyli jeden z standardów Unreal Engine 3. :D

"VOLUMETRIC CLOUDS" czyli o super realistycznych chmurach i proszę wstrzymać oddech KAŻDA Z NICH RZUCA WŁASNY CIEŃ(!!!!!!!!!!!!!)

A tego efektu to już nie mogę się doczekać by ujżec w live... mam nadzieję że dadzą w Crysis jakiś samolocik czy helikopter do polatania by to oblookać z bliska - jak nie to bieda. :D

A i ciekawe czy w końcu zobaczę te drzewa (krzaki) liściaste na których każdy liść jest animowany oddzielnie - w Obku miało być i nie było... :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty Będą nawet w CDA czy gdzieś indziej już nie pamiętam gdzie pisało ,że żeby zaprezentować ten efekt specjalnie zrobili jeden etap gdzie będzie walka w powietrzu a drzew też się nie mogę doczekać...żeby je wyciąć wszystkie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy jak pójdzie na srednich detalach :D . Do tego jak otrzymam świetna grywalność, klimat...cóż więcej chciec od gierki. A aż takiej wielkiej różnicy pomiędzy średnimi detalami a wysokimi raczej nie będzie dziś ta różnica juz się zaciera. Stawiam na przyjemne polowanie na obcych mniam i zabawe w przesadzanie dzrewek :twisted: :D hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko drzewka to tylko element w dyskusji. Co do gierki to Crysis niesie sporo emocji w końcu to kolejne wielkie dzieło twórców niezapomnianego Far Cry'a. Wiąże spore nadzieje, oczekiwania z tym tytułem i mam nadzieje, że zima minie pod znakiem studia Crytek. Z detami w Far Cry'u to tak naprawde niektóre zauwazyłem dopiero po kilkakrotnym przejsciu gry ale masz racje różnica pewna jest. Choc w przypadku Crysis'a to i srednie stykną. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, zima upłynie pod znakiem Gothic 3 :P

A co do Crisis'a to jak już wcześniej pisałem nie widzę powodu, by grą aż tak się podniecać. Zdaje się, że gdzieś na początku sierpnia pisałem , że o grze na dobrą sprawę niwiele wiadomo oprócz grafy. I cóż, miesiące mijają i ten stan się nie zmienia. FC był przełomem to fakt. Crysis jednak coś mi się będzie zwykłym fps'em z wybajerowaną grafiką jakich wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet minimalne stykną i się nie odczuje jakiejś porażającej różnicy bo grafa będzie zaje....fajna na każdych detalach a ,że silnik bedzie optymalizowany przez Yerlich to można być spokojnym o to ,że większości nas pójdzie i to nawet na średnich.....drzewka :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... już widzę jak Crysis będzie wypasiaście na minimalnych wyglądał - nierealne. Prawdopodobnie będzie jak z F.E.A.R. 'em - na maksie wygląda bosko, na minimum jak Quake 3. xD

Ale optymalizacja Crysisa może okazać się nawet i dobra więc na te absolutne minimum raczej nie będziemy skazani. :D

Och, przestańcie już pitolić o tych drzewkach, bo to się już nieprzyzwoite robi

Obrońca drzew czy co? O.O

Ja i tak je wszystkie zetnę. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis to Crysis jego optymalizacja będzie świetna to staje się powoli tradycją Crytek raczej nie popełnią błedu engine FEAR'a. Do tego interakcja czegos takiego jeszcze nie było w żadnej gierce. Na początek podemoluję troszkę faune i infrastrukture tak żeby się zapoznać z możliwosciami naszego bohatera. :D8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części masz w zupełności racje napewno się powtarzamy i to nie tylko w kwesti interakcji otoczenia, engine czy fabuly. Ale też o Crysis zostalo juz wiele powiedziane i dosyc ciężko jest podjąć, w miarę mądrą dyskusje, ktora w dodatku byla by niepowtarzalna. Crysis to gra, ktora niesie z sobą szereg emocji bo przecierz można ją porównać do premiery np Doom'a 2 czy Quake 2 a takich gierek jest jak na lekarstwo. Myśle, że dlatego tak wiele osób wypowiada się o tym tytule w duchu nazwijmy to nie zawsze racjonalnym np wspomniane przezemnie demolowanie otoczenia. Czesto również poszukiwanie nowych wątków w danej dyskusji niestety prowadzi do nieszczegolnie konstruktywnych dialogów i to się moze zdarzyć każdemu uczestnikowi takich konwersacji. Przykład masz moją historie o drzewkach przyznaje z pełna odpowiedzialnością nie jest za szczególnie atrakcyjna intelektualnie i jest można powiedzieć moim błędem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...