Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Czy kampania singleplayer jest bardziej sensowna i dynamiczna niz w Crysis 2? Bo przyznam szczerze, ze ostatnie 3 misje w poprzedniej odslonie serii przechodzilem juz na sile, a to i tak tylko i wylacznie dlatego, ze wczesniej sprawdzilem na necie, czy mam jeszcze daleko do konca... Dziwne, bo w pierwszego Crysisa gralo mi sie przyjemnie caly czas... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ten cały DX11 w Crysisie to pic na wodę, ale po obejrzeniu gameplayu z GTX 680... Eh, Crytek zwracam honor, niech wam będzie, że to było potrzebne, bo gra wygląda obłędnie. Mimo wszystko dało się jednak konsolową wersję na DX 9 zrobić... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jeszcze przed premierą gra wyglądała prawie tak samo jak "dwójka". Jednak teraz jestem innego zdania, bo obejrzałem kilka filmików na YT. Widać, że DX 11 pracuję przy tej odsłonie pełną parą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do gry opłaca się kupić Crysisa dla samego singla będą jakieś DLC?

Dostanę odpowiedź?

Bo nie wiem czy dla samego singla opłaca się, bo w multi to raczej nie zagram.

Woda wygląda niesamowicie w nowym Crysisie, zdjęcie w aktualnym numerze Cd-action, nawet na tym sławnym nowym papierze :D wygląda olśniewająco.Zaczynam zazdroscić kumlowi z GTX :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin liniowej gry (chodzi o fabułę, misje, dialogi, bo świat jest taki półotwarty) za 130 zł? No way. Fakt, Crysis 3 graficznie miażdży i pobija wszystko, kampania jest stosunkowo dobra (nawet ciekawsze toto od losowego Call of Duty), ale jak ktoś nie rusza multiplayera, to niech poczeka do obniżki chociaż do 50 zł. Biorąc pod uwagę jak szybko tanieją gry na Origin / Steam, nim się obejrzymy, a cena będzie niska.

Swoją drogą jak to jest w multi (niestety u siebie gry nie mam, więc nie sprawdzę) - jak ktoś jest total noobem w grach sieciowych to jest sens spróbować? Przyznam, że jak parę miesięcy temu wpadłem do losowej gry w Crysis 2 to po paru minutach wypadłem. A w becie C2 szło mi z kolei całkiem gładko (pewnie dlatego, że sporo niedoświadczonego ludu się rzuciło na darmową grę). Z tym nano-suitem i nieco innym stylem gry od typowego shootera można się pogubić, a jak jeszcze się po multi wcale nie gra, to już w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taffer: a co jest żałosnego w tym, że ktoś zrobił grę pod DX11, chcąc sprzedać engine na nowej generacji konsol? Postęp to postęp i żadnego żalu tutaj nie ma.

Gra wygląda obłędnie...ale z tego co się dzisiaj dowiedziałem to single jest na 6godzin. To jest żal...dlatego zamówienia z gram.pl nie odbiorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPS to nie RPG, Singiel w granicach 6 godzin jest w porządku, a w połączeniu z zadowalającą fabuła i obłędną oprawą gra wypada o niebo lepiej niżeli wiele ostatnio wydanych tytułów FPS. Do tego C3 oferuje świetny i obszerny Multiplayer więc gra jest jak najbardziej warta tych 120zł (średnio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ostatnio wydany Far Cry 3, który de facto w sporej mierze był mieszanką FPS/RPG nie przypominam sobie w ostatnich latach żadnego FPS'a z fabułą na 30h, a jeżeli trafił się jakiś z fabułą na średnio 12h to był jakiś ewenement. 6h to najczęstsza długość SP w fps'ach, a więc C3 nie jest tutaj żadnym odstępstwem od reguły. Poza tym ludzie zawsze krzyczeli że dany tytuł to TYLKO X godzin, a w praktyce wiele osób daną grę przechodziło o te kilka godzin dłużej. Nie dziwi mnie że pojawiają się czasy przejścia C3 w granicach 5h bo nie od dziś ludzie przechodzą na pałę grę pomijają masę rzeczy.

Ps. Czy fabułą serii Crysis jest słaba czy nie to już kwestia gustu, gdyż jest wielu zwolenników jak i przeciwników i nie da się jednoznacznie powiedzieć że fabułą jest bardzo zła albo bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To, że producent robi nas w konia nie oznacza, że mam się z tego cieszyć. Dlatego kupię grę z klasyki, na której może się mu koszta zwrócą. Taki wredny konsument ze mnie...

2. Fabuła - jest jakaś? Bo jakoś w dwójce nie znalazłem rozwiązania skąd w nowym jorku wzięli się kosmicy z wyspy z 1, którzy współpracują z CELL czy jak im tam.

3. Gram teraz w RAGE - mam już 10h przegrane a jestem może w 2/3 wyśmienitej gry. Da się? Da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby w jaki sposób on "nas" robi w konia, tzn. ten producent? Czy powiedzieli że SP będzie na np: 15h, a wyszło na 5h? Nie, więc nie ma tutaj mowy o żadnym robieniu w konia. Właśnie to mnie wpienia w dzisiejszych graczach, patrzą na wszystko przez pryzmat nielicznych gier, które oferowały trochę więcej godzin rozgrywki, a każdemu producentowi, który wydaje PS w granicy 6h zarzucają oszukiwanie i masę innych pomówień i oszczerstw.

Wiesz, może jej dlatego nie znalazłeś bo jak można wywnioskować z tego co piszesz kompletnie nie zwracałeś uwagi na wydarzenia w grze. Primo, kosmici byli "pod ziemią" na naszej planecie prze miliony lat do tego w różnych jej zakątkach (nie mówiąc już o tym że się przemieszczają). Duo, CELL nigdy nie współpracowała z nimi (nie wiem skąd wziąłeś ten idiotyzm), tylko ich wykorzystywali dla technologii i źródeł energii. Wiele z tych rzeczy jest właśnie wyjaśnione w C3 chociaż w żadnej części Crysis'a nie było sugestii jakoby CELL pracowała z kosmitami więc nie wiem skąd ten pomysł.

Rage, co... tak jak mówiłem zdarzają się ewenementy. Na 10 wydanych gier FPS może jedna daje więcej niżeli 6-7h Singla. A tak na marginesie Rage wcale nie jest takim dobrym FPS'em ot średnim znam wiele osób które bardzo żałują wydanej kasy na tą grę, tym bardziej że tryb MP tej gry jest słaby i raczej martwy.

Tak czy owak jeżeli uważasz że C3 jest takie złe to masz rację nie kupuj jej będzie o jedną osobę wypisującą głupoty mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Fabuła - jest jakaś? Bo jakoś w dwójce nie znalazłem rozwiązania skąd w nowym jorku wzięli się kosmicy z wyspy z 1, którzy współpracują z CELL czy jak im tam.

You gotta be kidding me...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kewl.

glupoty? Gdzie masz w dwojce cokolwiek wyjasnione? Walczysz z cell i kosmitami...tyle...zero wyjasnien.

Rage jest dobra i niedoceniona gra...bo wymaga wiecej jak przysiadu na 6 godzin.

Tak...producenci oszukuja. Kiedys dawali rade tworzyc kilkugodzinne gry...czesto gnioty...czesto perelki. Teraz sprzedaja drozej gry krotsze...czesto gnioty...czesto perelki. Ale coraz krotsze i nie zawsze idzie to w parze z dawka emocji jak w poczatkach modern warfareow.

chcesz placic ponad 100zl za 6 godzin to plac. Ja nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupoty? Gdzie masz w dwojce cokolwiek wyjasnione? Walczysz z cell i kosmitami...tyle...zero wyjasnien.

Ależ wszystko jest wyjaśnione, w bardzo ładnych cutscenkach ;)

Rage jest dobra i niedoceniona gra...bo wymaga wiecej jak przysiadu na 6 godzin.

Nope i dobrze zaświadczą o tym fani Skyrima, Falloutów i Borderlands.

Po prostu z całym szacunkiem do Carmacka i całego id Software, po prostu za długo gier nie robili. Na Rage'a napalali się fani ich poprzednich dzieł, dużą część pozostałych potencjalnych kupców zniechęciły problemy na PC i upierdliwy system zapisu na konsolach - a to nienajlepsza reklama :(

Ale nie będę narzekał, bo też w Rage'u bawiłem się świetnie ;)

Tak...producenci oszukuja. Kiedys dawali rade tworzyc kilkugodzinne gry...czesto gnioty...czesto perelki. Teraz sprzedaja drozej gry krotsze...czesto gnioty...czesto perelki. Ale coraz krotsze i nie zawsze idzie to w parze z dawka emocji jak w poczatkach modern warfareow.

Albo to gracze się zmienili. Ja też zuważyłem ostatnio, że z braku czasu nie mogę angażować się w rozbudowane fabularnie gry - gdy wracam do nich np. po tygodniu to nie pamiętam już co robiłem poprzednio i o co kaman, niestety :(

chcesz placic ponad 100zl za 6 godzin to plac. Ja nie chce.

Tu się zgodzę. Gry tylko i wyłącznie w reedycjach i CDA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000

Twoje twierdzenie jakoby ta gra nie miała fabuły (czyli że wszystko od tak się dzieje i tyle jakby nie było w tym żadnego sensu) jest tak absurdalne że nie wiem nawet gdzie zacząć aby nie wyśmiać cię od stóp po czubek głowy. Poza tym niektóre rzeczy są wręcz oczywiste śledząc co się dzieje w grze, niestety jak ktoś nie słucha dialogów i tylko biega na pałę aby szybciej grę przejść to potem gada takie głupoty jak Ty o CELL współpracujących z Cepidami :E

Tia, Rage jest niedoceniana bo... trzeba w nią grać dłużej niż w inne gry? Jaja sobie robisz czy co? Od kiedy to długość gry jest wyznacznikiem jakości?!

Widzę że jesteś raczej jednym z tych co bezmyślnie wydają pieniądze na coś, a kiedy usłyszą że z daną rzeczą jest "coś nie tak" to zaraz krzyczą że oszustwo, itd.

Nie płacę ponad 100zł za 6h gry, płacę 100zł za Singleplayer i Multiplayer, a to jako całość daje dziesiątki godzin rozgrywki i za to płacę, a nie za "6 godzin" czegoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej...cos Ty sie uparl na latanie na pale co? Przeszedlem Crysis 2 dwukrotnie i narracja jest beznadziejna. Bez czytania forow ciezko sie polapac.

No chyba ze za mega fabule uwazasz opowiesc o gosciu ktory dostal kombinezon ktoremu sluzy jako nosnik i w miedzyczasie masz walczyc z cell i kosmitami. Nic nie jest wyjasnione...sa tylko wprowadzenia do misji.

po nastepne nie grywam w multi bo nie lubie...liczy sie dla mnie single a tu przelicznik jest tragiczny.

Po nastepne czytaj co pisze...nie odbiore zamowienia bo dowiedzialem sie ile trwa single ukonczone bez pospiechu. Nie dam sie robic wiec nie kupuje.

Ps. A wysmiewac to Ty mozesz...

Na tym koncze bo sie ostro zaraz poklocimy.

Ty chcesz placic za 6 godzin...ja nie. Wiec Ty jestes szczesliwy i zadowolony a ja jestem do niczego, bo nie lubie przeplacac. Na tym zakonczmy...dzierzyj korone zwyciestwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kraven - przesadzasz. smile_prosty.gif Rozumiem, ze wychowales sie w czasach, gdy gry wygladaly "troche" inaczej. Zreszta doskonale pamietam druga polowke lat 90-tych. To naturalna kolej rzeczy, ciezko byloby mi sobie wyobrazic, gdyby gry wciaz wygladaly tak samo, tylko np. animacje, grafika i tym podobne technikalia przybraly obecna forme.

Crysis jako seria dla mnie przebija sie przede wszystkim grafika i na to patrze w pierwszej kolejnosci. Przyznaje, jedynki nie ukonczylem, bo byla ciekawa, ale do czasu. Strzelanie do skosnookich, latanie po wysepce w nano-suicie to ciekawa odskocznia, ale jakos brakowalo mi tam dynamiki, spoiwa fabularnego, czegos wiecej od "hasania po wyspie" i paru dialogach od czasu do czasu.

Dwojka byla i lepsza i gorsza. Lepsza, bo bylo dynamiczniej i ciekawiej. Gorsza, bo bardziej liniowa i niemal tunelowa. Fakt, byly rozne drogi do celu, ale zamiast klasycznej sciezki - 2-3 odnogi, dla mnie szalu to nie robilo.

Trojki jeszcze nie ukonczylem (ciesze sie jednak, ze na razie na pozyczonym koncie gram i nie kupilem, ale wyjasnie za moment), jednak przyznaje, ze jest lepsza od C2. Swiat jest nieco bardziej otwarty, lokacje wprost oszalamiaja szczegolowoscia (tak, mimo ze juz to widzialem w poprzednich czesciach wciaz zbieralem szczeke z podlogi, bo jednak troszke grafike poprawili od czasu C2). Na moim srednim badz co badz sprzecie (Phenom II X4 955BE @ 3,2 GHz, 8GB RAM, Radek HD7850 2GB) wszystko wyglada cudownie i zadna gra wizualnie tego nie przebila (nawet, niestety, bardzo ladny Wiedzmin 2). Przejdzmy do gameplayu - nie jest to poziom Call of Duty... cale szczescie! Nie czuje, ze gram w film z amerykanska flaga w tle, nie ma takiej skali "epickosci", dzieki czemu jest to o wiele ciekawsze i czuje, ze gram w cos swiezego, tym bardziej, ze nano-skafander wciaz daje mi mase radosci.

Jednak... dlugosc kampanii rozczarowuje. Ja akurat podziwiam widoczki co chwila i przechodze gre powoli, wiec poki co mam te 8 z kawalkiem godzin na liczniku i pewnie na 10 sie skonczy. Jednak jako, ze multi nie bardzo trawie (bez wzgledu na gre, nie liczac co-opa), to poczekam, az gra stanieje na Origin do 30-50 zl i wtedy z wielka checia przygarne swoja kopie, wczesniej zamawiajac sobie pudelko z plytkami na allegro, jako, ze jestem fanem wydan pudelkowych. Poki co kampania, jak wspominalem, dla mnie niesamowicie ciekawa. Sporo taktyki zamiast bezmyslnego strzelania rodem z Call of Duty naprawde daje duzo frajdy. Tak wiec w moim mniemam kampania spokojnie zasluguje na 9/10 (liczac tez strone techniczna).

A Rage jest slaby, w dodatku pas-kud-nie wyglada. id skaszanilo sie juz od dawna, od premiery Dooma III. trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000

To że przeszedłeś grę dwa razy to nie znaczy że zrobiłeś to dokładnie, a poza tym przejść, a zrozumieć to dwie różne rzeczy co z zresztą udowadnia fakt że wymyślasz jakieś niestworzone rzeczy z świata gry.

|____________________

Wydaje mi się że obecna generacja graczy to banda przygłupów, która nie zauważy wyjaśnienia danej rzeczy w fabule gry o ile nie "dostanie w gębę" owym wyjaśnienie wypowiedzianym w grze przez postać X tak prostacko i dosadnie jak to tylko możliwe. Najlepiej żeby owe wyjaśnienia były w grze oflagowane wielkim czerwonym i migającym znakiem "UWAGA WYJAŚNIENIE XYZ!!!" . . .

Problemem ludzi jest to że grając w grę tylko słuchają i absorbują w sumie to co jest im dosadnie powiedziane przez narratora/filmik, a resztę informacji kompletnie ignorują, a potem żal płacz i rozpacz bo nie wiadomo dlaczego pan X dał w pysk dla pana Y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? Crysis niby nie ma fabuły, to właściwie która gra FPS ją obecnie ma? Akurat gdy przechodziłem tzn dalej przechodzę Crysis 3, to pełno rzeczy zarówno o kombinezonie jak i CELL oraz kosmitach było albo mówionych w czasie gry, albo znajdowanych jako nagrania/wiadomości. I tego było dużo, bardzo dużo. Właściwie to Crytek zbudował całkiem przyzwoite i szczegółowe uniwersium, choć może niezbyt przesadnie ambitne, ale jednak ten klimat sci-fi jest wciągający i intrygujący zarazem

Fabuła - jest jakaś? Bo jakoś w dwójce nie znalazłem rozwiązania skąd w nowym jorku wzięli się kosmicy z wyspy z 1, którzy współpracują z CELL czy jak im tam.

ROTFL, i ty w ogóle zabierasz głos na temat warstwy fabularnej tejże serii? Dajże pan spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...