Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Crysis 3 odblokowany dla Korei i tematy ze screenami na forach eksplodowały. Wygląda to... tak sobie. Crysis 2 z MaldoHD4.0 wygląda i ponoć działa zdecydowanie lepiej. Śmiech trochę. Wszystko powyżej 2xAA zabija płynność. Dopiero pojedynczy GTX690 (!!!) trzyma jako tako 60fps na very High. Słychać głosy, że gra przy 4xAA, very high i 1080p potrafi zadusić SLI GTX 680 (chociaż to naprawią sterowniki od Nvidia). Znajomy ma 670 i ma 30-40 fps przy high i 1080p. Na podobnym setupie co mój (HD 7950 3GB, i7-2600K @ 3.9GHz oraz 8GB RAM) mogę liczyć podobno na ledwo 30fps na high bez AA. Śmiech na sali.

Do tego gra wcale nie wypala oczu tak jak było to mówione. AA chyba nie działa, bo każdy screen jaki widziałem ma poząbkowane krawędzie tam gdzie nie powinien. Efekt deszczu jest ponoć zepsuty i w ruchu wygląda to absurdalnie. Niektóre tekstury są gorszej jakości niż te z premiery "dwójki".

To by było na tyle z legendą Crytek. Na konsolach kompromitacja, na PC nie ma szału. Dalej pewnie wezmę grę na premierę, bo lubię Crysisa głównie za rozgrywkę. Trochę jednak szkoda. Miał być next next-gen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Powiem ci, że wolę zagrać sobie w tę produkcję na najniższych i cieszyć się, że wgl. mi chodzi, bo absurdalne wymagania dotyczące DX11 mogą odbić się Crytekowi czkawką:/ Ja wiem, że efekty typu ruchoma woda czy "drzewa zaginające się w 1000000 miejscach" muszą mieć wsparcie tego typu, ale czy naprawdę nie można było wprowadzić, nawet marnej, obsługi DX9? Z drugiej strony jak ma być postęp to jest i my, zwykli gracze, nie mamy za bardzo nic do gadania:/ Ale lepiej zoptymalizować mogli, to jest fakt najważniejszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co źle jest zoptymalizowana? C2 na ultra turbo full ustawieniach u mnie byłą raczej niegrywalna, a C3 na ultra idzie dość przyzwoicie. Imo działa jak złoto, a jedynie kilka rzeczy jeszcze kuleje np: AA i takie tam bajery. Poprawią sterowniki kart graficznych to i wydajność będzie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "dwójka" ma bardzo dobrą optymalizację. U mnie śmiga na najwyższych detalach w 1280 x 1024. Co innego "jedynka". Z tą przesiadką na DX 11 też jest to przesadne i to jeszcze biorąc pod uwagę niewielką zmianę w grafice, w stosunku do dwójki. To, że gra potrzebuje kart z DX 11 nie oznacza to, że gra będzie działać na takiej za 150 - 200 zł. Do trójki trzeba mieć kartę za co najmniej 400 - 500zł. Nie wiem, czyżby Crytek chciałby u innych zrobić wrażenie, że jego najnowsze dziecko wymaga najnowszego DirectX'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekwlodyka28

Ahh no to teraz się zgadza wink_prosty.gif W ogóle zaskakuje mnie jak C3 wyglląda na minimalnych, zawsze było widać sporą degradację grafiki kiedy schodziło się z ustawień, a w C3 wystarczy ustawić obiekty na bardzo wysokie, tekstury na wysokie + jakiś motion blur, ambient occlusion i gra wygląda świetnie zachowując ogromną wysajność. Grając i nagrywając multiplayer nie widziałem potrzeby aby iść wyżej z ustawieniami gdyż gra i tak już wyglądała świetnie.

@GutekHolubek

To co to za dobra optymalizacja skoro aby grac na maksymalnych ustawieniach trzeba schodzić do rozdziałki rzędu 1280 x 1024. Chyba nie wiesz na czym polega dobra optymalizacja gry :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to za dobra optymalizacja skoro aby grac na maksymalnych ustawieniach trzeba schodzić do rozdziałki rzędu 1280 x 1024. Chyba nie wiesz na czym polega dobra optymalizacja gry :E

Wiesz, nie każdy dysponuję większym ekranem powyżej 17/19". A LCD to nie CRT, że możesz sobie zmieniać rozdzielczość jaka ci się podoba -_-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę plany sprzętowe pozmieniałem i "tylko" kupię lepszą kartę do obecnego zestawu, więc na pierwszy ogień pójdzie dwóka z MaldoHD ;) A potem jak C3 stanieje i będzie już perfect zoptymalizowany, to dokończę wreszcie trylogię Proroka (i sprawdzę czy grafika zadnią część ciała urywa;)).

A C2 jest teraz naprawdę dobrze zoptymalizowany, ale jak przypomnę sobie wersję 1.0... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GutekHolubek

Skoro nie posiadasz monitora pracującego docelowo w 1080p to nie jesteś w stanie określić stopnia optymalizacji danej gry. W sumie można nazwać Cię szczęściarzem bo nie musisz zawracać sobie głowy tym że gra nie chodzi dobrze w full HD, jeżeli ja (i wiele innych osób) zmienię rozdzielczość na mniejszą to pomimo lepszej wydajności obraz będzie nieostry, itd. Tak czy owak C3 działa lepiej niżeli C2 i to jest najważniejsze wink_prosty.gif

@Crysis 3

Jest wideo recenzja z wynikiem 9.0, wygląda na to że gra jednak nie zawiedzie wink_prosty.gif

http://www.gametrail...crysis-3-review

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://answers.ea.com/t5/Support-Community-Idea-Exchange/Allow-everyone-to-download-Crysis-3-in-INTERNATIONAL-ENGLISH/idi-p/534972

Złożyłem petycje/sugestie, żeby EA udostępniło również oryginalny język gry do wyboru dla każdego.

Jeśli komuś również przeszkadza przymusowa polonizacja, byłbym wdzięczny, gdyby dopisał niżej coś od siebie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szybciej wyjdzie pobranie anglojęzycznego pakietu w serwisie Pirate Bay można znaleźć angielski pakiet językowy z cutscenami itd., a po wrzuceniu plików do własnego katalogu wystarczy zmienić w rejestrze klucz lokalizacji z pl_PL na en_GB (lub en_US) i masz pełną angielską wersję wink_prosty.gif

Ps. Chociaż pomysł aby EA zrobił to oficjalnie jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z jednej strony language packi to szybkie rozwiązanie.

Ale z drugiej - ponoć po każdym patchu trzeba będzie to robić od nowa, poza tym jest to rzecz nieoficjalna więc nie zdziwie się, kiedy po prostu nagle zostanie zablokowana/przestanie działać.

Zapłaciłem za grę pełną, normalną cenę więc chciałbym grać w nią w oryginalnej wersji, a nie z crapowatym dubbingiem.

Jestem cholernie rozczarowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale świadomie zapłaciłeś za wersję gry, która nie posiada angielskiej wersji językowej czyli narzekanie na to że kupując pełną wersję gry nie masz wszystkich języków jest nieuzasadnione. Aczkolwiek masz prawo jako konsument aby produkt został ujednolicony pod względem obsługiwanych języków i takie żądanie jest logiczne gdyż kraj w, którym mieszkasz jest członkiem UE, a więc język angielski jest językiem międzynarodowym i nie powinien być usuwany z "multimediów" sprzedawanych w tym kraju. Swoją drogą angielski ma więcej sensu dla polaków niżeli rosyjski, którego uczy się głównie część wschodniej polski, a angielskie uczą się ludzie w całej Polsce.

Co do pakietów językowych to nie ma tutaj żadnej obawy o problemy z blokadą konta. Nie ingerujemy w żadne pliki gry, jedynie dodajemy nowe i "podpowiadamy" grze aby korzystać z inne języka poprzez zmianę konfiguracji klucza w rejestrze. To samo w sumie dzieje się kiedy instalując grę wybieramy inny język niżeli docelowy.

Kiedyś instalując Crysis'a 2 też używałem tej metody, tak samo jak setki innych ludzi w Polsce. Obecnie tej samej metody używał w grach Black Ops 1 i 2, a nawet w kilku innych pomniejszych produkcjach. Osobiście nigdy nie słyszałem aby ktokolwiek miał nawet najdrobniejsze problemy używając tej metody zmiany języka. Ba! Czasami gra sprzedawana w Polsce mimo braku języka angielskiego nadal posiada pliki anglojęzyczne, jedynie trzeba grze pokazać że ma z nich korzystać poprzez zmianę klucza w rejestrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Hunter Edition z Ultimy - gra jest prze-uber-kozacka. W zasadzie jestem w stanie podpisać się pod wszystkim, co przeczytać można w CD-Action. Kampania jednoosobowa krótka, ale naprawdę satysfakcjonująca, multi natomiast - które zawsze unikałem jak ognia - kopie tyłek niesamowicie. Grałem na Xboksie (pecet raczej by nie wyrobił), a oprawa i tak potrafiła chwycić mnie za serce. Gra śliczna jest i basta.

Warto zaznaczyć, iż na terenie naszego pięknego kraju Crysis 3 sprzedawany jest w pełnej, polskiej wersji językowej. Powiem wprost - pełnych lokalizacji przetrawić nie jestem w stanie (z pewnymi wyjątkami), lecz robota wykonana tutaj stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie. Jestem na tak, chociaż gdyby dano mi wybór, grałbym z oryginalnymi głosami. Najlepiej wypada sam Prorok, a to chyba już dobra rekomendacja. W rozgrywkach sieciowych szczekania postaci po polsku również miło się słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje radę. Podoba mi się lokalizacja - bardzo dobre głosy i gra aktorów. Zarówno Proroka i Psychola ale i teksty żołdaków Cell... A do tego po polsku bardzo fajnie rzucają mięchem - angielski nie ma tej mocy tongue_prosty.gif

Co do grafy - na moim GTX480 na domyślnych (wysokie) w 1680x1050 gra się przyzwoicie - wygląda bardzo ładnie i chodzi wystarczająco płynnie. Nie mam zamiaru zajmować się głupotami i przyglądać pojedynczym pikselom czy walczyćo każdą ramkę więcej - chyba, że w multi. Póki co jest super.

Efekt deszczu - mi się podobał - geste strugi wody siekące po twarzy i zalewające wizjer... Do tego widok portupoprzecinanego reflektorami i chłostanego deszczem - miodzio. Jak dla mnei wyglądało dość przekonująco. Ok - sama baza CELL trochę plastikowa, ale już po przedostaniu się pod kopułę - cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność to jeszcze sprawa samych sterowników. Przy catalyst 13.1 i Bardzo wysokich ustawieniach mam cały zakres fpsów. Mam radeona HD 7970 i przez większość czasu mam >30 fpsów, nawet pod kopuła. Sprawa dopiero się zmienia kiedy wieżyczki zaczynają strzelać, fps spada wtedy na łeb na szyje. Pamiętajcie jak to było z pierwszym crysisem. Posiadaczom radków proponuje sterowniki 13.2 beta 6, ja sie wstrzymuje bo na razie gram również w inne gry.

PS: Ale grafa i tak obłędna, choć na razie nie widziałem ani kszty tessalacji(poza roślinami gdzie niegdzie), jedynie displacement mapping.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jak to było z pierwszym crysisem.

No właśnie. Sam się kiedyś dziwiłem, że mimo mocnej grafiki liczba klatek szacowała się pomiędzy 35-40 fps (ale wtedy używałem stare sterowniki). Jakie są więc wasze opinie nad optymalizacją "trójki"? Można ją porównać do poprzedniej części? Pytam, ponieważ w najbliższym czasie przymierzam się do kupna ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze... nie wiem co się stało ale mój komp chyba nagle wrzucił drugi bieg, żadnych spadków fpsów już nie ma, przeszedłem nawet od początku ze by sprawdzić. Co prawda nadal mam włączony vsync ale te 30 fpsów trzyma się twardo.Bez vsync wacha sie miedzy 27-40. Wszystkie ustawienia na Bardzo Wysoki(wyłączone rozmazania bo mnie wkurzają), 1680x1050, SMAA x4. Obraz jest bardzo płynny. Nad stawem gdzie pierwszy raz mamy okazje popieścić żołnierzy C.E.L.L. spada do 26 fpsów kiedy robię serie z karabinu w wodę dość blisko mnie.

Dane z MSI afterburner pokazują że maks gra pochłania około 1700 mb vramu(tyle ile dwójka z dx11 i high res teksturami), Ale zużycie GPU nigdy nie rośnie więcej niż 60% bez vsync co jest dziwne. mam ponad 98% przy wiedźminie 2 z ubersamplingiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników to u mnie na Radku HD 5870 OC wszystkie obecne bety Catalyst'ów crash'ują PC'ta. Jedynie 13.1 WHQL ładnie i stabilnie trzymają grę na nogach. Niestety u mnie jak i u wielu innych graczy występuje problem ze zwisami gry, błędami dxgi_error_device_removed inne takie fanaberie co jest powodem problemów z (chyba) za niskim napięciem na karcie graficznej. Dopiero obniżenie taktowania GPU i Pamięci pomaga, więc gram z 75Mhz mniej na gpu i pamieci, aczkolwiek jakiegoś specjalnego spadku prędkości nie zauważyłem wink_prosty.gif

@Multi

Jest bosko ale ludzie nadużywają opcji VoteKick xD Wystarczy walnąć killstreak 12-15 zabitych i już sypie się grad kicków xD Jednak mój ukochany FY7 1M nie zawodzi i kosi się z precyzją chirurga wink_prosty.gif

Ps. Chyba osłabili ataki wręcz albo mi się tylko wydaje :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie skończyłem kampanie, zajęło mi to cały dzień ale było warto.

wrażenia? na pewno się panowie z cryteku postarali bo gra jest na prawdę miodna

grafika jest i tak znakomita pomijając fakt że musiałem grać na niskich detalach i bez różnych fajnych efektów bo mój gt540m nie dawał rady i laczył. Postludzki wojownik stał się jeszcze trudniejszy i czasami mnie szlak zalewał jak musiałem początek misji z zaporą wodną powtarzać enty raz. Łuk był bardzo fajnym rozwiązaniem, praktycznie używałem wyłącznie jego dopóki nie kończyły mi się strzały. co do AI to wydaje mi się że chowanie się przeciwników zostawiono bez zmian, inną sprawą będą ich zachowania podczas przemieszczania które zostały polepszone. Fabuła? I tu bynajmniej się nie zawiodłem bo crytek pokazał klasę bo rozwiązania fabularne zwieńczające serie poświęconej prorokowi są jak najbardziej odpowiednie ale nie będę nic spojlerował jak się kończy gra ale ten kto jeszcze nie dotarł do końca niech to jak najszybciej uczyni bo poprostu ending jest prze-kozacki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...