Skocz do zawartości

My Little Pony Friendship is Magic (2010-)


Honor

Polecane posty

Jutro owy epizod. Ale jeszcze tyle czekania...

Co do filmów z udziałem aktorów to mówię stanowcze NIE. Sami wiecie że ostatnio jest głupia moda na takie COŚ...

Film pełnometrażowy MLP mógłby się udać o ile wymyślili by jakąś ciekawą historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jezusie, jak spamujecie. Gdzie te czasy, jak w topicu kilka postów dziennie przybywało? :D

I inna kwestia: czy powinna być poruszona śmierć, cierpienie, przemoc? Czy powinien ktoś zginąć? Ba, wszak pierwsza kinówka Transformersów jest znana ze śmierci bardzo lubianej postaci, więc czemu nie w MLP? Myślę, że najodpowiedniejsza byłaby Luna - wszyscy ją lubią, ale niewiele w sumie robi w serialu, więc można się jej pozbyć.

Łapy precz od Luny! Może teraz ma malutką rolę, jednak IMO jest postacią mocno rozwojową. I chciałbym by dostała więcej odcinków :P

Pełnometrażowe MLP? No nie wiem, takie pitu pitu by się zrobiło. I nie wiem, czy ludzie nie zeszliby na cukrzyce w kinie :D Aczkolwiek zobaczymy, a nadejście takowej jest raczej nieuniknione. W końcu poprzednie generacje też miały swoje kinówki :P

@Sttark Welcome to the Herd :)

Z artów najbardziej podobały mi się te z Rarity i "Level of Fluttershynes" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy starali by się bardziej zadowolić bronies i fanów czy postawili by na kasę i zrobili film całkowicie dziecinny bez żadnych odwołań dla ,,starych koni'' :icon_question: Ja osobiście wolałbym jakieś nowe sezony niż film,serial jest bardziej pewnym źródłem dochodu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klekotsan: Widzisz? Za panowania Nightmare Moon wcale nie jest tak źle. :P

No i gdyby nie Ty, przeoczyłbym to co napisał Stubbs... Łapy precz od Luny!

I to jest jak najbardziej pozytywny spam. Gorzej, jakbyśmy pisali "spamspamspamspam", ale myślę, że byłoby to niegodne reprezentowanie "The Only True Queen...".

Co do filmu: Myślę, że zadowolenie bronies byłoby tutaj bardziej rozsądne. Dzięki... Można powiedzieć Nam ten serial zyskał popularność, jakiego Hasbro za Chiny się nie spodziewało. Chociaż niestety znam przypadek firmy, która ma maszynkę do robienia kasy i nie stara się nawet popchnąć serii Call of Duty do przodu. Mówię oczywiście o Activision. Mam nadzieję, że Hasbro nie popełni tego błędu co oni.

Tak jak przedstawiłem w poprzednim poście za pomocą obrazka... W filmie/odcinku, który byłby oderwaniem się od "fabuły" to bardzo chętnie zobaczyłbym Początki tworzenia się Nightmare Moon i jej próbę przejęcia władzy.

Ewentualnie jakąś wymyśloną historię "Co by było gdyby". Mam na myśli jakiś powrót Ciemniej Strony Luny, który nie wpływałby na ogólną fabułę serialu. Coś w rodzaju alternatywnej historii.

Przez chwilę myślałem, nad ekranizacją Past Sins, ale książka o wiele lepiej przekazuje te emocje, niż zrobiłby to ekran.

To zresztą przez opis emocji i tego co ciągle towarzyszy Nightmare Moon, wolę stronę

siedzącej w niej Nyx

, niż bezdusznej królowej ciemności... Gdybym to oglądał zapewne byłoby nieco inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levels of Fluttershyness - pierwsza dobra furryzacja, jaką widzę! ^^ I tak mnie do tego typu artów nie przekonacie.

Co do pomysłu z zabiciem Luny - http://2.bp.blogspot.com/-rbwII1POy-o/TyQW...600/meme-no.jpg

a teraz czas na porcję artów - żadnych nowych nie widziałem, ale mam tu kilka jeszcze na forum nie publikowanyc. ^^

Derpknight - jednak czasem warto przeglądać kwejka. :3

Ci, którzy lubią shipy - odbierzcie to, jako shipy. Ci, którzy NIE lubią - odbierzcie to, jako grę w butelkę. Ci, którzy nie lubią humanizacji - nie odbierajcie.

Zamiana miejsc - może kiedyś była, ale nie przypominam sobie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sttark, lepiej późno niż wcale. Łap, to od Nas wszystkich:

Link

a teraz czas na porcję artów - żadnych nowych nie widziałem, ale mam tu kilka jeszcze na forum nie publikowanyc. ^^

To ja też się podzielę. Nie mam to jak porządna porcja tęczy na początek Weekendu.

Twi

Twi&Luna

derpy_is_excited_by_tranquilmind-d4nosqu

Derpy, przestań! Dostaję oczopląsu. Link

PS Zamiana miejsc w 99% przypadków jest zabawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zapoznałem się już z tematem od początku to czas się odezwać - też oglądam MLP i nie jest mi z tego powodu wstyd. O dziwo nie zaczęło się od polskiej czy angielskiej wersji, forum, obrazków, ale od chęci ucieczki od tegorocznej sesji i obejrzeniu rosyjskiej wersji. Aż dziw, że się do kucyków nie zraziłem. Nie ma co narzekać na polski dubbing. Chociaż widzę, że warto obejrzeć jeszcze raz sezon 1 po angielsku, bo mnie jakieś smaczki omijają. No i mam to szczęście, że nie dobrnąłem jeszcze do końca pierwszego sezonu, a co tu mówić o drugim :)

A co do ulubionego kucyka - Rainbow Dash na równi z Fluttershy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie jest dobrze. Jest źle. PhosiQ dostał nakaz od Hasbro z prośbą o usunięcie odcinków. No kurde...

O ile wiem, nikt inny nie tłumaczy odcinków na bieżąco? No nic, zostaje oglądanie w wersji oryginalnej. Niby OK, bo już od jakiegoś czasu tak robię - jednakże w przypadku czegoś w stylu monologu Granny Smith średnio bym sobie poradził.

Szkoda...

Na pocieszenie parę artów:

Twi + Trixie

Trixie w deszczu

Twi po ciężkiej nocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhosiQ dostał nakaz od Hasbro z prośbą o usunięcie odcinków. No kurde...

O ile wiem, nikt inny nie tłumaczy odcinków na bieżąco? No nic, zostaje oglądanie w wersji oryginalnej.

Wytłumaczcie mi 1 rzecz - czy OO, PhosiQ muszą (musieli) wrzucać na YT odcinki z wtopionymi napisami? Czy nie można tłumaczyć i dodawać napisy do bazy np Napiproject? Odcinki w dobrej jakości można znaleźć w necie już w sobotę wieczorem, napisy pobierałoby się oddzielnie i wszystko byłoby OK. Dlaczego tak nie jest?

Z drugiej: a może Hasbro planuje wydać w naszym kraju DVD z pierwszym sezonem MLP? Nie byłoby to głupie

W USA już (chyba?) wyszła, mozecie sprawdzić na Amazonie. Wątpię jednak, że wydadzą wersję z opcją włączenia Angielskiego dubbbingu + Polskich napisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony: współczucie dla każdego nie znającego angola/zbyt leniwego na oglądanie w oryginale

Dla chcącego nic trudnego - wciąż można znaleźć odcinki drugiego sezonu z napisami na polskich stronach. A nawet jeśli to chyba samych napisów Hasbro nie każe usunąć, bo i same napisy krążą po necie.

Za to na pocieszenie dodam, że dzisiaj premier ogłosił, że zawiesza ratyfikację ACTA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na pocieszenie dodam, że dzisiaj premier ogłosił, że zawiesza ratyfikację ACTA.

Świetnie! Teraz zapomnijmy o tym, co prawie zrobił internautą i nadal głosujmy na niego, lub równie złą, niską, kaczą alternatywę.

Koniec polityki, czas na kucyki, yay!

Jutro meet, yay! Niestety - powoduje, że nie mogę uczestniczyć w akcji grupy "A call for communication" na steamie...

@Puszcza - nie bądź pesymistą. Oddział dubblujący już wie, jak popularne są kuce, więc może na DVD będzie angielska, Rosyjska i Włoska wersja?

A teraz coś dla fanów creepypast: SLENDERMARE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydania MLP to bardzo na to liczę ALE. Pamiętajcie że filmy z US mają region 1 a u nas trzeba płyt z region 2. Tak więc nie radzę kupować stamtąd filmów chyba że są region free.

Jak wyjdzie europejska wersja MLP to kupuję, ale na pewno nie będę jej NIGDY oglądać z polskim czy innym jak angielki dubbingiem. NIGDY.

@DOWN

Na to wygląda że te DVD zawierają tylko po jednym odcinku. Jeśli faktycznie tak jest to ja dziękuję za takie coś. Wolę czekać na pełne wydanie sezonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno DVD już jest, drugie wyjdzie 28 lutego tego roku:

#1

#2

Aby ostudzić emocje, dodam, że na #1 DVD znajdują się 2 odcinki:

Episode 1: "The Ticket Master" (LOVE IT!) Twilight Sparkle has two tickets for the royal ball, and every pony wants to go! How will she choose between her friends?

Episode 2: "Suited For Success" (MORE LOVE!) Rarity can't wait to make beautiful dresses for her friends, but will she be able to make every pony happy?

nie bądź pesymistą. Oddział dubblujący już wie, jak popularne są kuce, więc może na DVD będzie angielska, Rosyjska i Włoska wersja?

W co jak w co, ale w Rosyjską wersję śmiem wątpić. To nie był czasem Fan-Dub?

Co do wydania MLP to bardzo na to liczę ALE. Pamiętajcie że filmy z US mają region 1 a u nas trzeba płyt z region 2. Tak więc nie radzę kupować stamtąd filmów chyba że są region free.

Zawsze pozostaje PC lub laptop+HDMI+TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co jak w co, ale w Rosyjską wersję śmiem wątpić. To nie był czasem Fan-Dub?

Niestety, ale jest to oficjalny rosyjski dubbing, kanału Karusel, oddziału rosyjskiego Programu Pierwszego. Wstyd, że państwowa telewizja firmuje taki gniot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wiadomo - i wprost nie mogę się doczekać, bo zapowiada się super.

Rainbow Dash zostanie uziemiona na pewien czas w szpitalu i odkryje swą nową pasję - książki. Tytuł odcinka to "czytaj i płacz" - mam nadzieję, że książki zostaną ukazane w nader pozytywnym świetle, a nie jako coś, co przeszkadza we "friendshipowaniu'.

@up - argh, jak ja nie lubię tego trollface'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli rosyjski dubbing, nie serial. Swoją drogą piosenki wyszły im świetnie, biorąc pod uwagę problemy z ruchomym akcentem.

Nowy odcinek ma być o

poznawaniu przez Rainbow Dash uroków czytania w czasie jej pobytu w szpitalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fragment najnowszego odcinka! Łapcie!

Z fragmentu mogę wywniąskować że:

-

Rainbow złamię skrzydło.

-

Będzie czytać książki i myśleć że jest ich bohaterem.

-

Pony-Idiana Jones!

Dodatkowo dowiedziałem się z www.mlp.wikia.com że

RD będzie musiała ukrywać swoje nowe hobby (czytanie)przed wszystkimi żeby nie zostać nazwaną "jajogłową"

Na razie tyle. Niecierpliwością czekam na ten odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene moje łącze znów mnie nie kocha, a chciałbym zweryfikować jedną sprawę.

Na oficjalnej stronie telewizji Hub chyba można obejrzeć dwa ostatnie epki na streamie. I właśnie niech ktoś sprawdzi, czy są to fragmenty czy całe epizody.

Klik!

A nowy odcinek, jak widzę, daje duże pole do popisu scenarzystom. Nie mogę się doczekać! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dowiedziałem się z www.mlp.wikia.com że

RD będzie musiała ukrywać swoje nowe hobby (czytanie)przed wszystkimi żeby nie zostać nazwaną "jajogłową"

ukrywanie się z hobby? Brzmi, jak historia połowy bronych.

:D

@Dawid - Problem? :trollface:

Najnowszy odcinek zapowiada się epicko! ten urywek jest po prostu świetny! Czekam z niecierpliwością!

btw. na ponibooru powstało chyba ze 100 artów z

rd jones.

. :D

a tu jeszcze śmieszny(?) obrazek z Luną i Celestią: http://i.imgur.com/nOv7l.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po psycho twilight i mad Pinkie myślałem że widziałem dość szaleństwa u kucyków , pegazów jednorożców i innych koniokształtnych ;p no ale muszę wam to pokazać

Charlie the Unicorn

A i jestem ciekaw jak wypadnie najnowszy epek :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie, co się stało... otóż pewna organizacja (znana już z takich perełek, jak "zarządzenie zakazu sprzedaży gry Portal 2"; nie trzeba chyba dodawać, że nie przeszło?) wymyśliła sobie, że nasza kochana Derpy jest w serialu po to, aby... naśmiewać się z niepełnosprawnych dzieci. No normalnie nóż się w kieszeni otwiera...

Dorobili do niej równie prawdziwą teorię, jakby... no, na przykład Applejack powstała po to, aby naśmiewać się z ludzi ze wsi, a Twilight, aby naśmiewać się z prymusów. No ludzie...

Oczywiście, wg. Amerykanów kreskówka nie powinna przedstawiać żadnych wad - same zalety, co postać - to idealna, a jeśli naśmiewanie się, to tylko delikatne i z najgorszych cech. I tak powstają dzisiejsze filmy Disney'a.

I tak wiadomo, że to nie przejdzie. Ale dalej pozostaje niesmak, że grupa ludzi postanowiła:

a) wyciągnąć za nic kasę od Hasbro

b) pozbawić innych ludzi świetnej postaci z uniwersum

Po prostu aż głupio się robi, gdy człowiek się o takich działaniach dowiaduje...

Ktoś na FGE napisał bardzo fajną rzecz:

Drogie Hasbro,

Dziękuję ci za umieszczenie w serialu postaci, z którą mogę się identyfikować.

Cała telewizja jest pełna idealnych głów. Nie ma w niej miejsca dla "dziwaka" chorego na autyzm. :(

Dzięki Derpy zrozumiałem, że takie istoty żyją w społeczeństwie i co więcej - mogą być jej żywymi członkami.

Choć jest gapowata, to jednak wciąż uśmiechnięta. Jak to dobrze żyć ze świadomością, że nie jesteśmy wyrzutkami. :P

Z poważaniem.

:D

EDIT: Mówiłem, że nie przejdzie - na oficjalnej stronie "My Little Pony: FiM" w dziale video powrócił odcinek z Derpy (jakiś czas temu jeszcze go nie było). Naturalnie nie oznacza to, że cokolwiek wiadomo - ale chyba sytuacja się uspokoiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ciekawe :D. Co dziwne, sam jestem konserwatystą i moje poglądy są zdecydowanie inne od tego pana... Mam tylko nadzieję, że po przeczytaniu posta tego hm... <nie potrafię wymyślić nazwy, która by go nie obraziła> nie pomyślicie, że co złego to prawica. On jest raczej pseudo-nacjonalistą dążącym do zachowania suwerenności narodu poprzez promowanie "jedynych, słusznych zachowań" i ograniczając ludzką wolność. Szczerze? Zapachniało mi tu PRL-em...

Szkoda, wielka szkoda, że polska prawica ma takich przedstawicieli.

Ponadto doszukałem się w serialu nie lewicowych przesłań - a przeciwnie! Konserwatywnych. Najlepszym przykładem odcinek, w którym Twilight nie wierzyła w "zmysł Pinkie". Morał - coś, czego nie widzimy i nie możemy pojąć rozumem, może rzeczywiście istnieć. Albo - żeby daleko nie szukać - ostatni odcinek. Tradycyjne metody górują nad współczesnymi. Dosyć jasne przesłanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...