Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honor

My Little Pony Friendship is Magic (2010-)

Polecane posty

My Little Pony Friendship is Magic

friendshipismagicposter.jpg

My Little Pony Friendship is Magic to już czwarta generacja popularnych Małych Kucyków, która została rozsławiona przez Anonymous z 4chana.

Seria opowiada losach fioletowego jednorożeca Twilight Sparkle, która ma za zadanie odkryć Magię Przyjaźni. Pomagać jej w tym bedą między innymi: Rainbow Dash, Spike, Pinkie Pie, Rarity, Applejack, Fluttershy. Produkcja jest godna polecenia z powodu niebalanego humoru, ładnej kreski oraz zapadających w pamięć postacii.

Twórcą serialu jest genialna Lauren Faust znana między z innymi Atomówek i Domu Dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster

=========================================

Serial jest wspaniały! Zaskakujące momenty czy odwołania do kultowych scen z innych filmów oraz postać zwana Derpy Hooves!

Jestem pozytywnie zaskoczony MLP FiM, bo myślałem, że zaoferuje mi zabawę dobrą dla 5latek - myliłem się!

Jak do tej pory ukazał się tylko jeden sezon i według informacji z Wikipedii następny pojawi się w okolicach Grudnia 2011.

Głosu postaciom udzielili między innymi:

Ashleigh Ball jako Applejack, Rainbow Dash

Andrea Libman jako Pinkie Pie, Fluttershy

Cathy Weseluck jako Spike

Tabitha St. Germain jako Rarity

Tara Strong jako Twilight Sparkle

Gatunek: komedia, fantasy

Kraj: Kanada, USA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial jest niesamowity. Największy jednak problem w tym, że 99% ludzi słysząc "My Little Pony" natychmiast się obrusza, że nie będzie oglądać "bajek dla malutkich dziewczynek". Niestety nie wiedzą co tracą. Szczerze polecam, KAŻDEMU. Bez względu na wiek, płeć, rasę, kolor włosów, ulubioną muzykę, ulubiony kwiatek, ulubiony rodzaj gier, ilość znajomych na FB, czy też firmę monitora, który stoi u was na biurku. Mam nadzieje, że w przyszłości będzie więcej "Brony's" w Polsce. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.TimJaw pomyliły ci się zdjęcia. (dołączony obrazek)

2.Teraz przeczytajcie opis na głoś bez śmiania się. Uśmiechniesz się- przegrywasz.

3.Jak na coś pisanego w nocy i konsultowanego ze mną wyszło całkiem nieźle (ale będzie powtórzenie!. Czytaj mi ostatnie zdanie i pisz bo mam wenę, tak to jest dobre)

-----------

Jedna z niewielu bajek które dalej można oglądać bez załamania się nad ich głupotą (reszta to klasyki typu Laboratorium Dextera, Johny Bravo itp) i których oglądania się nie wstydzę. Serial jest nawet lepszy od Spangeboba i Domu dla zmyślonych... Jedyna wada to opinia innych ludzi,że jest to serial dla małych dziewczynek,a oglądający go faceci są dziwni. Ale co zrobić? Prócz tego serial nie ma wad jest zabawny,ładnie animowany no i jest wylęgarnią wielu fajnych obrazków. Do oglądania zachęcił mnie Honor,a potem poszło już szybko. Niby cała akcja niema większego sensu (gadające kucyki),a człowiek siedzi z bananem na pysku i ogląda bajki. Chociaż gdyby bardziej się przyjrzeć to serial jest przewidywalny i średnio logiczny ale jakoś mnie to nie boli.

post-52011-1306956286_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, że też sam nie wpadłem wcześniej na pomysł założenia takiego tematu! Oczywiście MLP:FiM to aktualnie mój ulubiony serial animowany i chyba najlepszy, z jakim w ogóle miałem do czynienia (oczywiście nie biorąc pod uwagę anime). Z resztą, jak to ktoś napisał w komentarzu na youtubie - ten serial to JEST anime, tylko przez przypadek wyprodukowane w ameryce! :cheesy: Zabawna, choć, jak napisał Syskol, przewidywalna fabuła, wspaniała kreska (można tak powiedzieć nt. amerykańskiej bajki?), liczne nawiązania do popkultury zrozumiałe tylko dla starszych odbiorców i to, co przede wszystkim stanowi o sile serialu - genialnie wykreowane postacie kucyków. Każda ma swój odrębny, indywidualny charakter i dzięki temu show ogląda się z nieukrywaną przyjemnością.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że jeżeli chodzi o drugi sezon serialu, Lauren Faust ograniczy swój udział jedynie do konceptu fabularnego oraz skryptów (cokolwiek to znaczy, ktoś zna jakieś inne przełożenie słowa "scripts"?). Nie wiem jak wy, ale ja już czuję lipę. :oczy_na:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się krzychu, Lauren Faust pracowała i zatwierdziła scenariusze 2 sezonu, i prawda jest taka że to nie tylko ona tworzy MLP:FIM. To cały czas jest ta sama ekipa wspaniałych ludzi. :wink:

A żeby bardziej cię uspokoić to wiedz że w pierwszym sezonie Lauren Faust napisała scenariusze do odcinków 1-3 i ostatniego, ona stworzyła postacie i świat które doskonale wykorzystują inne utalentowane osoby. :smile:

A co do ciebie i PinkiePie Syskol...

msorry.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wiadomo, że jeżeli chodzi o drugi sezon serialu, Lauren Faust ograniczy swój udział jedynie do konceptu fabularnego oraz skryptów (cokolwiek to znaczy, ktoś zna jakieś inne przełożenie słowa "scripts"?). Nie wiem jak wy, ale ja już czuję lipę. :oczy_na:

Z tego co udało mi się wyczytać z jej wypowiedzi, to ona była głównie odpowiedzialna za dwa pierwsze odcinki i początkowy koncept "czarodziejki z księżyca w kucykowej skórze" i dopiero reszta współpracowników zdołała przekonać ją do zmiany ogólnego rysu produkcji.

Na pewno zrobiła wiele dobrego dla MLP, w końcu grzebała też w paru późniejszych odcinkach bardzo mocno, ale nie przeceniajmy jej.

A co Rarity myśli o drugim sezonie?

post-253704-1307020704_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak trochę rozruszać temat postanowiłem dać nam zagadnienie do omówienia:

Chciałbym wiedzieć co chcielibyście zobaczyć w drugim sezonie, co oczekujecie bądź co was najbardziej zaciekawiło z roznoszących się plotek o drugim sezonie?

Ja najchętniej zobaczyłbym, a raczej usłyszał solową piosenkę RainbowDash gdyż mało śpiewała w pierwszym sezonie a jej fragment z "At the gala" niesamowicie mi się podobał.

No i zainteresowała mnie informacja że Daniel Ingram tworzy solową piosenkę dla Twilight do drugiego sezonu. :laugh:

I specjalnie dla was Pinkie łamiąca czwartą ściane. :wink:

130634237845.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rarity (znaczy z Imachem), cutie mark crusaders to była najsłabsza część całej serii. Również moim zdaniem zbyt duża ilość odcinków poświęcona była tylko Rarity, która to postać najmniej przypadła mi do gustu (taka zimna suka z niej). Chciałbym za to widzieć więcej Fluttershy (so słit), najlepiej w kontekście przygód z drużyną, oraz Spike'a, z kolejnymi zabawnymi odpałami (Spike-Pudzian FTW!).

post-81043-1307123155_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bajka potrzebuje więcej Pinkie Pie i Fluttershy,a stanowczo mniej cutie mark crusaders. Nie wiem co masz do Rarity ona też jest bardzo fajna, mnie bawi jej charakter i zachowanie, taka troszkę przerysowana postać. A no i mam wielką potrzebę zobaczenia princess Luny bo jestem ciekawy co dalej się z nią działo. Prócz tego przydałoby się kilka nowych piosenek Pinkie Pie i kolejne poważne zadanie(coś jak pierwsze dwa odcinki)

-----

BTW wszystkie bajki przy których pracowała Lauren mają bardzo podobny motyw z postaciami. Postaci z MLP można bardzo łatwo dopasować do postaci z reszty jej bajek np:

Fluttershy- Bajka/Eduardo, Rainbow Dash-Bójka itp.

----

A powiem wam coś w sekrecie,a wiecie,że zdradzanie sekretów to sposób na stracenie przyjaciół.

KOCHAM KUCYKI!

Pinkie_Pie_-_FOREVER_2-(n1301529073092).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechybnie muszę przyznać że odcinki z CMC są zauważalnie słabsze, a co do odcinków to chciałbym zobaczyć więcej w których historia skupia się wokół całej 6 ja np. w Dragon Shy.

Więcej FlutterShy? Po ostatnim odcinku trochę się jej boje...

s3oqpc.gif

A powiem wam coś w sekrecie,a wiecie,że zdradzanie sekretów to sposób na stracenie przyjaciół.

KOCHAM KUCYKI!

Cross My Heart and Hope to Fly, Stick a Cupcake in my Eye.

5921%20-%20animated%20cupcake%20ouch%20t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ciekawi mnie co też 'fani' zrobią kucykom w fan ficach po 2 sezonie. To co do tej pory się ukazało pokazuje, że jak na razie większość brony ma nierówno pod sufitem.

W samym 2 sezonie z chętnie zobaczyłbym Lunę oraz Trixie i odcinek skoncentrowany na Fluttershy i Rainbow Dash ;p

Co zaś się tyczy samej Fluttershy - mimo złości jest nadal niemożliwie słodka.

tumblr_lknugk9mZV1qczcdt.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam zaraz nierówno pod sufitem. Jest wiele fajnych fan fic, no dobra większość jest dziwnych. Tak najbardziej w pamięci zostały Cupcakes i Rocket to Insanity* ale to dlatego,że lubię filmy gore typu piła czy droga bez powrotu. Prawda jest taka,że każda bajka ma fanów piszących takie rzeczy.

Im dalsze odcinki tym są lepsze, człowiek oglądając dostaje coraz większej fazy i kończy się tym,że o 23 nie można odjeść od komputera bo siedzi się na czacie z innymi brony i ogląda kucyki. Co jedna bajka może zrobić z człowiekiem. Ale to jej zaleta bo mało jest tak wciągających programów.

=========

* ciekawe kogo skusi by to przeczytać?

18+

----

EDIT!!!

Jedyne i oryginalne by sergeant sprinkles ale tak jak pisałem jest to strasznie poryte i dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dużo przebywam w najmroczniejszym zakątku internetu*, nikogo nie zaskoczy że sam zaraziłem się Ponies. Za długo byłem wystawiony na działanie Pony threadów, by moja słaba psychika była w stanie się im oprzeć. Niestety poddałem się tym wszystkim przeuroczym obrazkom i teraz cierpię... cierpię bo mam za sobą już wszystkie, cholerne odcinki i się nudzę.

ARGH... czy The Best Night Ever to ostatni odcinek tego sezonu czy można jeszcze liczyć na jakieś nowe 20 minut tego dobrodziejstwa w najbliższym czasie? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem. Także,zostałem zarażony manią kucyków w tym mrocznym i złym miejscu internetu,wylęgarni memów itp (btw: właśnie przegrałeś w grę).

Niestety Tiloren " The Best Night Ever" jest ostatnim odcinkiem pierwszego sezonu, pozostaje czekać na drugi i mieć nadzieję,że będzie tak fajny jak ten pierwszy. Ale fakt teraz nie mam co golądać bo już nic nie wygląda tak fajnie i nie jest tak śmieszne. Pozostaje obejrzeć jeszcze raz,a między czasie katować mózg spongebobem bo to też dobrze na mnie działa.

Bajka dla dzieci,a ogląda ją głównie młodzież.

--------

Co do filmiku z prezentacją na temat kucyków: To jest magia i nie mam zamiaru tego tłumaczyć ale pomysł na prezentację jest wspaniały. Już kiedyś coś takiego widziałem,przy okazji obliczania jakie przeciążenie działa na dashi przy skręcaniu po sonic rainboom

1.

strasznie mi to w głowie siedzi.

2.

--------

Nigdy nie rozkminiłem jak dodawać filmiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że ludzi opanowała jakaś głupawka że oglądają bajki dla małych dziewczynek. Po jakimś czasie złapało i mnie i coraz bardziej zacząłem się zastanawiać jakie to jest. No i obecnie jestem po 8 odcinkach i totalnym zakochaniu w tym serialu. Nie znalazłem w nim nic co mogło by się nie podobać. Humor, kreska i postaci są tak genialne że nie można się przy tym nudzić. Naprawdę jeśli ktoś chce się pośmiać to musi oglądnąć... Po za tym w porównaniu do swoich poprzedników (wcześniejszych wersji) ten serial jest dla każdego a nie tylko dla małych dziewczynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie obejrzałem dopiero pierwszy odcinek, jednak w pełni zgadzam się z większością pochlebstw. Porządny, ambitny humor i ciekawe postaci nadają tej kreskówce smaczek. Jedyne co mnie boli, to nazywanie stylu 'retro' - przecież jeszcze ja oglądałem te 'stare' kreskówki, a nawet liceum nie skończyłem. No cóż, znak czasów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj

Ten wątek nieco cierpi na 4chanizację co wcale nie jest niczym pozytywnym.

Wracając do tematu - od MLP odbiłem się dosyć mocno. Seria wydała mi się nieco infantylna a humor wcale nie takie najwyższych lotów jak wszyscy zapewniają.

Pozostanę jednak w gronie tych, którzy uważają MLP za serię dla młodszych widzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...